-

Marcin-K

Czy Monika Jaruzelska lubi ludzi?

Grzegorz Braun jest postacią, wobec której moja ręka wstrzymuje się sama jeśli chodzi o jakąś zmasowaną krytykę. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jest. I będzie tak zapewne jeszcze długo, choć rzecz jasna wątpliwości narastają. Po przeczytaniu wczorajszego tekstu Coryllusa i obejrzeniu wywiadu (no właśnie, czy to w ogóle był wywiad?) udzielonego przez GB pani Monice Jaruzelskiej moje odczucia są zdecydowanie zmieszane i do tego jeszcze podwójnie wstrząśnięte. Czuję jakoś w kościach, że ten wywiad wraz z wiadomymi okolicznościami towarzyszącymi będą stanowić inspirację dla blogerów SN jeszcze przez długi czas i wcale się na to nie zdziwię.

Skończył się ten przedziwny spektakl, poleciały napisy, a ja przez dłuższą chwilę walczyłem ze sobą, by jednak nie dać za wygraną i nie napisać na ten temat kilku słów. Udało się. Jednak nie będzie tak, że nie pojawi się tu w ogóle żadna refleksja. Otóż chwilę po odsłuchaniu rozmowy Brauna z Towarzyszką Panienką You Tube zaproponował mi coś w rodzaju repety. To znaczy podsunął mi pod nos kilka dodatkowych odcinków produkcji made by Tawariszczka Żeńszczyna. W ogóle nie miałem na to ochoty. I już miałem się zabierać stamtąd w cholerę, kiedy nagle coś mnie tknęło. Oto wśród wyświetlanych miniaturek poszczególnych filmów wpadła mi w oczęta ta, na której umieszczono zdjęcie znanego chyba raczej wszystkim Roberta Górskiego. Nie było to zwykłe zdjęcie - Górski miał na nim założone czarne okulary, co miało jednoznaczny wydźwięk: oto kabareciarz zakłada okulary a'la Jaruzelski i w domu u jej córki zapowie stan wojenny. Dla zgrywy, czy jak to mówią w młodych pokoleniach, dla beki. No nie no - musiałem to obejrzeć, nie ma zmiłuj. I obejrzałem. Dzięki temu cały wywiad z Braunem nabrał w moich oczach jeszcze innego zabarwienia i charakteru.

Monika Jaruzelska zaprasza do siebie znanego komika, Roberta Górskiego. Całość tej rozmowy ma charakter handlowy i - tu jeszcze wspomogę się określeniami stosowanymi przez Coryllusa - kokieteryjny a zarazem jeszcze przy okazji wybitnie demaskatorski. Najpierw Towarzyszka robi to, co zrobiłby każdy porządny oficer z łubianki szykujący się do złamania kolejnego frajera. Zaczyna od formuły "pan/pani" by po sekundzie przejść na ty i stwierdzić, że nie ma co udawać, że się nie znają, a wszędzie indziej udają. U niej w domu nie trzeba. Potem wkracza do akcji Górski i z tym swoim uśmieszkiem daje do zrozumienia, że domostwu Tawariszki przydałby się remont. Ale to tylko przygrywka. Następnie bowiem Górski bredzi o tym, że on nigdy tu nie był pod tym domem w żadną rocznicę, ale pod domem prezesa już był. Rozmowa przyjmuje już jednoznaczny charakter. Kabareciarz opowiada wszystkie możliwe dyrdymały na temat "kaczyzmu". Porównuje go do czasów PRL-u a na dowód przytacza jego własny przypadek. Kabareciarz Górski wydał jakąś książczynę i podobno nie mógł jej sprzedać tak jak chciał. - Cenzura? Zastraszanie? pyta tym swoim matowym głosem Jaruzelska. Górski uśmiecha się dobrotliwie. Empik podobno nie chciał tego sprzedawać, bo jak się Górski wyraził, nie chcą mieć kłopotów. Trzeba by się przejść do Empiku i zobaczyć jak to się ma naprawdę, bo skoro Sumliński był wydany, to może i Górskiego udało się przepchnąć? W ogóle nie chcę tego tekstu zamienić w relację z rozmowy pomiędzy Górskim a Jaruzelską. Jeśli ktoś dysponuje odpowiednią konstrukcją psychologiczną - link na dole. Jeśli komuś się nie chce, to ja daję wersję kompaktową. Przez cały czas trwania rozmowy Górski wygaduje idiotyzmy już nie o nawet PiS, a po prostu o Jarosławie Kaczyńskim i generalnie zamienia całość przedsięwzięcia w "Ucho Prezesa". Towarzyszka jeśli już coś dodaje od siebie to parsknięcia i jakieś mało śmieszne wice. Całość tej tragikomedii zamyka sam Górski. Pyta obłudnie Jaruzelską o zgodę, a potem wyjmuje okulary czarne w stylu Jaruzela i ku uciesze córeczki wygłasza udawane wprowadzenie stanu wojennego ponieważ nadchodzą uchodźcy i osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Czyni to rzecz jasna mlaskając, czyli każdy powinien wtedy sobie pomyśleć, że nowym Jaruzelem jest Jarosław Kaczyński. Potem oboje państwo się żegnają i zapada ciemność.

W czasie wywiadu z Braunem Towarzyszka pyta już pod koniec jego wywiadów zatroskanym mocno głosem: czy pan lubi ludzi? Łatwo było to odczytać jako próbę spozycjonowania poglądów Brauna jako poglądów nieludzkich. Roberta Górskiego kpiącego z wiadomych spraw, wciąż bolesnych dla dużej części Polaków i to kpiącego niemalże w pieleszach tego starego komucha Monika Jaruzelska nie zapytała o to samo. Czy Robert Górski lubi ludzi? Bardzo mnie to ciekawi. No i oczywiście tez bardzo mnie ciekawi czy ludzi lubi sama zainteresowana. Ja myślę, że bardzo lubi.

https://www.youtube.com/watch?v=SmhQbhw7qp0tagi: jaruzelska 

Marcin-K
17 stycznia 2020 09:17
50     1761    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
adamo21 @Marcin-K
17 stycznia 2020 09:32

Nie wiem kto to Górski, ale wpadłem na wywiad TPy z Kukizem. Tenże nie wytrzymał ciśnienia i tąpnął, puszczając wodze 'zrozumienia'.

Po GB pomyślałem, ze to od TPy jest w stylu 'Diabłu świeczkę i Panu Bogu ogarek'.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
17 stycznia 2020 09:34

Jak można nie wiedzieć kto jest Górski?

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @Marcin-K
17 stycznia 2020 09:49

Można,  bez względu na jak.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K
17 stycznia 2020 09:50

Biedna ta Monika. Ma jakieś dziecko?

.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @adamo21 17 stycznia 2020 09:49
17 stycznia 2020 09:50

O uchu Prezesa też nie słyszałeś?

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Marcin-K
17 stycznia 2020 09:51

Ładna puenta.

> co zrobiłby każdy porządny oficer z łubianki szykujący się do złamania kolejnego frajera. Zaczyna od formuły "pan/pani" by po sekundzie przejść na ty

 

> ["kabareciarz"-] domostwu Tawariszki przydałby się remont.

Chodzi o ten dom, który został ukradziony?

 

> Kabareciarz opowiada wszystkie możliwe dyrdymały na temat "kaczyzmu". ... Górski uśmiecha się dobrotliwie.

Ale zjechał.

 

> Czyni to rzecz jasna mlaskając, czyli każdy powinien wtedy sobie pomyśleć, że nowym Jaruzelem jest Jarosław Kaczyński.

Nie wpadłbym na to, może dlatego że nie oglądam prawie tv. Obydwoje mlaskają w tv. Taki mamy klimat po tym jak oręż polski padł.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 17 stycznia 2020 09:50
17 stycznia 2020 09:51

Ma. I samochód. I dom. I wspomnienia o tym, że myślała jako dziecko że jej imię pochodzi od MON - bo taką kartkę opatrzoną numerem telefonu tatuś miał przykleojną obok aparatu...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Brzoza 17 stycznia 2020 09:51
17 stycznia 2020 09:53

W tym wypadku nie pozostają żadne wątpliwości. Cała rozmowa jest sformatowana jako stand reklamowy dla twórczości Górskiego i jego odświeżonych poglądów na świat, wszak niegdyś był uważany za największego pisowca wśród kabareciarzy.

zaloguj się by móc komentować


adamo21 @Marcin-K 17 stycznia 2020 09:50
17 stycznia 2020 10:01

Tylko słyszałem, ale nigdy nie słuchałem / oglądałem. Czy to bardzo źle? 

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @Marcin-K 17 stycznia 2020 09:51
17 stycznia 2020 10:02

Biedna.

Ja myślałam że moje to z legendy... okazało się że po Malczewskiej...Dzieci tak mają.

 

Monika to od Augustyna np....gdyby się zdecydowała na zmianę opcji...

:)

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @adamo21 17 stycznia 2020 10:01
17 stycznia 2020 10:11

No skoro zdecydowałeś się skomentować tekst który traktuje w dużej mierze o Górskim, to informowanie mnie o tym że nie wiesz kim on jest, brzmi nieco dziwnie. To jest oczywiście Twoja sprawa. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K
17 stycznia 2020 10:15

Dobrze Marcinie-K to ujęte.Krótko z myślą"przewodnią"  Zestaw zaprasznych ludzi do towarzyszki panienki ,budzi mój niepokój.A wywiad z Górskim...no ...wzbudził mój niesmak i właściwie pewność co "panienka "chce realizować...

zaloguj się by móc komentować

Zyszko @Marcin-K
17 stycznia 2020 10:16

A kto to jest Prezes?

:)

Mnie ciekawi jak to jest, że Górski robi z Kaczora Jaruzela, przedstawiając go jako Złego Luda, a ta się śmieje. Ktoś w jej domu  stawia znak równości między znienawidzonym dyktatorkiem a jej tatką a ta ma bekę. Co to może oznaczać? Czy to Kaczyński nie jest dla niej taki ostatecznie zły, czy też ojca ma szczerze i głęboko w poważaniu.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @BTWSelena 17 stycznia 2020 10:15
17 stycznia 2020 10:19

Zestaw jasne też. Natomiast ona sprawia wrażenie osoby głęboko psychopatycznej i wyrachowanej. Ubiera się w szatki kobiety "nadwrażliwej" pyta innych czy lubią ludzi, a jednocześnie urządza jawny cyrk i kpinę ze stanu wojennego. Coś potwornego.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Zyszko 17 stycznia 2020 10:16
17 stycznia 2020 10:20

Można by zapytać jeszcze: a kto jest Monika Jaruzelska.

Ona się szykuje na zajęcie jakiejś nieodgadnionej jeszcze pozycji w nowych rozdaniach i wykonuje szereg w jej rozumieniu koniecznych uwiarygodnień.

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K
17 stycznia 2020 11:25

Nie odpowiem na pytanie, które postawiłeś, bo nie wiem, ale Twój tekst uważam za ważny klocek w całej układance, dotyczącej Brauna. Skoro program Moniki Jaruzelskiej, ma taki charakter, jak opisałeś (ja tego nigdy wcześniej nie oglądałem), to pojawienie się w nim Grzegorza Brauna, świadczy o nim jak najgorzej. Miałem do teraz jakieś złudzenia, ale właśnie się wyleczyłem. Dzięki. Przed chwilą przeczytałem, że Braun wystąpi także w programie Skandaliści, Gozdyry (zdaje się Polsat). Chyba nie muszę się rozpisywać dlaczego. Idzie wydeptaną ścieżką Korwina. Sam się skanalizował.
Powstaje za to inne pytanie — jak traktować twórczość Brauna, te jego książki i filmy? Bo do tej pory jakoś udawało mi się rozdzielać, jedno od drugiego. A teraz mam wątpliwości co do jego inteligencji. Co za dureń.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @umami 17 stycznia 2020 11:25
17 stycznia 2020 11:33

Narcyzm przeważa nad inteligencją. Ja nie rozumiem jak taki erudyta, którym jest bez wątpienia, człowiek, który napisał wstęp do Baśni, o tym, że trzeba szukać budżetów i podążać za nimi, by odkryć prawidła historyczne,  może firmować memy o tym, że wszystkie problemy zlikwiduje "wolny rynek" oraz promować darwinizm społeczny oraz o wszystko winić 500plus.

To uwłacza jego wiedzy i inteligencji.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 17 stycznia 2020 11:25
17 stycznia 2020 11:39

No ja mam z tym spory problem do zgryzienia. Do Brauna wciąż mam ogromny szacunek. Za dorobek, za to że mnie osobiście w paru kwestiach jakoś tam ukierunkował w pewnym czasie, za odwagę głoszenia przekonań (tak ja to dotąd rozumiałem rzecz jasna), za filmy. Tego co się z nim dzieje od czasu - tak jakoś się to układa - gdy się "obraził" na Coryllusa, nie rozumiem. Najprostszym wyjasnieniem byłyby pieniądze i chęć zmonetyzowania swojego wypracowanego autorytetu, ale to jakoś za mało wciąż. Tak jak napisała pani Ewa - człowiek z jego umysłem i umiejętnością dostrzegania spraw niewidocznych a ważnych powinien widzieć jaką drogą właśnie jedzie. Czyli musi mieć jakąś strategię. Może jest ona przewrotna i za jakiś czas przyznamy mu rację, albo po prostu będziemy mieli koleją postać, z którą wspomnienia będą miały gorzki smak i niewykluczone, że jeszcze bardziej wzbudzi ogólną nieufność tych, którzy będą szukali ludzi których warto słuchać. Trzeba to obserwować chyba ze spokojem. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K 17 stycznia 2020 10:20
17 stycznia 2020 11:44

Słucham sobie na ,,dwujce,,  pewnej lektury dobranockowej....kto słucha to wie.

Wczoraj akurat wpadł mi w ucho taki fragment, jak załatwiono sprawę kościołów w Rosji...ale na Węgrzech czy Czechosłowacji...

Dla ultrakatolickiej Polski wymyślono zaś plan inny..... pokazać jak to może sobie współistnieć państwo i Kościół.

...no ale akurat zmarł kardynał Hlond i nastał młody i energiczny arcybiskup Wyszyński...

No i wyszło szydło z worka...

 

Dlatego nie wykluczam że Monika okaże się medialnie ,, od Moniki,, a nie od MON....

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

umami @ewa-rembikowska 17 stycznia 2020 11:33
17 stycznia 2020 12:01

Narcyzmu naprawdę nie biorę pod uwagę, nie wiem czemu, ale nie biorę. Jakoś inaczej to pojęcie chyba rozumiem.
On sam siebie musiał najpierw przekonać, że nie ważne co mówił/robił wcześniej, bo tam gdzie idzie, czeka go coś lepszego, i trzeba niestety wykonać ten kolejny krok do celu. Jak już dojdzie, to maluczukim się wyjaśni, że tak trzeba było. To się nazywa cel uświęca środki. No ale musiałby mieć gwarancję wygranej, a ja uważam, że wyjdzie na frajera. Właśnie przekreślił te wszystkie dobre rzeczy, które zrobił wcześniej. One oczywiście zostaną, ale te nowe będą już miały dorobione różowe okulary Jaruzelskiego. Towarzyszka Panienka wyrównała rachunki za filmy o swoim ojcu, a on dawał się jej głaskać pod brodą, kompletnie nieświadomy, że traci głowę.
Jeśli to Pani nazywa narcyzmem, to jest to narcyzm.

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K 17 stycznia 2020 11:39
17 stycznia 2020 12:02

Ja jestem bardzo spokojny i bardzo lubię te momenty, kiedy złudzenia pryskają, bo czuję się absolutnie wolny. Już nie ma co obserwować.

zaloguj się by móc komentować

dbx @Marcin-K
17 stycznia 2020 12:03

Może wpadnie ktoś na pomysł, że kiedyś, w jakiś sposób, ludzie pozwolili się obłożyć, za przeproszeniem, sraką, którą teraz pieczołowicie kontemplują i nad nią dialektycznie się rozwodzą ? Jest przecież możliwe, by odsunąć się deczko i przyjrzeć temu, czy to, co jest tak mocno zajmujące i angażujące, jest do czegokolwiek potrzebne ?

Mam dziwne wrażenie, że jest jeszcze możliwość taka, że można się po prostu umyć.

Wszak prawdą jest, że poświęcanie czemuś uwagi, to coś ożywia i przy życiu utrzymuje.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @dbx 17 stycznia 2020 12:03
17 stycznia 2020 12:10

Ale wymyśliłeś. Gdzie nie zajrzysz jest tryumfująca komuna, a pisanie ożywia ją jeszcze bardziej :)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 17 stycznia 2020 11:44
17 stycznia 2020 12:11

Może media od MON-u nie leżą aż tak daleko jak nam się wydaje:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @dbx 17 stycznia 2020 12:03
17 stycznia 2020 12:12

Rozumiem że w tym skomplikowanym komentarzu ukryta jest sugestia, że nie powinno się pewnych tematów poruszać? Dobrze to widze?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 17 stycznia 2020 12:02
17 stycznia 2020 12:14

Ja się Braunem zainteresowałem na szczęście wtedy, gdy już bardzo trudno byłoby mnie namówić na jakieś złudzenia. W związku z tym bardziej mnie interesowało to o czym mówił niż on sam. Może jakbym był młodszy to jakoś bardziej emocjonalenie bym się w to zaangażował. To nie jest rozczarowanie, raczej zdziwienie. A jednocześnie ostrzeżenie na przyszłość i nakaz wzmożenia czujności. A po ludzku życżę mu żeby się opamiętał.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K 17 stycznia 2020 11:39
17 stycznia 2020 12:17

Jakoś nie mogę przejść do porządku dziennego,że Braun poszedł na "kanapę",raczej za stół z kawką pani Moniki.Ugryzło mnie to mocno,bo tego to się nie spodziewałam.Oczekiwałam po nim systematycznych działań.No cóż ktoś tutaj już napisał,że pan Braun ma większe cele niż schody w Sejmie. Sądzę ,że niczego nie osiągnie taką drogą... a ambicje zjedzą Polską Rację Stanu. Osobiście żałuję,bo zbudził demony z drzemki ,które gardzą "Szczęść Boże",a rozwój zdarzeń- posypie się jak domino....

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K 17 stycznia 2020 12:14
17 stycznia 2020 12:32

Ja się nie czuję rozczarowany, zdziwiony czy zdradzony, czy jak to sobie nazwiemy — nie ma tu jakiejś więzi emocjonalnej. Ja mu po ludzku kibicowałem, bo reprezentował w dużej części moje przekonania, które teraz postanowił wystawić na pośmiewisko, czy ujmując to prościej — skanalizować i zeskandalizować. Przeszedł na drugą stronę barykady i chyba nawet tego nie zauważył, skoro dalej w to brnie. To jest moment, w którym czujki wystawiam, jak najbardziej, bo okazał się być groźny i podstępny. A ja się chyba zwyczajnie łudziłem, że jest miejsce w realu na takie postawy — i to się nazywa naiwność. Do innych projektów, które obserwowałem wcześniej, doszedł Projekt Braun.

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K
17 stycznia 2020 12:36

Zdaje się, że wczoraj nasz Gospodarz napisał, że on nie jest autentyczny. Dzisiaj się z nim (z Gospodarzem) zgadzam. Nie jest a czy kiedyś był, to już ma małe znaczenie. Projekt Braun się zdemaskował.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K
17 stycznia 2020 13:46

W kontejście śmierci Leskiego przypomniano, że to kontynuacja rodziny Natansonów. Z takich ciągłości rodzinnych przypominają mi się Kraśkowie, no i Braunowie. Tu podobieństwo tych rodzin jest znaczne bo robili w kulturze, a w szczególności w mediach.

Co do formatu wywiadu to Monika Jaruzelska stworzyła sobie legendę, że dość chamstwa i agresji w trakcie wywiadów i programów publicyctycznych i ona nastawi się na aktywne słuchanie i stąd tak mało zabierała głos w czasie wywiadu z Braunem, Widać, że wypełnia założenia.

zaloguj się by móc komentować

dbx @Marcin-K 17 stycznia 2020 12:12
17 stycznia 2020 14:46

Rozumiem że w tym skomplikowanym komentarzu ukryta jest sugestia, że nie powinno się pewnych tematów poruszać? Dobrze to widze?

Powinno, lecz tak, by raz wystarczyło. Czy to, że się tymi tematami tak namiętnie zajmujecie, cokolwiek zmienia ?

Jeżeli coś jest wiadome, to jest wiadome. Jeżeli zasługuje na coś jeszcze, to się to jeszcze dopełnia. Widać jednak, że ludzie tym żyją. A, czy da się tym, żyć zdrowo ?

Pomyśleć, co by było, gdyby ludziom aż tak odbiło, by przestali włączać telewizory ? Lub, coś jeszcze bardziej przerażającego by się stało, ot, na przykład, przestaliby się przejmować, i też, łożyć na tych, którzy żyją na cudzy, czyli ich koszt.

Kiedyś w pewnym filmie, bohater powiedział, że jest znawcą sztuki walki bez walki. Ciekawa sztuka.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tadman 17 stycznia 2020 13:46
17 stycznia 2020 14:56

Skoro sobie założyła "dość chamstwa" to jakoś marnie jej idzie - kpienie ze stanu wojennego i z tego całego kontekstu w czarnych okularach w jej sytuacji to jest niemal otwarte powiedzenie ludziom: nie silcie się na jakieś kontestowanie mnie, ja tu rządze, ja i moi znajomi plus jeszcze moja wiedza tajemna którą zostawił mi ojciec. Braunowi pozwoliła się nagadać, a na koniec zapytała go "czy pan lubi ludzi?" - to jedno pytanie miało ustawić Brauna w odpowiedniej pozycji. Polała to powłoką "ciotki-klotki" która jest wrażliwsza niż latwiec-dmuchawiec. W tym sensie na pewno wypełnia założenia:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @dbx 17 stycznia 2020 14:46
17 stycznia 2020 14:59

Ja pisuję w internecie od roku 2007 - to prawie 13 lat. I tego typu komentarze pojawiają się regularnie przez cały ten czas. Zobacz - sam skomentowałeś tekst, który jak rozumiem nic nie wnosi. Po co? Przecież ja dalej będę pisał o czym uważam, jedynie Góra może mnie stąd wyprowadzić za fraki jak uzna to za stosowne. Ja nie mam zamiaru się autocenzurować i dopieszczać komentujących "odpowiednim" doborem tematyki. Najlepiej samemu założyć blog i pisać o tematach istotnych, cóż prostszego.

zaloguj się by móc komentować

dbx @Marcin-K 17 stycznia 2020 14:59
17 stycznia 2020 17:25

Miałem i mam na myśli/uwadze, coś zupełnie innego.

zaloguj się by móc komentować

dbx @Marcin-K
17 stycznia 2020 17:32

dlatego odpowiedź na pytanie:

"Czy to, że się tymi tematami tak namiętnie zajmujecie, cokolwiek zmienia ?"

jest przecząca.

 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @Marcin-K 17 stycznia 2020 09:51
17 stycznia 2020 18:02

odnośnie skrótu MON i zwierzenia towarzyszki, odpowiem jak młodzież w necie: jprdl

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Marcin-K 17 stycznia 2020 14:56
17 stycznia 2020 18:09

> Braunowi pozwoliła się nagadać, a na koniec zapytała go "czy pan lubi ludzi?" - to jedno pytanie miało ustawić Brauna w odpowiedniej pozycji. Polała to powłoką "ciotki-klotki" która jest wrażliwsza niż latwiec-dmuchawiec.

:)

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @Marcin-K
17 stycznia 2020 18:29

Zdecydowana większość komentarzy nie dotyczy RG, więc...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tadman 17 stycznia 2020 13:46
17 stycznia 2020 18:44

Tylko, że Braunowie to rodzina z koligacjami, która działa w polskiej kulturze i życiu społecznym od bardzo dawna, bo w czasach przed I wojną światową.

Wincenty Kraśko - syn robotnika rolnego, czyli człowiek z awansu, zawodowy politruk.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Maryla-Sztajer 17 stycznia 2020 09:50
17 stycznia 2020 18:53

Ma szesnastoletniego syna. Pewnie z in vitro.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Rozalia 17 stycznia 2020 18:53
17 stycznia 2020 19:05

A jeśli nie to niech zaprzeczy bo pewnie czyta.

zaloguj się by móc komentować

syringa @umami 17 stycznia 2020 12:01
18 stycznia 2020 10:35

Jesli tak mysli , to powinien czytac "Mackbetha" i jeszcze raz "Mackbetha" i jeszcze raz...

Ku przestrodze.

zaloguj się by móc komentować

syringa @tadman 17 stycznia 2020 13:46
18 stycznia 2020 11:03

NO nie

Byl jeszcze jego stryj Jerzy w 1948 aresztowany jako (faktyczny) redaktor nacz "Tygodnika Warszawskiego" poeta i filozof. Potwornie torturowany przez UB, dostal dozywocie. Aresztowali go z cala rodzina : zoną, bratem Juliuszem( !) i szwagrem. Nie tylko za "Tygodnik" ale i za konspiracyjną organizacje "Unia"i SP, Przeszedl 250 przesluchan- od uderzenia w oko odkleila mu sie siatkowka i stracil wzrok w jednym oku -drugie: powaznie zagrozone.Byl proces pokazowy sfalszowane stenogramy rozpraw wydano w broszurze "SOjusznicy gestapo" Przesiedzial 8 latw ciezkich wiezieniach

Jego zona tez siedziala 6 lat w FOrdonie , gdy wyszla -starala sie go wyciagnac z wiezienia.

Po 5 latach w 1954 wyszedl z wiezienia brat Jerzego -Juliusz I pojechal do Kruczkowskiego prosic o pomoc w oswobodzeniu brata i -ten sie zaangazowal (wlasnie b yl napisal broszure w ...obronie ROsenbergow!)

ALe "BOrejsza -najwazniejsza."

Tam ciekawe postawy polskich pisarzy -komunistow :Broniewskiego a przede wszystkim Pasternaka (np.

wieznia Berezy) ktory bronil zony Kostki Bernackiego przed wrednoscia i checia wyrzucenia jej z pracy przez oslawionego ZOlkiewskiego

Braun wyszedl po 56.-cien czlowieka (jak oni wszyscy z tego procesu). Caly czas potem inwigilowany (liczne zachowane akta). WYjechal po 65.roku do Rzymu tam zyl wiecej niz skromnie. ZOnie nigdy nie pozwolono do niego pojechac. Mieszkal z Jerzym HOrdynskim -ktory po latach okazal sie TW

Zmarl 1975rw Rzymie ale wkrotce zona przeniosla go na Powazki do ALei Zasluzonych obok przywodcow Polski Podziemnej

Za: "Oblawa " J. Siedleckiej

zaloguj się by móc komentować


syringa @Marcin-K
18 stycznia 2020 13:50

Dzieki !

zaloguj się by móc komentować

Jozef-Bak @Marcin-K
19 stycznia 2020 16:56

Z tą książką Górskiego to jakaś ściema. W ofercie Empiku jest za 27,93 zeta "Jak zostałem Prezesem". Kolejny kabotyn, który poleguje na pluszowym krzyżu. Odnoszę wrażenie, że działalność GB (posłowanie, wywiady u MJ, wywiady w różnych tv) ma wszelkie cechy szerokiej akcji marketingowej. Polityk z GB żaden, Faflun go zje na surowo. Od strony czysto ludzkiej budzi wielki niesmak. I tyle.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Jozef-Bak 19 stycznia 2020 16:56
19 stycznia 2020 19:22

Dzięki za info - tak przypuszczałem. Cenzura... psia ich mać...

Faflun odpadł w prawyborach totalnie - to już jego schyłek jest. Zaraz go tam utrącą na ostro. Było dużo rozgrywek w prawyborach, zaczęły się niesnaski, czyli polityka. Ja osobiście przewiduję rozłam za jakiś czas. Zgadzam się, że GB nie nadaje się na polityka. Zrozumie to on sam już za późno, a powrotu do roli autorytetu już nie będzie. Szkoda chłopa mimo wszystko. Może być tak, jak twierdzi Coryllus - wypłynie może za jakiś czas w PiS, jako paprotka i będzie z tych pozycji prowadził nędzną dintojrę na byłych kamratach, jak Kowalski. ja już przestalem się w to wczuwać - wrzucam kartkę na PiS i za bardzo mu się nie przygladam. Jak ta reduta padnie, to będziemy mieli znowu na dekadę jakąś "koalicję" agentury i kolejny etap wyspy luksusu. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bozenan 17 stycznia 2020 18:02
19 stycznia 2020 19:23

Ona to naprawdę powiedziała. To jest oczywiście wymyślone i podkręcone -jak u niej wszystko. Emocje i wrażliwość ma zasłonić jej zaplecze. Poza wszystkim - jako kobieta może ocenisz to jak ją elegancko odmłodzono. Ona z dziesięć lat temu wyglądała gorzej niż teraz. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować