-

Marcin-K

Czy Donald Tusk zostanie stolarzem?

Wspominałem w którymś z komentarzy, że moje towarzystwo w pracy, zwykle po każdych wyborach rozhulane politycznie, w ubiegły poniedziałek po prostu zamilkło. I nie była to cisza nienawistna, jak w 2015. Wtedy, jak by to pewnie ujął Toyah, to nie było milczenie, to był syk. Poniedziałkowa cisza, była ciszą pełną rezygnacji i poczucia wstydu. Coś jak alkoholik, który nagle uświadamia sobie, że ciecz którą tyle lat w siebie wlewał nie była wcale nektarem, a trucizną, niszczącą mu mózg i duszę. A może trochę przesadzam? Może lekko odpoczną, nabiorą sił i pojutrze znowu się zacznie? No nie wiem. Bo na moje oko to jednak coś się zaczyna szykować.

Zacznę od rzeczy najmniej ważnych, do ważniejszych nieco bardziej.

1.Eliza Michalik w programie internetowym Onetu:

Elektorat PiS-u jest mądry, zaczynam go szanować.

2. Michał Pol, dziennikarz sportowy, niegdyś wiele lat w Wyborczej, z której w podziękowaniu za ciężką robotę go wywalono. Przystań znalazł w Przeglądzie Sportowym. Jest to najstarsza polska gazeta sportowa, dziś, ho ho, tak tak, w rękach Axel Springer. Przegląd Sportowy jest na sztywno zespawany z Onetem i jak na przykład wejdzie się na stronę Przeglądu Sportowego chcąc dowiedzieć się, z kim tym razem przegrali nasi piłkarze, może po kliknięciu w notkę niespodziewanie dla samego siebie znaleźć się na Onecie, tuż obok artykułów okraszonych zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego akurat złapanego ze strasznym grymasem na twarzy. Michał Pol jest dziennikarzem jak na ich warunki dosyć sympatycznym, i pomimo swoich szajb da się go lubić. W dniach ostatnich zaprosił do organizowanego przez firmę bukmacherską internetowego konkursu wiedzy o piłce nożnej dwóch dziennikarzy... Radia Maryja. Tak, tak. Chłopaki zgodzili się (choć nie wiem, czy akurat udział w programie stworzonym przez bukmacherów to najszczęśliwszy pomysł, ale niech tam będzie) przyszli i... wypadli świetnie. Zwłaszcza że musieli stawić czoło np. Mateuszowi Borkowi.

3. Były minister Sienkiewicz o opozycji:

Obrzucają błotem wszystkie elektoraty. Rzygać mi się chce.

4. No i wreszcie sam Don King:

Natomiast wynik PiS-u jest wyraźnie lepszy niż można się było spodziewać, w związku z tym obóz rządzący ma prawo do satysfakcji. Bardzo skutecznie użył narzędzi przekonywania Polaków

I tego typu wykwitów jest w ostatnich dniach coraz więcej i więcej. Na mój niewprawny nos, zaczyna się odwracanie kota ogonem i lepiej zawczasu uzbroić się w odpowiednie narzędzia obrony. Idzie nowe. Jest takie prawo Murphy'ego które mówi: ludzie podejmują racjonalne kroki dopiero wtedy, gdy wszystkie inne zawiodą. I myślę, że w przypadku nowoczesnych za chwilę do tego dojdzie. A jak to będzie wyglądało? Możemy zobaczyć przed sobą rękę wyciagniętą do zgody. Przestrzegam. Jeszcze niedawno włoscy piłkarze faulowali przeciwnika, ten upadał, natychmiast obok pojawiał się sędzia. Wtedy faulujący wyciągał do leżącego rękę na zgodę. W dłoni ukryta była nierzadko mała, przygotowana już przed meczem, szpileczka. Gdy dłonie zostały sobie podane rozlegał się wrzask sfaulowanego, a i często bezwarunkowy kopniak w stronę pokojowo nastawionego faulującego miał miejsce. Cóż, sędzia wówczas przynajmniej dawał takiemu nieskoremu do zgody żółtą kartkę, ale i czerwone się zdarzały.

Kto może nas wzywać do pojednania i wyciągać ręce? Myślę że każdy z nas się domyśla. Wśród nich być może będzie Tusk. Przecież jest to fan okrągłych mebli. Może to być wspaniała okazja do zbudowania takowego na okoliczność "wybaczań" korowodów. Może nawet już żona kupiła mu w tym takim fajnym markecie budowlanym piłę i młotek. Kto wie, kto wie.

 tagi: tusk 

Marcin-K
29 maja 2019 08:27
54     1489    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
jestnadzieja @Marcin-K
29 maja 2019 08:53

Zauwazylam zwrot Onetu.

Krytykuja Jande, krzywia sie z niesmakiem na tych co pogardzaja wyborcami PiS. Z pewnoscia cos sie szykuje, moze wyliczyli ze tak bardziej sie oplaca. 

 

zaloguj się by móc komentować

histeryk @Marcin-K
29 maja 2019 09:11

najsampierw zal za grzechy i 100-letni wór pokutny,

też znamy...

https://twitter.com/AnnaSiarkowska/status/1133413420445904897

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K
29 maja 2019 09:16

Może lepiej niech oni tkwią w swojej dotychczasowej narracji, co może da PiSowi większość konstytucyjną.

zaloguj się by móc komentować

histeryk @Marcin-K
29 maja 2019 09:24

najsampierw zal za grzechy i 100-letni wór pokutny

image.png

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @jestnadzieja 29 maja 2019 08:53
29 maja 2019 09:27

Tak jest - i Kwaśniewski już dał głos, a on zawsze jest w awangardzie.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Marcin-K 29 maja 2019 09:27
29 maja 2019 09:30

Koncyliacyjnie dal ten glos? ;)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewa-rembikowska 29 maja 2019 09:16
29 maja 2019 09:31

Zapóźno zaczeli sie "martwic"... Teraz  wypada calej tej holocie  wytykac,ze ich rączkami wepchneli do PE trupy z PZPRu..Tego faktu nie da sie zatrzec..  To jest najwiekszy skandal tych wyborow europarlamentarnych.. Ludzie im tego nie zapomną..  

zaloguj się by móc komentować

orjan @Marcin-K
29 maja 2019 09:36

Dobitniejszego przykładu chyba się nie znajdzie:

https://niezalezna.pl/273505-jest-mi-wstyd-jak-mozna-tak-gardzic-ludzmi-dzialaczka-kod-ostro-o-totalnej-opozycji

Nawet, jeśli te odczucia są odruchowo chwilowe, to i tak przywracają szacunek wydawałoby się beznadziejnie utracony.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K
29 maja 2019 09:41

Ale swoje zombiaki też upchnęli: Jerzy Buzek, Danuta Huebner, Rózia Thun, Janusz Lewandowski...

zaloguj się by móc komentować


gorylisko @Marcin-K
29 maja 2019 09:44

 z tą zgodą... dobre... w tej chwili, PiS jest na tyle w dobrej sytuacji, zeby olewać i absolutnie nie dotykać się tych zgodnych... stawiam dolce przeciw orzechom, że psl zacznie robić perskie oko do PiS... PiS powinien rekami chłopów rozgonić psl i założyć chłopska partię w stylu PiS Piast czy cóś takiego... podejrzewam, że sporo chłopstwa się zapisze choćby dlatego, że jak spłyna granty z (ch)uuujni to ktoś tę kasę musi dzielić... ale absolutnie nie psl ze swoimi... szanowni Chłopi zacznijcie się organizować i sami dzielcie kasę zaś psl niech zdycha...

ergo: żadnej zgody, żadnego psl, żadnego pełooo... żadnego pzpr... proste jak konstrukcja cepa... nie podoba się ? a grabiami bez łeb chcesz ?  ;-)

pzdr   

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 29 maja 2019 09:16
29 maja 2019 09:47

Myślę, że już to zrozumieli. Niestety,...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 29 maja 2019 09:44
29 maja 2019 09:48

Ale oni właśnie na to liczą. Że przez chwilę pograją zgodnych, PiS się na to wypnie i powiedzą: o, widzieliście, chcieliśmy zgody...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
29 maja 2019 09:48

hmmm śp. Zbignie Herbert...kiedy była mowa o grubej kresce... zapytał retorycznie a co z pokutą ? w domyśle 40 dni na pustyni... i dodał "ja bym przynajmniej tak zrobił..." mam nadzieję, że tera PiS nie da się nabrać... choć podejrzewam, że lokalsi będą jakieś lody próbowali kręcić... kaczor musi stanowczo te umizgi utrącić... a jak jakiś niesiołowski będzie póbował coś... to dać mu fasolkę i banana...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @orjan 29 maja 2019 09:36
29 maja 2019 09:49

Powiem szczerze, że w ostatnich latach życie potwierdziło w moim przypadku to, co pisywał Coryllus, żeby się nie litować nad ludźmi tego nie wartymi, bo to pchanie się na widelec... Nie wiem co oni by musieli zrobić, żebym zmienił zdanie na ich temat. Jak to mówił klasyk - wybaczam, ale nie zapominam.

zaloguj się by móc komentować


gorylisko @Marcin-K
29 maja 2019 09:51

ale to był... Zbigniew Herbert... Cześć Jego Pamięci... Panie Boże Świeć nad Jego Duszą...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 29 maja 2019 09:47
29 maja 2019 09:59

Niektórzy tak . Tu wypowiedź Jana Śpiewaka, którego sąd  skazał na grzywne za obrażenie kandydata do Sądu Najwyższego, mecenasa Jerzego Szaniawskiego, który przejął i oczyścił z mieszkancow kamienice na Dolnym Mokotowie. 

https://www.facebook.com/janekspiewak/posts/10156037422686533

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K
29 maja 2019 10:22

Coś takiego jeszcze wynalazłem do kolekcji:

działaczka KOD Magdalena Filiks napisała: "Jednak nie wytrzymam. Tego się nie da wytrzymać. Jestem wściekła. Dwa dni od wyborów i doznaję większego szoku, niż w dniu wyborów. Może moment wstrząsu sprawia, że ludzie pokazują prawdziwą twarz- jak my to pięknie nazywamy po „naszej stronie” – hipokryzja. Oglądam memy, które z ludzi robią klęczące bydło i mapy, które dzielą Polskę na lepsza i gorszą. Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy. To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni. Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast. Nie znacie najwyraźniej zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju, to 2000 zł. Tak pięknie mówicie o godności, o wykluczonych, o mniejszościach. Słucham od kilku lat tych aktywistów społecznych, tych walczących o prawa kobiet. I mam wrażenie, że to jest jakiś cholerny teatr. Jakby rzeczywiście wcale nie chodziło o człowieka. A gdzie są prawa kobiet, kiedy mówimy o Halinie z czwórką dzieci, dla której 2000 zł to jest właśnie godność, to są właśnie prawa kobiet !!! Bo nie jedna Halina może teraz kupić dziecku trampki i ananasa i jeszcze sobie żakiet na komunie syna i farbę do włosów w kiosku, żeby jej sąsiadka nałożyła. Od kogo chcecie się oddzielić rysując te mapy podziału ? Wy – którzy krzyczycie o przyjmowaniu uchodźców, drwiąc z ludzi, którzy się ich boją, chcecie budować mury przed tymi, których zwyczajnie nie rozumiecie. Może im zbudujmy pisowskie obozy ? Czujemy się lepsi, bo mamy czas pojechać bronić puszczy przed wycinką, wtedy, kiedy ciemna masa zasuwa na PKB. Czujemy się lepsi, bo mamy karnety na Jogę za 200 zł drwiąc z ludzi, którzy od dziecka swoją duchowość rozwijają w kościele – bo tak zostali wychowani. Bo tam jest ich Joga. Kiedy potrzebuję odpocząć od kupy bezwartościowych medialnych śmieci, pozornych akcji pseudodemokratów, wyliczonych i niezbędnych im do zbierania fejmu w mainstreamie jadę sobie na wieś. Do tych ludzi z których drwicie. Bliskość prawdziwych problemów i prostych ludzi, którzy żyją jak zostali nauczeni, borykając się z codziennością daje mi zawsze nie tylko spokój, ale zdrową perspektywę. Im więcej kiedyś zarabiałam, tym więcej czasu spędzałam z ludźmi, którzy nie zarabiali. Dla zdrowia i z troski o siebie. Jak można tak gardzić ludźmi ? Od trzech lata proszę, by nie wyśmiewać się z tych, którym 500 plus dało lepsze, godne życie. Piramida potrzeb człowieka nie zaczyna się od teatru i kosmetyczki. Są rodziny, które dostały 2000 zł i więcej pomocy. Można i owszem dyskutować o tym, skąd te pieniądze brać i jak dystrybuować, ale nie wolno mówić, że to pieprzona patologia dała się kupić. Jak Wam nie wstyd śmiać się z emerytów, którzy dostali 1000 zł i poszli zagłosować na Pis. Przecież Ci ludzie żyją na granicy ubóstwa. Moja mam jest sama i ma 1500 zł emerytury, a 800 zł opłat. Ci ludzie od lat nikogo nie interesują. Chyba, że przed wyborami. Nikt realnie nie rozwiązuje ich problemów. Na jaką orbitę odlecieliście, że tego nie rozumiecie ? Nie spodziewaliście, że ludzie pójdą na wybory bronić swojego kościoła ??? Świata w którym żyją całe swoje życie i który znają? Który daje im poczucie bezpieczeństwa? To po cholerę Wam to wykształcenie, skoro nie rozumiecie prostych prawd. Drwiliście z tych, którzy poszli obronić swoją godność do urn. Bo się zwyczajnie boją. To nie jest śmieszne, że co 10 osoba nie wie, co znaczy skrót LGBT. Ale to nie powód, by z tych ludzi drwić. Oczywiście, że się boją. To świat ich wartości, którego będą bronić. Im bardziej będziemy ich wyśmiewać, tym bardziej się będą mobilizować. Intelektualiści i wykształciuchy oderwani od zwykłej ludzkiej wrażliwości, to dla nich właśnie ten obcy. Nie sztuką jest szydzić, sztuką jest opowiedzieć im tak, żeby rozumieli, o czym do nich mówicie.

 

zaloguj się by móc komentować


Draniu @tadman 29 maja 2019 09:41
29 maja 2019 10:28

Tego można bylo sie spodziewać, ale te osoby sa oddawna w PO... Natomiast ta nieszczęsna koalicja z PZPR totalnie ich dyskwalifikuje.. To bedzie fakt ,ktory bedzie im się wypowminalo do wyborów parlamentarnych.. Zresztą Miller juz sie wypiął na PO , doskonale wie,ze PO to juz jest w kolejnej fazie upadku.. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 29 maja 2019 09:59
29 maja 2019 10:33

No tak, aż można by pomyśleć, że ktoś im rozsyła smsy z przekazem dnia, bo za chwilę tu się zrobi cały ekspiacyjny tłumek.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bendix 29 maja 2019 10:22
29 maja 2019 10:34

Im bardziej będziemy ich wyśmiewać, tym bardziej się będą mobilizować.

To jedno zdanie wydaje mi się potwierdza nasze słuszne obiekcje co do tej nagłej "przemiany duchowej".

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K 29 maja 2019 10:34
29 maja 2019 10:36

Nie ma żadnej przemiany duchowej. Nawet na milimetr. "Kapnęli się" że nikt ich kłamstw nie łyka i trzeba zacząć inaczej kłamać.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 29 maja 2019 10:36
29 maja 2019 11:07

Ale przynajmniej kubeł zimnej wody przywracający kontakt z rzeczywistością.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @bendix 29 maja 2019 12:16
29 maja 2019 12:18

No tak - Wyborcza rozumiem doszukuje się przyczyny porażki w tym, że jakiś tuman z PO rozpiski nie zrobił. Myślę jednak, że po kilku dniach szoku oni wrócą do starej młócki. Inaczej nie umio. Dobra nasza.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K 29 maja 2019 12:18
29 maja 2019 13:49

A ile beki z tego mamy (-: To też dobra nasza (-:

zaloguj się by móc komentować


umami @Marcin-K
29 maja 2019 13:55

Ta „zgoda” to po prostu przechył proamerykański, nie chce być inaczej. Nie dajmy sobie wmawiać, że ktoś tak po prostu wyciągnął z grobu byłych towarzyszy. Oni się swego czasu sprawdzili, więc po nich znów sięgnięto. Nasze (ich) skurwysyny, że pojadę ich klasykiem. Albo, jak to woli, „Stare Kiejkuty”, cytując naszego klasyka.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bendix 29 maja 2019 13:52
29 maja 2019 14:09

Teraz to już tylko czekać, na to jak na następnym marszu jakiegoś KOD-u esbecja wyjdzie w koszulkach "Pie...lę nie obrażam plebsu":) A w ogóle to urocze są egzaltowane oburzenia redachtura z gazowni. Matko i córko. Przecież oni tam wszyscy w końcu w psychuszce skończą.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 29 maja 2019 13:55
29 maja 2019 14:13

Być może, ale ja zaczynam mieć już lekkie mdłości od tych teorii spiskowych, tak jak Sienkiewicz obrażania elektoratów. Nijak tego się nie da sprawdzić ani zważyć, a teorii tysiunc. Ja słyszę często na prawicy, że to albo amerykanie sobie tu urządzają wszystko jak chcą, a to niemcy, a to ruscy. To chyba jednak tak prosto nie działa, że się naciska guzik, i już. Wiadomo, że Polska ma poważne problemy z suwerennością, że tak to ujmę, ale też jednak nie jest tak, że można tu każdą szuję zamontować i ona będzie sterowała Polakami jak padem od playstation. Dowodem smutny los Dona Kinga.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix 29 maja 2019 10:22
29 maja 2019 14:17

panie kolego, bez obrazy ale ja mam tylko jeden ekran... może jak dobrze pójdzie to będę pogrywał na dwóch albo trzech... w każdym bądz razie przejrzałem, przeczytałem i chyba zrozumiałem... najciekawsze jest to, że wierność pawdzie pozwal żyć w realu i przez to wyciagać poprawne wnioski co do dalszych kroków w życiu i co do dekarcji w teatrze życia... nie mylić z teatrem wojny, co jak widzę tu się pojawia... teatr wojny to nie teatr o którym pisze nasz Wielki C... ;-) ale to temat na inną pogaduchę...

zaloguj się by móc komentować


bendix @gorylisko 29 maja 2019 14:17
29 maja 2019 14:22

He he (-; Pozdrawiam fikając na trapezie (-;

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 29 maja 2019 09:16
29 maja 2019 14:30

alez oni to dostrzegli, że dotychczasowe skakanie do pustego basenu, gwarantuje tylko sińce.

Teraz będzie zatem oferowanie  "koncyliacyjności", że choć co prawda PiS njest czartem podszyty, no ale uwiódł Bogu winnych wyborców, którzy wszak nie są zupełnie straceni "dla sprawy".

To chyba ma pójść w kierunku kokietowania wyborców PiS-u.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bendix 29 maja 2019 14:17
29 maja 2019 14:30

Staniszkis jest nie do podrobienia. Ciekawe jak tam córeczka.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
29 maja 2019 14:31

zapomniałem...ale to sprawa wieku i różnych dolegliwości... zapraszam na kielicha w Kliczkowie...

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix 29 maja 2019 14:22
29 maja 2019 14:33

no ja też właśnie zaprosiłem autora i znowu zapomniałem o Panu na kieliszek chleba w Kliczkowie... albo może w ogóle na fikołki... ;-)

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K 29 maja 2019 14:30
29 maja 2019 14:36

staniszkis nie do podrobienia... dla mnie wersją mobilną staniszkis jest szajbus wielgus i myszka agresorka... nie wiem która lepsza... albo może jedna na iphone a jedna na androida...

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K 29 maja 2019 14:13
29 maja 2019 14:37

Jaki spisek? Amerykanie realizują swoją politykę. Nam jest po drodze, więc się zwyczajnie podczepiamy. Tym którzy są obecnie wpatrzeni w Rosję, podziękowano, a żeby nie było jakiś wątpliwości, co do słuszności wyboru - sięgnięto po pzpr-owskie złogi (pro-ZSRS-owskie w czasach PRL), które przeszły po 1985 roku na stronę USA. — Zwolennicy Rosji przyłączcie się!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 29 maja 2019 09:16
29 maja 2019 14:40

Dla otrzeźwienia wystarxczy wyobrazić sobie, jak by ci sami komentowali wyniiki wyborów i kondycję wyborców, gdyby to KOPO-lacja uzyskała lepszy wynik od PiS-u.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 29 maja 2019 14:37
29 maja 2019 14:41

Z całym szacunkiem, ale nie masz żadnego żywego dowodu, na to, że Jarosław Kaczyński wykonuje polecenia Amerykanów. Konfederacja oparła na tej tezie całą kampanię i skończyła bez mandatu. Wiadome jest tylko to, że Jarosław Kaczyński chce by Polska była w sojuszu z USA. Ale od chęci do sojuszu do wykonywania poleceń to jednak jeszcze jest pewna przestrzeń. Zresztą "amerykanie" mają własność nad TVN-em. Zgodnie z tym punktem widzenia w TVN-ie powinno się wykpiwać Urbana, a nie go zapraszać do programów. O innych czerwońcach nie wspominam. Także to chyba jednak jest bardziej złożona sprawa.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 29 maja 2019 14:36
29 maja 2019 14:43

Ja jednak nie upadlałbym tak pani profesur, porównanie jej z szajbus i myszką to jednak krok za daleko. One muszą się sporo natrudzić, żeby wejść w buty naszej kochanej socjolożki. Ciekawe czy chociaż jedną aborcje mają na koncie. Nasza socjolożka wyznaczyła w tej kwestii pewne standardy.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K 29 maja 2019 14:41
29 maja 2019 14:51

Do Umami, trochę źle napisałem komentarz, bo nigdzie nie zarzucasz prezesowi że wykonuje polecenia. Trochę odleciałem i odniosłem się do wytworów własnej fantazji.

zaloguj się by móc komentować

emi @bendix 29 maja 2019 13:52
29 maja 2019 15:38

Janda, Jandą, nic nowego, można się smiać, ale ten Wiater co ma w głowie?  To się nie kończy na mdłościach, można się ciężko zatruć- wyziewy z szamba.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K
29 maja 2019 15:43

Co to takiego ten wiater?

zaloguj się by móc komentować


umami @Marcin-K 29 maja 2019 14:41
29 maja 2019 16:34

Różnica w tym, że Konfederacja ma za złe PiS-owi, że ten prowadzi politykę bezalternatywną i realizuje interesy żydowskie, a ja piszę o tym, że nam jest po drodze z Amerykanami (i PiS-owi) w pewnych obszarach. Widzę zresztą konsekwentną realizację intersesów amerykańskich od 1985 roku, bez względu na barwy partyjne.
Można powiedzieć, że wybory wygrywają proamerykańsko nastawione partie?
No i jakie ja miałbym mieć dowody?
Irak, Afganistan, wojska amerykańskie w Polsce.
Od razu mówię, że nie popieram inwazji na Iran, jeśli do niej dojdzie, tak jak nie popierałem poprzednich, do których doszło.

Sęk w tym, że już raz się na tej polityce bezalternatywnej przejechaliśmy – reset w stosunkach USA–Rosja – a pewnie dojdzie do kolejnego ich „pojednania”.
I co wtedy?
I te pretensje Konfederacji rozumiem.
W naszym interesie jest mieć też dobre stosunki z sąsiadami.

Jak to zrobić żeby wilk był syty i owca cała, to już pytanie nie do mnie.
 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @bendix 29 maja 2019 12:16
29 maja 2019 18:47

Uwierzyli po prostu Fogelmanowi, czy kto im tam kołczował sztab wyborczy.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 29 maja 2019 16:34
29 maja 2019 18:50

Ja szczerze mówiąc nie bardzo sie znam na tych przekładankach geopolitycznych. Wydaje mi się, ze cąły problem w tych rozważaniach polega na tym, że wszyscy (wiem, to głupie uproszczenie) próbują sugerować, że Polska w dzisiejszej sytuacji może prowadzić politykę jak inne kraje, często duże i inaczej położone. Nasza sytuacja jest wyjątkowa pod każdym względem i to jest chyba jasne. Co z tym wszystkim zrobić, nie wiem również. Prawda chyba jest taka, że jak wokół będzie spokój to u nas będzie dalej się too wszystko ciągnęło zrywami i ułudą bezpieczeństwa. Lewizna wpycha nam się do domu wszystkimi dziurami i raczej trzeba się spodziewać, że w końcu tu wlizie na całego, aczkolwiek mam cichą nadzieję, że Polacy tego nie kupią, ot taki paradoks. Mamy chyba wpisane w kod genetyczny niechęć do wszelkich ideologii, pojawia się w nas automatyczna chęć zdystansowania się od takich zabaw. Widzę to wśród tak zwanych laickich lewaków, którymi jestem otoczony. Oni owszem by chcieli powprowadzać wszystkie czerwone reformy obyczajowe, ale jednak niech w to się bawią inni, oni sami to nie za bardzo. Znam takiego jednego otwartego. Pojechał na kilka tygodni do Belgii, wrócił i nie widziałem zachwytu w oczach. Nawet mu się wymknęło: no niby fajnie, ale za dużo kolorowych. Sam się upomniał, potem obracał to w żart, aczkolwiek zobaczył na własne oczy, że ta wstrętna katolska cywilizacja ma pewne zalety i to nie jest tak, że zasada "nie zabijaj" i "nie kradnij" to nie jest taki uniwersalny myk, który spłynął na ludzi ot tak sobie i wszędzie ona obowiązuje.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K
29 maja 2019 18:52

Pani Tuskowa musi że poczciwa kobieta, bo i o ustatkowaniu męża myśli i o rodzinie. Ale niestety p. Donald ma przyszłość tylko w grze w trzy kubki i tylko w kraciastym czerwono zielonym kubraczku. Stolarka dla niego i jego rodziny to śmierć głodowa. Nikt nie od niego nie kupi żadnego stołu. Zwłaszcza okrągłego. O okrągłym, choćby jajowatym, niech zapomni. To grozi samosądem.

Świetny tekst.

zaloguj się by móc komentować

emi @bendix 29 maja 2019 15:44
30 maja 2019 00:41

Tomasz Wiater

- to jego autorstwa rysunek propaguje Janda; można zobaczyć inne, ale nie polecam

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 29 maja 2019 18:52
30 maja 2019 04:21

Ta jego żona chyba użyła kiedyś o swoim mężu określenia per głupek. Pisał o tym Toyah.

Dzięki za miłe słowo.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować