-

Marcin-K

Impiczment

Kiedy w 2005 roku jako słabo rokujący leming zdecydowałem się zagłosować na PiS miałem świadomość, że taki wybór oznacza również akceptację dla sporej ilości dziwnych osobników takich jak choćby Suski czy Karski. Wisiała też na tą partią dość specyficzna otoczka, pewnej że tak powiem ociężałości medialnej. Moi ówcześni znajomi z pracy nagle się rozpolitykowali i zostali nagle liberałami i nowoczesnymi tolerancyjnymi ateistami, choć jeszcze chwilę wcześniej jedli w spokoju pasztet podlaski z puszki i nie odróżniliby Jaskierni od Wrzodaka. Bardzo do nich trafiało to, że w takiej Platformie funkcjonowali ludzie nazywający się na przykład Waldy Dzikowski. Mówimy tu rzecz jasna już o najbardziej perwersyjnych obliczach tych specyficznych aspiracji stymulowanych odpowiednio przez media czeciej erpe. Mnie takie rzeczy już wtedy nie imponowały ani trochę, zawsze lubiłem prostolinijność i chyba to mnie uratowało. Zmierzam jednak do tego, że gdyby wtedy, w tym 2005 roku, ktoś powiedziałby mi, że politycy PiS będą jawić się przy całej reszcie jak greccy filozofowie przy absolwentach nie najlepszej zawodówki, to nie ma szans bym w to uwierzył.

No i patrzcie, tak się jednak stało. Oczywiście. PiS-owscy działacza nudzą, ględzą, powtarzają te przekazy dnia, a i nie rzadko po prostu coś tam sobie bredzą. Żaden jednak nawet w najgorszej chwili nie powiedział na przykład, że on chciałby aby w Polsce świeciło zawsze słońce i żeby była zieleń i żeby były rzeki. Ja zdaję sobie sprawę z tego, że polska polityka to nie jest miejsce, w którym należałoby szukać jakichś intelektualnych frykasów. Ale nie wiem, czy było kiedykolwiek tak źle jak teraz - mam tu na myśli rzecz jasna cały czas "tamtych". Bo na tym tle nawet ktoś tak bezjajeczny jak Karczewski może robić za męża stanu, co zresztą mu się udaje jakoś.

Mamy sytuację, gdy za chwilę PO może rządzić Kidawa z Muchą, która z tą swoją zaciętą a jednocześnie komiczna miną zabiera się tam za przejmowanie władzy. Zaraz za nimi stoją Budka z Kosiniakiem, a dalej to już tylko ciemność. Mamy do czynienia z jakimś systemowym spuszczeniem debilizmu ze smyczy, moim zdaniem to nie może być przypadek.

Czytam właśnie, że na tych bieda-protestach w obronie sądów ktoś wyskoczył z hasłem: "Cześć i chwała sędziom niezłomnym". U Wielkiego Szatana też wesoło. Miejscowy KOD postawił Trumpa w akt oskarżenia, a niejaka Pelosi w czasie przemówienia w Izbie Wytrzeźwień to znaczy Reprezentantów, ubrana na czarno (szkoda że bez parasolki) stwierdziła, że to wszystko po to, by "bronić demokracji". Próby uwalenia Trumpa w impiczmęcie przypominają maniackie i debilne zarazem podejścia pod wotum nieufności dla pisowskich ministrów w wykonaniu "opozycji".

W tym czasie Tusku siedzi w Gdańsku i opowiada o tym, żeby nie mówić o PiS że "kradnie i morduje", kiedy on tylko "kradnie".

Zaczynam sądzić, że po prostu to, co w naszych głowach jawi się jako międzynarodowa szajka masońsko-liberalna która mogłaby "wszystko" to po prostu puszczona samopas banda kompletnych wariatów i durniów. Nie jest to wcale dobra wiadomość. Bo żadne bezkrólewie nie trwa długo. Dlatego warto zawsze sprawdzać wieczorem czy drzwi są na pewno zamknięte na wszystkie zamki.tagi: po 

Marcin-K
19 grudnia 2019 10:43
35     1457    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @Marcin-K
19 grudnia 2019 10:56

Ktoś to bydło zapędzi w końcu do zagrody i wysmaga batem, musimy zawczasu zorientować sie kto to będzie

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K
19 grudnia 2019 10:56

Zgadzam się, że to podejrzane i niepokojące. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 19 grudnia 2019 10:56
19 grudnia 2019 11:09

Pewnie przy odrobinie rzeczywistej odwagi i determinacji oraz organizacji dałoby się to całe towarzystwo raz na zawsze gdzieś przegonić, bo podejrzewam że NIKT by w ich obronie nie kiwnął palcem, ewentualnie napisałby coś na fejsie. Taki okres słabości. No ale pewnie stanie się tak, że rzeczywiście pojawi się nowy "pasterz" z bacikiem i on nada towarzystwu odpowiedni kierunek...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 19 grudnia 2019 10:56
19 grudnia 2019 11:09

No właśnie - jakby jakaś żywa inscenizacja.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K 19 grudnia 2019 11:09
19 grudnia 2019 11:15

To przecie jest inscenizacja. Lepiej zwykłemu człeku nie być w niej frontmanem. 

.

 

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @Marcin-K
19 grudnia 2019 12:48

No nie jest to dobra wiadomosc. Rozwiazlosc w ramach rewolucji o kase zawsze ma na celu bankrutacje i zapedzenie duzych mas do kamieniolomow. Ja juz mam bide z nedza w tej szkole. Mam caly etat a zarabiam jakbym mial pol.

Jesli ktos jest w stanie zapedzic ta bande na odwyk to tylko Trump i jego najemnicy. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
19 grudnia 2019 13:07

Trump byłby pierwszym prezydentem USA którego pozbawiono prezydentury w ten sposób. Ale w Senacie potrzeba 67 głosów na 100 aby tego dokonać, a Republikanie mają ponad połowę więc szans nie ma żadnych. Ale obsikanie nogawki widocznie świadczy o tym, że ten pies ma jeszcze jakieś ząbki i teren do którego aspiruje. Co na to właściciel psa?

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K
19 grudnia 2019 13:11

"Mamy do czynienia z jakimś systemowym spuszczeniem debilizmu ze smyczy, moim zdaniem to nie może być przypadek."

Echhhh, to nie jest śmieszne, ale dawno się tak nie uśmiałem. W punkt.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @Marcin-K
19 grudnia 2019 14:11

Smycze są różne. Smycz ograniczająca idiotyzmy propagandowe nie działa już w skali Europy, pewnie ma nie działać, i dlatego Angole wypisali się z układu, bo boją się kumulacji idiotyzmów w główkach swojej biomasy. Sądzę, że przewidują zmianę i montują własną smycz w tej dziedzinie. Smycz produktywności ludzi i kapitału i dostosowaną do tego propagandę.

Smycz finansowa też nie działa z dawną mocą odkąd prowadzi się rozmaite poluzowania. Tylko małe kraje z rozumnymi rządami minimalizują swój deficyt budżetowy. Przykład Grecji jest dla nich wystarczająco wymowny, by się bać. Sprzedana infrastruktura, a ceny domów spadły poniżej ceny domów w Polsce. Można porównać łatwo z cenami domów we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Smycz militarna chyba też nie działa, bo o wojnach w Europie zapomniano, a i przeciwnik jakiś taki nieofensywny. Cały układ funkcjonuje dzięki USA i ich ambicjom.

Działa za to smycz ekologiczna. Jaka szajka ją trzyma? Jedna ręka to posiadacze złóż gazu ziemnego, mimo różnic interesów, w tym segmencie działają wspólnie. Druga to mogą być właściciele patentów i producentów urządzeń do pozyskiwania energii ze słońca i wiatru. Z grubsza wiadomo, kto to.

A w środku my.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Marcin-K
19 grudnia 2019 14:14

to wg hasła: kretyni - po władzę marsz

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Marcin-K
19 grudnia 2019 14:26

Pamiętam, że PO obiecywało postawić przed trybunałem stanu panów Jarosława Kaczyńskiegi i Zbigniewa Ziobrę. No i przez 8 lat swoich rządów jakoś nie ZREALIZOWAŁO tej wyborczej obietnicy.  Pan Donald ten z ameryki to ma drugą kadencję na 102% po tym "zabawnym impiczmencie". Inna opcja to go zastrzelić i zrobić z niego ŚWIECKIEGO ŚWIETEGO.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 19 grudnia 2019 12:39
19 grudnia 2019 14:29

widziałem ten news... Piękny jest:) Niemal jak jakiś dowód rzeczowy do tekstu - powinien być w folijce z policyjną naklejką...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ArGut 19 grudnia 2019 14:26
19 grudnia 2019 14:30

Oni mieli przecież kkomisję ds badania zbrodni PiS-u. Szefował temu sabatowi chyba poseł Czuma. Komisja działała, działała bardzo długo, aż w końcu Czuma w swej prostolinijności wyszedł przed dziennikarzy i powiedział że nic nie znaleźli. I to był chyba koniec tego pana w PO.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @qwerty 19 grudnia 2019 14:14
19 grudnia 2019 14:33

Albo mają zrobić że tak powiem tło dla nowych szefów, którzy nadejdą niebawem. Mnie to wygląda na bezwład i bezhołowie. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Wrotycz1 19 grudnia 2019 14:11
19 grudnia 2019 14:35

A może po prostu nie ma w tej chwili żadnej smyczy i smyczowego, a hołota sama się spuściła z tej niewidzialnej smyczki i dokazuje. Może jest tak, że nie ma nikogo teraz u sterów i każdy orze jak może, a kto umie bardziej na chama tym więcej wygrywa. Na przykład tym eko. Tak jak pisałem do Coryllusa - jakby się znalazł u nas ktoś rzeczywiście odważny (abyć może nieodpowiedzialny przy okazji) to dałby kopa porządnego w tę całą tekturę i być może to byłaby szansa. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @atelin 19 grudnia 2019 13:11
19 grudnia 2019 14:36

No niestety to nie jest śmieszne...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wrotycz1 19 grudnia 2019 14:11
19 grudnia 2019 14:36

Odkąd żyjemy w nowej rzeczywistości finansowej, w której duży zysk przy małym obrocie jest tak samo zły, jak brak zysku nie ma szans ani na skuteczną smycz finansową, ani militarną w Europie. Obie są możliwe wyłącznie w krajach, w których elity finansowe świata nie zamieszkują trwale.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 19 grudnia 2019 13:07
19 grudnia 2019 14:36

Ja jestem zdania, że nie ma właściciela a pies ma wściekliznę i oszalał od tego. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 19 grudnia 2019 12:48
19 grudnia 2019 14:38

Trump jest bardzo spokojny w tym wszystkim i niewykluczałbym tego, że on jest aktorem w tym spektaklu. Myślę, że on nie weźmie.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @tomciob 19 grudnia 2019 13:07
19 grudnia 2019 14:49

No właśnie ! Kto jest właścicielem tego psa ? Kim jest Amerykanin, kim są Amerykanie ? 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Marcin-K 19 grudnia 2019 14:36
19 grudnia 2019 15:12

Nawet "lewicowe telewizje" amerykańske są już znudzone tym demokratycznym luzem i prędkością tego procesu odwoływania.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K 19 grudnia 2019 14:38
19 grudnia 2019 15:34

https://lovekrakow.pl/galeria/akcja-zyrandol-w-teatrze-slowackiego-zdjecia_4536.html

 

Nie mogę sobie odmówić takiego przewrotnego komentarza w obrazkach.

Szczególnie karteczka z datą wzrusza :))

.

Pozdrawiam pięknie.

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Wrotycz1 19 grudnia 2019 14:11
19 grudnia 2019 15:45

Jeszcze producenci żarcia eko oraz sztucznego mięsa. Rynek przyszłości.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
19 grudnia 2019 15:53

"Mamy sytuację, gdy za chwilę PO może rządzić Kidawa z Muchą, która z tą swoją zaciętą a jednocześnie komiczna miną zabiera się tam za przejmowanie władzy."

Mucha byla kiedys ministrem sportu. To chyba wystarczy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
19 grudnia 2019 15:56

"U Wielkiego Szatana też wesoło. Miejscowy KOD postawił Trumpa w akt oskarżenia, a niejaka Pelosi w czasie przemówienia w Izbie Wytrzeźwień to znaczy Reprezentantów, ubrana na czarno (szkoda że bez parasolki) stwierdziła, że to wszystko po to, by "bronić demokracji".

Ta Pelosi to taki odpowiednik naszej Kidawy - Blonskiej.

O ile jednak nasza Zofia Loren jest spokojna [moze jakies leki bierze?] i rozdaje usmiechy, o tyle tamtej to juz wyraznie cos sie w glowe zrobilo.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Szczodrocha33 19 grudnia 2019 15:56
19 grudnia 2019 16:32

Moim zdaniem jak już chcesz panią Nancy_Pelosi porównywać to dobrym porównaniem będzie pan Tomasz Grodzki. Niby pan Tomasz "ma jaja", ale tak jakby ich nie miał. To pewnie przez POLITYCZNĄ POPRAWNOŚĆ tak jest, w moim rozumieniu. W moim odczuciu wyborcy lubią jak polityk "ma jaja".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 19 grudnia 2019 15:56
19 grudnia 2019 17:41

Moim zdaniem Zofia Loren jest spokojna, bo się boi że jak się mocniej ruszy, to się rozleci. Albo jej botoks trzaśnie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 19 grudnia 2019 15:34
19 grudnia 2019 17:42

Ciekawe czy w TYM żyrandolu też są ukryte karteczki...:)

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 19 grudnia 2019 14:36
19 grudnia 2019 18:29

Psa bez właściciela nazywano kiedyś wilkiem. Ale to były dawne czasy. Wilki żyją w watahach albo samotnie. Z punktu widzenia socjotechnicznego zarządzania elektoratem wyborczym nie może być próżni i powinna występować polaryzacja stanowisk bo inaczej zarządzanie wymyka się spod kontroli, a wilki zaczynają robić co chcą. Ja uważam, że ta cała "tektura" to jednak dość starannie reżyserowana tektura. I nie tylko dlatego że "show must go on" ale i dla zapewnienia płynnego obrotu kapitałowego w sferze dystrybucji idei i treści. Przecież to też jest rynek i to rynek z dużymi pieniędzmi z którego ktoś czerpie jednak zysk. Można go nazwać tekturą ale udziałowcy, skoro to ich pieniądze, traktują go mniej tekturalnie, a bardziej teatralnie. Taki lajf.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Marcin-K 19 grudnia 2019 14:35
19 grudnia 2019 20:39

ja obstawiam, że trzymający  prokurę nie wystawił jej dotychczasowym nieudacznikom z "partii zagranicy" i ogłosił casting na nwe twarze. . A więc starają się,  aby wystawiający jw. zwrócił uwage na ich zapał i determinację.
(Dysponent prokury jest ważniejszy niż trzymający władzę, bo to on udziela prokury dla tych którzy władzę  mają trzymać. Trzymać, rzecz jasna, w  ramach prokury).

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 19 grudnia 2019 12:39
19 grudnia 2019 23:47

To  stanowczo  za malo,  Pani Marylko...

... to warcholstwo sejmowe,  BARANY  i  NIEROBY  powinno byc  zredukowane minimum o polowe  !!! 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @tomciob 19 grudnia 2019 18:29
20 grudnia 2019 06:21

To jest teatr. Albo raczej coś a'la koroporacyjna "dupokryjka" w mega skali. Jakby ktoś pytał, kto podjął daną decyzję, zawsze można odpowiedzieć: "wyborcy". 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować