-

Marcin-K

Jak słodko zostać świrem...

Wbrew temu co można sądzić po moich tekstach, ja raczej słabo śledzę bieżączkę. Na przykład mam już chyba całkowicie nieodwracalny telewizorowstręt. Nie jestem w stanie oglądać wiadomości telewizyjnych. No po prostu nie daję rady i już, i jak już ktoś lub jakaś sytuacja mnie do tego zmusi, mam ochotę zasłaniać palcami oczy, jak moja śp. babcia to robiła, gdy na przykład na filmie ktoś wspinał się po gzymsie. I tu nie ma znaczenia, czy leci reżimowa, czy lecą tefałeny, czy inny badziew. Tam się dzieją tak przedziwne rzeczy, że resztki mojej wrażliwości nie dają sobie z tym rady. Zaglądam tylko rano tak na szybko do Karnowskich sprawdzić, czy nie zaczęła się wojna atomowa, albo czy nie wybuchł podziemny wulkan w Yellowstone. No i patrzę sobie przy okazji na tę bieżączkę, która to czasami jest śmieszna a czasami zdecydowanie mniej śmieszna. Wbrew jednak głosom wielu osób uważam, że ta bieżączka jest jednak ważna i coś tam wskazuje. Są jednak też takie rewiry tej bieżączki, w które i ja już się nie zapędzam. Nie wiem dokładnie dlaczego, ale jakiś wewnętrzny głos mówi mi: nie, nie idź tam, odwróć wzrok. I tak mam z tą całą akcją hasztag nie świruj i idź na wybory czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie nawet jak się to nazywa. I nie zagłębiam się w ten temat dlatego, że mam jakiś niewiarygodnie wysmakowany gust i wolę w tym czasie rozegrać partyjkę brydża i w ogóle chcę pokazać jaki to ja jestem ponad to. Nie. Jest to po prostu coś przykrego, tak patrzeć na ten cały szpaler podstarzałych ludzi, których czas przebrzmiał dawno temu, być może tak dawno, że wtedy były jeszcze tylko dwa kanały telewizji plus ta rosyjska. Widzę tych wszystkich Gajosów, Łukaszewiczów, Pszoniaków, Nehrebecką czy w końcu samego Stuhra, mocno nadgryzionych przez czas a wciąż wierzących w to, że wyglądają tak samo jak w latach osiemdziesiątych. To że oni robią to co robią jest w pewnym wyższym sensie oczywiście obrzydliwe, ale też i budzi to we mnie jakieś współczucie, którego nie umiem w sobie jeszcze wobec tych ludzi zadusić. To trochę tak, jakby widzieć członków swojej rodziny, jakiegoś wujka albo dziadka, który wypił sobie za dużo i ku uciesze jakichś nieznanych ludzi robią z siebie idiotę, a ktoś jeszcze to wszystko nagrywa na komórkę. Jest to przykry widok - bo przecież jaką rzeczywistą szkodę ci ludzie mogą komukolwiek wyrządzić oprócz samych siebie? I w pewnej chwili pojawił się w mojej głowie taki średni wic. Zobaczyłem właśnie u Karnowskich fragment oświadczenia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który niejako podkleił mi się sam pod to, o czym pisałem wyżej:

Stanowczo prosimy i apelujemy o rozwagę i poszanowanie godności osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Mierzą się z nimi nierzadko nasi znajomi, mierzymy się także my i nasi bliscy. Wszyscy oczekujemy lub będziemy oczekiwać w takiej sytuacji zrozumienia, życzliwości i wsparcia – nie szyderstwa.

I początkowo pomyślałem, że można by tak sobie zażartować, że, patrzcie, wiecie, oni tak tu udają wariatów i pokazują, że ci którzy głosują na PiS to psychole, ale tak naprawdę to sami wymagają opieki. Chciałem to ubrać w tak zwany human touch, w coś w rodzaju tragikomedii, bo przecież to, że z tymi ludźmi dzieje się coś naprawdę niedobrego, to fakt wcale nie zabawny, bo przecież staram się być jednak chrześcijanin. Wahałem się przez chwilę jednak, czy to jednak nie jest wszystko ostatecznie zbyt płaskie i chyba jednak zbyt oczywiste. Ale dosłownie w tej samej chwili, gdy ja się wahałem, stanął w moim towarzystwie pewien znany mi dość dobrze prywatnie człowiek. I tu znów zaczyna się stara śpiewka: dobry i porządny chłop, mimo że skończony leming, lewak czy jak to jeszcze nie nazwać. Człowiek ten, choć wydawało mi się, że w jego wypadku już niewiele mnie zdziwi jeśli chodzi o jego antypisowski obłęd, udowodnił mi że myliłem się. Otóż on stwierdził nagle, że w Warszawie nic nie można zrobić, na przykład w oświacie, bo nie ma kasy. Miliard długu w plecy. Zrobiłem wielkie oczy od tego dysonansu poznawczego, który właśnie mnie był zaskoczył. Jaki miliard długu, myślę? Już miałem się pytać, czy on właśnie zamierza krytykować Trzaskosia? Ale nie zdążyłem. - Warszawa ma miliard długu przez PiS - rzucił sucho. Powiem wam szczerze, że ogólnie to jakoś sobie radzę w kwestii wyszczekania, ale w tym momencie autentycznie opadła mi przysłowiowa kopara. Jak to przez PiS? No, przez PiS - kontynuował mój rozmówca. I zaczął mi wyliczać: reforma oświaty, coś tam musi Warszawa płacić na mniejsze ośrodki i coś tam jeszcze. Ale przecież nieważne są te szczegóły.

Mnie po prostu w tym momencie przypomniało się to widziane u Karnowskich oświadczenie Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przypomnieli mi się ci kicający retro-celebryci, te wykrzywione twarze i dziwnie puste oczy. Bo widziałem też zaskoczone oczy reszty towarzystwa, które generalnie też można zaliczyć do tak zwanych lemingów, oczy zaskoczone argumentacją przywoływanego tu człowieka.

I wniosek jest taki jak w tym haśle. Oni mają rację, Nie świrujmy, idźmy do wyborów.tagi: pis 

Marcin-K
20 września 2019 08:48
42     1471    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Wrotycz1 @Marcin-K
20 września 2019 08:58

Jakiś czas temu, ktoś policzył że roczny koszt utrzymania wszystkich urzędników w mieście Warszawa wynosi tyle, ile wybudowanie jednego mostu przez Wisłę.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Wrotycz1 20 września 2019 08:58
20 września 2019 09:07

I to niewykluczone, że taki wielkości Brooklyńskiego.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
20 września 2019 09:09

zielono mi... motylem jestem tak se śpiewam kiedy po cienkim moście stąpam... a tak trochę bardziej serio, zaczynam nabierać pewności, że jakiś odłam sbeckich służb dogadał się z kaczorem na zasadzie, jak opylimy wszystko szkopom, francom i amerykancom to co nam zostanie ? no i ci dogadani tak manewrują tym cyrkiem łóóópozycji, że sami wchodzą jak te cielątka do rzezni gdzie je będą szlachtować... może to fantastycznie ale pszoniak robiący miny do ekranu to prawdziwy dar niebios dla PiS albo krecia robota zblatowanych z kaczorem służb... człowiek patrzy i oczom nie wierzy... myślałem, że nauczycieli nikt nie przebije...zwłaszcza tego krowiastego...

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
20 września 2019 09:23

Witam.

Najciekawsze w tym haśle "...idź na wybory" jest ostatnie doświadczenie z wyborów do europarlamentu. Otóż zwiększenie frekwencji wyborczej przysporzyło sporo głosów Prawu i Sprawiedliwości. To zaś oznacza, iż zachęcanie do wzięcia udziału w wyborach w prostym przełożeniu staje się propisowskie. Czemu więc ci, podobno "antykaczyńscy" celebryci, nawołują do poparcia aktualnej władzy?

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @tomciob 20 września 2019 09:23
20 września 2019 09:32

na to chyba może tylko Tumor Mózgowicz odpowiedzieć...

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 20 września 2019 09:09
20 września 2019 09:45

No to jest z nimi tak zawsze - człowiek myśli, że nic "tego" nie przebije, a potem nagle trach, ktoś leci kilometr nad wcześniejszym zjawiskiem...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 20 września 2019 09:23
20 września 2019 09:47

Ja zaczynam powoli myśleć, że to jest najprawdziwszy obłęd. Taki dający się zdiagnozować przez zawodowych lekarzy. To co dziś wyrzucił z siebie ten opisany przeze mnie człowiek mnie przeraziło. Ja się zaczynam o tych ludzi po ludzku bać. I o tych, którzy mogą stać się ich ofiarami, bo za chwilę będzie tak, że im już zostanie tylko goła przemoc, wobec kogoś albo wobec siebie samych...

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Marcin-K
20 września 2019 10:24

Pomyslodawca akcji (fotograf Sikora) sam wyglada jak "wiekuisty krasnoludek", stad pewnie takie pomysly...A juz argumentacja, ze akcja profrekwencyjna ma trafic glownie do mlodych ludzi, swiadczy o calkowitym oderwaniu od rzeczywistosci tych dziwnych ludzi..Mlodziezy ci ludzie, pozujacy na luzakow,  juz w ogole nie obchodza

https://cdn.natemat.pl/3fc4826b83449e53660332770fe69983,780,0,0,0.jpg

Poki co, mlodziez skrzykuje sie na strajk klimatyczny (nie udalo sie z nauczycielami na wladze zamachnac, to moze teraz ekoterrorysci-komunisci-aborcjonisci, za pomoca mlodziezy cosik sprobuja ugrac)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
20 września 2019 11:25

ekoterrorysci-komunisci-aborcjonisci

To pięknie brzmi - to takie combo walczące o postęp. Na przykład walczą z wykluczaniem, ale szydzą z pisowców, że są "świrami". Walczą z nierównościami a śmieją się, że na PiS głosuje "wieś" (mimo że w ogóle to i tak jest nieprawda). Albo że na PiS głosuje podkarpacie mentalne. Itp. Walczą o ekologię, a jak się leją ścieki do Wisły to milczo. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K
20 września 2019 11:29

Też napisałem tekst o  tym samym i teraz myślę, czy go wklejać :)

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 20 września 2019 11:29
20 września 2019 11:37

Wklejaj - najwyżej będą dwa, tym bardziej że mamy inne style pisania. Mój to i tak pewnie kto miał przeczytać to już przeczytał. Chyba że ktoś w końcu z góry nam pogrozi za mnożenie tekstów nieistotnych:)

zaloguj się by móc komentować

onyx @Marcin-K
20 września 2019 11:40

Do tego zadłużania przez PiS budżetu Warszawy dodam tylko link o skali zatrudnienia w warszawskim ratuszu i okolicach.

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/warszawski-ratusz-zatrudnia-22-000-osob-zalapalby-sie-do-top-15-pracodawcow-w-polsce-aa-8ZDa-2fQZ-kcRt.html

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @onyx 20 września 2019 11:40
20 września 2019 11:47

Mój znajomy by powiedział, że:

1. To urzędnicy jeszcze od Lecha Kaczyńskiego.

2. To ściema dziennikarzy pro-pisowskich.

3. Duże miasto to musi mieć dużo urzędników. Ważne że coś robią i zamieniają Warszawę w nowoczesną, postępową i ekologiczną metropolię. Za "Kaczora" tylko wstrzmywali inwestycje i zakazywali demonstracji gejów.

Można by sobie wybrać losową którąś wersję.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @Marcin-K 20 września 2019 11:37
20 września 2019 12:06

Nawet nie zauwazyłem, że dałem taki sam tytuł jak Ty. Wybacz, juz zmieniłem :)

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 20 września 2019 12:06
20 września 2019 12:08

Nie ma problemu - to tak wdzięczny temat że samo się wszystko narzuca. Żeby było weselej to Toyah też dziś o tym napisał. I był pierwszy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 20 września 2019 12:08
20 września 2019 12:12

Cholera. Lubię bardzo czytać Toyaha, ale przez czyste lenistwo, od czasu, gdy nie ma go w SN, jak już mam czas na blogi, utykam tutaj i dalej nie wychodzę :|

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 20 września 2019 12:12
20 września 2019 12:22

No ja teżtak początkowo miałem, ale w końcu robię tak, że odpalam rano SN i Toyaha. Szkoda mi przepuszczać jego teksty. Już mi się wyrobił nawyk.

zaloguj się by móc komentować

Antonim @Marcin-K
20 września 2019 12:41

100/100, super tekst !

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @tomciob 20 września 2019 09:23
20 września 2019 13:18

zapewne posiadaja jakies nieujawniane sondaże, że dyskomfort związany z obnażaniem aferalnej podstyawy  sensu istnienia mafii politycznej o ksywie PO, moze u dotychczasowych jej wyborców skutkować absencja, no bo nie pójda przeciez głosować na PiS, zas zagłosowanie na mafiopartię wzbusza coraz większy opór.

Bo przeciez nie chodzi o to, żeby PO miała wygrać wybory, a tylko o zablokowanie mozżiwości uzyskania przez PiS większości konstytucyjnej (czyli umozliwiającej samodzielna zmiane ustawy zasadniczej). Czyli celem  pozostaje dalsze trwanie w roli sabotażysty-hamulcowego. Ale gdtyby dotychczasowy elektorat PO "wypiął sie" na wybory, wówczas czarny scenariusz moze sie ziścic.

Stąd rosnąca  desperacja i scoraz bardziej szaleńcze szarże z udziałem cwelebrytów.

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K
20 września 2019 13:21

O co zrobic jesli Pszoniak robiacy idiotyczne miny pokazuje nam swoja prawdziwa twarz, a swiruje kiedy mowi "idz na wybory"?

zaloguj się by móc komentować

onyx @stanislaw-orda 20 września 2019 13:18
20 września 2019 13:26

Tak jest, pytanie czy ta szarża ma logiczny sens w tym kontekście? Czy zachęca czy wręcz przeciwnie przelewa czarę goryczy? Nawet Bodnar nie dał rady udawać, że nic się nie dzieje i skrytykował cały pomysł. Wyborcza zrobiła sondaż ale czytelnikom i fanom nawet się już nie chce ich wspierać.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Marcin-K 20 września 2019 11:47
20 września 2019 13:27

No tak, mogłem się tego domyślić. Poziom betonu odporny na argumenty. A tymczasem we Warszawie coraz weselej...

https://niezalezna.pl/288962-nie-tylko-awaria-rurociagu-mpwik-potwierdza-uszkodzenie-spalarni-osadow-w-czajce

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 20 września 2019 13:21
20 września 2019 13:39

On pokazuje w ten sposób twarz większości osób, które głosują na antypis. Swoją i całego elektoratu. W tym sensie cała ta kampania ma atut szczerości. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @onyx 20 września 2019 13:27
20 września 2019 13:41

No ja niestety funkcjonuje wśród takich osób i już umiem wczuć się w ich dusze. A z tą awarią to wiadomo. Technologie mają się tak, że się psujo. Pisiory by nawet nie umieały tego obsłużyć. Woda ma to do siebie że sływa do morza itepe itede.

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K 20 września 2019 13:39
20 września 2019 13:52

To racja. W takim razie to nie jest wariat, tylko glupek. Szczery glupek.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 20 września 2019 13:52
20 września 2019 15:55

Widzialem jego wystep. Straszna maska.

Celebryci sa to niech sobie celebruja.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K 20 września 2019 11:47
20 września 2019 16:01

"Duże miasto to musi mieć dużo urzędników...."

Za panowania Tuska przybylo [podawal to ktos z Instytutu Sobieskiego] przybylo w Polsce cos ok. 250 tysiecy urzednikow. Czyli z rodzinami jakies 800 tys do 1 miliona ludzi. Kawal klienteli na wybory.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
20 września 2019 22:15

Mierzeja przekopana? Samochody elektryczne jeżdżą, bo opłata paliwowa jest (to nie jest podatek, oczywiście)? Mieszkań ile tysięcy? O tych zwyrodnialców, od białych mercedesów z firankami nawet nie zapytam, wiadomo "odpowiedzialność polityczna". Frankowicze udelektowani? Kwota wolna od podatku jest tam gdzie jest, ja bym się tak nie szastał z tą "ilością urzędników" bo w naszym urzędzie znacznie przybyło, jedynym plusem PiS jest to że ci drudzy prezentują się jeszcze gorzej; a co tam w temacie "Prawdy o Smoleńsku"? mi, akurat to lotto, ale setkom jak nie tysiącom ludzi nie. Tematy kampani debile z #SilniRazem, gówno Trzaskowskiego, btw, dlaczego HGW jeszcze w lochu nie jęczy? dlaczego mój zwykły proces o zapłatę się ciągnie 2 rok? Po jakiego wała nam tyle zboża z krainy U? Itd, itp. I dlaczego oglądam takich fizyków jądrowych, albo matki wielodzietne, albo tureckie seriale, albo Ogórcyną w koronkach? Co to do kurzej nędzy jest? No i kiedy ten Trump przyjedzie? bo już nie mogę się doczekać...

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 20 września 2019 16:01
21 września 2019 23:40

Jak komuna w 1989 upadała, na cztery łapy oczywiście, to urzędników było około 130 000, dzisiaj mamy, 650 000, w tej liczbie moja osoba, jest postęp, nie? A Królestwo Polskie miało tylko 300.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 20 września 2019 16:01
21 września 2019 23:50

Za ancient regime, wicedyrektorów było tylko 2sztuki, a teraz jest 3 sztuki, poprzedni dyrektor z PSL a jakże, nie siał zgorszenia, nawiązując pozawerbalną przyjaźń z panią Basią, z działu szkoleń, pikanterii sprawie nadaje fakt że trwa wojna między jedną z wicedyrektorczyń (polityczne zaplecze "Psa Wojny" Terleckiego), a dyrektorem ze "stajni" ministra Adamczyka, mówie wam, kupa śmiechu.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @onyx 20 września 2019 13:27
22 września 2019 00:15

I jak się okazuje część wywożą do Wójcina w kujawsko-pomorskim, gdzie nielegalnie zakopują na polach.

Rok temu się tu wprowadziłam, by być daleko od mafii warszawskiej i proszę...mafia pojechała za mną.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 20 września 2019 22:15
23 września 2019 08:47

Tak się chwalisz że jesteś urzędnikiem, to chyba zdajesz sobie sprawę jak w Polsce wygląda strona urzędowa jakiejkolwiek inwestycji budowlanej. U nas w 4 lata niektórzy z trudem się wyrabiają z budową domku jednorodzinnego a co tu mówić o przekopaniu Mierzei. Czy ty wiesz jak wygląda w Polsce zdobycie choćby prawomocnego pozwolenia na budowę tego typu inwestycji? I to jeszcze w sytuacji, kiedy państwa z zachodu Europy niemal otwarcie trollują ten rząd. Rozumiem że to też wina PiS-u, że w polskich urzędach kultywuje się obyczaje niemalże z wczesnej słowiańszczyzny? Jakby PiS wspomniał tylko o zwolnieniu choćby jednej czwartej tej całej wesołej czeredki, to byś pierwszy krzyczał, że pisiory zamykają urzędników w więzieniach. Ty w ogóle chyba nie rozumiesz, że przeprowadzenie pewnych zmian w Polsce wymaga pewnego czasu, i nie wszystko się może udać, choćby z tego powodu że jakiś cymbał w Brukseli może to zablokować jednym pismem? 

W ogóle raczysz sobie nie zdawać sprawy z tego, jak trudna materią jest polityka. Niektórym z trudem przychodzi walka o głupie 5% w Sejmie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
24 września 2019 20:57

Nie chwalę się, to raczej moja porażka że gospodarski syn nie może się utrzymać ze swojej i dzierżawionej ziemi, raczej "szaty rozdzieram". W Polskich urzędach nie ma mowy o jakiejś "Słowiańszczyźnie" nawet w języku, jest; "parametryzacja", "target", "deadline" itp. itd, i to od dłuższego czasu, za PiS się zmieniło w naszym urzędzie tyle, że wypieprzyli nieswoich, a wpieprzyli swoich, w jeszcze większej liczbie, ja tam się w tej hierarchi uporczywie staram się nie awansować wyżej szeregowego. A rolnikom, jak tak dalej pójdzie to niedługo będzie do dupy zaglądał. Robotę dostałem za SLD, żeby było jasne.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
24 września 2019 21:21

" a plan nawozowy pan ma?", a "ewidencje zabiegów środkami ochrony roślin?", a "ewidencje przychodów i rozchodów" "chowa Pan zwierzęta, to niech pan powie, jakie zwierzęta i w jakiej ilości pan choduje" , "Co pan/pani robi z obornikiem?" itd, itp. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @porfirogeneta 24 września 2019 20:57
25 września 2019 08:58

życie urzędnika oraz mechanizmy tzw. karier to nie jest kwestia PiS nie PiS; przykład: MBanaś - nie miałem żadnych kontakow z najemcami;- pieć minut później: najemca płacił mniej niż powinien, bo miał mi to zrekomsenować ceną kupna kamienicy;- oznacza to, że: MBanaś doknywał oszustw podatkowych oraz prowadził utajnioną działalność gospodarczą w zakresie leasingowania środków trwałych, etc - a MBanaś bynajmnie swoja zyciową kariierę PiSowi nie zawdzięcza, to zupelnie inne gremia decyzduja o losach takich jak MBanaś;= przepadek mienia na rzecz Skarbu Państwa oraz zgodnie z kodeksem k-s i ustawodawstem kilka lat procesow karnych; tak po prawdzie to żaden urzędnik z obszarów wrażliwych [ach resorty] w RP nie jest w stanie przejść lustracji majątkowej bez szwanku

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @qwerty 25 września 2019 08:58
25 września 2019 21:04

Ja oakurat nie robię tam kariery, bo cóż to za kariera; zapisać się do partii, żeby kierownikiem zrobili i zarabiać 6koła na rękę i trząść dupą co cztery lata, że wypieprzą? Pracuję tam; bo praca co prawda niskopłatna, ale lekka i pozwala mi zająć się gospodarstwem i tyle.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 23 września 2019 08:47
25 września 2019 21:10

Ale jakich zmian? Ja tu żadnych zmian, poza personalnymi nie widzę, ot wypieprzamy z istniejących struktur nie swoich, a wpieprzamy swoich,  w jeszcze większej ilości i takie to zmiany, Kaczyńscy też kiedyś nie dostali się do Sejmu, z wynikiem 4,4%, bardzo śmieszne to było.  

 

j

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @qwerty 25 września 2019 08:58
25 września 2019 21:14

Wiesz co? ja mogę przejść taką lustrację, mam dzięki tej pracy pieniądze na rachunki, stety/niestety jedyny kombatant jakiego znałem, to ś.p brat mojej ś. p. Babci, służył w Bch kamienicy nie miał to mi nie zapisał.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 23 września 2019 08:47
25 września 2019 21:20

Polityka jest materią prostą; rządzi się prostymi prawami, albo się rządzi i coś robi albo tylko udaje i płacze że "sok z buraka" szcza do mleka.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 23 września 2019 08:47
25 września 2019 21:55

Czekaj, czekaj, to znaczy że rząd, oparty o większość parlamentarną, który ma swojego prezia nie może dostać pozwolenia na budowę kanału przez mierzeję? Bo jakiś starosta pozwolenia nie chcę wydać? Chłopie, sadź takie kawałki komu chcesz, ale nie mnie. Jak to mawia prezes Kaczyński z śmiesznym akcentem (nie nie "Sława Ukraini) "Zwycięzymy!!"

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować