-

Marcin-K

Czy pisiory wywołały II wojnę światową?

Wiem dobrze, że góra SN niechętnie patrzy na wszelkie odnoszenie się blogerów do siebie i ja to doskonale rozumiem. Trzymam się z dala od wszelkich internetowych waśni i sprzeczek, bo mam ich w realu wystarczająco już dużo. No ale wiadomo - człowiek to tylko człowiek i nawet mnie, osobie mocno do internetowych emocji zdystansowanej, czasami potrafi się zagotować pod czajnikiem. Nie wiem, czy to wszystko spowodował wypierany stres około świąteczny, czy przemęczenie, ale coś mnie podkusiło wczoraj i zrobiłem coś, czego z zasady nie robię. Przeczytałem tekst imć Ewarysta Fedorowicza pod tytułem "Stalin - swołocz i antysemicka świnia". Tak, zdaję sobie sprawę, że powinienem swoje odczucia na temat tego tekstu schować w buty i jak to się mówi nie eskalować. Nic nie poradzę. Wiem, że były przed chwilą święta, czas pokoju i pojednania. Ale że tak zapytam Migalskim: to co, możemy się już napierniczać politycznie?

Kiedy zobaczyłem tytuł przywołanego tu tekstu, a znając już trochę możliwości tego pana jeśli chodzi o niezwykłą wprost konsekwencję w okazywaniu światu swojej maniackiej i obsesyjnej niechęci wobec PiS-u, zastanawiałem się - nim w niego nieopatrznie i jakże lekkomyślnie wdepnąłem - tylko nad jednym. Czy on porówna Kaczyńskiego do Stalina tak po prostu, jeden do jednego, czy może sięgnie jednak po jakąś metaforę. Oczywiście, jeśli ktoś powie że ja przesadzam i jestem niesprawiedliwy, to będzie miał odrobinę racji. Ale czy ja naprawdę nie mam prawa patrząc już od tylu tylu lat na tych wszystkich maniaków, którym niechęć do zwykłej w końcu partii politycznej przysłania już nie tylko rozum ale i godność człowieka, spodziewać się polecenia że tak powiem z grubej rury? No bo czego jeszcze nie było? Jaki idiotyzm czy brednia nie została wypowiedziana by ta zapewne o psychologicznym podłożu obsesja nie osiągnęła tej wymarzonej chwilki, kiedy oczy delikwenta robią się dziwnie maślane, a trzymany właśnie przedmiot w dłoni w końcu z niej wypada i z brzdękiem uderza o podłogę?

No ale tym razem jednak było delikatne zaskoczenie, bo pan Ewaryst nie uczynił tego, co się spodziewałem. Nie padło oskarżenie wobec "karakana" że ten to tak naprawdę drugi Stalin. Nie wiem o co chodzi - może o to, że jednak na takie pieszczoty, czyli porównania do tak fantastycznej postaci, to trzeba się jednak mocniej zasłużyć. Nie padło też oskarżenie, że to nie Polacy wywołali II wojnę światową, a po prostu - "wiernoty" pisowskie. No naprawdę jestem zdziwiony i zaskoczony. Tylko tym, że pan Ewaryst nie sięgnął po argumenty ostateczne, bo jednak to, że on jednak sklei sobie w całość tę historię z wypowiedzią Putina ze swoimi antypisowskimi obsesjami to było pewne jak w banku. Powstał więc zagadkowy tekst, posklejany z kilku wątków. Dali Bóg. Ja przeczytałem ten tekst naprawdę z dziesięć razy i nie mam bladego pojęcia o co temu przedziwnemu człowiekowi biega. To znaczy rozumiem o tyle, że on tę swoją manię i nie dającą się powstrzymać złośliwą chęć kopnięcia rządu w kostkę przyozdobił dla pucu jakąś próbą zdezawuowania sposobu w jakim MSZ odpowiedział na te prymitywne ruskie zaczepki. Jak to lepiej powinien zrobić rząd to zapewne pan Ewaryst wie w skrytości ducha, ale się z nami nie podzieli. Choć jak znam ten charakterystyczny prawicowo-konfederacyjny zaśpiew, którym się on zwykle posługuje, to zapewne pan Ewaryst posłałby tam temu Putinowi od razu z dziesięć dywizji, ale może nie, załatwiłby to w białych rękawiczkach i wysłałby tam Winnickiego w czarnych skórzanych rękawiczkach, by ten odpowiednio tam Władymyra ustawił do pionu. Chociaż nie wiem tak naprawdę jak to będzie z tą krytyką Putina, poczekajmy na oficjalne stanowisko Konfederacji w tej sprawie...

Nie no, szkoda już dalszej pisaniny. Zagrzałem się wyjątkowo po przeczytaniu tego tekstu, jak już dawno mi się nie zdarzyło. Być może zamiast o tym wszystkim tu pisać powinienem policzyć do dziesięciu i wrócić za dwie godziny, ale jednak nad sobą nie zapanowałem.

Ja naprawdę sam lubię krytykować PiS i nic mnie tak nie cieszy jak komuś się uda również go skrytykować tyle że bez tej charakterystycznej psychotycznej maniery. Bo jak wytłumaczyć takiemu fenomenalnemu intelektowi jak ten należący do pana Ewarysta, że ja głosuję na PiS od lat, a Targalskiego nie cierpię? No jak?

 tagi: pis 

Marcin-K
30 grudnia 2019 09:45
24     1426    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @Marcin-K
30 grudnia 2019 10:22

Ewaryst próbował być obiektywny

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
30 grudnia 2019 10:28

Dosyć  interesujący przypadek  psychologiczny, aby napisać notkę o tym, czego ktoś inny  nie napisał, choć, być moze,  mógłby napisać.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @gabriel-maciejewski 30 grudnia 2019 10:22
30 grudnia 2019 10:51

Moim zdaniem jemu w każdej notce chodzi o to samo: kopnąć PiS. Reszta jest tylko okrasą.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 30 grudnia 2019 10:28
30 grudnia 2019 10:53

Taki sam interesujący jak ten Ewarysta. Jeśli ktoś może posługiwać się najbardziej giętkimi aluzjami i obelgami, to jak w takim razie na to odpowiedzieć? A może nie wolno i odpowiadać? 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 30 grudnia 2019 10:53
30 grudnia 2019 11:05

Oczywiście że wolno odpowiadać, a nawet i szybko, tylko po co?

Gbyby bloger E. F. dopiero pierwszy czy drugi raz dawał upust swoim fobiom, to  można by łudzić się  , że "polemika" wywoła u niego  niego coś w rodzaju  refleksji, ale po 1,5 roku uprawiania przez rzeczonego antypisowskiej  monokultury nadziei takiej nie ma.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 30 grudnia 2019 11:05
30 grudnia 2019 11:08

Dlatego ja nic dotąd nie pisałem o nim - teraz nie zdzierżyłem. Bo jak piszę - nie mam nic naprzeciw by krytykować PiS. Tak się jakoś dzieje, że jak się najczęściej zaczyna ta krytyka to się zaczyna również świat fantasy i świat własnych deficytów. Tutaj we mnie coś pękło, bo sprawa jest poważna i w takich chwilach naprawdę wypadałoby wstrzymać lejce. Tymczasem pan Ewaryst daje gazu jeszcze. 

Nic już więcej o nim rzecz jasna nie napiszę, bo wiem że nie ma granicy której by nie przekroczył. 

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @Marcin-K 30 grudnia 2019 11:08
30 grudnia 2019 11:17

Czy Ewaryst o Banasiu już pisał? 

Sam odpowiem, pewnie tak.

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K
30 grudnia 2019 12:43

A ja panu Marcinie-K daję plusa od początku,za próbę też obiektywną.Niestety link do notki pana Ewarysta z pewnością będzie wykorzystany w necie.Tytuł notki pana Ewarysta wszech miar sprawiedliwy...lecz sprawa ta ma wymiar prawdę mówiąc międzynarodowy można by rzec... We mnie rodzi się pytanie,czy warto -" gazować" ,uwzględniajac polską rację stanu.? Wystarczajaco w stacjach TV bije się pianę ,a Czarzastość dostaje za przeproszeniem orgazmu z radości,że Putę dokopał "pisiorom"... Ale czy tylko pisiorom?...

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K 30 grudnia 2019 10:51
30 grudnia 2019 12:54

Dla pełnego obiektywizmu zabrakło Hitlera :)

Poza tym od dłuższego już czasu odnoszę to samo wrażenie. Czytam go w zasadzie tylko i wyłącznie z tego powodu że zabawnie to wszystko układa. Tzn gimnastykuje się w ekwilibrystyczny wręcz sposób, który wywołuje u mnie uśmiech... Poza tymi fragmentami w których wręcz przebiera nogami z tęsknoty, kiedy to w końcu ktoś tej Polsce, za trwanie w PRL bis przypier... W ogóle nie myśli o tym że ten PRL bis nie składa się tylko z pisowskiego rządu.

Nie komentuję u niego już dawno odkąd zauważyłem tę prawidłowość. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
30 grudnia 2019 17:34

Nie wiem co wy paryjniacy macie w sobie takiego że ciężko Was polubić; PZPR miała pełnię włady w kraju; mogła wprowadzać "raj na ziemi" a tu wichrzyciele strajki organizują, a tu jakaś prywatna inicjatywa, a tam bumelanci, to samo z PiS mają już drugą kadencję, prezydenta; a tu sądy, a tu korwiniści do mleka szczają, a tu Putin, a tu lewica; rządzą czy nie, do jasnej anielki? Trzeciej kadencji nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
30 grudnia 2019 18:55

Drugą Wojnę Światową, wywołał, a raczej Rozpętał, Szeregowy Dolas Franciszek.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
30 grudnia 2019 18:55

Drugą Wojnę Światową, wywołał, a raczej Rozpętał, Szeregowy Dolas Franciszek.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Marcin-K
30 grudnia 2019 19:55

Coz...

... nie Pan pierwszy i nie ostatni  nie zapanowal nad soba... normalka, zdarza sie kazdemu,  ale dobrze, ze skonczyl Pan te swoje wypociny nt.  Pana Ewarysta,  bo przykro czytac te nedze  !!!

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K
31 grudnia 2019 11:06

Panie Marcinie, priv.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Paris 30 grudnia 2019 19:55
2 stycznia 2020 09:24

No cóż - Pani wyrafinowane intelektualnie komentarze to rzeczywiście przypominają traktaty filozoficzne przy moich nędznych tekstach. Jakoś będę musiał z tym żyć. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 30 grudnia 2019 17:34
2 stycznia 2020 09:25

Nie pisz do mnie na Wy. I prosiłem cię o to byś tutaj nie wpisywał swoich pijackich komentarzach. Jak mam ci to dosłowniej wyłuszczyć?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 30 grudnia 2019 12:54
2 stycznia 2020 09:26

Mnie tam by te jego manie mało obchodziły, ale coś mnie ruszyło, w chwili gdy zaczynają się dziać takie rzeczy to on dalej swoje o złym PiS-ie. Ulało mi się na szczęście już i mam nauczkę żeby tam więcej nie włazić.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Marcin-K 2 stycznia 2020 09:24
2 stycznia 2020 19:13

Naturalnie, ze nie ma Pan wyjscia i musi Pan z tym zyc  !!!

 A to, czy moje komentarze sa wyrafinowane czy tez nie - to nie Panska rzecz  !!!   Nie wiem,  czy Pan zauwazyl,  ale  raczej zdecydowanie nie komentuje  Panskich wpisow,  a od dzisiaj to nawet zaprzestane ich czytania...

... niemniej jednak zachowal sie Pan w starym roku - jak na rownoprawnego blogera  Panu Ewarystowi na SN - po prostu skandalicznie, umieszczajac wyzej wymieniony wpis.  Szczesliwie odzew byl niewielki, ale ja nie zapanowalam nad soba i napisalam do Pana, to co napisalam...

... i prosze Pana wiecej temu podobnych wpisow w nowym roku tu na SN  nie popelniac.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 2 stycznia 2020 09:25
2 stycznia 2020 22:34

Pańskie życzenie, jest moim rozkazem. Nie jest pan moim spowiednikiem a i nie raz i nie dwa, panu się "literki zaplątały", radzę nie mierzyć wszystkich swoją miarką. A pisanie na "Wy" w polszczyźnie ma swoje poczesne miejsce, w odróżnieniu od partyjniactwa, konfidenctwa i innych takich. Znikam, bez wyrazów szacunku.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Paris 2 stycznia 2020 19:13
3 stycznia 2020 08:22

Przepraszam bardzo, ale czy Pani jest administratorem tej strony? Jeśli nie, to łaskawie proszę o darowanie sobie tego protekcjonalnego tonu i jakichś idiotycznych dyrektyw o czym ja mam pisać a o czym nie. I równie łaskawie proszę o to, żeby Pani już nie kontynuowała tej dyskusji. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 2 stycznia 2020 22:34
3 stycznia 2020 08:23

I żebym ci nie musiał tego trzeci raz przypominać. Pojawisz się tu jeszcze raz tumanie to ci pierwszego na SN bana dam.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Marcin-K 3 stycznia 2020 08:22
3 stycznia 2020 19:59

Niech sie Pan tak nie napina...

... a przeprosiny bardziej  prosze skierowac do Pana Ewarysta.  Nie wchodzilam i nie wchodze w kompetencje Administratora  czy Wlasciciela strony,  takiego faux pas  naprawde daremno po mnie oczekiwac,  ale chamskie krytykowanie przez Pana monotematycznosci wpisow innego autora jak rowniez komentatorow - zwyczajnie wypraszam sobie  !!!

Nie mam czego sobie darowac, a zwlaszcza "protekcjonalnego tonu i jakichs idiotycznych dyrektyw" o czym ma Pan pisac , a o czym nie... jesli umie Pan czytac - to zwazy Pan, ze ja  LI  TYLKO  prosze o nie popelnianie wpisow nt. Pana Ewarysta,  monotematycznosci Jego wpisow, komentatorow i tresci komentarzy pod Jego wpisami sie pojawiajacych  -  c'est  tout...

... a teraz niech Pan sobie pisze o czym chce, kiedy chce i jak chce -  NIE  INTERESUJE  MNIE  TO  WCALE  !!! 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
3 stycznia 2020 21:41

Tupnij jeszcze nóżką, artykuły do bani, autor buc i kupa chama.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować