-

Marcin-K

Ekologizm über alles, a imię jego Fotowoltaika.

To co napiszę tutaj jest w pewnym sensie powtórzeniem tego, co pisałem czas jakiś temu, ale wydaje mi się, że czasami warto się uprzeć przy swoim zdaniu. I postaram się już tutaj być na tyle precyzyjny, by nie zostawić miejsca na zbędne wałkowanie takiej oto kwestii: oczywiście, że wydarzenia z Białegostoku, a właściwie bardziej chodzi mi o mechanizm tam wykorzystany bądź jak kto woli trenowany w polu, nie powinny być lekceważone, a emocje nimi wywołane są najzupełniej zasadne, o ile nie zamieniają się w pełne egzaltacji bulgotania.

Natomiast ja osobiście jestem przekonany, że wywołują one w dłuższej perspektywie efekt odwrotny od ich pomysłodawców. Pisałem o tym przy okazji „zamieszek” w Częstochowie – obserwuję w dużych ilościach osoby, które przyjęło się nazywać lemingami, znam ich poglądy na różne sprawy, słucham ich bardzo często i stwierdzam jedno: temat LGBTQ nie poniesie w Polsce do zwycięstwa już nie tylko politycznego, ale po prostu światopoglądowego, nikogo, choćby to był nawet Tusk skrzyżowany z Hołdysem. Ten temat po prostu nikogo (w sensie makro-skali) nie grzeje, a producenci tęczowej narracji wywołują swoimi agresywnymi w treści i formie eventami jedynie jeszcze większą rezerwę elektoratu, do którego są one kierowane. Widać bowiem gołym okiem, kto nawołuje, kto się gdzie ustawia, kto naciska, kto labiedzi i kto szuka w tej „zabawie” paliwa politycznego. Nie wiem, kto w Polsce dałby radę pozwolić się przekonać, że to jest fajne i ma jakikolwiek sens. Elektorat czuje się tym już naprawdę znudzony. O ile na tych biednych licealistach można by rzeczywiście szyć coś przed wyborami (no ale niestety, do tego trzeba by mieć choćby minimalną wiarygodność) tak podkręcanie emocji na tęczowych prowokacjach jest kompletnie bezsensowne i wieszczę, że za dwa dni nikt już o tym nie wspomni.

Czekam z niepokojem na jakieś wydarzenie, które wytrąci PiS z tej komfortowej przedwyborczo sytuacji, bo na razie to oni nie muszą nic robić. Podnosić ręce w pokojowym geście, mówić z uśmiechem: to nie my, i pozwolić w tej sposób wznieść się swoim oponentom na wyższy poziom gula. Eventy tęczowe to też skuteczny paraliż opozycji prawicowo-prawicowej, pochodzącej z najbardziej prawicowych zakątków wszechprawicy. Wystarczy rzut oka na około-konfederacyjne media, by to stwierdzić. Kiedyś, gdy byłem małym brzdącem, mama – tak mi opowiadała o tym – gdy tylko zaczynałem się wiercić, dawała mi jakąkolwiek książkę lub gazetę (im bardziej kolorowa tym lepsza – choć było ciężko, bo to był jednak PRL), a ja brałem ją i nic mnie już więcej nie obchodziło, chociaż nie znałem jeszcze liter. I mama miała spokój. Tak samo jest z Konfederacją.

Tu zrobię małą przewrotkę i napiszę o czymś innym.

Gadamy dużo o LGBTQ, ale moim zdaniem istnieje tuż obok nas coś o wiele gorszego, coś co, póki co, nie wzbudza w ludziach aż takiej emocji. Chodzi mi tu o ekologizm. Jakoś tak się stało, że w ostatnim czasie obserwuję wśród znajomych mi ludzi, coraz częstsze wtręty a to o super pasztecie z ciecierzycy, a to o smogu, a to o hulajnogach, a to jeszcze o tym, że właściwie to nie ma nic ważniejszego na tym świecie niż szczęście kamyków i wróbli. To narasta i narasta. To jest dopiero prawdziwa lewa forteca, to gruba berta herezji, która jak wypali nam wreszcie między oczy, to się nie pozbieramy. Tam już nie ma żadnych granic, nie ma żadnych styków z logiką ani z jakimkolwiek rozsądkiem. Mam dużo styczności z branżową prasą architektoniczną i one w całości przypominają już jakieś oszalałe biuletyny eko-sekciarskie i nie widać, by można liczyć na jakieś zmiłowanie. Ekologia, ekologia, środowisko, ekosystem, natura, fotowoltaika, OZE, ekologia, ekologia. Ekologia uber alles chciałoby się rzec. Nazwijmy to wprost. Mamy tu do czynienia z czystym renesansem, choć tu lepsze byłoby określenie, recyklingiem pogaństwa. Zamiast posążków światowida tężnie, solanki i wiatraki. Wszystko to owiane tak kuszącą wonią ezoteryki, mistyki i „bliskości transcendecji”, która w każdym osobniku wbrew dawno już uciszonym zawodzeniom ateistów w rodzaju Dawkinsa tli się i domaga uwagi.

Ktoś mi ostatnio podlinkował niesamowity, jak to mówią młodzi hip-hopowcy, sztos. Artykuł który pojawił się na stronie poświęconej technologiom. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, do jakiego kręgu się zbliżamy, to polecam go kliknąć i w zapoznać się dokładnie z całością. Bo nie wypada tutaj o tym szerzej się rozpisywać.

https://www.geekweek.pl/news/2019-07-20/porno-w-sieci-rujnuje-nasza-planete-na-to-wyglada/

Ekologizm nie ma żadnych kantów, nie wywołuje w żadnej mierze takich emocji jak LGBTQ. Jest dużo bardziej praktycznym łomem dla pragnących inwazji ostatecznej heretyków niż wzystkie zboczenia razem wzięte. Tam są tylko kwiaty, szumiąca woda, spokój i czystość. O tym może przecież marzyć nawet najbardziej prymitywny „kibol z Podlasia”.tagi: ekologia 

Marcin-K
23 lipca 2019 19:37
45     1524    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
porfirogeneta @Marcin-K
23 lipca 2019 20:22

Tradycyjnie się nie zgadzam z tym poglądem; według mnie lgbt to paliwo dla PiS "tylko my możemy tą koze wyprowadzić z chałupy" albo i nie, albowiem każdego należy szanowować, czy takiego co ma "asa pik wychaftowanego na dupie" to się zobaczy; identycznie jak z "uchodźcami". Odnawialne źródła energi; mój sąsiad właśnie odpalił elektrownie wodną po 6 latach borykań z rdośamii, wiosiami, wodami polskimi i ch.. wie jeszcze z kim. Mnie mama dawała za karę fasolę do przebierania. 

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @Marcin-K
23 lipca 2019 20:22

 Jak czytuje Pan tę branżową prasę - czy przy okazji tego eko* nie ma gdzieś drobnym druczkiem o dotacjach na to eko*?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Pioterrr 23 lipca 2019 20:22
23 lipca 2019 20:35

Az szkoda, ze Pan Marcin-K...

... tego nie wylapal.  Znajoma opowiadala mi, ze w jej gminie pod Warszawa - okolice Kobylki - to prawie dotacje do dotacji sklonni "wlodarze" sa dawac,  a KREDYT  KREDYTEM  pogania aby tylko obywatel  wpie****il sie w to g***o  zwane  EKO  cos tam  !!!

We Francji z powodu tego "eko"  afera goni afere,  o czym w Polsce zadna  merdialnia sie nawet nie zajaknie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 23 lipca 2019 20:22
23 lipca 2019 20:36

No ale ja to w jakiś sposób potwierdziłem. Politycznie LGBTQ to taki sam napęd jak woda w elektrowni wodnej. Oczywiście przy rozsądnym zachowaniu zasad BHP.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Pioterrr 23 lipca 2019 20:22
23 lipca 2019 20:38

Tam nawet nie trzeba pisać niczego małymi literkami. Tam tchnie taka idea, że ludzie z zachodu (czyli z Niemiec) znów nas muszą cywilizować i "wkładać masę kasy", aby nasze puste łby zrozumiały jak powinno się żyć. I nikt tego nie neguje, każdy to rozumie, ale "tak trzeba". Dlatego ta strategia jest o wiele bardziej "przyjazna" niż LGBTQ...

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 23 lipca 2019 20:36
23 lipca 2019 20:40

A ja uważam że to hańba i proszenie się o Skaranie Boskie. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 23 lipca 2019 20:38
23 lipca 2019 20:47

Nie tylko z Niemiec z Iperium Dobra tyż 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
23 lipca 2019 20:51

To mały szatan,  jakoś tak mi się wkleiło; teraz Imperium Dobra ambasada Flagi LGBT na budynku amerykańskiej ambasady w Warszawie

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
23 lipca 2019 20:57

No i jeszcze strategiczny partner 

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 23 lipca 2019 20:47
23 lipca 2019 21:21

Dno i 6 metrow mulu  !!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 23 lipca 2019 21:21
23 lipca 2019 21:25

Nie proszę pani, to Polska AD 2019.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 23 lipca 2019 21:25
23 lipca 2019 21:36

Tak...

... to prawda  !!!

zaloguj się by móc komentować

chlor @Marcin-K
23 lipca 2019 21:37

Rzeczywiście walka z klimatem wygląda poważniej. Nawet ludzie niby przytomni uwierzyli że smog w miastach w których nie ma pieców węglowych powodują pisowcy palący plastykowymi butelkami. Niech durnie jedne spróbują uzbierać 3 tony butelek na zimę.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @chlor 23 lipca 2019 21:37
23 lipca 2019 21:56

Pisowcy sobie poradzą; ja będę musiał wymienić piec, plus wzrost opłat za śmieci, plus segregacja, i następne dręczenia obywatela; a Wielkie Śmietniki płoną; czyli ktoś się tam dorabia.

zaloguj się by móc komentować

chlor @porfirogeneta 23 lipca 2019 21:56
23 lipca 2019 22:03

U mnie za jeden klasyczny kubeł śmieci opłata 130 miesięcznie. Z dziesięć razy drożej rocznie niż podatek od nieruchomości.

zaloguj się by móc komentować

chlor @chlor 23 lipca 2019 22:03
23 lipca 2019 22:05

Przesadziłem. Trzy razy drożej.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @chlor 23 lipca 2019 22:05
23 lipca 2019 22:31

Poczekaj, a wszystkiego się doczekasz.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @porfirogeneta 23 lipca 2019 20:47
24 lipca 2019 02:58

Nie wiem dlaczego, ale od razu przychodzi mi na mysl tytul piosenki Kory Jackowskiej "Elektro Spiro kontra Zanzara".

Na moj rozum Elektrospiro to ta z lewej, a Zanzara to ta na prawo. Choc prawde mowiac, trafniejsze byloby chyba okreslenie zołza.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @porfirogeneta 23 lipca 2019 20:51
24 lipca 2019 03:16

"teraz Imperium Dobra ambasada"

Nie ma alternatywy dla postepu. Przypomnial mi sie Jan Hartman - wyjatkowo nowoczesny czlowiek. On zdaje sie mowil kiedys, ze wkrotce

ludzie beda mogli sobie wybierac jakie dziecko ma sie urodzic: chlopiec, dziewczynka, czy tez [w domysle] trans, czy ma miec niebieskie czy piwne oczy, kolor wlosow, to wszystko bedzie mozna dobrac.

Ze tez tego goscia jeszcze nie zamkneli. Przeciez sa osrodki terapii, szpitale psychiatryczne, leki, pasy, ktorymi mozna przypiac do lozka.

Wracajac do tematu -zdjecia to dochodze do wniosku, ze swiat cywilizowany - ten zachodni znaczy, ucieka nam zawziecie, i nie mozemy go dogonic, pomimo wysilkow swiatlych obywateli, takich jak Magdalena Sroda, Anja (czy jak jej tam) Rubik, ze o innych nie wspomne.

A ja z zaciekawieniem czekam na moment, kiedy premier Kanady hajtnie sie z szympansem. Tak w ramach wyrownywania szans.

A W USA wybiora prezydentem pierwszego transa.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
24 lipca 2019 03:34

A co to jest ta fotowoltajka, panie Marcinie?

Bardzo mi sie podoba to slowo, smieszne takie. 

Tylko ja juz stary grzmot, i nie nowoczesny. Po prostu nie nadazam.

 

zaloguj się by móc komentowaćbendix @porfirogeneta 23 lipca 2019 20:57
24 lipca 2019 08:50

A co jest na tym zdjęciu?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bendix 24 lipca 2019 08:46
24 lipca 2019 09:17

No znakomite to jest...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 24 lipca 2019 03:34
24 lipca 2019 09:18

Tak, już pani Ewa napisała - to brzmi tak jeszcze mądrzej i nowocześniej, niż jakieś zwykłe, głupie panele słoneczne, które już za PRL-u chyba się pojawiały.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @chlor 23 lipca 2019 21:37
24 lipca 2019 09:54

No tak - ale żeby któryś z tych wielkich ekologów zrezygnował z butów ze skóry albo co gorsza samochodu (albo i dwóch teraz) - gdzie tam. Niech pisowcy przestaną palić butelkami w piecu i smog zniknie... Masakra.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 23 lipca 2019 20:47
24 lipca 2019 09:55

No ale co od tego się zmieni, że oni tam sobie połażą i powywieszają te chorągiewki? Hm? Żeby chociaż dało się dzięki temu zrobić najprostszą rzecz na świecie - wygrać w Polsce wybory. Ni grzyba się nie udaje...

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K
24 lipca 2019 10:25

Mają być dopłaty 5000 do fotoprzekrętu. He he zobaczysz że ceny instalacji pójdą o 5000 w górę ;-)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Marcin-K
24 lipca 2019 12:17

kiedyś, chyba na www.spryciarze. pl było pokazane jak rolnik ze starych rupieci [np. używany grzejnik panelowy] zrobil sobie fotowoltaike na własne potrzeby, że hej i bez dotacji w ramach indywidualnego hobby

zaloguj się by móc komentować


bendix @qwerty 24 lipca 2019 12:17
24 lipca 2019 12:27

Nie fotovoltaikę tylko ogrzewacz wody

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 24 lipca 2019 12:27
24 lipca 2019 12:36

to są dwie różne informacje, ogrzewacz jest tylko w celach edukacyjnych, każdy może ...

zaloguj się by móc komentować

bendix @qwerty 24 lipca 2019 12:36
24 lipca 2019 13:28

Raczej grzejnik panelowy nie ma fotoogniw w sobie :-)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K
24 lipca 2019 14:19

To jest nowa świecka religia, która elegancko napędza sprzedaż. Dużo lepiej napędza, niż LGBTQ, więc i występowanie przeciwko niej jest odpowiednio bardziej niebezpieczne. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 24 lipca 2019 09:55
24 lipca 2019 19:26

A co się tam Świetnym Carstwie Prawosławnym zmieni że jacyś wariaci łażą z czerwonymi chorągwiami ?zapytał retorycznie Tajny Radca Dworu siebie przy śniadaniu. Coś się ma zmienić skoro łażą i machają i napewno nie na lepsze.

Wygranie wyborów w Polsce nie jest "najprostrzą rzeczą na świeciecie", przeciwnie jest to przedsięwzięcie trudne.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 24 lipca 2019 19:26
25 lipca 2019 08:11

Wspaniała analogia historyczna, tyle że nie pasująca do dzisiejszej sytuacji. A co ja mam niby zrobić żeby nie chodzili i nie łazili? Mam iść na demonstrację, tfu, prowokację, obwiązać się różańcem i pobić jakiegoś czekającego na to pederastę? A potem zostać gwiazdą prawicowych mediów? Dziękuję bardzo. Postoję. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 24 lipca 2019 14:19
25 lipca 2019 08:12

Oczywiście. LGBTQ to tylko taki zmiękczacz tkanin, jak do pralki. Najważniejszy i niosący najwięcej nadziei na sukces jest ekologizm, bo jest dużo bardziej uniwersalny i jako ideologia quasi religijna nawet lepszy niż sam tejn osławiony i demonizowany marksizm. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @qwerty 24 lipca 2019 12:21
25 lipca 2019 08:14

No cąły ten ekologizm to jest ideologia żyjąca z ludzkich starych jak świat instynktów, a te przejawiały się kiedyś w tak zwanym chłopskim rozumie. Już ktoś kiedyś na przykład wymyślił szklarnie, albo w ogóle rolnictwo. Jakoś w średniowieczu wycinano drzewa na potęgę i świat nie zginął. Trzeba na to wszystko cholernie uważac.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 24 lipca 2019 03:16
25 lipca 2019 19:26

Wiesz jak to jest z tym "postępem" jest on postępujący i nieubłagany i tak jak z komuną; szkoda takie "cuda" chować tylko dla siebie; na Tajwanie wprowadzili homomałżeństwa mimo że 80% mieszkańców jest przeciw, pod wpływem Imperium Dobra właśnie bo 2 miesiące po tym fakcie sprzedali im masę broni. Nie w tym rzecz że Premier Trudeau się chajtnie z szympansem, jak znam życie i tego pana będzie aktywnie lobbował na rzecz takich rozwiązań na całym świecie.

Hartmanowi się wydaje że jak sobie tam swojego Pinkera poglądy w "Science"  czy innego mędrca Syjonu przeczyta w "Science" i powtórzy "swoimi słowami" to tubylcy otworzą gęby i wybiorą go na Krula.

Nie mniej jednak zainteresowałem się trochę sceną polityczną w USA przed wyborami, zwłaszcza tym całym ruchem "alt-right" to mi włosy na głowie stanęły dęba co oni tam gadają; na topie jest rasizm, ale nie taki "czarnuchy-brudasy" tylko taki "naukowy" i eugenika tzn np "największe IQ mają żydzi i anglosasi"  mają tam nawet takiego "prawicowego pedała" który twierdzi że to pedały mają największe IQ, a przez to że dawniej żyli w małżeństwach to się rozmnażali, a teraz przez to całe LGBT to im nijak i ich cenne geny zginą, przepadną.

Na lewicy jest jeszcze gorzej....

A jak wiadomo "co Francuz wymyśli to Polak polubi" 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @bendix 24 lipca 2019 08:50
25 lipca 2019 19:36

Ukraiński aktyw LGBT. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 25 lipca 2019 08:11
25 lipca 2019 20:07

No, na bliskiej sercu prezesa Litwie jest po prostu zakaz takich marszy i tyle.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 25 lipca 2019 08:14
25 lipca 2019 20:24

A powyzłośliwiam się jeszcze nad tym PiSem, na polu konfrontacji z ekologistami to też raczej "dudy w miech" Białowieża- odwrót, Szyszko-ałt, elektrodebilność-jest, Mierzeja-wiadomo,ceny na prąd-na razie premier Morawiecki "plecami trzyma" i nie podrożał, ale podrożeje raczej. Mieszkańcy muszą segregować coraz droższe odpady, przy jednoczesnych pożarach wysypisk. Dziki i reszta fauny pustoszy nie tylko moje uprawy. Na plus,a raczej plusik zapiszę że nie przeszła ta "neutralność klimatyczna do 2050 (chyba) roku.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 25 lipca 2019 20:24
26 lipca 2019 10:21

Wiesz co? Ja już przez te dziesięć lat głosowania na PiS uodporniłem się na wszelkie hekatombiczne opinie o "podłych" rządach Prawa i Sprawiedliwości. Nie tak dawno u mnie w robocie przeszła kolejna fala antypisizmu: dzieci miały się nie dostać do liceów, a skończyć przez Kaczora w zawodówkach. I można mi zarzucić, że ja jestem pisofilem nieuleczalnym - tak, można. Tylko to nie moja wina, skoro się tyle lat słucha o najróżniejszych dzieciach wkładanych PiS-owi w brzuch...

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 26 lipca 2019 10:21
26 lipca 2019 19:22

Partia jak partia, ma swoje wady i zalety, ja im dałem swój głos, w ostatnich wyborach i nie tylko, zresztą rzadko głosuję, pewne rzeczy mi się w ich rządach podobają a inne nie, no to krytykuje, to co mi się nie podoba, wolno mi? 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować