-

Marcin-K

Czy poseł Misiło zginąłby za Ojczyznę?

Chyba tego samego dnia pośród całej tej nieciekawej w ostatnich dniach bieżączki uderzyła mnie jedna rzecz. Kamil Durczok, człowiek który powinien dostać jakąś nagrodę Darwina za to pokazowe samopodpalenie kariery, wychodzi z dołka i oczywiście przeprasza. Kaja się, obiecuje, że już więcej nie będzie, że się poprawi. No i dobrze, gorzej by było gdyby znów zaczął gadać coś u upie....lonym stole. Tyle że całą tę ekspiację przyozdobił taką oto wypowiedzią:

Moi bliscy cierpią na infamię, na którą nigdy nie zasłużyli.

Chwilę później spada na nas poseł Misiło ze swoim wielce oryginalnym pomysłem, by wkleić symbol powstańczy na tęczową flagę. Robi się afera, więc co robi poseł Misiło? Rzecz jasna przeprasza.

Na wskutek skali hejtu oraz masowych gróźb pod adresem moim i moich bliskich, chciałbym przeprosić każdego, kto mógł poczuć się w jakikolwiek sposób urażony moją interpretacją hołdu dla ofiar Powstania.

 

W obu przypadkach mamy do czynienia z tym samym, czyli szantażem emocjonalnym na poziomie dziecka z podstawówki, i to jeszcze sprzed reformy minister Zalewskiej. Misiło idzie dalej niż Durczok, bo wprost „przemyca” w swojej wypowiedzi, że został zastraszony. Przez kogo? Ano kogo? Pisowską tłuszczę, oczywiście. Zostańmy chwilę jednak przy tym Misile (Misiło?). Jest to tajemniczy człowiek, który nieustannie wygląda jak dziecko z doczepioną w fotoszopie głową dorosłego, lekko zdezorientowanego w rzeczywistości, osobnika. Prowokacja której dokonał jest w swojej formie niemal idealnie tożsama z jego osobowością, którą od pewnego czasu ktoś skutecznie pozwala mu prezentować w mediach. Chciałem przez chwilę napisać, że Misiło to taka niemiecka odpowiedź na naszego Tarczyńskiego, ale nie chce mi taka kalumnia przejść przez gardło. To byłoby wobec Dominika Tarczyńskiego bardzo nie fair.

Nie mogę przestać zastanawiać się, czemu ten Misiło ma aż tyle do powiedzenia i tak łatwo znalazł drogę do komunikacji ze społeczeństwem, podczas gdy taka na przykład Aga Pomaska już lata temu wrzucała posty o tym, że nie mogła jechać rowerem po ścieżce, bo ta została zastawiona przez procesję w dniu Bożego Ciała. I co? I nic. Gdzie jest Aga Pomaska? Nie ma jej. A Misiło jest. Wrzuca niedzielne alkotweety, a te tak skutecznie płoną, że aż pisowscy menadżerowie średniego szczebla reagują w tej sprawie. No, a potem Misiło znów wkracza na scenę i opowiada o tym, że został zastraszony, więc przeprasza. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że politycy to ludzie o dość szczególnej konstrukcji psychicznej. Ja wciąż jednak jestem pełen naiwnego idealizmu, nawet po tych wszystkich strasznych latach, i nadal nie mogę poradzić sobie z faktem, że funkcjonują w niej ludzie pokroju Misiło (-y). I teraz są już tylko dwa, stare jak trzecia Rp scenariusze. Albo jest już tak z nimi tam źle, że został tylko Misiło na pierwszym froncie i on im już tak do jesieni będzie rozkładał dzień po dniu każdą możliwą narrację. Albo też ten Misiło wie o czymś, czego my nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. I jego obecność w polityce jest świadectwem mającego nadejść wkrótce kataklizmu, po którym wszyscy zmienimy się w muchy zatopione w bursztynie. Innego wytłumaczenia nie ma.

Misiło opowiada też o czymś jeszcze i to jest chyba w tym wszystkim najbardziej niepokojące,

Kocham Polskę i jestem wdzięczny każdej kropli krwi, którą przelali za Nią walczący Powstańcy.

Pomijając już typowo alkoholową składnię powyższej wypowiedzi, widzimy że to, o czym niedawno pisał Coryllus zgadza się co do joty. Powstanie Warszawskie jest już „ich”, a przynajmniej tak im się wydaje. Poseł Misiło wkleja sobie tęczowe flagi, ale w gruncie rzeczy to z niego po prostu jest hura-patriota. Gdyby tylko spełnił się drugi scenariusz, o którym chwilę temu pisałem, nie wykluczone że przyjdzie nam się spotkać z posłem Misiło (-ą) w jednym okopie, a może też i z jednej manierki będzie się popijało bimberek dla kurażu. Poseł Misiło bowiem z pewnością nie miałby nic przeciwko temu, by zginąć za Ojczyznę.

Pozostaje tylko jedno pytanie. Co na to jego bliscy?tagi: powstanie 

Marcin-K
30 lipca 2019 09:12
26     1134    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @Marcin-K
30 lipca 2019 09:29

Misiło...Miziało...Misioło...Mizioło! Mi zioło! To jest zdaje się poprawna egzegeza tego nazwiska

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski 30 lipca 2019 09:29
30 lipca 2019 09:44

"Mi zioło! To jest zdaje się poprawna egzegeza tego nazwiska"

Chyba pudło ;-) Chociaż te 100 meczów w squasha, w 18h bez jakiegoś wspomagania? Pewnie można :)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 30 lipca 2019 09:29
30 lipca 2019 09:51

Tylko żeby nie przedawkował, jak jego kumpel Durczok:)

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K
30 lipca 2019 10:10

Sprawa Misiły jest prosta jak drut, a wynika z naruszenia prawa odnośnie manipulowania symbolami chronionymi prawem... Powinien w tej sprawie zapaść szybki wyrok i odpowiednia kara. Cała reszta "dyskusji" jest robieniem reklamy temu typowi, który ewidentnie bawi się jak umie.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K
30 lipca 2019 10:48

Misło używano jako granat w operacji nazwanej rozpoznanie walką. Po prostu jesteśmy w fazie sprawdzanie, ile można zrobić prowokacji i czy w ogóle będą jakieś konsekwencje ze strony władz? Oczywiście prokuratura powinna tu wystąpić z urzędu, ale czy wystapi? A jeśli wystąpi, to co zrobi potem sąd? Czy wyda orzeczenie o znikomej szkodliwości czynu?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 30 lipca 2019 10:48
30 lipca 2019 11:21

Nie wystąpi. Bo i po co osłowi robić reklamę. Przecież jemu chodzi o to żeby być ofiarą. Tego typu popisów nie komentują nawet znajome mi lemingi. Ten facet sam się swoimi działaniami sprowadza do roli gorszej wersji Palikota. Po wyborach zapomnimy o tym człowieku.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 30 lipca 2019 10:10
30 lipca 2019 11:22

Jego ukarają wyborcy. Po wyborach on zniknie z życia politycznego i "pójdzie do biznesu".

zaloguj się by móc komentować

ajs @Marcin-K
30 lipca 2019 11:32

Może pan poseł Misiło przeczyta notkę / komentarze? Jeżeli nie, to może ktoś znajomy go powiadomi - otóż, panie pośle Misiło, jeżeli pan pisze / używa formy: "Na wskutek skali hejtu oraz masowych gróźb..." , to niech pan zapamięta raz na zawsze!!! Prawidłową formą w języku polskim jest: "na skutek" lub "wskutek". A "na wskutek", to może niech się pan przeprawi wpław pod kątem prostym z Wałów Chrobrego na dugą stronę Odry - to może pan ochłonie...

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/na-skutek-i-wskutek;5407.html

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @ajs 30 lipca 2019 11:32
30 lipca 2019 11:47

Błędy językowe w internecie to już norma, mnie samemu się zdarzają. Gorzej że poseł Misiło odczuwa "wdzięczność każdej kropli krwi". To nie jest po polsku. Za dużo poseł wypił, ewidentnie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 30 lipca 2019 11:32
30 lipca 2019 11:47

Myślę że w następnych wyborach się nie dostanie.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @Marcin-K 30 lipca 2019 11:47
30 lipca 2019 12:06

A ja się tak zastanowiłem jakby to poprawniej brzmiało:

"Jestem wdzięczny <Polakom/Powstańcom> za każdą przelaną kroplę krwi". Jak się jest wdzięczny człowiekowi, to się ma względem niego jakiś dług. A tak to jest wdzięczny kropli krwi - a kropla krwi sama z siebie nie zażąda oddania długu. A już jak się jest wdzięczny Polsce, to taki Misiło może stwierdzić, że on teraz właśnie reprezentując Polskę spłaca/spłacił swój dług względem Polski i juz Polska od niego nic nie musi wymagać, bo on tylko Polskę kocha.

Przepraszam za ewentualne przeintelektualiozwanie sprawy. Sobie o Misiło napisałem swoją ostatnią (ostatnią ostateczenie) notatkę na salonie24 i podtrzymuje wszystko to co tam napisałem:

https://www.salon24.pl/u/grudqowy/751396,czy-posla-misilo-mozna-zastapic-poslem-z-chin-lub-z-korei

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
30 lipca 2019 12:17

Oto właściwy kontekst dla sprawy Kamila Durczoka, czyli notatka z gazety lokalnej (tygodnik z datą 29 lipca -
4 sierpnia 2019):

"   ....  ciągnik siodłowy marki Volvo z naczepka, którym kierowal 35-letni mieszkaniec powiatu ch. ..., wywrócił się i wypadł z drogi. Cysterna wiozaca 27 ton cementu zaryła w ziemi. Nikt nie został poszkodowany, a kierowca jechał sam. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zbadali kierowcę alkomatem, który wskazał dwa i pół promille alkoholu we krwi. Prowadzący cysternę trafił do aresztu, a następnie usłyszał zarzuty karne. Przyznał sie do popełnienia przestępostwa drogowego i zgodził się na dobrowolne poddanie karze pozbawienia wolnosci w zawieszeniu  oraz zapłaceni9e wysokiej grzywny. Otrzymał równiez zakaz kierowania wszelkimi  pojazdami mechanicznymi na pięć lat."
 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @stanislaw-orda 30 lipca 2019 12:17
30 lipca 2019 12:41

'o czym ty do mnie rozmawiasz?'

-Istnieje wiele zależności między transgresją a prawem, które usiłuję negować, aż do zaprzeczenia samego istnienia prawa; walczę   o to, aby wyjść poza nie w moich filmach. (...) Jeżeli o mnie chodzi, to transgresja nie jest moim celem, gdyż zakłada ona szacunek, akceptację prawa, coś, do czego nie jestem zdolny...".

-  "zakaz w rozumieniu tradycyjnej moralności dla mnie nie istnieje" 

- "(...) ze względu na cele, o które nam chodzi, najlepiej będzie, gdy prawdę przestaniemy uważać za głęboką materię, za przedmiot filozoficznego zainteresowania, a 'prawdziwy' za termin wart analizy. 

-  "Stworzymy wzorzec zachowania językowego, który zechce przyjąć dorastające pokolenie (...). Ten typ filozofii nie posuwa się krok po kroku, nie analizuje pojęcia za pojęciem, nie weryfikuje tezy za tezą. Działa raczej holistycznie i pragmatycznie. Powiada na przykład: Spróbuj spojrzeć na to w ten sposób...".

-  Tymczasem w nowej utopii prawo ma być negocjowane (prof. Lech Morawski), więc nie może być mowy o stałej normie. Wolność, w tej perspektywie, to urzeczywistnianie swobody życia bez norm, bez prawdy. W rezultacie znika również transgresja (przekraczanie) - skoro nie ma prawa, nie ma transgresji. Jest stan wolności od wszelkich norm. Bo norm nie ma. Można coś tam wynegocjować, znaleźć kompromis i zarazić umysły nowym odczytaniem wolności, tj. wolności od wszystkiego i do wszystkiego

rok 2010

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @stanislaw-orda 30 lipca 2019 12:17
30 lipca 2019 12:45

Dokładnie...

Oczekuję podobnego komunikatu w sprawie Durczoka i Misiło... Krótko, na temat i ani słowa więcej... Żadnych debat i publicystycznych komentarzy. Przestępców należy sprawiedliwie i szybko ukarać, ewentualnie poinformować o tym społeczeństwo, ale na nic więcej ci Panowie nie zasługują

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @grudeq 30 lipca 2019 12:06
30 lipca 2019 12:51

No to z ej notki wynika, że to kuty na 4 nogi cwaniak. 

 

Szkoda że nie piszesz częściej tutaj...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 30 lipca 2019 12:17
30 lipca 2019 12:53

Jeśli sprawa Durczoka skończy się tak jak Najsztuba, to będzie pełny obraz polksiego wymiaru sprawiedliwości. Ja jestem mniej skłonny do karania kogoś za głupotę (jak Misiło) ale za wypadki drogowe, tym bardziej za jazdę po pijaku, powinny być kary stosowane dla każdego. Ale obawiam się, że za rok znów coś usłyszymy o Durczoku, bo ten facet ma ewidentne problemy ze sobą.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Marcin-K
30 lipca 2019 12:57

Może to i moja fobia. ale gdzie Pan widzi, że Misiło przeprasza. Tutaj: "chciałbym przeprosić każdego, ...". Chcę, nie oznacza, że to mam, czy że to zrobiłem. Dla mnie jest to probierz szczerości i intencji tego "chcącego". Bez słowa przepraszam, test ten wypada zawsze negatywnie dla wyrażającego postulat: chcę.

Przeprosić każdego, kto ... . Pojawia sie pytanie, a kogóż on nie chce przeprosić. Pod jakim warunkami, itd.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @olekfara 30 lipca 2019 12:57
30 lipca 2019 14:04

Nie no, ja w ogóle ubrałem te jego przeprosiny w kpinę. Przecież on przede wszystkim napisał, że "przeprasza" bo został zastraszony przez "hejt". To są takie przeprosiny, jak kiedyś przepraszali włoscy obrońcy. Podawali dłoń sfaulowanemu a pod frotką na nadgarstku mieli szpilkę...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 30 lipca 2019 14:04
30 lipca 2019 14:16

Albo tak jak w wykonaniu wyroku sądowego Goldman przepraszał Feldmana.

Goldman zapukał do drzwi Feldmana i zapytał, czy to jest mieszkanie Sołowiejczyka?

Gdy usłyszał odpowiedź "Nie"?, to odrzekł "A to przepraszam".

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K 30 lipca 2019 11:22
30 lipca 2019 16:41

"Jego ukarają wyborcy. Po wyborach on zniknie z życia politycznego i "pójdzie do biznesu"."

Cos mi to przypomina. Gdy rzadzila PO to byla akurat jakas zmiana na stanowisku ministerialnym. Gdy w mediach czy na konferencji prasowej podawano w watpliwosc kompetencje nowego ministra, to ktos z rzadu wybelkotal: "no, Staszek po prostu chcialby sie sprawdzic w biznesie", wywolujac powszechna wesolosc wsrod zebranych.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @grudeq 30 lipca 2019 12:06
31 lipca 2019 16:36

Zetknąłem się z posłem Misiło w czasach gdy nie był posłem, w jednej z firm dość zdawkowo wymiwnionych w Pańskim tekście, tymczasem był on tam długo wspólnikiem, udziałowcem, dyrektorem. I to zawsze był człowiek do brudnej roboty, kiedy trzeba było wyrzucić kogoś z pracy, zerwać kontrakt pod byle pretekstem, czy zrobić coś innego, czym reszta kadry zarządzającej niezbyt miała ochotę się zająć, to robił to Misiło, bez wachania i bez żadnych skrupułów, taki rys charakterologiczny dodałbym do Pańskiego tekstu.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 30 lipca 2019 09:51
31 lipca 2019 19:36

Zioła się nie da przedawkować.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
31 lipca 2019 19:37

Pozostaje zapytać kto będzie wiał przez przejście Chohołów/Suha Hora?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
31 lipca 2019 19:41

A po trzecie Misiło to twardziel, człowiek który się kulom nie kłania, proszę oto dowódhttps://www.youtube.com/watch?v=Qsgp6wuuXyk

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować