-

Marcin-K

Cudeńko. Niemcy marzą o bojkocie Mundialu w Rosji.

Zawsze trzeba uważać na to, co się czyta w internecie. Przez ostatnie kilka dni przez portale internetowe przemknęła fala artykułów mniejszych i większych, w których snuto rozmaite rozważania, dające się podsumować tak: czy mianowicie po wypadkach w Anglii związanych z wiadomym zabójstwem, piłkarska kadra Polski nie powinna przypadkiem zbojkotować zbliżający się wielkimi krokami rosyjski mundial? Artykuły te to typowa dla dzisiejszych mediów sklejka z różnych nie dających się szybko potwierdzić wypowiedzi, cytatów z gazet, głosów z kuluarów i podobnego sortu badziewia. Było tego naprawdę sporo i mundialowe klikbajty fruwają po portalach wszelkiej maści. Najbardziej dorodnego bałwana ulepiło oczywiście niezawodne „wPolityce”. Powstał artykuł skonstruowany na szkielecie zbitym z cytatów z niemieckiego „Die Welt” i „Allegmeine Zeitung”, w którym jacyś szwabscy publicyści sugerują niedwuznacznie, egzaltując się przy tym wprost obrzydliwie, że Putin cały drży ze strachu, ponieważ zaraz zabiorą mu mundial. No i o tym, że atak na Anglię, to atak na „cały Zachód” w związku z tym cała Europa powinna splunąć w ręce i dać bobu „zimnemu ruskiemu czekiście”.

W pewnym momencie w artykule-sklejce wiszącym na „wPolityce” pada takie oto zdanie:

Gazeta (Die Welt) powołuje się też na doniesienia polskich mediów, że jeśli uwikłanie Kremla w sprawę zostanie potwierdzone, rząd Polski byłby gotowy do bojkotu tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, w koordynacji z innymi krajami.

Gazeta powołuje się. Polskich mediów. Rząd Polski „byłby” gotowy. 

To nie koniec atrakcji. „Die Welt”, panie, powołuje się na Michała Dworczyka. Polityka PiS-u! Niemcy powołują się polityka partii faszystowskiej! Miał on ich zdaniem tak oto się wyrazić.

Polska jest szczególnie gotowa wesprzeć Wielką Brytanię, gdyż Brytyjczycy dowodzą oddziałem NATO stacjonującym przy wschodniej granicy Polski.

Czyli Niemcy podczepiają jakąś wypowiedź pana Dworczyka pod swoją tezę, ale kto po tym wyrwanym z gracją niemieckiego pługa z jakiegoś bliżej nieokreślonego kontekstu zdaniu, dałby sobie obciąć choćby zwykły paznokieć, że panu Dworczykowi chodziło o bojkot mundialu?

Czym to się wszystko skończy? Ano tym, że Nord Stream będzie miał jeszcze ze dwieście nitek, Główny sponsor Ligi Mistrzów, Gazprom, dalej będzie walił po oczach swoim logo w reklamach przedmeczowych, a Roman Abramowicz zmieni trenera po raz setny w swoim kupionym na własność klubie Chelsea FC. Za dwa dni wszyscy o wszystkim zapomną, a bogaci noworosjanie będą dalej kupować w Londynie krawaty po kilka tysięcy funtów.

W charakterze puenty wrzucę tu pewne osobiste wspomnienie z okolic pamiętnego 10 kwietnia. Tak się złożyło, że tego samego dnia, w którym stało się, to co się stało, w dalekiej Hiszpanii rozgrywano jeden z najważniejszych piłkarskich klasyków świata. Chodzi o tak zwane Gran Derbi, czyli mecz dwóch odwiecznych rywali: Królewskich z Madrytu i Katalończyków z Barcelony. Transmisje z tych meczów lecą na całym świecie i jak to się mówi: świat zastyga w bezruchu. Ponieważ wtedy wszyscy doznali szoku, to nawet i sam Canal+ transmitujący te wielkie derby zmienił logo na czarne oraz zdecydował się nie sadzać komentatorów do mikrofonów. Przed tymże meczem piłkarze zrobili to, co robią często przy różnych okazjach, czyli stanęli w kółku, objęli się za ramiona i na niecałą minutę przybrali poważne miny. Może ktoś się śmiać, ale wtedy uznałem to za ważny gest.

Kilka lat potem jednak przeczytałem jakąś rozmówkę z Jerzym Dudkiem, ówczesnym rezerwowym bramkarzem Realu Madryt, który przyznał, że ta minuta ciszy podczas Gran Derbi, to głównie efekt jego prośby skierowanej do hiszpańskich decydentów. Czyli jak rozumiem, gdyby Jurek nie zakręcił się wówczas gdzie trzeba, to minuty ciszy by nie było. No owszem, minuta była, ale potem wszystko wróciło do normy i Messi wraz z Ronaldo rozpoczęli kolejne starcie.

I ja się teraz na poważnie zastanawiam, komu może tam na tym „zachodzie” przychodzić do głowy, że my zrezygnujemy z udziału w Mundialu. Czy ktoś w Hiszpanii w 2010 roku kazałby zbojkotować Realowi czy tam Barcelonie rozgrywki Ligi Mistrzów rozgrywanych pod banderą Gazpromu z powodu katastrofy smoleńskiej? Myślę, że oni by tam nam odpowiedzieli, że to jakiś żart. Jeszcze większy niż ten, że to właśnie Niemcy wzywają nas do europejskiej solidarności i przy tym jeszcze powołują się na polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Ja osobiście mam nadzieję, że Lewandowski pojedzie do Rosji i strzeli po trzy bramki reprezentacjom wszystkich wymienionych tu państw, a puchar po meczu finałowym mającym się odbyć 15 lipca na moskiewskich Łużnikach odbierze z rąk Prezydenta Dudy.

https://wpolityce.pl/polityka/386037-niemieckie-media-bojkot-mundialu-bylby-dla-putina-najciezsza-wyobrazalna-ale-zasluzona-kara

 tagi:

Marcin-K
16 marca 2018 11:07
11     1140    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Draniu @Marcin-K
16 marca 2018 12:10

Piłkarskie fedrecje swiatowe i europejskie.. To jest państwo w państwie.. Jedynym osobnikiem ,któremu udało się mieć  wpływ na krajową federację był właśnie Putin.. Nikomu na świecie się taka sztuka nie udała.. No może poczesci służbom amerykańskim, którym udało się namierzyć lapowkarzy,ale to tylko tyle.. Bo jak narazie nikt nie poniósł w tej sprawie żadnej kary.. Jedynie osoby biorące udział w tym procederze zostały odsunięty od swoich funkcji jakie pełnili w owych związkach piłkarskich..

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 16 marca 2018 12:10
16 marca 2018 12:15

PZPN już oficjalnie odpowiedziało, że "trzymają się z dala od polityki". 

zaloguj się by móc komentować

Tytus @Marcin-K
16 marca 2018 13:44

Niemcy boją się Lewandowskiego i spółki, to tak próbują sprawę załatwić.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K
16 marca 2018 14:12

Chrzanić Niemców. Ja bym natomiast zachęcał wszystkich, by mieli oko na tę bandę cwaniaków z wpotylice.pl. Właśnie tak. W Potylicę.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Tytus 16 marca 2018 13:44
16 marca 2018 14:15

No ale jak namawiają do bojkotu, to chyba by zaczęli od siebie? Oczywiście to żart.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @krzysztof-osiejuk 16 marca 2018 14:12
16 marca 2018 14:32

Najgorsze jest to, że reszta mediów tych tak zwanych "sprzyjających PiS-owi" jest jeszcze nędzniejsza. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K 16 marca 2018 14:32
16 marca 2018 14:44

Już "wpotylice" zarządziło ankietę i pyta się, czy powinniśmy bojkotować Mundial. 77% czytelników tego znamienitego portalu kupuje ten pomysł.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K 16 marca 2018 14:32
16 marca 2018 14:57

Ja wiem, że to może zabrzmieć niewiarygodnie, ale ja jednak obstawiam "Warszawską Gazetę". Tam przynajmniej nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy może pisać, co chce. No i kazdy, kto pisać potrafi i chce, to też może. Chodzi o to, że to nie jest banda kolesi.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 16 marca 2018 14:44
16 marca 2018 15:05

Szczególnie ,że ich dział sportowy praktycznie nie istnieje.. I głosowali czytelnicy,którzy zielonego pojęcia nie mają jak sprawy wygladja w sporcie zawodowym , a w szczegolonosci w świecie piłki nożnej..A tak na marginesie Karnowscy sobie juz danwno, jak to sie mowi w gwarze kibicowskiej ,nagrabili...

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 16 marca 2018 15:05
16 marca 2018 18:51

Karnowcy brothers  (i Rachoń) robią za naganiaczy.

Tacy z nich fleciści z Hameln.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @krzysztof-osiejuk 16 marca 2018 14:57
16 marca 2018 22:00

Bo te pomysły prasowe braciszkow  K nie są autentyczna, żywe ,.witalne.Nie ma w nich finezji ,polotu.. Nawet nie starają się o to.. Gdyby była autentyczna ,to by trzymała poziom .. Ona z dnia na dzien pada na twarz.... Juz takie glupoty smaruja , ze to ręce nogi opadają.. I to z jaką bezczelnością i tupetem..  Pycha ich gubi, przy totalnym braku wyobraźni.. Parę sztuczek dziennikarskich znają i sadza .ze już posiadają odpowiednią wiedzę na temat tworzenia gazety.. No i zdecydowanie są zamknięci na nowe pomysły, nowych ludzi.. Zgadza się , to jest banda kolesi..

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować