-

Marcin-K

Czy Pisiory naprawdę istnieją?

Mam takiego znajomka, który jako jeden z niewielu bliżej mi znanych osób ma poglądy raczej na prawo, choć to wiadomo jak to z tymi podziałami bywa. Ale dla uproszczenia tak go określmy. On zawsze miał poważne ciągoty do specyficznego zestawu narracji, w których dumnie łopoczą biało czerwone sztandary, a obudzeni z głębokiego snu Polacy przeganiają ze swojego terytorium, każdego, kto nie będzie umiał powtórzyć: soczewica, koło, miele, młyn. Oczywiście wszystko to zwykle kończy się na nieprawdopodobnych seansach tępego ględzenia i puszenia wątłej klatki piersiowej. A potem grzecznie schodzi na dół i robi zakupy w niemieckiej sieciówce, bo mają akurat tańsze szparagi. Wspominam jednak o nim, bo on w tych dniach dostał już kompletnej szajby. Na maila dziennie dostaję pięć linków z występami Brauna, Korwina, Mentzena i Michalkiewicza. A tam wiadomo: żydzi, panie, wszędzie żydzi. I LGBT. Oczywiście nikt nie zamierza lekceważyć tych kwestii, natomiast one są sprzedawane tam w tak nieznośny i maniacki sposób, że aż człowiek w pewnej chwili chciałby sięgnąć po Wyborczą. No dobra, żartuję.

Kolega mój oprócz zawalania mnie kolejnymi prawicowymi masakrami, oraniami i gwałtami od pewnego czasu coraz częściej pozwala sobie na wycieczki wobec mnie, w sensie, że zaczął, niby żartobliwie, mówić o mnie per pisior. Z kolegą się lubimy od lat i z wielką pasją stosujemy wobec siebie różne rodzaje szydery więc nie o to chodzi, że mnie coś osobiście dotyka. Chodzi o proces jakiemu on został poddany, i teraz nie potrafi wyjść z tego zaklętego labiryntu, choćby tylko by zaczerpnąć świeżego powietrza.

Cały ten wstęp prowadzi właściwie do czego innego. Między przysłanymi linkami znalazł się film z udziałem Grzegorza Brauna, który wygłasza na nim odezwę do pisiorów. Tak stoi nawet w tytule. Moje drogie pisiory, czy jakoś tak. Grzegorz Braun w swoim stylu, ze swadą, na poły poważnie, na poły żartobliwie, zwraca się do wyborców Prawa i Sprawiedliwości nazywając ich pisiorami właśnie, ale robi to tak, że każdy wie, że ta szpilka to tylko tak na żarty. Zwraca się i proponuje pisiorom by oni zastanowili się, czy na pewno na dobrego konia postawili. I żeby potem zastanowili się nad tym jeszcze raz drugi i trzeci. I ja bym nad tym wszystkim trochę porechotał, bo Braun jest jak zwykle dowcipny i przewrotny, ja w ogóle nie mam z tym problemu, że i u niego przewijają się te wszystkie obelgi (choć on akurat używa i stosunkowo rzadko i łagodnie), które u innych konfederatów latają niczym konfetti, czyli te dotyczące gówniarzy w krótkich spodniach, pętaków, żydowskich wycieraczek itp.

Ale moją uwagę zwróciło co innego. Oni tam po prostu chyba nie rozumieją rzeczywistości. Dla nich, na to wszystko wskazuje, ten mityczny wyborca PiS-u to przepasany biało-czerwoną szarfą wąsacz niosący sztandar na marszach Gazety Polskiej, który klęczy w domu przed wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego a na dodatek nic nie rozumie z otaczającego go świata i bije czołem przed każdą decyzją Prawa i Sprawiedliwości oraz jako startową w googlu ma ustawioną "wPotylice". Taki sobie najwyraźniej stworzyli ci panowie wizerunek wyborcy PiS-u, pisiora po prostu, i w taką tarczą z lubością próbują trafiać.

A ja tu podam kontr-przykład. Moja siostra przez całe lata głosowała na przeróżnych czerwonych, a w ostatnich wyborach parlamentarnych oświadczyła mi nagle, że ona to wszystko pierniczy, tę całą bandę idiotów i oddaje głos na PiS. Mój wujek głosuje na PiS od lat, a jego ulubioną formą spędzania czasu jest siedzenie przed telewizorem i wyrzekaniem na polityków tegoż PiS-u. Poznałem też byłego piłkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, który ku mojemu zdziwieniu oświadczył, że on głosuje na PiS i w ogólle wielu piłkarzy robi tak samo, tylko rzadko się przyznają.

Do czego zmierzam. Ano do tego, że Konfederacja i Grzegorz Braun wcale nie uprawiają polityki realnej. To jest niemożliwe. To polityka mirażu, skażona błędem poznawczym. Nawet jak zabiorą głos połowy, a niech i będzie, niech zabiorą głosy wszystkich klubów Gazety Polskiej, to i tak nie wystarczy nawet na najniższy dwucyfrowy wynik wyborczy. Ale wcale nie mam zamiaru ich z tego błędu wyprowadzać. Jeśli zabiera się na pokład kogoś takiego jak Korwin albo Liroy, to ja wcale nie ściskam kciuków, żeby im się udało. I na koniec polecę lekkim Coelho: Nawet najlepsza Konfederacja w tej formule i wyposażona w takie narracje jest i tak daleko za najgorszym PiS-em.

https://www.youtube.com/watch?v=oE3RdlMTQVE&t=720stagi: pis 

Marcin-K
15 maja 2019 10:07
22     1244    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @Marcin-K
15 maja 2019 10:18

przybij pan piątkę z małpiszonem... bardzo dzięki za takst...a myślę, że i kolega Przemsa po porannej przebieżce też przybije piątala... wbrew pozorom, zwolennicy PiS to nie tępi ludzie którzy myślą jak im Sakiewicz gazetą polską do głowy kładzie... zdaje się, że Braun też uwierzył w tefałenowską narrację... zaś obecność jkm i liroya świadczy o tym. że narodowcy się pogubili... na razie tak myślę... kiedyś wierzyłem jkm...ale kiedy po katastrofie smoleńskiej zaczął zwykle po chamsku deprecjonować prof. Biniendę pozbyłem się resztek wątpliwości z tego gdzie ma kredyt... 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
15 maja 2019 10:20

zapomniałem dodać...tak, istnieją... ja nim jestem...tak samo jak katole... bo nim jestem. jestem twardogłowy katol i tyle...

zaloguj się by móc komentować

bolek @Marcin-K
15 maja 2019 10:27

"to i tak nie wystarczy nawet na najniższy dwucyfrowy wynik wyborczy"

Bo tutaj nie o wynik chodzi, nie o wynik.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 15 maja 2019 10:18
15 maja 2019 10:43

Dzięki za miłe słowo. No Przemsa to na pewno nie jest target Konfederacji:) Ale właśnie oni uparcie liczą na to, że swoją maniackością i butą Przemsę pozyskają. To jest sedno tego nieporozumienia, które wpędzi ich w porażkę wyborczą.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bolek 15 maja 2019 10:27
15 maja 2019 10:56

Niestety masz rację. Zawsze o to chodziło krowinowi i jego zleceniodawcom.

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @gorylisko 15 maja 2019 10:18
15 maja 2019 11:42

Dokładnie, Liroy i JKM, kompletnie kompromitują i w zasadzie anihilują otoczkę narodowcową. Tylko o co chodzi, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze... :). Gdzieś na fejsie widziałem (bodajże u Toyaha) zestawienie list wyborczych na których jest JKM, żona (młoda jakaś), syn i zięć, z komentarzem "przyszedł czas na program rodzina"...

Zresztą co oni tam w tym PE zrobią dla Polski, będą szarpać groźnie palcami w bucie? Przywiozą trochę kasy i jak dobrze pójdzie to zakupią u nas nieruchomości. Chyba, że się mylę, zasadniczo do tego sezonu nie wiedziałem, że takie głosowanie się odbywa w Polsce :).

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @Marcin-K
15 maja 2019 11:45

Zdecydowanie wolałem jak G.Braun robił filmy, mówił o historii i monarchizmie :). Teraz zabrał się za pisiorowanie i obściskiwanie z Lirojem i JKM oraz całą tą radosną drużyną, której nie wiadomo skąd nogi wyrastają...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Janek-D 15 maja 2019 11:45
15 maja 2019 11:59

No dokładnie. lepiej bym tego nie ujął.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
15 maja 2019 12:11

może jakaś ściepa dla Brauna na jakiś film z Baśni jak niedzwiedz... tak tylko pytam...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 15 maja 2019 12:11
15 maja 2019 12:27

No nie wiem... Braun się kiedyś strasznie na Coryllusa obraził, bo ktoś mu doniósł, że pod jego tekstami są krytyczne komentarze wobec Brauna. Biorąc pod uwagę, że Braun zaczął się pokazywać z Patlewiczem, który lubi sprawdzać różnych ludzi w internecie, to niewykluczone, że odpowiedź na to, kto jest "ktosiem" jest być może jasniejsza niż się może wydawać. Poza tym nie wiem czy możliwy jest jeszcze powrót z tej galaktyki w kierunku której wyruszył GB, obawiam się że nie.

zaloguj się by móc komentować

marianna @Janek-D 15 maja 2019 11:45
15 maja 2019 12:33

Nie zawsze i nie każdy może robić to co chce. Niestety. Dziękujmy Bogu, że możemy być tu i z tym z którym jesteśmy. W nic nieuwikłani. Taką mam nadzieję.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Marcin-K
15 maja 2019 13:32

Ech dla formalności:

Przecież praktycznie wszystko co się zarzuca Braunowi i tej zdaje się Konfederacji można zarzucić PiSowi... Jedyna różnica polega na tym że ich zadaniem jest zagospodarowanie innego elektoratu. PiS ma ogranąć to tzw. bagno, centrowe, zasadniczo bezideowe masy, którym pozostały jakieś pozory „narodowych” instynktów. Które są w praktyce są całkowicie bez znaczenia bo jedyne co się liczy to 500+. Bo przecież PiS w kluczowych obszarach prowadzi politykę identyczną jak PO. Czyli podległość wobec UE, kontynuacja Balcerowicza, polityka zagraniczna prowadzona na kolanach, pozostawienie układów opisanych w raporcie WSI nietkniętych. No i ta cała polityka „kulturalna”. Klery, Siekielski, mowa nienawiści podczas żałoby po Adamowiczu. Słowem zero idei przykryte kasą 500+.

Konfederaci natomiast mają do ogarnięcia elektorat trochę bardziej dynamiczny. Taki mimo wszystko bardziej ideowy. Taki, który nie miałby problemu z antysemityzmem, jakąś ostrzejszą jazdą w imię idei. Ok być może podsuniętej ale to i tak lepsze niż ta bezwola, którą ma ogarniać PiS. Ten elektorat jest bardziej zindywidualizowany, bardziej różnorodny, wyrazistszy niż miałkie pisowskie masy. Dlatego Konfederacja składa się z takiego a nie innego zestawu. By byli w stanie dotrzeć do tej różnorodności i skierować ich potencjalną energię na zadane z góry tory.

Ale ostatecznie i tak jeden diabeł. Cel i skutek ten sam.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
15 maja 2019 14:19

(Obuchem) w potylicę.

Podobało mie sie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 15 maja 2019 14:19
15 maja 2019 19:23

Niestety to nie moje. Wspomogłem się Toyahem, który tak kiedyś ujął rzecz.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @smieciu 15 maja 2019 13:32
15 maja 2019 19:33

No ale co z tej analizy wynika? Czy ona coś zmienia jeśli chodzi o stan faktyczny. Konfederacja to oderwane od życia politykierstwo, niespójne, dramatycznie rozemocjonowane, histeryczne. Ot kolejna kanapa, która się z zasady radykalizuje i to bezsensownie. Wypala i zagospodarowuje ludzi, którzy mogliby używać swoich talentów po stokroć mądrzej, choćby jak to jest w przypadku G. Brauna.

Nie ma żadnych pisowskich mas. Są ludzie, którzy szukają odroobiny sensu w bieżączce, są też oczywiście karierowicze i polityczni sportowcy. Są to też zwykle ludzie o pnadnormatywnej jak na okoliczności chęci obserwowania świata i próby zmiany go w jakkolwiek lepszą stronę. Są to też ludzie, którzy jak raz najczęściej reprezentują wyższą niż elektorat pozostałych partii kulturę osobistą, wrażliwość i chęć rozwijania swojej wiedzy. To może brzmieć oczywiście nieco kiczowato, ale tak jest i nie chce być inaczej. PiS jest jak kawałek deski na wzburzonym morzu. Można się chwycić i gdzieś płynąć, bez może wielkiej nadziei na przetrwanie, ale wszystko inne to piana i brudna woda, pewna śmierć.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K 15 maja 2019 19:33
15 maja 2019 21:43

ładnie pan to ujął...z tym, że ja nie sprowadzałbym PiS do deski na wzburzonym morzu po katastrofie...raczej do krypy która żegluje we właściwym kierunku...co poniektórzy oczekują pierwszej klasy...a tu gucio... ale czy nie przypomina to czasem koronacji śp.  króla Władysława Łokietka ? ładnie to opisał Bunsh...  potem wyrosła Rzeczpospolita Obijga Narodów...niestety skażona... po przeczytaniu kawłka Baśni Coryllusa zrozumiałem alarmistyczne działania Andrzeja Frycza-Modrzewskiego... o. Skargi... i paru innych którzy powinni mieć swoje miejsce w Panteonie Bohaterów Narodowych...   

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 15 maja 2019 13:32
16 maja 2019 11:54

Straszna jest ta pogarda jaką odczuwasz do praktycznie połowy społeczeństwa :(  Utożsamiasz się tak ogólnie z Polakami czy wybiórczo masz kilku ulubionych? A co wyborcami szeroko rozumianej KE? Doły z wapnem?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Marcin-K
16 maja 2019 12:32

Pogarda? Żywię te same uczucia, które wy odczuwacie w stosunku do projektów firmowanych przez JKM.

Reszta to fakty. Bagno - ten termin pochodzi z parlamentaryzmu francuskiego chyba. Czyli to centrum. Napisałem że bezideowe i jest to zasadniczo prawda. Prawda, ponieważ nie da się uzasadnić poparcia PiS ideowo. Ale jest jeszcze inna cecha tego centrum: strach. Strach przed wszelkimi istotnymi zmianami. Ludzi centrum charakteryzuje to że oni chcieliby by się zmieniło ale by się nic nie zmieniało... Chcieliby by było jak jest tylko dobrze. Rządy, Korporacje, Banki czy Kasta Prawnicza jest dla nich ok, problem leży w tym że zachowują się one nie tak jakby sobie tego życzyli... Ale nie dociera do nich że nie da się tego zmienić. Tak by było dobrze. Że bez drastycznych posunięć, obelenia pewnych struktur nic się nie zmieni. Ot choćby rzecz pierwsza z brzegu. Nie rozumieją że żeby Polacy mogli rządzić u siebie muszą wyjść z UE. I stąd bagno. Grzęzną w tym gównie powtarzając sobie że te wszystkie ruchy, ich własne czy rządu, służą czemuś innemu niż dalsze się zapadanie.

Ale pal licho tych wszystkich ludzi, którzy po prostu chcieliby iść do pracy, odwalić etacik by potem odizolować się od świata popijajac piwko przy grillu za płotkiem swojego śmiesznego domu mając nadzieję że System ich zostawi. Można do nich żywić pogardę oczywiście dokładnie tak jak to robi System, który z przyjemnością dokręca im śrubę. Ale z drugiej strony nie ma w takim zachowaniu nic dziwnego. W sumie to naturalne.

Dlatego to nie oni mnie dziwią ani są jakimś obiektem uczuć. Mnie najbardziej dziwi że są ludzie, którzy zaglądają w miejsca takie jak to. Czytają coryllusa. Orientują się w hisotrii jakoś a mimo to pokładają wiarę w PiS. W kogo i dlaczego? W oderwanego od rzeczywistości prezesa? W Morawieckiego, który urodziwszy się 20 lat wcześniej przeprowadziłby reformy Sachsa/Solorza równie dobrze jak Balcerowicz? Wierzycie w Brudzińskiego a może w Glińskiego czy w Gowina? Wierzycie w politkę PiS polegającą na promocji Żydów czy też brataniu się po śmierci Adamowicza w Kościołach? Wierzycie w te absurdalne programy jak 500+ gdzie zabraną ludziom kasę łaskawie się oddaje za pomocą nowych etatów, urzędników, którzy pochłoną kolejną część waszej pracy? Wierzycie w to codzienne rozpłaszczanie się PiSu przed UE, w te reklamy jako to dzieci urodziły się w UE i one już życia bez niech sobie nie wyobrażają bo  UE zawdzięczają wszystko? No i na koniec: NAPRAWDĘ wierzycie że ta partia, w której poprzedniej inkarnacji okazywało się że prawie każdy człowiek wyciągnięty przez prezesa jest agentem lub kretem jest autentyczna? Naprawdę wierzycie że jest w niej jakieś źdźbło niezależności a nie, co logiczne historycznie że jest jedynie kolejną mutacją ubecką jak wszystkie dłużej utrzymujące się u władzy ugrupowania w Polsce?

Po co czytacie coryllusa? O tej Legnicy. O tych wszystkich rodach ubeckich, o szklanych sufitach, których nie da się przebić? Czy wy wogóle kojarzycie fakty? Zajęli Oni wszystkie kluczowe stanowiska (o czym mówił choćby raport WSI) a wy wierzycie że jakiś samotny prezes z garstką wywodzących się z UW ludzi coś zmieni? Wierzycie że niby jak PiS dostał się do władzy? Nie było TVNów, które ośmieszyły Bula? Nie było taśm, na których wypowiada się Morawiecki. Wypowiada kwestie o których nigdy się nie dowiecie. No sorki ale czy to takie dziwne byłoby jeśli właśnie was, pisowców tutaj zaglądających ktoś zacząłby darzyć pogardą? Nie te masy bez idei i większej woli. Ale właśnie was.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @smieciu 16 maja 2019 12:32
16 maja 2019 13:07

A Ty przeczytałeś w ogóle mój tekst? Jeśli tak, to chyba nie wzbudził u Ciebie wielkiej refleksji. Przecież pisząc to co piszesz, dokładnie pokazujesz na własnej skórze mechanizm który opisałem. Atakujesz wizerunek ludzi głosujących na PiS, który sam sobie stworzyłeś.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 16 maja 2019 12:32
16 maja 2019 14:14

z tymi 'raportami' to bardzo uważaj - jeszcze się zdziwisz, natomiast w sytuacji braku idealu jakas optymalizacja [taka siaka] być musi, masz dużo racji ale żyjemy tu i teraz;- wejdź do gry

 

 

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 16 maja 2019 12:32
16 maja 2019 23:02

Puk,puk...... nieśmiało tak, bo zachwianie Mocy duże wyczuwam.  Równowaga zaburzona być musi to i tekst emocją przepełniony. Mistrz Yoda mawiał że. emocje ku Czarnej Stronie wiodą. Ale nie z "kozetką" przychodzę bom techniczny mocno. Nie umiem w umysłach gmerać. Powiem tylko, że opis realiów wielce trafny się zdaje.
Tym nie mniej, gdy słyszę epitet "pogarda" włącza się u mnie system alarmowy! Słowo to często pada z ust natchnionych patriotów, rewolucjonistów,  socjalistów, marksistów, bolszewików, hitlerowców w różnych kontekstach. Ogrom cierpienia później odnaleźć można. Ale nie o tym chciałem. 

Off Topic ( autora notki z góry przepraszam)
Pytanie mam do specjalisty / szczerze, bez szydery  :-) / Surfując po necie trafiłem na:

https://cia.media.pl/cia

Czemu projekt "zdechł"?  Ostatni wpis z 26-12-2016 r. Wszyscy uwierzyli w .....św. Mikołaja? 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @klon 16 maja 2019 23:02
17 maja 2019 09:49

Czemu projekt "zdechł"?  Ostatni wpis z 26-12-2016 r. Wszyscy uwierzyli w .....św. Mikołaja?

No jeśli chodzi o anarchię to wszystko się zgadza. Anarchiści postanowili się zorganizować, co z zasady jest przeciwieństwem anarchii. Tak ja to przynajmniej na chłopski rozum rozważam. Czyli spotykają się anarchiści - zaczynają się organizować. Potem muszą natychmiast to rozwalić, bo przecież jakakolwiek forma organizacji to zalążek SYSTEMU (złoooooo)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować