-

Marcin-K

Czy Jaskowiak umie obsługiwać długopis?

Mam raz na jakiś czas tak, że patrzę na to wszystko, co nazywa się polityką, na te twarze, na tych wszystkich ludzi, media, dziennikarzy, publicystów i innych influencerów i pozwalam sobie na niedobre myśli w rodzaju: " niech oni wszyscy znikną gdzieś raz na zawsze". Te jesienne depresje są jak to się mówi "ponad podziałami". Staram się w takich chwilach za bardzo się PiS-owi nie przyglądać, bo wtedy z kolei sytuacja zaczyna przypominać tę, gdy człowiek wstaje rano jakiś taki nie bardzo, zły na wszystko, i w słonecznym porannym słońcu widzi, że jego ukochane cztery kąty wymagają solidnego remontu - ściany są brudne, meble stare, a pod szafą pająki założyły sobie własne niezależne państewko. łatwo wówczas o niesprawiedliwość. Bezprawie i niesprawiedliwość wręcz. Zamiast jednak kompletnie odciąć się od mediów, moje stare ja wciąż każe mi tam zaglądać i jeszcze bardziej się nakręcać.

Patrzę na tego Jaśkowiaka i zastanawiam się nad jednym, to znaczy nad tym, jak bardzo ograniczona jest paleta narracji jaką mają do zaoferowania polscy politycy. Pal już diabli to skąd Jaśkowiakowi nogi wyrastają i to, że był on zarazem menadżerem Kaczmarskiego i potem jeszcze człowiekiem pracującym dla Kulczyka. Pal też diabli to, kto tego biednego i ponurego człowieka postanowił podpuścić. Ważniejsze jest to, że nikomu tam już nie chce się nawet podjąć najmniejszego choćby wysiłku, by ludożerce podstawić pod nos cokolwiek w miarę świeżego. Wychodzi bowiem Jaśkowiak i mówi, że ludzie mają dość partyjniactwa i on będzie z tym partyjniactwem walczył. Mówi to człowiek, który bez Platformy nie zaistniałby nawet w swoim najbliższym i najbardziej zapuszczonym sołectwie. Aha, no i mówi że jak on będzie prezydentem, to on nie będzie "długopisem", tak jak Adryjan, że on będzie takim niezależnym prezydentem i w ogóle ura bura ciocia Agata. I teraz są dwie możliwości. Albo on jest do tego stopnia zidiociały, że rzeczywiście wierzy w to, że ktokolwiek w PO pozwoli mu być niezależnym prezydentem i że w tym układzie konstytucyjnym prezydent może w ogóle pełnić inną rolę niż w miarę godnie reprezentować państwo na zagranicznych wojażach i podpisywać ustawy przyszykowane przez własną partię, ewentualnie torpedować te, które szykują ich przeciwnicy, albo po prostu jest na tyle bezczelny, że wierzy w to, że ktokolwiek mu uwierzy. Oba wyjścia jak widać są dla niego złe. 

Jest chyba jeszcze inaczej. To, że Jaśkowiak myślał, myślał i wymyślił że on będzie walczył z partyjniactwem, a ludzie jak to usłyszą to rzucą wszystko i przyłączą się do niego, to jest efekt kompletnego wyjałowienia politycznego naszego społeczeństwa. Nie wiem czy nie jest tak, że większość ludzi słucha tego, co leci z telewizora i ma to kompletnie gdzieś, a gdzieś na obrzeżach tej obojętności funkcjonują dwie maleńkie grupy wariatów, które media obsługują jako lewice i prawicę. To dla nich szykuje się te wszystkie fajerwerki, bo tylko oni oglądają media i poszukują tam odpowiednich dla siebie emocji. I ci którzy walczą o to całe centrum kombinują tak: wyjdę, powiem cokolwiek i powinno byc dobrze. Jeśli mam walczyć o centrum, to powiem coś, co nie znaczy nic, a ci którzy na to centrum chcą głosować udadzą że ich to obchodzi i spotkamy się przy urnach. Jeśli mam walczyć o którąś grupę wariatów, to muszę rzucić coś o aborcji albo o pedziach. Wtedy jest szansa na jakiś spokojny stołek, gdzieś w jakiejś gazecinie, albo innym telewizorku, no a jak dobrze pójdzie, to w europarlamencie. Jaśkowiak musiał więc sięgnąć po któryś z wiszących na ścianie kapelusików - może losował i wypadł mu ten z "walką z partyjniactwem". Tusk wybrał ten z "sięganiem po młodych". Bo lista jest krótka jak widać. O obniżaniu podatków nikt nie wspomina, bo wie się tam, że w to to może uwierzyć już tylko elektorat Korwina, a ten jak wiadomo jest więcej niż wąski.

Mamy też Sośnierza, który zapisał się do komisji ds. LGBT i Śmiszka, który zamiast robić rano kawę Biedroniowi coraz bardziej się panoszy w sejmie. Śmiszek mu odpowiada: no niech Sośnierz wpadnie, tylko niech będzie merytoryczny. Sośnierz na to: ok, no będę, to mam wpaść? A potem jeszcze mówi, że on myślał, że na tej komisji będzie się zajmował nowymi technologiami.

No i na koniec mamy "wPolityce", które tropi domniemane łapówkarstwo Grodzkiego z taką gracją i skutecznością, że ja osobiście słyszę w tle muzyczkę z Benny Hilla. No i prezentuje w pełnej krasie wulgarne i prymitywne smsy jakichś idiotów z któregoś z samorządów na temat pewnej pani, która tam miała tam pracować. A analizy polityczne pisze tam na przykład Fijołek. I tak się tu z nami rozmawia.tagi: po 

Marcin-K
28 listopada 2019 10:39
33     1822    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:

malwina @Marcin-K
28 listopada 2019 10:57

mam tak samo tylko z paniami. (pan wybaczy, że tak obniżam loty>:) 

ale to tylko pozory, bo kto, jeśli nie panie, uratuje mężczyzn?

ale pań nie ma, więc nikt ich nie uratuje.

ostatnie nadzieje porzuciłam po letnim festiwalu, jakie urządziły nam dziennikareczki z GP i w Polityce.pl. A  festiwal ów polegał na udostępnieniu ich cennego czasu antenowego dla kobiety, kóra zniszczyła życie rodziny pana M. I tak, madame Katarzyna - matka trojgu dzieciom, z kórych każde ma innego tatusia, i madame Dorota, co to napisała książkę o cudach, co się sypią jak z rękawa - gościły u siebie madame Izabelle i nie mogły wyjść ze zdziwienia, jakim strasznym człowiekiem jest pan M. Jak mógł ją tak potraktować! Nie płaci jej alimentów, a tu piękna Izabelle marznie, bo choroba nie pozwala jej nawet kompletnie się ubrać.

Tym się zajmowały te panie.

a bez pań nie ma  panów...

tak, że lepiej przerzucić się na Netflixa...poziom nieporównywalny.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
28 listopada 2019 10:58

Nikt z nikim nie rozmawia, poza ustawkami medialnymi.

No, ale im  (tym rozmócom z ustawek) płacą za wygłaszanie codziennej porcji idiotyzmów.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
28 listopada 2019 11:09

Witam.

Ale ten pan co niby ma kandydować na urząd prezydenta ma długą i starą tradycję w polskim obyczaju militarnym. To zwykły harcownik jest.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Harce. Cytuję:

"Harce (węg. harc – "walka, zmaganie") – obyczaj znany od czasów starożytnych polegający na odbywaniu pojedynków przed rozpoczęciem bitwy. Harcownikami (harcerzami) bywali zazwyczaj rycerze, chcący w ten sposób uzyskać wojenną sławę.

W Polsce obyczaj ten dokumentuje Jan Długosz przy opisie bitwy pod Grunwaldem w 1410[1]. Zygmunt Gloger opisuje harce między innymi przed bitwą pod Koronowem w 1410 (Jan Scycicki), pod Orszą (Jan Tarnowski), pod Gdańskiem (Stanisław Diabeł Stadnicki), pod Cecorą (Kacper Lipski).

Wyjazd na harc odbywał się za zgodą lub rozkazem wodza. Przepasani przez piersi, na ukos, czerwonymi nałęczami (ręcznikami), harcownicy w kilkadziesiąt koni potrafili dotrzeć w środek obozu wroga, czyniąc zamęt".

Tak więc nie dzieje się nic nowego, czego już dawniej w historii nie było.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

tomciob @malwina 28 listopada 2019 10:57
28 listopada 2019 11:22

No ale czasami, z bardzo rzadka te dwa, niby z jednego obozu media, różnią się pomiędzy sobą. Być może ta różnica to taki sztuczny tumult mający nas przekonać, że one się ze sobą spierają, a może jednak jest pomiędzy nimi w pewnych kwestiach, różnica:

Tekst 1, "wPolityce":

https://wpolityce.pl/m/smolensk/474097-nasz-news-prokuratura-przejmuje-tu-154m-o-nr-102

Tekst 2, replika "Niezależnej":

https://m.niezalezna.pl/298640-torpedowanie-prac-komisji-macierewicza-kto-atakuje-podkomisje-ds-katastrofy-smolenskiej

Tekst 3, wyjaśnienie "wPolityce"

https://wpolityce.pl/m/smolensk/474453-o-co-chodzi-w-sporze-o-tu-154m-nr-102-nowe-zdjecia

I może to jest ustawka tych niby "naszych" mediów w celu ponownego zainteresowania tematem i podniesienia sprzedaży, ale może i nie. Kto to wie?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tomciob 28 listopada 2019 11:22
28 listopada 2019 11:27

Te nasze media są takie nasze, że już czasem wolę wypalić sobie zwoje tefauenem.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Grzeralts 28 listopada 2019 11:27
28 listopada 2019 11:33

Nie oglądanie wroga to duży błąd i też często tam zaglądam. Choć czy to wróg jest czy raczej kolor tej samej tęczy? Trudno rozeznać.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @malwina 28 listopada 2019 10:57
28 listopada 2019 11:53

No to rzeczywiście jest straszne, jak się zacząć przyglądać szczegółom. To są konserwatystki otwarte. A panowie to są konserwatyści - chuligani. Wszyscy tam są "chuliganami". I jeszcze Jakimowicza mają. I tego cymbała Jaoka czy jak tam się ten dziwny człowiek zwie. Dramatescu, jakby to powiedzieli w Rumunii.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 28 listopada 2019 11:09
28 listopada 2019 12:00

Ja to rozumiem, po co jest ten Jaśkowiak. Ale ja się dziwię, że niktomu tam już się nie chce zrobić porządnej propagandy tylko wypuszczają co chwilę kolejne "beleco". Mnie to dziwi na ten przykład. Że nikomu się nie chce wyszykować jakiejś powaznej kampanii, wyprodukować jakieś osobowości, jakieś hasła, ładnie to i atrakcyjnie ubrać... Więc albo nikt tak naprawdę tego nie kontroluje i tu jest ziemia niczyja, albo ktoś specjalnie zaniża poziom propagandy..

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 28 listopada 2019 10:58
28 listopada 2019 12:01

No ale chyba temu kto ustawia, powinno zależeć, żeby to co wymyśla było chwytliwe i porządnie zrobione. Wygląda chyba na to, że specjalnie sie zaniża poziom wszystkiego tutaj. Ale w jakim celu? Ogłupienia> Przecież już ludzie sa ogłupieni. Dziwne to. Kiedyś PO co by o nich nie mówić schowałaby takiego Jaskowiaka sto metrów pod ziemią, a teraz on się staje ich twarza....

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 28 listopada 2019 12:00
28 listopada 2019 12:36

Wszystko w swoim czasie, a "show must go on."

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 28 listopada 2019 12:00
28 listopada 2019 12:40

 dla klikaczy smartfonowych to i tak jest wystarczająco wysoki poziom

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 28 listopada 2019 12:00
28 listopada 2019 13:31

Specjalnie zaniża - testują rynek.  Niższe koszty promocji, to więcej budżetu do rwania. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @stanislaw-orda 28 listopada 2019 12:40
28 listopada 2019 13:35

Tylko że owi "smartfonowi klikacze" to:

konsumenci - target sprzedażowy

potencjalni wyborcy - target polityczny

opinia publiczna - target j.w.

Przy czym każdy z nich ma swoje emocje. A emocje zebrane w kupkę mogą mieć znaczenie o czym przekonałem się podczas dyskusji o zamachu na GN. Można ich "powieść na barykadę," można z nimi zrobić "event uliczny". To poważna sprawa ci "klikacze" i dlatego za ich emocje muszą już odpowiadać specjaliści. Jak rozumiem notkę to Autor trochę z tych "specjalistów" żartuje. Ale tylko trochę.

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @Marcin-K 28 listopada 2019 12:00
28 listopada 2019 14:27

Jaśkowiak to nawet nie harcownik. To królik wyciagniety z kapelusza, aby odwrócić uwagę od wyborów przewodniczącego PO (znaczy uratować 4 litery Schetyny). I nie ma wdzieku pewnej pracownicy mediów, co to chciała majtasy zdejmować dla poprawienia oglądalności. Więc plecie 3 po 3. W tej sytuacji po co tracić energię na jakąś poważną kampanię, osobowości, hasła? Jeszcze by się okazało, że główna kandydatka (MKB) to jeszcze większa nędza niż się do tej pory uważało.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Grzeralts 28 listopada 2019 11:27
28 listopada 2019 15:15

Ha! ja to "se" wypaliłam przedwczoraj.I dziwię się,że w Europarlamencie tego nie ogladają,tylko wierzą Biedroniowi,że LGBT jest dyskyminowane. Była opowiastka dopołudniowa o biednym studencie chorym na nerki. Dramat sytuacji.Samotnie wych.synka mamusia,która postanowiła oddać zdrową nerkę zginęła w wypadku -- student odkrył esemsa do kochanej cioci"kocham Cię,odpowiedź i ja też" i się wściekł ,że mamcia była lesbijką.Postanowił odszukać ojca,trafił na ślad dziadka,który był z demencją i wymagał opieki.Poszperał w dokumentach,myśląc ,że tatuś popełnił z rozpaczy  samobójstwo.Spotkał się z kolegą tatusia,który wyjawił zagadkę,że tatuś żyje ,tylko zmienił płeć.Tym tatką okazała się wspaniała ciocia Zosia,która czuwała nad synkiem i w rezultacie oddała nerkę synkowi.I żyli sobie dalej w harmonii....Ciocia Zosia wygladała schludnie i ładniej niż Ania Grodzka,i tworzyli szczęśliwą rodzinę,bo była tam jeszcze normalnie hetero dziewczyna... Morał z tego wynika ,że tatuś zamiast przebierać się w kiecki,doprawiać cycki i coś tam sobie zmniejszyć,zdecydował się na taki krok znajdując oparcie i akceptację małżonki.

Oto jak opowiastki promują dla ludu "wszystko co Ci obce nie potępiaj"i miej otwarte serduszko i nie dopuszczaj myśli,że tefauney wypalą komuś mózg... Kurde...horror...dla ubogich...

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Grzeralts 28 listopada 2019 13:31
28 listopada 2019 15:16

Dobrze wypromowany produkt ("prezydent") może zerwać się ze smyczy i żadąć dodatkowych apanaży za używanie długopisu - zostaną tylko koszty i nowe koszty, z mizernym efektem. Po co przepłacać?

p.s.

pisać każdy potrafi - wystarczy przejrzeć listy ułaskawień.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @BTWSelena 28 listopada 2019 15:15
29 listopada 2019 06:12

Horror. Ale ludzie tego nie widzą, bo i widzieć nie chcą.

To jest zresztą znany fenomen - człowiek nie jest w stanie stanąć wobec pełni prawdy o swoim (nędznym) jestestwie, więc tworzy różne fikcje. Im ładniej opakowane, tym lepiej. Stąd większość z nas wobec ładnej fikcji dostarczonej z zewnątrz jest bezbronna. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wolfram 28 listopada 2019 15:16
29 listopada 2019 06:14

Tylko nigdy nie wiadomo, gdzi wyborca ma granicę akceptacji dla produktu słabej jakości. Więc na bieżąco się ją testuje, a z drugiej strony wszelkimi sposobami stara obniżyć. 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K
29 listopada 2019 08:38

Panie Marcinie, nie ma co się ekscytować Jaśkowiakiem. On nawet przez PO jest skazany na serię z karabinu kaliber 4%.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Grzeralts 29 listopada 2019 06:14
29 listopada 2019 08:50

Telewizja, kino i radio są dobrymi papierkami lakmusowymi. I pokazują skalę sukcesu tego obniżania. Czego efektem potem są takie osoby w Sejmie wymienione w notce, albo kiedyś Palikot.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @atelin 29 listopada 2019 08:38
29 listopada 2019 09:27

A kto się ekscytuje?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Pioterrr 28 listopada 2019 14:27
29 listopada 2019 09:28

Ale jeżeli ktoś mu pozwala na takie harce, to albo nie rozumie że obniża w ten sposób wartość swojej ustawki, jej jakość, albo robi to celowo. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 28 listopada 2019 13:31
29 listopada 2019 09:30

No ale od długiego czasu przynosi to porażki wyborcze, a tym samym mniejsze terytorium łowieckie. A tu zamiast być lepiej jets coraz gorzej. Przecież ten Jaśkowiak to jest absolutny dramat - jak oni zaczną z tą mumią Kidawą rozmawiać to i te wybory przerżną...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K
29 listopada 2019 13:26

Wspanialy tekst. Nie potrafiłbym lepiej.

zaloguj się by móc komentować

z-daleka @Marcin-K 28 listopada 2019 10:38
29 listopada 2019 14:10

Myślę, że Pan trochę nie docenia  Jaśkowiaka i nie chodzi mi tu bynajmniej o jego inteligencję czy charyzmę  ale skąd mu nogi wyrastają. Czy nie powinno być niepokojące, że ten, jak go Pan nazwał harcownik po serii skanalicznych wypowiedzi na temat m. Innymi Polaków  w tak dobrze prosperującym gospodarczo Poznaniu sięga po władzę?  Czy może jest on następną personifikacją systemu niszczącego Polskę od stuleci? 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 29 listopada 2019 09:30
29 listopada 2019 14:19

Może chcą przerżnąć?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @krzysztof-osiejuk 29 listopada 2019 13:26
29 listopada 2019 15:41

Dziękuję - choć oczywiście wiadomo, że potrafiłbyś:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 29 listopada 2019 14:19
29 listopada 2019 15:41

No ale po co mieliby chcieć przerżnąć?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @z-daleka 29 listopada 2019 14:10
29 listopada 2019 15:44

Cholera wie kto to jest i co on chce lub musi - ja napisałem o tym, że nawet jeśli już wychodzi żeby tu mieszać, to mógłby raczyć się do tego przygotować, a nie wyłazić z tym idiotycznym hasełkiem o partyjniactwie. Tym gorzej świadczy to o jego ewentualnych mocodawcach, że wypuszczają takiego marnego gracza.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 29 listopada 2019 15:41
29 listopada 2019 16:54

Żeby nie musieć rządzić, a zachować wpływ.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
30 listopada 2019 20:21

Miałem tu nie komentować, ale wybacz  waćpan, długopisu może nie umie, ale  tak:https://www.jpost.com/Diaspora/Polish-mayor-Difficult-to-accept-Polish-death-camps-law-542642, po inwesyturę umiał pojechać.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować