-

Marcin-K

Grzegorz "Schrupię cię przystawko" Schetyna

Nie podzielam aż tak daleko posuniętego optymizmu, co do pogromu (ups) jakiego ma dokonać Prawo i Sprawiedliwość w najbliższych wyborach. O tym może jednak kiedy indziej. Póki co możemy jeszcze przez jakąś chwilę popatrzeć jak wspaniale nie wychodzi „opozycji”. Cieszmy się tą chwilą, ja osobiście bardzo dobrze się bawię.

Poszła w ostatnich dniach niesamowita seria. Najpierw Robert Biedroń zamiast likwidować węgiel i rozdzielać państwo od Kościoła musiał tłumaczyć się, dlaczego ma mandat i go nie oddaje. Nie oddam – mówi Robert. – Nie mówiłem, że oddam od razu, tylko jak wejdę do sejmu. To jeszcze nic. Za chwilę okazało się, że Wiosna będzie rozdzielała państwo od Kościoła razem z „przyjaciółmi” z Platformy.

---

Potem „odłożył łyżkę” Ryszard, który po tym jak nie udało mu się wprowadzić Euro w Polsce, rzuca wszystko i rusza w Bieszczady.

Nie wystartuję w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będę pracował i zarabiał na życie.

---

Dalej. Wciąż podejrzewane o istnienie SLD głosowało w sprawie auto-eutanazji. Jak donoszą bracia K. podobno już wszystko postanowione.

---

To jest po prostu coś niemożliwego. Można mówić różne rzeczy o Grzegorzu Schetynie, ale trzeba mu oddać, że urządził sobie naprawdę konkretną strzelaninę. Jest to człowiek o wprost nieograniczonym apetycie na przystawki opozycyjne. To prawdziwa maszyna do zjadania konkurentów. Myślę, że gdyby dobrze przeszukać jego lodówkę, to znaleźlibyśmy tam spakowanych w celofan i przyszykowanych na grilla polityków PSL-u. Czy ktoś jeszcze nie został zauważony przez żarłocznego Grzegorza? Zieloni, zbuntowani nauczyciele, policjanci, lekarze, dziki, żubry, korniki – jadłospis Grzegorza z pewnością jest wegański tylko częściowo. Niech go ktoś powstrzyma, bo za chwilę chapnie filet z Konfederacji, bo czasami każdy lubi zjeść coś egzotycznego.

A tak już poważniej, to jest niesamowite, że facet który ma tyle charyzmy i szwungu, co reklamy z Zygmuntem Chajzerem, nie ma absolutnie nic do powiedzenia, jąka się i duka przy najprostszych wypowiedziach, rozprowadził całe to towarzycho z gracją Nikodema Dyzmy. Nie musi się niczego lękać, bo kogo on ma za plecami? Trzaskowskiego i Dulkiewicz, ludzi którzy wyprowadzeni dwa kroki poza „wielkie miasto” zgubią się w pierwszych lepszych krzakach. Za Dulkiewicz i Trzaskowskim zostają już tylko Brejza i Zdanowska, potem zaczynają się już najprawdziwsze „Dziady”.

Ale, ale. Zobaczymy co powiedzą sondaże na takiego spuchniętego od przystawek Grzegorza. Wszyscy znajomi moi, których jedynym marzeniem jest świat bez Jarosława Kaczyńskiego podchodzą do tej całej Platformy i tego Schetyny jak wyjątkowo wybredny pies do jeża. Jeżeli dużo osób mówi, że zatyka nos i głosuje na PiS, to oni już po prostu zakładają akwalungi. Tam jest naprawdę źle. Wszystkie antypisiory milczą, nic nie mówią, tylko milczą i zamiast psioczyć na PiS zmieniają temat na upały albo korki na autostradzie. Cała nadzieja w ZUS-ie. Może te podwyżki. Jakoś trzeba przepędzić tego karakana. A propos. Wiecie może, że Grzegorz Schetyna ma aż 1,72 cm wzrostu? Ja mam 3 cm więcej i mój kumpel mówi o takich rozmiarach: „wzrost siedzącego psa”.tagi: po 

Marcin-K
30 czerwca 2019 22:16
26     1372    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
porfirogeneta @Marcin-K
30 czerwca 2019 22:47

W "lodówce" PiS okazy, wcale nie mniej godne; Saryjusz-Wolski, Pęk, Kuźmiuk, Wojciechowski; Niewiadomokto wydał rozkaz żeby były 2 partie i to się dzieje; co tu takiego dziwnego?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
30 czerwca 2019 22:51

No i jeszcze Gowin, już uwierzyłem że jest w PiS, freudowska pomyłka.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Marcin-K
30 czerwca 2019 23:33

Ale te przystawki to polityczny trup na trupie ;) Grzechowi nic nawet pomiędrzy zębami nie chrupnęło. Upycha do szafy liderów i zagania resztę do kupy żeby się nie rozłazili po kątach. On jest jak Grzegorz Lato w PZPNie.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K
30 czerwca 2019 23:37

Bardzo przepraszam, ale u naszego Sojusznika za Oceanem są tylko dwie partie. I komu to przeszkadza  ?

:)))

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K
30 czerwca 2019 23:38

Dałam Plus za potrójne zdjęcie  :)

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
1 lipca 2019 08:39

Wydaje się,ze PO jest w stanie agonalnym..Ale to truchło polityczne, jednak bedzie jeszcze funkcjonowało .Moze byc tak , ze do akcji wcześniej lub później uruchomią Bogdana Zdrojewskiego, który tez jest  z Wrocławia jak Schetino, on był prezydentem w tym mieści od 1990 do 2001.. To jest chyba jedyna osoba,ktora nie jest aż tak skompromitowana w tym dziwolągu politycznym jakim jest PO.. A jego ostanie wypowiedzi dosyć odważnie krytykują Schetynę, który jako przewodniczący partii przegrywa ostanie wybory.. Skoro Zdrojewski mial odwagę sie odezwać w ten sposób , to jednak jakas frakcja partyjna przygotowuje się do roszad i zdaje sobie sprawę ,ze PO przegra wybory do Sejmu. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 1 lipca 2019 08:39
1 lipca 2019 10:06

No nie wiem, czy Zdrojewski może coś zmienić. Problem jest głębszy i funkcjonalny. PO została jako jedyna licząca się siła antypisu, i tylko na tej zasadzie utrzymuje żelazny elektorat. Nie jest w stanie nic w tej chwili zrobić, bo wciąż ich twarze źle się kojarzą anwet tym, którzy na nich głosują. Nie są w stanie też nic zaproponować, bo i co by mogli? Czekają więc. Na utratę ludzkiej pamięci, kryzys, etc. Ale możesz mieć rację, że tam za chwile dojdzie do jakiegoś przetasowania. No ale ten Zdrojewski... Zero charyzmy.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @onyx 30 czerwca 2019 23:33
1 lipca 2019 10:08

No teraz to może i trupy, ale jeszcze nie dawno wierzgały aż miło. Mój znajomy mówił mi, że Petru będzie rządził Polską. Wiosna też miała kilkanaście procent w mediach. Grzegorz to jednak wszystko pokazowo przetrzymał i rozegrał.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 30 czerwca 2019 22:47
1 lipca 2019 10:08

Tak, tak, wiem. PiS-Po jedno zło.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
1 lipca 2019 11:06

myślę, że siły tajemne postanowiły ułożyć scenę polityczną na zasadzie partii szachów czyli dwie partie... co owszem udało się... problem w tym, że jeden z szachistów zaczął umierać... co pewnie zdziwiło demiurgów rzeczywistości politycznej w kraju i na świecie

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K 1 lipca 2019 10:08
1 lipca 2019 11:14

tak z ciekawości czy przypadkiem ten pański znajomy od petru nie jest pantoflarzem ? hmmm... dla mnie sygnałem alarmowym o petru był jego niespodziewankowy wyjazd na Maderę w ważnych sprawach służbowych... chyba w tym momencie sponsorzy projektu zauważyli swoją pomyłkę więc zapadła decyzja o wygaszeniu projektu...daje to jeszcze jeden optymistyczny punkt...siłom tajemnym kończy się kasa i muszą oszczędzać... stąd sięganie do sprawdzonych towarzyszy i towarzyszek...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
1 lipca 2019 11:16

tak z ciekawości czy przypadkiem ten pański znajomy od petru nie jest pantoflarzem ?

No ,jak raz, jest, i to turbo-pantoflarzem:)

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K 1 lipca 2019 11:16
1 lipca 2019 11:33

qrka wodna... trafiony, zatopiony... ;-)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 1 lipca 2019 10:06
1 lipca 2019 11:37

Do przetasowania przed wyborami jesiennym nie dojdzie,ale po przegranych wyborach z dużym prawdopodobieństwem to nastąpi.. 

Już sam fakt,ze Zdrojewski odważył się skrytykować dzialania Schetyny, to oznacza,ze jednak ktos w nim zauważył pokłady charyzmy.. Ale może być tak,ze Zdrojewski występuje w roli zderzaka ,a za nim ktos stoi.. 

Co do charyzmy, PO zeby się jeszcze jako tako utrzymała na powierzchni , powinna wyzbyć się neurotycznosci, ktora jest charakyerystyczna dla Kopacz ,Schetyna i innych.

Zdrojewski mógłby reprezentować spokój, a inni byliby od kopania..

Oczywiście mam tu na myśli wizerunek tej syfiastej partii.. Bo co do treści, to są typowe wydrążone dynie.. Pustaki..

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
1 lipca 2019 11:55

Tusk przeciez tez reprezentuje ciepłą wodę w kranie.. Jego tzw. charyzma ,a wlasciwie brak jej ,jest widoczny jak na dloni ,od momentu kiedy jest przewodniczącym unijnym.. 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
1 lipca 2019 11:59

czyli Zdrojewski ma być dobrym ubekiem a reszta złymi jak głodne wściekłe komary... a raczej komarzyce...

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 1 lipca 2019 11:37
1 lipca 2019 12:11

Problem w tym, że nawet najlepsza charyzma nie jest w stanie uciągnąć skompromitowanej i całkowicie niewiarygodnej partii, zwłaszcza jeśli ta znajduje się w totalnej defensywie. Zdrojewski, nawet jeśli ma tę charyzmę, to ją głęboko skrywa, poza tym to człowiek już opatrzony i chyba nie na te czasy. Ale z pewnością nie ma za sobą bagażu obciachu takiego jak Kopaczowa czy Komorowski. Drugi problem jest w rozkręceniu radykalnego języka i postaw. Teraz trzeba dobierać do takiej poetyki narzędzia, a to wpycha ich głębiej w bagno. Ich może przywrócić do życia jakaś totalna obsuwa PiS-u albo dobrze zorganizowana akcja pijarowo-operacyjna. Same duże miasta nie dadzą im wygranej.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 1 lipca 2019 12:11
1 lipca 2019 12:47

Wydaje mi się , ze w PO powoli ujawni się frakcja ktora realnie podchodzi do sprawy, czyli im nie chodzi o wygraną.. Walka bedzie miała na celu , aby PiS nie uzyskał większości parlamentarnej albo konstytytucyjnej..  Być moze dążą do tego aby również PiS jak wygra ,nie mial zdolności koalicyjnych,a co za tym idzie doprowadzenie do kolejnych wyborów.. Ale mogę się mylić.. Wszak te tempaki nie zauważają miękkiego podbrzusza PiSu, a takich miejsc jest wiele..

A co do PiS , efekt 500+ oraz uszczelniania podatków, kiedyś się skończy.. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
1 lipca 2019 13:11

"  ,,,mój kumpel mówi o takich rozmiarach: „wzrost siedzącego psa”.

Kumpel nie odbył  zasadniczej słuzby wojskowej i nie kopał saperką okopu do pozycji "stojąc".
I to na czas. 

Bo najmniej do machania saperką  mieli ci najniżsi wzrostem.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 1 lipca 2019 13:11
1 lipca 2019 13:12

Czytaj: okopu dla "pojedynczego" strzelca,  oczywista.

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K 1 lipca 2019 10:06
1 lipca 2019 14:31

To ja tylko przypomnę: 

"Syn Leonarda i Mirosławy Zdrojewskich.

W latach 1976–1977 pracował jako młodszy maszynista trakcji elektrycznej w PKP, a następnie do 1979 jako specjalista w Państwowych Zakładach Zbożowo-Młynarskich we Wrocławiu[1].

Absolwent filozofii (1983) i kulturoznawstwa (1985) na Uniwersytecie Wrocławskim. W czasie studiów założył i następnie kierował kołem naukowym historii filozofii (od 1980). W 1980 został członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, jesienią tego samego roku został szefem struktury NZS na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UWr. Po ogłoszeniu stanu wojennego na początku 1982 objął funkcję szefa tajnego zarządu NZS na Uniwersytecie Wrocławskim, kierował nim do 1984.

Od 1984 pracował w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, był członkiem komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” na AE. W 1989 został pracownikiem Instytutu Socjologii UWr. Równocześnie był sekretarzem Wrocławskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” (1989–1990), a także kierownikiem założonego przez siebie Ośrodka Badań Społecznych przy RKW NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk (1989–1990).

W 1990 został radnym Rady Miejskiej Wrocławia z listy WKO. Od 4 czerwca 1990 do 1 września 2001 przez blisko trzy kadencje sprawował urząd prezydenta Wrocławia. Pewną popularność zyskał w czasie powodzi z 1997, osobiście kierując w mieście akcją przeciwpowodziową[2].

W 1997 jako kandydat niezależny został senatorem (otrzymał 240 tys. głosów). Zrezygnował 11 stycznia 2000, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że funkcji prezydenta miasta nie można łączyć z mandatem senatorskim. Z urzędu prezydenta miasta ustąpił w maju 2001, kiedy zdecydował się kandydować do Sejmu. Wybrany na IV kadencję z ramienia PO (47 297 głosów).

Po wyborze zrezygnował z immunitetu, w związku z zarzutami o rzekomą niegospodarność (sprawa tzw. wrocławskiego VAT-u), w 2004 został jednak prawomocnie uniewinniony od popełnienia zarzucanych mu czynów[3]."

Cytat pochodzi z Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Zdrojewski

Ze Schetyną zna się z z NZS, a może nawet spod trzepaka. W czasie powodzi w 1997 roku tak fantastycznie kierował osobiście akcją przeciwpowodziową, że aż dziwi, że nie wpadł na pomysł dokarmiania powodzian pączkami, jak to ostatnio zrobił Schetyna.

A po zarzutach VAT-owskich uciekł w immunitety. Bardzo honorowo z immunitetu zrezygnował. Wiedział, że zostanie uniewinniony przez niezawisłe sądy, jak ostatnio Żakowski za potrącenie staruszki na pasach??? Niby ok. 20 lat temu, ale ja pamiętam. 

A jeśli chodzi o pomysły SB i WSI na jakieś partie albo koalicje z debilami, to mam wrażenie, że się kończą. Mija 30 lat lat wędrówki przez pustynię, a sitwa dzieci e-SB-eckich i WSI-okowych jest przerażająco głupia.

zaloguj się by móc komentować


Draniu @atelin 1 lipca 2019 14:31
1 lipca 2019 21:36

Mała poprawka , to redaktor Najsztub potrącił starszą osobę na pasach, nie zrobił tego Żakowski..

zaloguj się by móc komentować

atelin @Draniu 1 lipca 2019 21:36
2 lipca 2019 11:50

Fakt, to tak z rozpędu Żakowskiemu przypisuję całe zło tego świata.  :-)

zaloguj się by móc komentować

sannis @Marcin-K
3 lipca 2019 08:44

Zdrojewski ma złe pochodzenie. Jego ojciec i stryj do byli WiNowcy. Stryj przeisiedział w więzieniu za WiN zdaje się 8lat. Na półce mam jego wspomnienia "Przyszłaś czerwono zarazo". Zdrojewski już raczej prócz intratnych synekur typu mandat europosła ambicji politycznych nie ma. Chyba, że mu każą i go wskażą.  

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować