-

Marcin-K

Jakże ciężkie jest życie pisowca.

Bycie tak zwanym pisowcem było zawsze nie łatwe, dziś jednak jest to już właściwie przyjemność dedykowana jedynie największym koneserom. Bycie pisowcem dziś, to trochę tak jakby być morsem, czyli człowiekiem czerpiącym przyjemność z wpadania do lodowatego przerębla. Jest też trochę to podobne do losu trenera piłkarskiego w polskiej ekstraklasie, co ładnie ujął niegdyś znany z barwnych anegdot trener Łazarek. Przyrównał on paranie się trenerką do próby pocałowania tygrysa w de: ryzyko duże a przyjemność niewielka. 

A więc niegdyś, za czasów wrażego i ryżego reżymu pisowiec miał ciężko. Wiadomo dlaczego. Dziś ma on jednak dużo gorzej, bo coraz ciężej jest mu się wytłumaczyć ze swojego wyboru. Nie ma co wchodzić w szczegóły, widać to gołym okiem. Właściwie to pewnie już dawno byłoby po zabawie, gdyby nie ten szczęśliwy fakt, że tam, jakby to pewnie ujął Karnowski Michał, po tej słynnej "drugiej stronie sporu politycznego", jest coraz gorzej jeśli chodzi o stan psychiczny, co bardzo zgrabnie opisuje nam w swoich tekstach Toyah.

Mówi się coraz odważniej: PiS zawiódł, wszystko idzie źle i trzeba by się rozglądać za czymś innym. Albo nie iść na wybory i czekać na Godota lub zająć się pracą organiczną. Wtedy przychodzi Przemsa i ripostuje: nie ma innego lepszego zła niż PiS. 

Moje osobiste poparcie dla PiS wisi już nie na sznurku, ale na cieniutkiej żyłce. Ono po prostu dynda i to z dnia na dzień coraz bardziej niepokojąco. Przed wyborami samorządowymi powiedziałem sobie: mnie to wszystko lotto, piernicze, nie idę. Ale po południu w końcu założyłem buty i ciężkim krokiem podreptałem do punktu wyborczego, zamknąłem - w cudzysłowie - oczy i tam gdzie się dało zaznaczyłem babki z PiS-u. Potem nałożyłem czapkę, wróciłem w pielesze i dalej się na PiS obrażam, tyle że z nieco czystszym sumieniem. Co będzie przy następnych wyborach? Nie wiem, czy znów się podźwignę. Naprawdę nie wiem.

W ogóle te wybory samorządowe były ciekawe. U mnie w Pruszkowie kandydowała cała masa jakichś dziwnych ludzi, którzy na tydzień przed wyborami molestowali śpieszących się na wukadkę mieszkańców. Wpychali im te ulotki bez cienia entuzjazmu na twarzy. Ja brałem te ulotki i czytałem. Na każdej było to samo, czyli to, co na SN bezlitośnie nazywa się socjalizmem. Zbudujemy przedszkola, będziemy ekologiczni, naprawimy drogi i zrewitalizujemy parki. No i aktywizujemy seniorów. Bez względu na przynależność wszyscy kandydaci wyjechali z podobnym "programem". Nawet startujący u nas na prezydenta Robert Bąkiewicz miał takie postulaty. Tyle że on jeszcze dopisał, że jest przeciwny imigrantom...

Można siąść i nad tym wszystkim już tylko płakać. 

Robert Bąkiewicz i tak był dobry, bo dostał w naszym czerwonym niczym dobra wołowina mieście całe 4,5 procent. Wygrał jakiś wyciągnięty z czarodziejskiego kapelusza młody dżentelmen pokazujący na plakatach jak się robi koszyczek. Dżentelmen nie ma oczywiście żadnych konotacji politycznych i reprezentuje "ruch społeczny". Aha. Kandydat PiS-u, pan Sipiera, nie wszedł nawet do drugiej tury...

Jeśli ktoś liczył na jakąś puentę, to przepraszam, ale nie podołam. Mogę tylko zaapelować do panów z PiS-u a i może do samego Prezesa. Dajcie no jakiś sukcesik, jakiś mały. Nie musi być duży. Tylko nie Kubicę w bolidzie F1, zaklinam Was. Albo nie nową podkomisję. Może jakiś podateczek obniżyć? Podatek - podpowiadam: to takie coś, co sprawia ludziom sporo kłopotów, choć nie można tego zobaczyć gołym okiem i nie przypomina on wrażej Mosbacher. No, ale wy już tam wiecie lepiej, co najpierw. Chyba. W tym moim wyznaniu wiary było tyle entuzjazmu co w panu Bąkiewiczu ubranym w czarny elegancki płaszcz o 6:30 na dworcu wukadki. Niestety.tagi: pis 

Marcin-K
30 listopada 2018 11:09
102     2575    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
ewa-rembikowska @Marcin-K
30 listopada 2018 11:50

No na razie szykuje się nowelizacja ustawy VAT a wraz z nią podwyżka z  8 do 23% podatku od leków weterynaryjnych, co uderzy w hodowców zwierząt i przełoży się na podwyżkę cen żywności. Rykoszetem dostaną wszystkie emerytki z dobrym serduszkiem za to z niskimi świadczeniami, dla których ich pupilem jest ich całym życiem oraz fundacje i stowarzyszenia opiekujące się bezdomniakami.

Ale przecież został obniżony CIT oraz wprowadzono Konstytucję dla Biznesu z wielkim hukiem. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K
30 listopada 2018 11:53

No poza tym PIS mógłby się wykazać zwiększeniem kwoty wolnej od podatku do 12 tys. zł albo nie odsyłaniem w pierwszym czytaniu projektu PSL o emeryturach bez podatku. Jest tego trochę.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewa-rembikowska 30 listopada 2018 11:50
30 listopada 2018 11:59

O !

Kurczę,  mam psa . Właśnie ze schroniska. ..Z powodu dobrego serca wzięty. I już na jego choroby,  bo się oboje starzejemy , mnie nie stać. 

Zeszłej jesieni zamiast swoich wykupienia swoich recept musiałam wydać zaskorniak u weterynarza 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 30 listopada 2018 11:50
30 listopada 2018 12:19

Chciałoby się użyć słolwa "niestety" ale ono średnio pasuje do tego, co chcę dalej napisać. Chyba jakimś problemem zaczyna być ta nasza słynna już twardość. Najróżniejsze grupy społeczne przyzwyczaiły się, że są rąbane i nauczyły się instynktownie przechodzić do porządku dziennego. Takie rzeczy dzieją się cały czas, a nad głowami ludu puchnie wielka chmura atomowa bieżączki i spraw z dalekiego świata, tudzież co tam jeden pan drugiemu rzekł. 

System III erpe wraz ze swoją euro-macierzą mają, mówiąc Braunem, trwałą awarię aksjologiczną i  widać że naprawdę ciężko wyjść z tych kolein, nawet jak się ma być może dobre intencje. Jak już się zrobi bardzo źle, to Polacy usłyszą, że przecież, proszę bardzo, mogą sobie zmienić partię w wyborach.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Maryla-Sztajer 30 listopada 2018 11:59
30 listopada 2018 12:20

PAD zapowiedział,ze tej podwyzki VAT na leki weterynaryjne nie zaakceptuje i pod tym sie nie podpisze.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Marcin-K
30 listopada 2018 12:41

Można wprowadzić mocną progresję podatkową od zarobków ponad średnich. To ucieszy conajmniej 80% obywateli i umożliwi realizację jakichś programów socjalnych. PiS nie powinien się wstydzić swego socjalizmu.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @chlor 30 listopada 2018 12:41
30 listopada 2018 12:49

A PiS wprowadził to co obiecywał niedawno tak bardzo temu a propos ułatwień składkowych? Miało być jakoś lżej i w ogóle jakiś cud w tej kwestii miał nastąpić. Wydaje mnie sie, że tu jest dobre pole do tego, żeby ludziom naprawdę zdjąć trochę pętlę z szyi i przy okazji zbudować trwalsze poparcie. 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Marcin-K 30 listopada 2018 12:49
30 listopada 2018 13:09

Rząd nie może obniżać VAT i ZUS, bo to jedyne realnie wpływajce pieniądze od firm zagranicznych, których płacenia nie da się łatwo uniknąć.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K
30 listopada 2018 13:25

> Wtedy przychodzi Przemsa i ripostuje: nie ma innego lepszego zła niż PiS. 

Potwierdzam. Nie ma. Jeżeli nie PiS to PO - czy jak tam będzie się zwał w czasie wyborów ten nowoczesny twór obywatelski. Tak wygląda realny wybór na dziś i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek mogło się w tym względzie zmienić dość szybko. Poza tym naprawdę daleki jestem od biadolenia, że PiS zawiódł. Cudów się przecież nie spodziewałem, jeste nieźle. Dlatego moje poparcie dla tej partii wisi nadal na solidnej, mocnej sznurówce :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 30 listopada 2018 11:50
30 listopada 2018 13:26

> No na razie szykuje się nowelizacja ustawy VAT a wraz z nią podwyżka
> z  8 do 23% podatku od leków weterynaryjnych

Nieprawda.

 

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @przemsa 30 listopada 2018 13:25
30 listopada 2018 13:40

Ja rozumiem Twój tok rozumowania, nawet w jakiejś części go podzielam, natomiast we mnie nie ma poczucia aż takiego sukcesu tej partii. Jej wartością na pewno jest to, że nie jest Platformą i w jakiś tam sposób trzyma tamę. Ale jednak chciałoby się czegoś więcej. Być może na ten moment jest to realizm polityczny - czyli trwanie i etatyzowanie państwa. Być może nic innego nam nie wolno zaoferować, bo wtedy ktoś nacisnąłby odpowiedni przycisk i cała ta nasza "rozpędzona" gospodarka złożyłaby się jak domek z kart.

 

Poza tym z politykami jest tak jak ze sportowcami. Od chwalenia ich psuje im się łatwo morale. Powinni być 24/h pod prądem.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 30 listopada 2018 13:36
30 listopada 2018 13:53

Natomiast szykuje sie podwyżka prądu i to spora , przewiduje się wzrsot ceny o 30%.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 30 listopada 2018 13:40
30 listopada 2018 13:55

Ja też nie mam "aż takiego poczucia sukcesu". Co do reszty z grubsza zgoda.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 30 listopada 2018 13:53
30 listopada 2018 13:55

Natomiast ta podwyżka jest wynikiem...?

 

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @Marcin-K
30 listopada 2018 13:59

Tu, pod tym wpisem ma pan wszystko: na prośbę o sukcesy prerzychodzą "nasze autorytety" i piszą że będzie wyższy podatek i coś jeszcze się pogorszy.

Następuje ogólne narzekanie, nawet póżniej nie zauważy się że te "autorytety" kłamały.

Jest totalna krytyka Dobrej Zmiany, wszędzie i o wszystko.

Czytaj Pan tylko toyaha i Panu przejdzie.

PS Gdyby Pan nie poszedł na samorządowe nic by się nie stało, a poleciał by Pan na następne bo są b ważne.

Pozdrawiam i wiary rzyczę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @jasiekZusa 30 listopada 2018 13:59
30 listopada 2018 14:14

Dziękuję za pamięć.

Co do meritum, ja nie sądzę, żeby PiS przez minione dziesięć lat się jakoś szczególnie skiepścił. Może problem w tym, że niektórzy nas zmądrzeli i z tej mądrości doznali szoku.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Draniu 30 listopada 2018 13:53
30 listopada 2018 14:28

Kto ,imiennie, przewiduje?  Bo na razie ,rok do roku ,cena en. el. w Polsce spadła najbardziej wśród państw Europy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @jasiekZusa 30 listopada 2018 13:59
30 listopada 2018 14:34

Podłączam się do życzeń.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 30 listopada 2018 14:14
30 listopada 2018 14:35

Po prostu PiS wreszcie może rządzić. Ze wszystkimi tego konsekwencjami.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
30 listopada 2018 14:39

Jestem zdania, że niczego gorszego od PO w powojennej Polsce nie było. Także  PZPR była od nich lepsza.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K
30 listopada 2018 14:46

Nie ma lekko. Nie jestem pisowcem, ale ze otoczenie jest dwubiegunowe, to i tak mnie  ,,zapisują,, do PiS. To jest dopiero jazda :))

.

 

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @jasiekZusa 30 listopada 2018 13:59
30 listopada 2018 15:00

Wiary sobie ŻYCZĘ, ŻYCZĘ. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Maryla-Sztajer 30 listopada 2018 14:46
30 listopada 2018 15:24

Kim w takim razie? Pytam, bo nie wiem, co czyni PiSowcem. Samo głosowanie na tę partię wystarczy?

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 30 listopada 2018 15:24
30 listopada 2018 15:33

Przemsa - my po prostu jesteśmy Polakami i patriotami.

Pozdrawiam serdecznie

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @przemsa 30 listopada 2018 15:24
30 listopada 2018 15:48

Głosuję. ..

Ale żeby było śmiesznie bo dla opozycji. .jestem w sposób oczywisty ..jasne...

...dla twardego elektoratu. .za dużo myślę.  Moje objaśnienia ze to jest na dziś sensowna opcja,  bo.,itd... Ale...itd...to ALE...

...no nie jestem ich. 

A już to ze od czasu PRL mam uraz do wszelkiej partyjnosci....czyste dziwactwa. 

Bo przecież trzeba w coś wierzyć  ! ! 

.

No to ja na potrzeby takich rozmów mam odpowiedź : jestem monarchistką.

Coooo?

No , wierzę w Chrystusa Króla. Przecież byłam na uroczystości koronacji w Łagiewnikach. Wiedzą o tym.

Tzn obie strony kręcą głową,  myślą ze mi odbiło. 

No ale  Dzięki opinii ze mi odbiło mam wreszcie spokój.

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Marcin-K 30 listopada 2018 13:40
30 listopada 2018 16:25

"Ale jednak chciałoby się czegoś więcej."

No pacz Pan Panie dziejku, tak np. kibel i wodotrysk na każdym przystanku.

A Czaskoski już zaczął rządzić "realistycznie" - świnia na każdym dachu.

Będzię Pan zadowolony, Będzie Pan zadowolony.

 

 

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @przemsa 30 listopada 2018 13:36
30 listopada 2018 16:35

czyli się wycofali po protestach, był balon sondażowy?

zaloguj się by móc komentować


przemsa @ewa-rembikowska 30 listopada 2018 16:35
30 listopada 2018 16:56

Ale wiem, że Zaprzyjaźnione Media™ pochylały się już z głęboką troską nad zwierzątkami tak nisko, że nawet myszka (potencjalnie doświadczalna) miała prawo czuć się nieswojo. A tu taka smutna niespodzianka :-(

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @szarakomorka 30 listopada 2018 16:25
30 listopada 2018 16:58

Więcej może dać nam tylko i wyłącznie Prawdziwie Patriotyczna Kanapa®! Nie zmarnuje zatem swojego głosu popierając PiS! Do boju PPK®!

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 30 listopada 2018 15:33
30 listopada 2018 17:00

No nie wiem. Prawdziwi Patrioci głosują wyłączenie na hardcorowych bezm... tzn. bezkompromisowców. To nic, że nie mają oni szans choćby na 5% głosów. Krok po kroczku i np syn Mariana Kowalskiego już w 2045 będzie Prezydentem!

 

zaloguj się by móc komentować


jaguar @chlor 30 listopada 2018 13:09
30 listopada 2018 17:04

VAT płacą konsumenci, a ZUS pracownicy. 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @szarakomorka 30 listopada 2018 16:25
30 listopada 2018 17:25

No i pono pani Diduszko będzie w Warszawie od kultury...będzie Pan zadowolony...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @DYNAQ 30 listopada 2018 17:25
30 listopada 2018 17:45

A dobrze im tak (im, tj. warszawiakom).

Gdy  Bóg zechce kogoś ukarać,  wtedy spełnia jego życzenie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 30 listopada 2018 17:45
30 listopada 2018 17:49

Trzaskoski profilaktycznie nie poprosił, by mu dopomógł Bóg. Po co leminigi taką mową nienawiści drażnić?

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 30 listopada 2018 17:49
30 listopada 2018 18:04

Oni wszyscy (z PO) podpisali cyrograf. A to wyklucza zwracanie się do Boga.

Poza wszystkim to tylko  pusta formułka, o ile nie trzymają przy jej wypowiadaniu ręki na Biblii.

Bo niby o jakiego Boga im chodzi?

Ale gdyby wypowiadali formułę w brzmieniu "Tak mi dopomóż Boże w Trójcy Jedyny", to wówczas, nawet bez Biblii, byłoby to jednoznaczne. A tak, z "gołym" słowem "bóg",  to kto ich tam wie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 30 listopada 2018 18:04
30 listopada 2018 18:11

W każdym razie - żeby się jednak nie rozpędzać w tym offtopicu - musiałbym oszaleć, żeby któremuś z nich zaufać. Obojętnie na kogo lub na co by nie przysięgał.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 30 listopada 2018 18:11
30 listopada 2018 18:15

Ale wówczas byłoby wrażenie, że przynajmniej dbają o pozory.

A oni wolą  na rympał albo "na żywca".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 30 listopada 2018 18:15
30 listopada 2018 18:17

Protektorat zaprzyjaźnionych mediów tak ich rozzuchwalił, że nie dbają.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Marcin-K
30 listopada 2018 18:25

Skoro wszyscy dookoła psioczą na obecną władzę to ja mam pytanie - kim są ci legendarni już "pisowcy"? Gdzież oni siedzą gdzie? Pewnie spiskują na cmentarzach i stacjach benzynowych. Przy ocenie pamiętajmy też o tym nieprzytomnym wręcz ataku postprlu i zagranicy bo to nie są jakieś drobne szarpanki a ostra obstrukcja urzędnicza na każdym szczeblu. Co do sukcesów jest różnie jak zawsze a wiele tematów jest w trakcie.

https://businessinsider.com.pl/finanse/umowa-na-baltic-pipe-wchodzi-w-zycie-decyzje-inwestycyjne-gazociagu/fq6cx68

https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/311309962-Rakietowy-Homar-dosiegnie-iskanderow.html

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 30 listopada 2018 18:25
30 listopada 2018 18:29

Z balitic pipe gruba sprawa. Brawo rząd, brawo Piotr Naimiski.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @chlor 30 listopada 2018 12:41
30 listopada 2018 18:30

Wszystkie rzady na swiecie nie wstydza sie swoich socjalizmow. Oni tylko wstydza sie wprost o nich mowic.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 30 listopada 2018 18:17
30 listopada 2018 18:52

I co by na to powiedzieli bracia  fartuszkowi z PE?

Przeież że zamknęli by im szlaban do eurożłobu.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
30 listopada 2018 19:08

"Mogę tylko zaapelować do panów z PiS-u a i może do samego Prezesa. Dajcie no jakiś sukcesik, jakiś mały. Nie musi być duży. Tylko nie Kubicę w bolidzie F1, zaklinam Was. Albo nie nową podkomisję. Może jakiś podateczek obniżyć? Podatek - podpowiadam: to takie coś, co sprawia ludziom sporo kłopotów, choć nie można tego zobaczyć gołym okiem i nie przypomina on wrażej Mosbacher."

Mowi sie czesto, i nie bez racji, ze nie moze byc spektakularnych i wielkich sukcesow bo PiS dopiero rzadzi 3 lata i odziedziczyl po Tusku straszna dewastacje.

Ale jakis sukcesik moglby byc, jak mowisz. Przykladowo, obnizenie podatkow, likwidacja bzdurnych przepisow. Rozwalenie kasty urzedniczej. Ta sa rzeczy ktore mozna zrobic w stosunkowo niedlugim czasie. Tego PiS nie zrobil. Wkomponowali sie ladnie i gladko w istniejacy uklad. Tylko ludzi Tuska zastapili swoimi ludzmi.

Pewne rzeczy mozna zrobic a jednak nie sa robione.

Ja smiem twierdzic ze zmiana obozu rzadzacego w Polsce wiaze sie z tym mitycznym "wajchowym", czyli z "hegemonem" ktory w danym momencie rozdaje karty w tym naszym regionie srodkowo czy wschodnioeuropejskim.

Wiec w zaleznosci od tego jak sie ukladaja sprawy globalne (a one z kolei rzutuja na polityke europejska tych "wielkich"), tak sie ukladaja sprawy wladzy w Polsce. Wiec powrot Tuska do polskiej polityki jest mozliwy, choc wielu wydaje sie nieprawdopodobny.

Ale jesli alternatywa dla Kaczynskiego mialby byc powrot Donalda Tuska to ja jestem gotow jeszcze przez najblizsze 10 lat wpatrywac sie w usmiechniete twarze takich ludzi jak Ryszard Czarnecki czy Dominik Tarczynski. Oni w sumie nie sa decydentami tylko chlopcami na posylki.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
30 listopada 2018 19:20

"Tylko nie Kubicę w bolidzie F1, zaklinam Was."

To jest wlasnie nasza glupota po polsku. Jak gulasz po wegiersku.

Przeciez Kubica i jego powrot do F1 to jego osobisty sukces, nie PiS czy jakiejkolwiek innej formacji. Po co sie podczepiac po Kubice? Czlowiek ma swoje sprawy, kupe roboty, a tu przyczepiaja sie do jego nogawek media, dziennikarze, wielbiciele, politycy, cala Polska. Ciezko mu bedzie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 30 listopada 2018 19:08
30 listopada 2018 19:49

Nie wierzę w ten powrót Tuska. Wbrew temu jak u nas on - wraz ze swoimi pomagierami - buduje swój wizerunek, to jest on politykiem zmęczonym i co najważniejsze, wyplutym przez euro-establishment. Nie zawojował on tej Łunii, nie zawojował. Miał być dalszy ciąg sukcesów, a został tam sflekowany i potraktowany jako nieprzydatny pieczeniarz, bez żadnego pomysłu na cokolwiek. Nie umiał też się tam wkręcić w odpowiednie towarzystwo. U nas prezentowany jest jako heros. Poza tym pewnie za dużo widział i coś tam wie o tym jak to "sze tam kręczy", więc wątpię żeby mu pozwolono sobie tak po prostu przejąć władzę w kraju, pardon, członkowskim. Myślę że to będzie casus Kwaśniewskiego.

A co do tego co można zrobić, to przecież budownictwo jest takim łatwym terenem. Pracuję w tej branży więc znam ją od podszewki. To jaki tam jest syf, to jest nieprawda. A PiS zamiast za to się wziąć, to zaczął ten nieszczęsny temat mieszkanie Plus... No ale wiadomo - tutaj znów pojawi się Przemsa i znów będzie miał rację...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @onyx 30 listopada 2018 18:25
30 listopada 2018 19:54

Ja użyłem słowa "pisowiec" jako taki ogólnik, mam na myśli wszystkich ludzi, którzy głosują lub głosowali na PiS i nie traktują tej partii jako Us-raelskiej piątej kolumny, ani też jako czarno-podniebiennych nazistów łamiących konstytucję.

Warunki w jakich przyszło rządzić PiS-owi chyba każdy rozsądny człowiek zna, i wiadomo że to daje PiS-owi taryfę ulgową, bo im jest trudniej niż innym. Wiadomo też, że polityka to sprawa długoterminowa i długodojrzewająca.

Dlatego ja im swojego głosu nie odbieram, czekam dalej.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @szarakomorka 30 listopada 2018 16:25
30 listopada 2018 19:55

Nie rozumiem. Przecież ja nic nie napisałem, że oczekuję niemożliwego.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 30 listopada 2018 14:46
30 listopada 2018 20:04

No tak - jest dużo w Polse ludzi, dla których już samo odejście na krok od "demo-liberalnego dyskursu" z automatu człowieka podciąga pod kategorię "pisowiec". Dla nich też między powiedzmy Grzegorzem Braunem a Glińskim nie ma absolutnie żadnej różnicy.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 30 listopada 2018 14:39
30 listopada 2018 20:05

Pod wieloma względami na pewno, i to jest dla PO sprawa po prostu straszna. A najstraszniejsza dla Polaków.

zaloguj się by móc komentować

spox @Marcin-K
30 listopada 2018 20:13

SZczodrocha33 : jaki osobisty sukces kubicy?? jestes z marsa, i dopiero wyladowales na planecie ziemia?? gdyby orlen nie zaplacil to nikt by go przeciez w f1nie zatrudnil, taki to sukces

a co do tematu notki to nihil novi

" Dyscyplina, towarzysze, żelazna dyscyplina! Oto hasło dnia. Jeden fałszywy krok, towarzysze, i wrogowie wsiądą nam na karki. Czy jesteście zupełnie przekonani, że nie chcecie powrotu Jonesa? I znów na takie dictum nikt nie znalazł odpowiedzi. Oczywiście zwierzęta nie chciały powrotu Jonesa i jeśli niedzielne zebrania miałyby spowodować ów powrót, nie ulegało wątpliwości, iż należy je skasować. Boxer, który zdążył już wszystko przemyśleć, dał wyraz ogólnemu uczuciu, oświadczając: "Jeśli tak mówi towarzysz Napoleon, musi to być słuszne". Odtąd maksymę: "będę pracować jeszcze więcej" uzupełnił inną: "Napoleon ma zawsze rację"."

co swinie poczelyby gdyby zabraklo jonesa ?? co zrobiliby kaczysci gdyby zabraklo tuska i po??

mnie zadowoliby bardzo skromny sukces, mianowicie dojscie do prawdy smolenskiej...., to podobno miala byc wazna sprawa i ogromna tragedia, gdyz jak glosi legenda zginely tam jakies wybitne osobistosci... a przynajmniej tak nam wmawiaja, chociaz gdyby putin lub angela zaproponowali aneksje w zamian za to ze co 4 lata beda wysadzac samolot z  losowo wybranymi  polskimi parlamentarzystami, czlonkami rzadu i samorzadow to pewnie nie tylko ja glosowalbym za aneksja, co 4 lata 200 zlodziei do samolotu i crash test;) mogliby nawet potem budowac im masowo pomniki;) a nawet poprzez media kreowac atmosfere zaloby smutku i zadumy...;)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 30 listopada 2018 20:05
30 listopada 2018 20:36

PiS ma większość parlamentarną ,swojego prezydenta, no i Trybunał Konstytucyjny.Osobiscie uwazam, ze nie potrafił wykorzystać tak doskonałej sytuacji aby  wiecej dokonać zmian,.Nic ich nie usprawiedliwia.A lista zaniechań jest bardzo duza, w porównaniu do osiągnięć. Nawet jak przegrają ,to i tak beda największa partią opozycyjną, wiec ich apanaze niewiel sie zmienią, a wiec w zwiazku z tym ich determinacja jest taka jak widać. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 30 listopada 2018 20:36
30 listopada 2018 20:47

Myśl, że wbrew pozorom ich sytuacja nie jest doskonała odrzucasz? Paradoksalnie proponuję włączyć TVN i zobaczyć świat kreowany przez tego rodzaju media, w który wierzy może nawet większość obywateli Polski.  Dodaj jeszcze wpływowych ludzi we wladzach europejskich struktur marzących o przywróceniu tu "ładu i konstytucji"(czytaj: PO) i może jednak trochę Cię oświeci. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K 30 listopada 2018 19:49
30 listopada 2018 21:37

Byc moze masz racje, Tusk moze skonczyc jak Kwasniewski. Trzezwiejac od czasu do czasu w swoim mieszkanku w Sopocie. Ale niekoniecznie. Mnie sie zdaje ze Niemcy go ewakuowali w poplochu do Brukseli bo juz zaczynaly przeciez inne wiatry wiac nad Europa srodkowa i oni doskonale to wiedzieli. Wzieli Tuska na przechowanie i trzymaja w odwodzie. Jeszcze sie moze przydac.

Wierny jak piesek.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 30 listopada 2018 13:25
30 listopada 2018 21:41

Jesli twoje poparcie dla PiS wisi na solidnej mocnej sznurowce to Toyaha poparcie wisi na stalowej linie o grubosci 5 centymetrow. Przepraszam, taka uwaga na marginesie naszej dyskusji.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Szczodrocha33 30 listopada 2018 21:41
30 listopada 2018 21:45

Ważne, że ma się dobrze i to wcale nie dlatego, że co ma wisieć, nie utonie ;-°

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 30 listopada 2018 14:39
30 listopada 2018 21:59

Zgadzam sie w 100%. Wszyscy chyba widza jak kalekim panstwem jest III Rzeczpospolita, ale Tusk z kolegami po prostu demontowal te resztki w tempie przyspieszonym. Starannie i z usmiechem.

Przyklad skrajnego cynizmu i szmatlawstwa PO: ogloszenie przez Tuska zniesienia poboru i stworzenia armii zawodowej. Oficjalny powod - to przezytek, musimy rownac w gore, dolaczyc do nowoczesnych panstw zachodu.

Cel rzeczywisty - korzysc polityczna, pozyskanie sobie mlodych wyborcow w nadchodzacych wyborach [zadowoleni, wreszcie nie trzeba isc do woja, niech zyje swiatla i nowoczesna Platforma].

Prosze sprawdzic ile czasu minelo zanim Stany Zjednoczone - kraj o wielkim potencjale gospodarczym, zniosly pobor i ustanowily armie zawodowa. To wymaga wielu lat.

Nawet tacy ludzie jak Kwasniewski i Miller bardziej dbali o sprawy militarne i finansowe niz Tusk.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 30 listopada 2018 20:47
30 listopada 2018 22:02

Dziwna jest ta Twoja argumentacja. TVN ma zasięg około 80% , kto przydziela koncesje, a  przedluzenie przypadało na kadencje PiSu. Co zrobiono w sprawie ustawy medialnej? PiSu nie stac nawet na ograniczenie zasięgu tej stacji, a powodów znalazloby sie sporo.Nawet nie potrafią i nie maja odwagi zmarginalizowac tej stacji TV. Nie wierzę w argumentacjęm,ze PiS jest pod tak silnym obstrzałem, ze ma zwiazane ręce i nic nie moze zrobić.  

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 30 listopada 2018 20:36
30 listopada 2018 22:21

PZPR miała monopol władzy we wszystkich formalnych instytucjach państwowych (a wówczs wszystko było "państwowe"), ale i tak musiała wykonywać polecenia wysyłąne z centrali moskioewskiej oraz pilnować ich realizacji.

I pZPR nie miała tak silnej i licnej "partii zagranicy", korzystającej z "państwowych srodków", czyli środków z haraczu ściągnietego z podatników, pom to by za te środki działać na ich szkodę.

Tak więc obecnie  sytaucja  jest trudniejsza dla władzy, która nie jest jawnym jurgieltem (tak jak poprzednia ekipa), niz realia w jakich admionistrowła piekłoszczka PZPR.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 30 listopada 2018 21:45
30 listopada 2018 22:22

a może:
kto ma wisieć, nie utonie?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 30 listopada 2018 21:59
30 listopada 2018 22:28

Tusk i jego ferajna mieli Polskę kompletnie rozmontować metodą "od wewnątrz". No i  zaksięgować  od tego prowizję na swoje konta.

Prawie im się udało, dlatego wciąż dybią, jakby tu złąpać  drugą okazję, by sfinalizować niedokończone zlecenie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 30 listopada 2018 22:02
30 listopada 2018 22:30

z niewierzącymi (ale nie chodzi o ateizm tramwajowy)  jest w ogólnosci trudna rozmowa, bo oni wychodzą z innych założeń (dogmatów) aksjologicznych.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 30 listopada 2018 22:30
1 grudnia 2018 00:00

Niewierzacy powinien sobie zadac proste pytanie: "jaki jest sens mojej egzystencji, skoro nie wierze w istnienie Wszechmogacego Boga?"

Czlowiek zostal przez Boga obdarzony nie tylko rozumem ale i sumieniem i wolna wola, a przede wszystkim niesmiertelna dusza.

Co odroznia nas od zwierzat? 

Zwierzeta nie maja wyboru.

My, ludzie - zawsze.

zaloguj się by móc komentować

glicek @stanislaw-orda 30 listopada 2018 17:45
1 grudnia 2018 04:00

Posłużę się lemingową logiką - na Xięcia Czaskoskiego głosowało tylko ok. 500tys. warszawiaków czyli pozostałe 800-900 tys. (?) uprawnionych do głosowania na niego nie głosowało. Nie wiem czy te 500tys. to dużo czy mało - na Ewkę "1 metr wgłąb" Kopacz zagłosowało ok. 230tys. warszawiaków (jest posłanką ze stolicy). A była pani premierzyca wśrod naprawdę betonowego lemingowego elektoratu wzbudzała entuzjam rodem z DniaŚwira pt. "dżisasq..wajap...dolę". Takie to miasto, w którym mieszkam od pewnego czasu.

Nawet jakby tu wystawiono Kononowicza albo Romka Giertycha to oni też by zwyciężyli. Byle by tylko nie byli z PiSu.

zaloguj się by móc komentować

glicek @Szczodrocha33 30 listopada 2018 21:41
1 grudnia 2018 04:18

U mnie tak jakoś na czymś pośrodku miedzy liną a sznurówką.

Tak PiS ma sporo wad, ale niech jojczenie naszych na PiS nie cieszy totalnych, bo oni poza "odsunąć PiS od waadzy" nie mają nic sensownego do zaproponowania. Za to my mamy dużo do stracenia.

Na szczęście liberalny zamordym, lemingi i cała opozycyjna szczujnia dba o to, żeby mi się PiS specjalnie nie odwidził, więc konserwuje i oliwi ten łącznik. Ostatnio uslyszałem że jak PiS chce grzebać w godle i zmieniać orła, przywrócić koronę z Krzyżem itp. to niech se lepiej wstawi kaczkę zamiast orła hahahaha no po prostu brzuch mnie rozbolał że taki śmieszny dowcip mógł paść ze strony "świetnie wykształconych, przebojowych ludzi sukcesu pracujących i płacących podatki i utrzymujących to wszystko" (w przeciwieństwie od pisowców).

Z racji trybu pracy domowej/zdalnej mogę częsciej w domu słuchać co mówią KODziarze i tzw. tamta strona. KODziarstwo polączone też na trwale z TVNem mam w rodzinie więc jestem mniej więcej na bieżąco.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 30 listopada 2018 22:02
1 grudnia 2018 05:07

Jest różnica między byciem pod ostrzałem ze związanymi rękami, a posiadaniem swobidy działania. Tej drugiej PiS nie ma i by to stwierdzić wystarczy włączyć właśnie TVN. I owszem, PiS-u nie stać na ograniczenie zasięgu tej stacji - Mosbacher świadkiem.  Tak wygląda rzeczywistość (nie tylko medialna) Polski. Twierdzenie, że ho-ho, też mi wielkie coś, wystarczy tylko mieć jaja i da się raz-dwa ograniczyć wpływy zaprzyjaźnionych mediów, to mrzonka.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @glicek 1 grudnia 2018 04:00
1 grudnia 2018 05:09

> Nawet jakby tu wystawiono Kononowicza albo Romka Giertycha to oni też by zwyciężyli.

Właśnie tak. Sawicka lub Chlebowski też wygraliby bez większego problemu.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @glicek 1 grudnia 2018 04:18
1 grudnia 2018 05:20

Ja też jestem na bieżąco i mogę tylko dodać, że od KOD-ziarstwa gorsi są tylko nasi, którzy mają już dość załganego PiS-u i w ogóle najwyższy czas na jakąś Najlepszą Zmianę. Zapytani, kto konkretnie ma szanse w konfrontacji z PO, zaczynają korwinić, czyli opowiadać z przejęciem, co by było, gdyby nie było jak jest, ale tak bardziej prawo. Mnie osobiście mdli od tego bardziej niż od wycia KODomitów. Oni są przynajmniej wystarczająco bystrzy by wiedzieć, kto wygra, jeżeli uda się obalić Kaczora.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 1 grudnia 2018 05:09
1 grudnia 2018 06:24

Bo jak już pisałem tu słoje rządzą. Słoje z kredytami w CHF. Popatrz na wyniki na Ursynowie i w miasteczku Wilanów.

Pisałem też o tym że w żadnym razie nie należy im w tych kredytach pomagać ustawowo bo to taka zwierzyna że gdyby im nawet to spłacić z budżetu za darmochę to i tak za miesiąc pobiegną głosować na sawicką.

zaloguj się by móc komentować

glicek @bendix 1 grudnia 2018 06:24
1 grudnia 2018 07:27

Bo jak już pisałem tu słoje rządzą. Słoje z kredytami w CHF. Popatrz na wyniki na Ursynowie i w miasteczku Wilanów.

Nw. mapka pokrywa się z głosowaniem na niePiS (PO, N, SLD itp.). Tak, tak, wiem, wiem, lemingi mi tłumaczyły tyle razy, że pisowcy są za biedni i za głupi żeby brać kredyty bo nikt im by nie dał. Tym bardziej we frankach. Dobrze, że warm-mazurskie i zachodniopomorskie są takie bogate a człowieki tam rozumne i wykształcone... ;)

zaloguj się by móc komentować


bendix @glicek 1 grudnia 2018 07:27
1 grudnia 2018 07:37

Wilanów

  • Koalicja Obywatelska z mocno przeważającym wynikiem, aż 45, 11 głosów (trzynaście mandatów),
  • Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów z wynikiem 21,77 procent (pięć mandatów),
  • Prawo i Sprawiedliwość, 15,6 procent (dwa mandaty)
  • Pozytywny Wilanów z 11,37 procent głosów (jeden mandat)

Pozytywny Wilanów to założone przed wyborami przez PO stowarzyszenie żeby zabrać głosy Stowarzyszeniu Mieszkańców Miasteczka Wilanów, czyli prawie 57%. Ten cały wynalazek jest zbudowany za CHF.

zaloguj się by móc komentować

bendix @glicek 1 grudnia 2018 07:27
1 grudnia 2018 07:46

https://wawalove.wp.pl/miasteczko-wilanow-ma-problem-co-czwarte-mieszkanie-na-sprzedaz-6178492220717185a

Tu jest ciekawie. Najlepsze są komentarze pod spodem ;-)

Swiątynia Opatrzności to sokowirówka... I autostradę będą mieli wkrótce, dzięki której do Mordoru się dojedzie w 15 minut :P

zaloguj się by móc komentować

Tytus @Marcin-K
1 grudnia 2018 10:13

Jeszcze cięższe niż życie pisowca jest życie korwinisty. Szkoda gadać...

zaloguj się by móc komentować

Tytus @przemsa 1 grudnia 2018 05:20
1 grudnia 2018 10:15

Ma Pan rację, ale mnie już się nic nie chce tłumaczyć. A zwłaszcza z przejęciem...

zaloguj się by móc komentować


przemsa @Tytus 1 grudnia 2018 10:13
1 grudnia 2018 10:38

Nieprawda. Zycie korwinisty-utopisty właśnie bardzo proste. Typ ten bowiem wie, że JKM jest lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok, alfą omegą, hymnem, kolędą i tak dalej i to mu wystarczy. Taki detal, że z równym skutkiem mógłby popierać na przykład Pawła Tanajno korwiniście nie przeszkadza.

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Tytus 1 grudnia 2018 10:15
1 grudnia 2018 10:38

Mnie czasem się chce, ale złudzeń już nie mam.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @glicek 1 grudnia 2018 07:27
1 grudnia 2018 10:50

Znam sporo ludzi z Podkarpacia. Wlasne domy, zawsze cos tam jeszcze sobie na swoj uzytek uprawiaja, dzieci ksztalca, zenia u za maz wydaja bez kredytow. Calkiem niezle sobie w tych swoich wioskach i miasteczkach zyja.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @bendix 1 grudnia 2018 07:37
1 grudnia 2018 13:39

Tak z ciekawosci: czy to prawda ze gdzies na Wilanowie jest to osiedle zwane potocznie Zatoka czerwonych swin?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 1 grudnia 2018 00:00
1 grudnia 2018 14:26

Przecież taki przez całe swoje życie ucieka od tego pytania, a zwłaszcza od próby odpowiedzi na nie.

Bywa że  refleksja przychodzi dopiero wraz z cięzkim doświadczeniem przez los albo  gdy dowiaduje się, że ma zdiagnozowane ostatnie stadium raka.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 1 grudnia 2018 14:26
1 grudnia 2018 14:32

Moze wlasnie dlatego ojciec pani profesor Srody nawrocil sie przed smiercia. Lepiej pozno niz wcale.

Zycze jej zeby wczesniej pojela ogrom swojej glupoty i bledow.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Szczodrocha33 1 grudnia 2018 13:39
1 grudnia 2018 17:45

To nie ten Wilanów CHF - ale po sąsiedzku.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 1 grudnia 2018 13:39
1 grudnia 2018 18:24

Chronologicznie to najpierw była zatoka Czerwonych Świń, okolice ul. Marconich a potem na przeciwko na pięknych polach, gdzie jeździłam wyprowadzać psy, wybudowano Miasteczko Wilanów. Budynek, w którym zamieszkał ex- prezydent Olek z żoną stoi w miejscu, gdzie gniazdowały stada kuropatw. Ekolodzy nie protestowali a są to tereny zalewowe. Aby wybudować osiedle trzeba było najpierw wypompować wodę, wiec tworzono sztuczne zbiorniki. Poza kuropatwami, bażantami, były zające, sarny, lisy i dziki. Zostały te ostatnie, pozywiają się w śmietnikach.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewa-rembikowska 1 grudnia 2018 18:24
1 grudnia 2018 22:24

Ja tam w ramach ćwiczeń z gleboznawstwa kopałem przekroje gleby...

zaloguj się by móc komentować

glicek @bendix 1 grudnia 2018 07:46
1 grudnia 2018 22:44

z cyklu #takbyło (przykleję w całości)

-----------------------------------------------------------------------

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,3068276.html

Ul. Kazachska nie dość królewska
14 grudnia 2005 | 00:00

Wielka afera z nazwaniem ulicy na Wilanowie: nikt nie chce mieszkać przy Kazachskiej. - Ona nie pasuje do królewskiego klimatu dzielnicy! - zaprotestowali mieszkańcy. W końcu Kazachską został zaułek, który jeszcze nie istnieje.

O to, żeby w Warszawie powstała taka ulica, poprosiła ambasada Kazachstanu. Początkowo urzędnicy szukali dla niej miejsca na Stegnach i na Saskiej Kępie wśród innych z nazwami pochodzącymi od państw i miast. Jednak żadnej wolnej nie znaleźli. Poprosili więc samorząd szybko rozbudowującego się Wilanowa, by zaproponował inną kandydaturę.

Radni zgłosili do przemianowania część ul. Królowej Marysieńki, przy której stoi ambasada Kazachstanu. Na to nie zgodzili się mieszkańcy. - Tu wszystkie nazwy mają rodowód królewski, pałacowy, historyczny. Wprowadzenie Kazachskiej, z całym szacunkiem dla tego narodu, powodowałoby anarchię - przekonuje Antoni Konwerski, który mieszka na ul. Królowej Marysieńki pod numerem 5.

Co zdobi, a co szpeci

Wtedy radni wymyślili, by Kazachską nazwać przedłużenie ulicy, przy której stoi ambasada - Królowej Marysieńki bis na Polach Wilanowskich. Ta ulica jeszcze wprawdzie nie istnieje, ale już stoją przy niej domy osiedla Nowy Wilanów, do którego na początku roku wprowadzą się pierwsi lokatorzy. Ci jednak też nie chcą mieszkać przy Kazachskiej. - Wilanów to specyficzny teren, a nasza ulica jest blisko pałacu - podkreśla Piotr Kunicki. - Należy zachować charakter tego miejsca, nadając mu nazwę z okresu Jana III Sobieskiego - przekonuje.

Mieszkańcy Nowego Wilanowa na swoim forum internetowym zorganizowali głosowanie, w którym za najwłaściwszą uznali Wiedeńską. "Upieram się przy niej. Ta nazwa zdobi a nie szpeci" - przekonywał na forum osiedla mieszkaniec o pseudonimie tjk.

I petycję o nadanie właśnie takiej nazwy wilanowianie złożyli do urzędu miasta. Przeciwko Kazachskiej w zeszłym miesiącu ostro zaś protestowali na posiedzeniu komisji nazewnictwa.

- Nie jesteśmy snobami. Nie mamy nic do Kazachów, ale taka nazwa nie ma związku z pałacem w Wilanowie - mówi Michał Rożycki. - Nie jest to jakaś strasznie ważna kwestia. Ale skoro mam na to wpływ, a przez parę lat tam mieszkać będę, to niech ta nazwa będzie inna.

Ambasada odwdzięczy się Papieżem

Sytuację próbował załagodzić Prokom, do którego należą Pola Wilanowskie. Miejskim urzędnikom wskazał ulicę równoległą do Królowej Marysieńki bis (też na razie nie istnieje). Bloki Nowego Wilanowa stoją do niej tyłem, więc nie będą mieć adresu od Kazachskiej. I na takie właśnie rozwiązanie przystała Rada Warszawy.

A co z Wiedeńską? Nie jest jeszcze wyznaczony termin posiedzenia, na którym urzędnicy zaopiniują tę nazwę. Będą się musieli zastanowić, czy nie jest zbyt podobna do ulicy Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Deklarują za to, że ulicom na Polach Wilanowskich będą nadawać już tylko nazwy "wilanowsko-sobieskie".

Kazachscy dyplomaci nie komentują kłopotów ze znalezieniem ulicy, której patronować ma ich kraj. Ałtaj Abibułłajew, radca ambasady mówi tylko, że bardzo się cieszy z ulicy Kazachskiej w Wilanowie. Dodaje: - Jedną z ulic w nowej stolicy Kazachstanu, Astanie chcemy nazwać imieniem Jana Pawła II. Myślimy, że to będzie kolejny gest w stronę umocnienia kazachsko-polskiej przyjaźni.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @DYNAQ 1 grudnia 2018 22:24
1 grudnia 2018 23:00

A ja próbowałem przejść suchą nogą na wiosnę :)

Słyszałem, że to najurodzajniejsze gleby w ... PRL-u. Z tą zatoką CŚ to był  - chyba - pomysł żorżyka miejskiego.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @DYNAQ 1 grudnia 2018 22:24
1 grudnia 2018 23:43

sądząc po roslinności to tam było bogactwo różnorodności

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewa-rembikowska 1 grudnia 2018 23:43
1 grudnia 2018 23:56

Jak słusznie zauważył Marek B,gleby tam bardzo żyzne (chociaż nie naj- ) i tu ciekawostka: gleby klas bonitacyjnych l,ll i lll  nie mogą być odrolnione ,tzn przeznaczone do czegoś innego niż uprawa.Jak to zostało ''załatwione''?

zaloguj się by móc komentować


bendix @Szczodrocha33 1 grudnia 2018 13:39
2 grudnia 2018 04:55

Obok. Proszę wpisać w google maps Warszawa, Królowej Marysieńki. To jest zatoka.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 2 grudnia 2018 04:55
2 grudnia 2018 05:00

Wybudowali to za spawacza w 80 tych latach. Urban kanalia tam mieszkał + kwach.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Szczodrocha33 1 grudnia 2018 13:39
2 grudnia 2018 05:21

Chodziłem do liceum z kwiatkowską, ona tam mieszkała. Siostrzyczka kwiatkowskiego. Szefa TV za kwacha. Nazywaliśmy ją zsmpówą.

https://www.google.com/search?q=kwiatkowski+tvp&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXy-DdpYDfAhUKJ1AKHccMDagQ_AUIDigB&biw=1467&bih=703#imgrc=4kZrPgPt3KtXPM:

To ten.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @DYNAQ 1 grudnia 2018 23:56
2 grudnia 2018 08:57

W 1999 r 170 hektarów Pól Wilanowskich kupiła firma Prokom od SGGW, która przejęła setki ha gruntów w Wilanowie i na Kabatach po rodzinie Branickich. Sprzedała, bo potrzebowała pieniedzy na budowę kampusu na Ursynowie. W 2011 roku  Sąd Najwyższy podjął uchwałę o tzw. rękojmi wiary ksiąg publicznych w związku ze złożeniem roszczeń przez spadkobierców Branickich. Czyli SN dokonał zalegalizowania komunistycznej jumy. I co mi zrobisz koteczku?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 2 grudnia 2018 04:55
2 grudnia 2018 13:28

popularnie: Zatoka (Czerwonych) Świń

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 2 grudnia 2018 08:57
2 grudnia 2018 13:30

"Nie mamy pańskiegom płaszcza"

Film "Miś" to nie była komedia.

Natomiast tragikomedią  były realia życia w PRL-u.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 2 grudnia 2018 13:28
2 grudnia 2018 13:49

SGGW - szkoła największych świń :(

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 2 grudnia 2018 13:49
2 grudnia 2018 14:21

chyba prędzej tuczników

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować