-

Marcin-K

Krótko o wyborach, czyli Atomowy Plaskacz Prezesa

Proszę mi wybaczyć, że tak szybko tekst jeden po drugim, ale wybory, wiadomo, chciałbym coś napisać, potem na chwilę zamilknę, obiecuję.

Musze przyznać, że jestem dziś rano pełen niepoprawnego optymizmu, co ogólnie rzecz biorąc zdarza mi się bardzo rzadko. A już w ogóle prawie mi się nie zdarza bym wszedł na taki poziom egzaltacji by chciałoby mi się, nieco w duchu karnowszczyzny, zakrzyknąć, że Polacy pokazali mądrość. Bo pokazali choć oczywiście nie wszyscy. Wygrana PiS-u w tym rozmiarze i to w wyborach unijnych, w kraju gdzie nawet antyunici marzą o europejskich posadach, to już nie jest dla czerwonki porażka, to jest po prostu atomowy plaskacz. Radioaktywna chmura wisi nad czerską i można się spodziewać niebawem wysypu wścieklej hordy zombiakow.  Już dziś rano widziałem w autobku  roztrzęsioną kobietę, która drżącym głosem rozmawiała z kimś o tej tragedii.  Można mi zarzucać, że pisuję o nieważnej bieżączce, ale ja wbrew pozorom wcale się nią aż tak nie interesuję. Doszło wręcz do tego, że patrząc w necie na wyniki zacząłem się zastanawiać gdzie jest psl i sld. Kompletnie rozmyło mi się w mózgownicy, że ta cala banda zwana Koalicją Europejską to nie byt polityczny, a kubeł na śmieci do którego Schetyna wrzucił cały czerwony szmelc. I tak wynik KE należny rozpatrywać - nawet słaby PiS, podzielony wewnętrznie, rozedrgany i podmywany przez geremkowców położył tego Frankensteina spać. Co może być w wyborach parlamentarnych, kiedy te osły przypomną sobie o swoich szyldach partyjnych, a Sekielski nakręci film o pedofilach ze SKOK-ów? Trudno przewidzieć, ale niewykluczona jest większość konstytucyjna dla PiS. . Jedyne co udało się Schetynie, to tylko to, że znów udało mu się upokorzyć swoje lewackie skrzydło. Kto wie, może on kiedyś dostanie jakiś medal od Jarosława Kaczyńskiego. Pisałem  o mądrości Polaków, bo bez względu na rożne złe podszepty nie dali się wyprowadzić w pole. Powtarzam po raz wtóry. Polacy głosują na pis z wielu powodów i nie da się tych powodów policzyć nawet na wszystkich palcach rąk i nóg.  Wielu jeszcze głosuje jako na najmniejsze zło. Widzą jednak jak wygląda reszta towarzystwa. Trzeba mówić o porażce Konfederacji. Radykalny i pod koniec już po prostu nieprzytomny przekaz spreparowany z problemów poważnych, przemieszanych z urojeniami nie sprzedał się w dostatecznej ilości. O przyszłym premierze Robercie i jego hipster-jugend nie będe wspominał. Oczywiście do raju jeszcze daleko. Mapa wyborcza wyraźnie pokazuje, że zachodnia polówka Polski jest już właściwie zaanektowana przez Reich. Plus oczywiście lewacka strefa eksterytorialna w, jak to mawiają w Konfederacji, Warszawiwie. No ale jakoś się tego nie boję.tagi: pis 

Marcin-K
27 maja 2019 08:54
245     4932    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
MarcinD @Marcin-K
27 maja 2019 09:24

Co najlepsze, przewaga z sondażowych 3% urosła do realnych 7,5%. I chociaż sam mieszkam w tej zachodniej Polsce, nad rozumem której nieustannie ubolewam, to jeśli PiS w wyborach do UE tak zlał lewicę, to w krajowych (jednak ważniejszych) powinno być jeszcze lepiej. Więc jest to dzisiaj powód do radości.

Najbardziej jednak zdumiewające są ciągle wyniki w podziale na grupy wyborców. W naszym kraju im ludzie są lepiej wykształceni i lepiej usytuowani, tym bardziej ogłupieni politycznie, a tak naprawdę życiowo. To jest niesamowite. I z kolei smutne.

zaloguj się by móc komentować

sannis @Marcin-K
27 maja 2019 09:28

"Hipster-Jugend", "czerwony szmelc" - posikałem się ze śmiechu.  Spotengowałeś mi pan dobry humor z rana tym wpisem.

zaloguj się by móc komentować

sannis @MarcinD 27 maja 2019 09:24
27 maja 2019 09:35

Też kompletnie tego nie rozumiem, że moja Wielkopolska taka czerwona. Tym bardziej, że handluję i mam kontakt z ludźmi no i z rozmów wychodziło na odwrót. Więc albo czerwoni zamilkli i się nie odzywają jak kiedyś zwolennicy PiSu, zaś ci otwarcie przyznają się teraz do swoich poglądów.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @MarcinD 27 maja 2019 09:24
27 maja 2019 09:36

Wiadomo, że różnie może być, ale jakiś model można budować. Trudno przypuszczać, żeby Schetynowców nawiedził rozum i zrobili jakąkolwiek korektę kursu antypisowskiego i pro-niemiecko-marksistowskiego. Oni inaczej nie umio i nie mogo. W związku z tym tylko się będą radykalizować, a co za tym idzie stężenie głupoty tych ludzi będzie wzrastać lawinowo. Do tego będą uruchamiane kolejne "projekty" w rodzaju Wiosny, które będa padać jak muchy, a na ich miejsce nowe. Pan Sommer z Najwyższego Czasu już napisał, że wojna z PiSem dopiero teraz zacznie się na całego. Może zrobią w ogóle koalicję z PO, jak tak dalej pójdzie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @sannis 27 maja 2019 09:28
27 maja 2019 09:37

Hipster Jugend to niestety nie moje. Kiedyś gdzieś podpatrzyłem. Koleś miał na koszulce to napisane gotykiem.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K
27 maja 2019 09:54

Zgadza się. Ale domyślam się, iż zakładasz że 36% PO i 6% to kwoty oszukańczo zawyżone przez skorumpowaną ekipę PKW. Czyli w realu powiedzmy 57% Pis,  23 % PO i 0,6 % Wiosna. Konfederacja, chociaż ich nie lubię, jednak ma te 10% tak samo Kukiz. Nie mieli tylko przełożenia negocjacyjnego. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @MarcinD 27 maja 2019 09:24
27 maja 2019 09:58

Dlatego trzeba wychowywać niepiśmiennych francuskich baronów.

Jest to normalne, bo ludzi z wyższym wykształceniem łatwiej jest formatować i łatwiej nimi manipulować. Oni w pewnym momencie dochodzą do wniosku, że są mądrzejsi od Pana Boga i moga mu dyktować warunki. Stają się niewolnikami swojej nowoczesności, antyklerykalizmu i lewactwa. Ma być fajn i cool.

Ci mniej wykształceni i biedniejsi nie raz dostali w tyłek od Proveidenta i teraz, gdy PiS zdjął im z karku lichwiarza będą tego stanu bronić i słusznie.

Swoją drogą bardzo mnie ubawił kwik jednej wzmożonej starej kodziary z Krakówka, która łka, że brała udział w demonstracjach, protestach, szkoleniach jak rozmawiać z przeciwnikami, rozniosła setki ulotek i dupa!!! Szydło zwyciężyła.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Marcin-K
27 maja 2019 10:02

Schetyna wygrał w Areszcie Śledczym w Białołęce-jednak sukces!

Le Pen ,Fidesz górą,ciekawie się robi.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @sannis 27 maja 2019 09:35
27 maja 2019 10:15

Chyba jednak jest nadal odwrotnie, do sondaży też widać tamci chętniej biegli, bo potem im spadło jak policzyli faktyczne głosy. Ja myślę, że ten zachód naszego kraju jest jak to wyższe wykształcenie i mieszkanie w dużym mieście - im człowiek dalej od prawdziwej pracy, wsi, przyrody, a im bliżej upragnionego od lat zachodu - tym bardziej zgłupiał statystycznie.

Spójrzmy: https://www.tvn24.pl/wybory-do-europarlamentu-2019/wyniki,450

Ciężko nie stwierdzić, że w kwestii wyborów przynajmniej najmądrzejsi ludzie mieszkają przy wschodniej granicy.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Marcin-K 27 maja 2019 09:36
27 maja 2019 10:20

No cóż, te wyniki po grupach pokazują wyraźnie, że w naszym kraju mamy teraz pseudo-elity a właściwie nawet anty-elity. Co już nieraz na tym portalu było udowadniane.

Natomiast póki co w tej chwili szczęście w nieszczęściu jest takie, że PiS nie ma z kim walczyć i wystarczy, że te 50% ludzi to zauważy.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @ewa-rembikowska 27 maja 2019 09:58
27 maja 2019 10:22

Ano właśnie, w końcu tez po to wymyślono nowoczesną edukację, a od dawna budowano uniwersytety, prawda? 

Dobra puenta z p. Szydło. Młody Szczur z kolei wyżalił się, że już rozumem tego nie ogarnia co się dzieje. No cóż, rozum też ma swoje granice u każdego.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 27 maja 2019 09:54
27 maja 2019 10:26

Nie rozważam tego - przyjmuje podane mi wyniki wyborcze, bo nie mam szans sprawdzić, czy to były "chrzczone" wybory czy nie. Nie wykluczam tego, że te procenty potrafią się poprawiać lub pogarszać. A co do reszty  - jeśli utrzyma się tendencja, to skończy się potężnym zwycięstwem w parlamentarnych dla PiS. PO i Konfederacja plus Wiosna wzmogą radykalizm. Czerwone przystawki są już prawktycznie w trumnie, ale one będą jeszcze bardziej pchały Schetynowców do radykalizmu. Kukiz usycha. W miarę rozsądnemu wyborcy zostaje głos na PiS, partii może skażonej wieloma wadami, ale jednak w miarę stabilnej i przynajmniej w narracjach zrównoważonej. Czyli zagra tu ten sam mechanizm który utrwalił teflonowo PO, dając mu ludzi z centrum. Bo wtedy oni faktycznie przez moment potrafili się przynajmniej w telewizjach zachowywać jako tako jak na nich. Wszystko pękło po Smoleńsku plus wtórny wstrząs po śmierci Papieża. To wtedy pokazali swoją prawdziwą twarz i to wtedy trendy zacżęły się powoli odwracać. Jak PiS czegoś nie spitoli, a to trzeba jednak zakładać, może wygrać dużo. Może się potem okazać, że jest już za duży, żeby go tak byle kto mógł tykać kijkiem.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @MarcinD 27 maja 2019 10:22
27 maja 2019 10:27

Może to i dobrze, że nie rozumieją. Skoro nie rozumieją,  będą robić to, co do tej pory i co sprowadziło na nich klęskę. Oby  na jesieni tak klęska była jeszcze większa. To jest zaczadzona sekta ideologią neo-komunistyczną ubraną w sukienkę nowoczesności, braterstwa, wolności, równości, liberalizmu i generalnie postępu.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @MarcinD 27 maja 2019 10:20
27 maja 2019 10:28

Dokładnie, to jest na ten moment jedyna szczepionka mogąca przynajmniej uśmiezyć najgorsze bóle.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @sannis 27 maja 2019 09:28
27 maja 2019 10:44

mnie z kolei podobało się określenie bodajże p. Marcina Króla, który koalicję POKE określił jako zbieraninę od Lenina* do Berlina.

*) może też być:  od Lenino.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
27 maja 2019 10:47

Uważam, że to wcale nie jest sukces. Lewactwo, czyli  złodzieje instytucjonalni, nadal dominują politycznie w zachodniej połowie kraju.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 27 maja 2019 10:47
27 maja 2019 10:50

Czasami warto popatrzeć na szklankę i uznać, że jednak coś w niej jest. To że lewactwo ma się dobrze i uśmiech im nie schodzi z twarzy, to ja to wiem. Muszę się jednak cieszyć małymi rzeczami, bo z gruntu jestem pesymistą. U mnie w robocie, gdzie towarzystwo zwykle rozhulane politycznie, cisza. Nikt nic nie mówi.

zaloguj się by móc komentować

sannis @stanislaw-orda 27 maja 2019 10:44
27 maja 2019 10:52

Od Lenino do Berlina -dobre!

zaloguj się by móc komentować

sannis @MarcinD 27 maja 2019 10:15
27 maja 2019 11:00

Wątpię aby mieszkańcy lubuskiego byli lepiej wykształceni niż w lubelskim. Będąc jedną nogą na Dolnym Śląsku uważam, że w porównaniu do wlkp. to przeciętne wykształcenie techniczne jest słabsze. Duże miasta to osobna kwestia. Skłaniam się do stwierdzenia p. ewa-rembikowska, że są to "zakładnicy nowoczesności". Takiej sztampowej, zresztą pseudo nowoczesności - a la domy na kredyt, ale jak już to pseudo dworek. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 27 maja 2019 10:47
27 maja 2019 11:03

Taka tradycja. Herezja wchodziła do Polski przez granicę zachodnią. Ile miast oparło swój rozwój o imigrację protestanckich uchodźców ze Śląska, prześladowanych przez katolickich Habsburgów? Leszno, Szlichingowa, Śmigiel, Poznań.

Teraz w Wielkopolsce przypuszczam, że największym pracodawcą są mniejsze i większe firmy niemieckie. One też mają wpływy w samorządach, finansując to i owo. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @sannis 27 maja 2019 11:00
27 maja 2019 11:05

Domy na kredyt i praca w korporacjach, gdzie sa systematyczne szkolenia , a jako przerywniki dowcipy "polityczne'  prowadzących szkolenia. Antypisowskie, oczywiscie. No i ytrzeba krakać jak wrony wokół.A potem, aby nóc sie ogolic bez dyskomfortu psychicznego szuka się uzasadnienia (racjonalizacji) dla zasuflowanych "poglądów". Nie ma znaczenia, czy prawdziwego, najwazniejsze zeby brzmiało "światowo" i "nowocześnie".Takie jak  np. mozna o nich poczytać w kolorowych pisemkach dla aspirującej leminżerii.

zaloguj się by móc komentować

sannis @ewa-rembikowska 27 maja 2019 11:03
27 maja 2019 11:17

W Wielkopolsce prócz ostatniej dużej inwestycji VW we Wrześni raczej bezpośrednio firmy niemieckie nie zatrudniają. Ale są dużymi zleceniodawcami dla firm podwykonawczych. Czyli polska firma produkcyjna, niemiecki odbiorca. Bezpośrednio niemieckie firmy zatrudniają w branżach bardziej skomplikowanych technologicznie i inżynieryjnie. 

zaloguj się by móc komentować

Marymont @stanislaw-orda 27 maja 2019 11:05
27 maja 2019 11:18

Tak jest. W korporacjach. A kto jest przeciw, ten jest marginalizowany, usuwany lub sam odchodzi.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 27 maja 2019 11:05
27 maja 2019 11:19

Tłamaczenia są typu: "patologia 500+"

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K 27 maja 2019 10:26
27 maja 2019 11:22

Nie mam pewności ale jest szansa że Konfederacja rozleci się do wyborów. Zwycięstwo PiSu będzie ale nie potężne. Z powodu PKW. Nie buntuję przeciw temu, po prostu konstatuję. Taki jest układ i JK wraz z ekipą musi się z nim liczyć. Dobrze że jest Orzeł i RKW. Będzie wraz ze swoją ekipą przypominał JK o potrzebie przetrzepania PKW.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bendix 27 maja 2019 11:19
27 maja 2019 11:28

"Tłamaczenia są typu: "patologia 500+"

Nie tylko w korporacjach. Oni są wszędzie, a język antypisowski zastępuje im angielski, jako równie uniwersalny. Dogada się profesor uniwerku z prostym konduktorem. Widziałem jakiś czas temu, gdy co chwilę były marsze kodu, jak w warszawskiej skm-ce kierownik pociągu podszedł do jadących z debilnymi transparentami o kaczkach protestantów i po kolei podawał im dłonie, w ramach pokazania solidarności i wsparcia.

Ja sam znam osobiście wielu wściekłych antypisowców, którzy biorą te 500+ i jeszcze się oblizują. Kiedyś przycisnąłem takiego jednego do muru, wił się, motał, aż w końcu ze wstrętem na ustach stwierdził "to im się akurat udało". Kiedy człowiek przestanie kontrolować zakresy własnej hipokryzji to można nagle, jak to pisuje Coryllus, znaleźć się niespodziewanie w klatce.

zaloguj się by móc komentować

histeryk @Marcin-K
27 maja 2019 11:29

analfabetyzm/katolicyzm ludowy/ wziął górę, nie pierwszy i ostatni raz w historii,

na uconych trza bedzie zapierdalac.../przepraszam/

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Marcin-K
27 maja 2019 11:29

Wygląda na to że w Polsce ilość Januszy jest prawie taka sama jak internacjonalistycznych Kevinów. Z tym że grupa Kevinów jest bardziej niespójna, bo zawiera poza Angelikami i Olafami sporo Włodzimierzy i Bolesławów.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @Marcin-K
27 maja 2019 11:31

Jedną (jedną z niewielu - moim zdaniem) korzyścią z ewentualnej większości konstytucyjnej PiS po wyborach jesiennych może być jasny obraz prawdziwej postawy tego ugrupowania. Już nie będziemy silić się analizy co by było gdyby, a po prostu - kawa na ławę. I tak zmiarkujemy co oni zrobią z demoralizacją w szkołach, obniżką podatków, reformą sądownictwa, z obrotem ziemi rolnej przez Polaków, udrożnieniem kanałów dystrybucji dla polskich płodów rolnych, aborcjami, handlem dzieci, górnictwem (tak, tak zasoby naturalne), nakręcaniem koniunktur (tak lubiany tutaj zwrot), żądaniami zwrotu mienia bezspadkowego, wykonaniem planów przestrzennych, likwidacją przymusu szczepionkowego, repolonizacji mediów (z jednoczesnym zwiększeniem rzetelności - tak, by nie rugować innych ugrupowań po prawej stronie sceny politycznej niż PiS). 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @sannis 27 maja 2019 11:17
27 maja 2019 11:32

Mi chodzi o rolnictwo. Warto byłoby zrobić analizę, ile jest firm z kapitałem niemieckim, które są zaangażowane w obsługę rolnictwa.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @Marcin-K 27 maja 2019 11:28
27 maja 2019 11:34

A dlaczego mają nie brać? To jest dylemat więźnia. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @bendix 27 maja 2019 11:19
27 maja 2019 11:36

Niby wykształceni a krzywej Gaussa nie znają? Czy siebie też uważają za patologię, skoro z ogromnym obrzydzeniem, ale biorą zasiłek na dziecko/dzieci swoje?

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @ewa-rembikowska 27 maja 2019 10:27
27 maja 2019 11:38

Jest to też grupa ludzi, która dzięki regułom obowiązującym przez ostatnie 30 a nawet 70 lat miała z tego zwyczajnie wymierne korzyści i dobrobyt. A ludzie na dłuższą metę nie kierują się najpierw ideami, tylko pełnym stołem. Nie ma nic gorszego niż obawa, przed utratą czegoś co się ma.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @sannis 27 maja 2019 11:00
27 maja 2019 11:40

Żeby było jasne, ja się odniosłem do wyników wyborów i wykształcenia wyborców. Pewnie z sondaży, ale jeśli nie zmyślali, to są fakty. Natomiast jak napisałem, dzisiaj pozornie dobre wykształcenie nie oznacza już  tego samego co kiedyś. A często coś wręcz przeciwnego.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Marcin-K 27 maja 2019 11:28
27 maja 2019 11:41

Można brać co dają i pluć dalej. W niczym to nie przeszkadza. Ludzie nie mają takich dylematów, kiedy można poprawić sobie dobrobyt.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
27 maja 2019 11:44

Widzę, że pojawiają się komentarze, więc z góry przepraszam - muszę się zmyć, na wszystkie odpowiem późnym popołudniem/wczesnym wieczorem.

zaloguj się by móc komentować

sannis @ewa-rembikowska 27 maja 2019 11:32
27 maja 2019 11:49

Na nosa i z tego co słyszę, to jest podobnie. Duże firmy przetwórstwa spożywczego, kontraktujące w rolnictwie (prócz cukrowni, bo te sa rzeczywiście niemieckie) np pomidory, bydło, trzodę chlewną są raczej polskie. Nie licząc koncernów typu Nestle itp. Ale odbiorcami są Niemcy. Być może te firmy to słupy.

zaloguj się by móc komentować

klon @Marymont 27 maja 2019 11:31
27 maja 2019 11:50

Duży + 
Także chciałbym poznać realne stanowisko PiS w wymienionych kwestiach. Najlepiej przed wyborami ;-)
 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @sannis 27 maja 2019 11:49
27 maja 2019 12:07

Trzeba by sprawdzić po PKD a potem w KRS strukturę własności. Syzyfowa praca.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K 27 maja 2019 10:26
27 maja 2019 12:21

Konfederacja zdrowo przesadziła z postawieniem na fakt wyssania z mlekiem matki pewnej przypadłości Polaków.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K
27 maja 2019 12:50

Dostali mandaty: Róża Thun, Ewa Kopacz, Leszek Miller, Danuta Huebner, Włodzimierz Cimoszewicz, Radosław Sikorski, Janusz Lewandowski, Jerzy Buzek...

???

Marcowi-Liroyowi nie pomogła lecznicza marihuana

zaloguj się by móc komentować

chlor @Marcin-K
27 maja 2019 12:55

Martwi znakomity wynik partii Biedronia. Tam miłośników dewiacji seksualnych i obyczajowych jest niewielu. Trzon stanowią ludzie gorąco nienawidzący Kościoła, dla których jego likwidacja jest najważniejszym kryterium głosowania. Pokora biskupów utwierdziła ich w przekonaniu że idą po sukces.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @MarcinD 27 maja 2019 09:24
27 maja 2019 13:02

Przez noc przybylo procentow  odpisanych Kofederacji. Normalka. Dlatego olewam wybory. Syjon trzyma przy władzy PiS. Zrobią wszystko co każą i ofiary nawet im na ręce nie patrzą tylko się cieszą i klaszczą. Wszystko w ciszy i spokoju. 

Ustawa 447 dopiero po wyborach. Czyli wiadomo kto będzie ją wprowadzał. 

zaloguj się by móc komentować

sannis @ewa-rembikowska 27 maja 2019 12:07
27 maja 2019 13:17

Dodam jeszcze jedną ciekawostkę. Jak pisałem wcześnieniej jedną nogą jestem na D.Śląsku i tutaj sytuacja jest odwrotna tzn. zagraniczne w tym niemieckie firmy działają bezposrednio. Dlaczego zatem w Wielkopolsce pośrednio. Bo polski pośrednik zapewnia b. niskie koszty. Średnie płace w południowej Wlkp. są najniższe w Polsce a tutaj jest zagłębie np. produkcji cnc do Niemiec. Tylko, że to sa setki małych i średnich firm.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
27 maja 2019 13:27

 co do struktury ale nieco innej...miasto wieś...kazuje się, że kaczor zawojował wieś...ok 70% wsi głosowało na PiS... i to jest wyjaśnienie...dodatkowo na podkarpaciu frekwencja z tego co mnie wiadomo ok 60% czy nawet ponad... choć wcale nie znaczy, że wszyscy... ostatnia konferencja, kwaterowałem w drewnianym domu i jak rozmawiałem bodajże z włascicielką to zorientowałem się, że dla nie bolek bohaterem jest... więc i na podkarpaciu zdarzaja się ludzie różni... zachód Polski to Poznań, Wrocław, Szczecin...a kto tam rzondzi ;-) to chyba nie trzeba tłumaczyć... zagranie kaczora a propos prohgramów rolniczych z (ch)uuujnii to majstersztyk...dodatkowym efektem jest to, że postympackie nauczycielstwo zrobiło wiele, żeby się wytaplać w intelektualnym gnoju... zaktywizowało też rodziców do pilnowania towarzystwa... i dobrze... zeszli do poziomu bydła... ok więc batem, kijem towarzystwo... nie podoba się... szparagi czekają...

zaloguj się by móc komentować

onyx @chlor 27 maja 2019 12:55
27 maja 2019 13:28

Ledwie jeden procent ponad próg wyborczy to znakomity wynik? W sondażach mieli już 15% Oni liczyli że uda się wygrać te wybory i odwrócić trend a tu d... zimna. Teraz sobie skaczą do oczu i gardeł, aż miło popatrzeć.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @Rozalia 27 maja 2019 13:02
27 maja 2019 13:50

Odnoszę wrażenie, że tutaj bardziej cieszą się z porażki Konfederacji niż martwią z sukcesu Wiosny. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Marymont 27 maja 2019 13:50
27 maja 2019 13:56

Jesteś niezwykle wnikliwym obserwatorem...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @ewa-rembikowska 27 maja 2019 09:58
27 maja 2019 13:56

Ewo, jeśli chodzi o edukację, to nie jest źle. Obecny poziom znajduje się daleko poniżej oznaczenia źle. Przykład: podstawową lekturą kleryka w seminarium powinno być Enchiridion symbolorum, zestawienie nieomylnych dokumentów papieży i soborów. Klerycy, jeśli w ogóle tę pozycję czytają, uważają ją za zbiór baśni, coś w rodzaju zbioru autorstwa braci Grimm. Tak rzecz się ma od pół wieku. Z tych kleryków wyrastają księża. Następnie weźmy pod uwagę szkoły wyższe świeckie. Filozofia fenomenologizmu i ewolucjonizmu panuje wszędzie w sposób niepodzielny.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @parasolnikov 27 maja 2019 13:56
27 maja 2019 14:11

No i po co ten uszczypliwy wpis? A do meritum ma Pan jakieś uwagi? I dodam jeszcze, że tu kłótnie jak na straganie, a i tak zginiemy w zupie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K
27 maja 2019 14:13

Wczoraj, o 21:00, gdy zobaczyłem wyniki sondażowe, pomyślałem, że słabo. Różnica niewielka, praktycznie remis. Ale teraz wygląda to już zdecydowanie lepiej. Czas na Parlament i drugą kadencję PiS. Kolejne 4 lata są realną szansą na to, że pojawi się jakaś alternatywa dla Prawa i Sprawiedliwości, która będzie czymś więcej niż zlepkiem sfrustrowanych odpadów połączonych na szybko lepkim mazidłem sprzedawanym pod nazwą handlową "Jeb.ć PiS!" 
A Konfederacja? Cóż: Kto się zgina do Korwina, tego wina.
Ani trochę nie żałuję, że ta średnio wesoła czeredka spod znaku "Jeb.ć PiS z prawej!" wybiła sobie zęby na progu wyborczym. 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marymont 27 maja 2019 14:11
27 maja 2019 14:14

W dodatku koszernej, nic tylko usiąść i płakać

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 27 maja 2019 10:22
27 maja 2019 14:21

> Młody Szczur z kolei wyżalił się, że już rozumem tego nie ogarnia
> co się dzieje. No cóż, rozum też ma swoje granice u każdego.

Czytałem o tym na natemat.pl. Dziś bawię się zerkając właśnie tam, na strony GW i podglądam TVN24. Polecam, warto :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 27 maja 2019 11:28
27 maja 2019 14:25

> Nie tylko w korporacjach. Oni są wszędzie, a język antypisowski zastępuje
> im angielski, jako równie uniwersalny. 

Właśnie tak. A to, że ludzie, którzy muszą jakoś z nimi żyć i pracować, siedzą cicho lub przytakują śmiejąc się z ich wyśmienitych, inteligenckich żartów z PiS, utwierdza ich w przekonaniu, że wszyscy są za PO lub przynajmniej Wiosną. Naprawdę nie ogarniają, że spora grupa po prostu nie chce drażnić wariatów, bo przecież jedzie od nich z daleka ledwo skywaną agresją.

 

zaloguj się by móc komentować


Marymont @gabriel-maciejewski 27 maja 2019 14:14
27 maja 2019 14:30

Może i koszernej. Kto wie? Są nam przyjaciółmi czy nie są?

A czy płakać? No jaki tam kto ma charakter i temperament.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @klon 27 maja 2019 11:50
27 maja 2019 14:31

Lepiej nie ryzykuj. Dmuchaj na zimne i w wyborach parlamentarnych poprzyj Konfederację. Wprawdzie niekoniecznie będzie musiała się w tym czasie tak nazywać, ale poznasz ją po poważnych, grobowo zatroskanych o Polskę minach przywódców i plakietkach z napisem 447 na klapach ich marynarek. No i po konserwatyście Korwinie oraz młodzieńczo pryszczatym uczestniku Tańca z Gwiazdami Bosaku.
Tylko, tylko oni mogą ocalić Ojczyznę! Więc się nie wahaj!

zaloguj się by móc komentować


przemsa @tadman 27 maja 2019 12:50
27 maja 2019 14:34

> Marcowi-Liroyowi nie pomogła lecznicza marihuana

"Bardzo lubię pornosy i zawsze miałem ochotę nakręcić taki film. Ale to miało być posunięcie czysto biznesowe" - mówi Liroy w wywiadzie dla "Faktu".
Może teraz nakręci pornola? Ku pokrzepieniu serc konfederatów. Proponuję tytuł: "447 numerków"

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marymont 27 maja 2019 14:30
27 maja 2019 14:36

jakimi przyjaciółmi? To wróg najgorszy przecież. Musisz głosować na Korwina na jesieni

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 27 maja 2019 13:02
27 maja 2019 14:36

Rozalio, właśnie tak! To spisek! Gdyby nie Syjon, Konfederacja miałaby symboliczne 447%

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 27 maja 2019 14:30
27 maja 2019 14:40

Nie, dziś to prawdziwa, prymitywna, schadenfreude :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K
27 maja 2019 14:47

> ta cala banda zwana Koalicją Europejską to nie byt polityczny

 

zaloguj się by móc komentować

Marymont @gabriel-maciejewski 27 maja 2019 14:36
27 maja 2019 14:58

Jedni MUSZĄ na Korwina, inni MUSZĄ na PiS - bo inaczej się uduszą. Jakby córka powiedziała, że głosuje na Konfederację, to bym się nie martwił, ale jak na Wiosnę - to tak. Traktuję polityków instrumentalnie. Jeden z drugim wybrał sobie taki zawód, a ja wychodzę z założenia, że muszą się o mnie starać. I nie przywiązuję się do żadnego. Nie należę do żelaznego elektoratu. MAm zastrzeżenia do PiSu, ale nie wywołują one u mnie białej gorączki, ale już zwolennicy PiSu na dźwięk słowa Konfederacja (mówię o tych, co orientują się co dzieje się na scenie politycznej) - zachowują się jak diabeł przy chrzcielnicy. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marymont 27 maja 2019 14:58
27 maja 2019 15:07

> Jedni MUSZĄ na Korwina, inni MUSZĄ na PiS - bo inaczej się uduszą. 

Ja na przykład nie muszę na PiS. Ale chcę. 

> ale już zwolennicy PiSu na dźwięk słowa Konfederacja, (mówię o tych, co orientują
> się co dzieje się na scenie politycznej) - zachowują się jak diabeł przy chrzcielnicy. 

Jestem zwolennikiem PiS i dla mnie Konfederacja to od początku nic więcej, jak tylko zlepek różnych Korwinów, Bosaków itp, którego największym - i to tylko teoretycznie - sukcesem, mogło być przekroczenie progu wyborczego. Ot, taka Wiosna, tylko że obliczona nie na skubanie POKO, ale PiS. Sugestia, że Konfederacja mogłaby drażnić z innych względów niż upierdliwa nędza jej potencjału skubiącego te kilka procent PiS jest  (dla o tych, co orientują się co dzieje się na scenie politycznej) śmieszna.

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @onyx 27 maja 2019 13:28
27 maja 2019 15:09

To oznacza, że w Polsce żyje ponad 6 procent obłąkańczych antyklerykałow, a co ze sporą kupką antyklerykałów zwykłych? Czy Biedroń ich przejmie do jesieni? Dużo zależy od tego jak zareagują sponsorzy Wiosny. Czy poczują się oszukani po dzisiejszym wyniku, czy też temat uznają za wart dalszej pomocy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 27 maja 2019 15:09
27 maja 2019 15:19

Cholera, chyba znam całe 6% osobiście ;)

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @chlor 27 maja 2019 15:09
27 maja 2019 15:24

Zgodnie z rozkładem normalnym do tych 6 procent obłąkańczych klerykałów trzeba dodać jeszcze jakieś 5% zwykłych. I teraz ilu z nich nie pójdzie na wybory jesienią?

Drugie pytanie jest takie, czy odpowiednie służby (jeśli w ogóle takowe są i nie sypią piasku w rządowe szprychy) zajmą się sprawą fiansowania partii Wiosna?

zaloguj się by móc komentować

klon @przemsa 27 maja 2019 14:31
27 maja 2019 15:31

Nie potrzebuję motywacji. Jeśli będę chciał,  skorzystam z zaproszenia do zabawy w demokrację. :-)
Sugerowanie mi, abym głosował na Bosaka jest czystym zabiegiem erystycznym z próba pozycjonowania mnie w określonej grupie wyborców, bez rozpoznania i dyskusji. Zabawne. Przez ostatnie 4 lata wszyscy moi znajomi chcą ze mnie zrobić Pisiora, a Pisiory tutaj - Konfederata. Ciekawe dokąd to może doprowadzić?
Ale to szczegół.

Proponuję zastanowić się dlaczego niektóre osoby komentujące na SN, potrafiące ze szczegółami rozbierać doktryny polityczne i gospodarcze czasów minionych tracą tę umiejętność ,gdy dyskusja dotyczy czasów obecnych. Co powoduje nagły paraliż w umiejętności analizy i odniesienia się do podniesionych kwestii dotyczących posunięć/ lub zaniechań / obecnie rządzącej koalicji? Dlaczego próbują przenieść rozmowę na poziom emocji? Lek przed odpowiedzią, czy euforia po wygranej? Oby to drugie. :-)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @klon 27 maja 2019 15:31
27 maja 2019 15:34

Ale jakiej analizy? To proste jak budowa cepa. Na ten moment albo PiS albo PO. Kropka. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @klon 27 maja 2019 15:31
27 maja 2019 15:36

Odpowiedź na pytanie z pierwszego akapitu jest właśnie taka: dlatego że patrząc w tył nie patrzą jednocześnie pod nogi. 

To nie jest łatwa sztuka...Ale potrzebna jak...

.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @przemsa 27 maja 2019 15:34
27 maja 2019 15:59

Liczyłem na to, że na SN nie znajdę syndromu oblężonej twierdzy :-)). Marymont wrzucił w swoim komentarzu kilka "uwag" dotyczących działania/zaniechania działania obecnie rządzącej koalicji, które uważa za godne zastanowienia. Ja myślę podobnie. Nawet jak alternatywy "nie ma" warto przed wrzuceniem kartki do urn sprawdzić, co w ww. tematach może wydarzyć się po październikowych wyborach do sejmu. Może warto podrzucić parę tematów "naszym" posłom? Bo czasem się zastanawiam, kiedy to jako wyborca dałem mandat określonej partii na konkretne działanie, skoro przyjąłem "w ciemno" że jest okay? Ale jak ktoś odpuszcza....jego wola.  

Mnie na prawdę interesuje jakie kroki podejmie rząd Zjednoczonej Prawicy w temacie promocji LGBTQ?
Ja rozumiem walkę z POKO za pomocą "wspierania" Wiosny / np w TVP /. Ale efekt jest dziś taki. Konfederaci odpadli, a Wiosna, zwolennik i promotor tegoż LGBTQ znajduje "oparcie" w wynikach.  Jakie to przyniesie konsekwencje w dłuższej perspektywie? Cieszymy się tu, że Kościół przetrwał, walczy itp. Ale proszę sprawdzić TREND ostatnich 30 lat. Czy obecna ekipa nie deklaratywnie a realnie pomoże w zablokowaniu neomarksizmu? Czy Latarnicy będą mogli wchodzić do szkół? Takie np kwestie mnie interesują.

Ale powtarzam, co kto lubi....


 

zaloguj się by móc komentować

klon @Maryla-Sztajer 27 maja 2019 15:36
27 maja 2019 16:00

Dziękuje za spokój :-)

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @klon 27 maja 2019 16:00
27 maja 2019 16:02

Proszę uprzejmie  :)

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marymont 27 maja 2019 14:58
27 maja 2019 16:06

 nNe wiem, kto i dlaczego tym towarzystwem tak zakręcił, ale już np. G, Braunowi trochę się jednak dziwię. Jestem zdania, że gdyby wystartował z listy PiS-u,  załapałby się na lokatę mandatową.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @klon 27 maja 2019 15:59
27 maja 2019 16:07

Tak. Syndrom oblężonej twierdzy i inne modne bon moty używane, by z miałkości bezpłodnego dzielenia włosa na 447 części uczynić coś na kształt cnoty. Ja w każdym razie nie miałem oczekiwań, więc w sumie nie wiem, czy spodziewałem się tego po SN. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 27 maja 2019 14:13
27 maja 2019 16:08

Wczoraj, o 21:00, gdy zobaczyłem wyniki sondażowe, pomyślałem, że słabo.

No w sumie to i ja miałem trochę poczucie rozczarowania, bo mała przewaga to jednak delikatna kwestia psychologiczna. No ale rano już było dużo lepiej i jak sobie tak pomyślałem, że przecież KE to zlepek kilku partii, to jeszcze mi się poprawiła ocena tego co się stało

Mój kolega, o którym tu pisałem, ten opętany Konfederacją, dziś już mi napisał maila, że popełnił błąd i wraca do głosowania na PiS. Także ciekawe, co z nimi będzie. Obawiam się, że pójdą w dalszą radykalizację, bo zacznie się tropienie oszustw wyborczych, i ogólnie, mitologizacja tej porażki.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 27 maja 2019 13:27
27 maja 2019 16:11

Wiadomo, że poglądy się rozkłądają warstwowo i pewnie nawet na Podkarpaciu, w najmniejszej wsi, można znaleźć kodziarza, natomiast jednak w skali masowej oni ciągną poparcie dla PiS. U nas pracowała taka młoda dziewczyna, która przyjechała do Wawy spod Lublina i jak ją zobaczy łem pierwszy raz, to pomyślałem od razu, że to młoda, aspirująca. Ale ku mojemu zaskoczeniu okazała się być osobą bardzo wierzącą i głosującą na PiS. Dało się wyczuć z rzmów z nią, że ona bardzo dużo wyniosła z domu, głównie ojciec ją ustawił politycznie i światopoglądowo. Z pozorów, powierzchowności to na pierwszy rzut oka nie wynikało.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @klon 27 maja 2019 15:59
27 maja 2019 16:12

nie ma żadnego sukcesu, a juz zwłaszcza "nokautu", co z luboscią suflują propagandyści strony rządzącej w Polsce.

Przełozenie na mandaty do Parlamentu w Starsburgu jest takie, że 27 dostała Zjednoczona Prawica, a 25 zjednoczone  lewactwo. Lewactwo uzyskało 92,6% ilości mandatów zwycięzcy., tj, o dwa mniej.

Gdyby lewactwo dostałonp.  połowę ilości mandatów "prawicy" to rozumiem, że okreslaenia klęska, nokaut itp. hasłą triumfu miałayby uzasadnienie. Ale tak, toć to prawie remis, który  bardzo niejednoznacznie rokuje co do wyborów na jesieni.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @chlor 27 maja 2019 12:55
27 maja 2019 16:13

Martwi znakomity wynik partii Biedronia. Tam miłośników dewiacji seksualnych i obyczajowych jest niewielu. Trzon stanowią ludzie gorąco nienawidzący Kościoła, dla których jego likwidacja jest najważniejszym kryterium głosowania. Pokora biskupów utwierdziła ich w przekonaniu że idą po sukces.

Nie zgadzam się że to znakomity wynik - raczej klapa. Miało być dwucyfrowo i z fajerwerkami a są ledwie trzy stołki i rosnące poczucie groteski wokół tego "projektu".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 27 maja 2019 16:08
27 maja 2019 16:14

Już się zaczęło. Spiski itp stoją za porażką Konfederacji. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marymont 27 maja 2019 11:34
27 maja 2019 16:16

A dlaczego mają nie brać? To jest dylemat więźnia. 

To nie jest taki dylemat. Można demonstracyjnie odmówić wzięcia (przymusu chyba nie ma?) i wrzucić odpowiedni wniosek na facebooka. Ciekawe, czy któryś z tych, którzy wyją o reżimie i Putinie skrzyżowanym z Hitlerem coś takiego zrobił. COś słyszałem o jakiejś tajemniczej emerytce, która miała odmówić wzięcia trzynastej emerytury w imię walki z KAczyzmem. Coś chyba Fakt o tym pisał, ale mogę coś mylić. Brawo dla tej pani za konsekwencję, piszę to bez sarkazmu.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @histeryk 27 maja 2019 11:29
27 maja 2019 16:17

analfabetyzm/katolicyzm ludowy/ wziął górę, nie pierwszy i ostatni raz w historii,

No jestem w ogóle lekko wzruszony tym, że ludzie się jednak wzięli i coś zrobili, bo traktuję ten wynik również jako głos letnich Katolików, do których niestety sam musżę się wliczyć. Choć pracuję nad tym.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @przemsa 27 maja 2019 14:36
27 maja 2019 16:20

Dajmy spokój, konfederacja taka czy inna nie zaginie, bo jest to racją Pisu.

Przytulasy Pisu (samozwańczy lub nie) już o to dbają:

Forum Żydów Polskich

5 godz. · 

Wyniki wyborów z perspektywy FŻP: 
1.antysemici poniżej progu (Konfederacja). 
Wniosek: w Polsce antyżydowskość nie popłaca. 
2.partia rozsądnie prożydowska (PiS) - wygrywa.
Wniosek: w Polsce prożydowskość (rozsądna) nie przeszkadza.

Oczywiście średni inteligenci z konfederacji wierzą iż większość Pisu i jego zwolenników tylko czekają by czytać co tam FŻP smaruje. Dajmy se spokój.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marymont 27 maja 2019 11:31
27 maja 2019 16:23

 

Jedną (jedną z niewielu - moim zdaniem) korzyścią z ewentualnej większości konstytucyjnej PiS po wyborach jesiennych może być jasny obraz prawdziwej postawy tego ugrupowania. Już nie będziemy silić się analizy co by było gdyby, a po prostu - kawa na ławę.

Jedne wybory Konfederacja przegrała, niedalej jak wczoraj, a Ty dalej swoje? Przecież oni przegrali przez to podejście: dawajcie wszystko za wszelką cenę, albo zostaniecie zdrajcami. Przecież to dziecinne. Tak się nie robi polityki, zwłaszcza w tak skomplikowanym ukłądzie społeczno-politycznym i geo-politycznym jak w dzisiejszej Polsce i Europie. Konfederacja dużo mówiła o polityce realnej, pozbawionej emocji i elastycznej. A tymczasem słyszę, że właściwie to powinniśmy toczyć  nieustanne boje ze wszystkimi naszymi jawnymi ukrytymi wrogami, o wszystko, o byle słowo, o byle zaczepkę, o każdą sprawę. Niektóre ważne sprawy trzeba załatwiać po chińsku, czyli czekać aż te przysłowiowe już kości wroga spłyną do ścieku. Czasami trzeba odpuścić, zrobić dobrą minę do złej gry a potem dogadać się z innymi. Rozumiem, że gdyby Bosak wygrał wybory, to zerwałby stosunki z Izraelem? A co by zrobiłby jakby przyjecał jakiś kowboj z teksasu i znów się przypomniał z roszczeniami? Bosak by bohatersko wyszedł i "czasnął" drzwiami? Przecież rząd Konfederacji nie utrzymałby się nawet tygodnia na swoich stołkach.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @MarcinD 27 maja 2019 11:41
27 maja 2019 16:25

Można brać co dają i pluć dalej. W niczym to nie przeszkadza. Ludzie nie mają takich dylematów, kiedy można poprawić sobie dobrobyt.

No niby można, ale to plucie jest plute najczęściej na tak wysokim poziomie egzaltacji, że wyjątkowo słabo konweniuje z tym prostackim "przepijo te pińcet"

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tadman 27 maja 2019 12:21
27 maja 2019 16:30

Konfederacja zdrowo przesadziła z postawieniem na fakt wyssania z mlekiem matki pewnej przypadłości Polaków.

Oni w ogóle przesadzili ze wszystkim. Takie jakieś komediowe to było w ogólnym wizerunku, przaśne i napuszone. Nie wiem jak ktoś mógł w to uwierzyć. Ja nie chcę w nich tłuc, tam jest kilka osób które mimo wszystko cenię (np. Brauna, choć i on ostatnio naprawdę już zaczął trochę za bardzo odpływać), czasami oni tam faktycznie wynajdą jakąś istotną kwestię itp. Mają ten Marsz, na który zresztą nie chodzę bo nie lubię tłumów. Ale to się nie mogło udać. Po prostu.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 27 maja 2019 16:12
27 maja 2019 16:38

nie ma żadnego sukcesu, a juz zwłaszcza "nokautu", co z luboscią suflują propagandyści strony rządzącej w Polsce.

Uprę się że jest nokaut. Być może po samych suchych mandatach go nie widać, ale w procentach oddanych głosów już tak, tym bardziej że punkt startowy był taki, że PiS to Polexit, a pod koniec kampanii partie lewicowe z prawicową Konfederacją ścigały się w radykalnym antypisiźmie plus doszły jeszcze już niemal otwarcie satanistyczne ataki już nie na kler ale w ogóle na wiarę, które w założeniu miały zadziałać na korzyść KE, która przecież też była zapowiadana jako machina oblżęznicza która zmiecie Pisiorów z planety. Szczerze mówiąc bałem się, że PiS te wybory minimalnie przegra. Tymczasem wygrał wyraźną przewagą w punktach procentowych i to jest dla mnie istotne a nie te synekury. Bo traktuję te wybory jako plebiscyt, raport ze stanu państwa. Ja zresztą specjalnie nie napisałem o nokaucie, tylko o plaskaczu. Atomowym, owszem, ale jednak tylko plaskaczu. Wróg dalej stoi na sztywnych nogach i nie można go zacząć lekceważyć.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 27 maja 2019 16:14
27 maja 2019 16:39

Już się zaczęło. Spiski itp stoją za porażką Konfederacji. 

No tak, trudno byłoby się spodziewać czego innego. Z takiej ścieżki nie ma już powrotu, widać to zresztą po Schetynowcach.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 27 maja 2019 16:12
27 maja 2019 16:42

nie ma żadnego sukcesu, a juz zwłaszcza "nokautu", co z luboscią suflują propagandyści strony rządzącej w Polsce.

Mała ERRATA - bo trochę się w komentarzu zakałapućkałem pisząć raz że był nokaut, a potem że nie było. Doprecyzuję. Był nokaut w sensie oczekiwań, kontekstu i wytoczonych dział wroga. A plaskacz w sensie czysto politycznym, bo faktycznie, trudno się nie zgodzić, że wynik pokazuje że wciąż jest duża ludzi gotowa poprzeć każdą możliwą szuję byle nie z pisu.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Marcin-K 27 maja 2019 10:50
27 maja 2019 17:05

Czyli bloga cisza:)

Ja mialam slowotok histeryczki, ktora tako rzekla: na pis glosuje ciemnota ze wsi!! madrzy wyksztalceni ludzie glosowali inaczej! 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 27 maja 2019 16:42
27 maja 2019 17:26

Oczywiście, że to nokaut. Nie taki, że po liczeniu do 10 klient dalej leży na deskach, ale na pewno na nich legł i teraz na miękkich nogach zbiera się do kolejnej rundy, a TVN z GW wachlują go ręcznikiem. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 27 maja 2019 16:12
27 maja 2019 17:28

Owszem, mogłoby być bardziej niebiesko, ale i tak robi wrażenie, c'nie?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @dziad-kalwaryjski 27 maja 2019 16:20
27 maja 2019 17:32

Trochę się zgubiłem i nie złapałem puenty 

zaloguj się by móc komentować

klon @stanislaw-orda 27 maja 2019 16:12
27 maja 2019 17:40

Ja również tak to widzę. Co nie znaczy że nie mam małej satysfakcji z przegranej KE ;-), ale bez euforii.

Z przyjemnością przeczytałem zdanie wypowiedziane przez niejakiego prof. Markowskiego na DerOnet,:
"(...) wyniki pokazały, że my, Węgrzy i Włosi jesteśmy na innej planecie"

I coś mi się widzi że orbita tejże blisko KK jest pozycjonowana" :-)))
Oby jak najdłużej...

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @chlor 27 maja 2019 12:55
27 maja 2019 17:41

 A mnie cieszy ich beznadziejny wynik. Za chwilę się rozwiążą i będą następne pomysły z d...y, jakieś nowe tworki i nowe zbieraniny. To jest taka nędza, że szkoda gadać. Wszystkie zboki i komuchy zebrane do kupy dostały łupnia od PiS w wyborach, w których tzw. prawica nigdy dotąd nie wygrała.

zaloguj się by móc komentować

klon @przemsa 27 maja 2019 16:07
27 maja 2019 17:42

Bez spinki..
Też życzę Miłego Dnia.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa 27 maja 2019 14:21
27 maja 2019 17:44

Robiłem rano to samo przez chwilę. Potem jednak trzeba się było zająć życiem, poniedziałek dzisiaj i nie ma zmiłuj, nawet jeśli wiosna odchodzi...

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa 27 maja 2019 14:13
27 maja 2019 17:46

A ja wręcz przeciwnie, mile się zdziwiłem. A dziś to już w ogóle jak się teraz mówi "petarda" ;)

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 27 maja 2019 16:23
27 maja 2019 17:47

Ale tu idzie o większość konstytucyjną PiSu w jesiennych wyborach, na szanse  której, wskazują wyniki eurowyborów. To może być faktycznie takie sprawdzam co do rzeczywistych intencji PiS, chociaż projekt nowej konstytucji według Prawa i Sprawiedliwości, ten z 2010 jest jednak znany i nie ma w nim tych wszystkich postulatów wyrażonych przez blogera Marymont:

PDF - od razu ściąga

za to są paragrafy zmieniające prerogatywy prezydenta i wiele innych zmian. Większość konstytucyjna dla PiS-u w jesiennych wyborach może być dziejową szansą na zmianę. Tylko co to jest ta dziejowa szansa i jak ona miała by wyglądać? Jako to miała by być zmiana i czego? Lista kolegi Marymonta jest pewnym zbiorem idei i pobożnych życzeń, a to wcale nie oznacza, iż PiS ma zamiar to akurat zmieniać zmieniać. Bo i po co? I dlatego, moim zdaniem, skończy się na tym, że zabraknie odrobinę, włosa, do takiej większości. Bo jaki z nią mógłby być przecież kłopot.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 27 maja 2019 16:16
27 maja 2019 17:47

to był zapewne Fakt medialny, a nie realny.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa 27 maja 2019 15:34
27 maja 2019 17:48

Albo wiosna kolorowa i radosna. Chyba jednak niełatwo oddzielić prawidłową ocenę rzeczywistości politycznej chwili obecnej i ochronę tego co się da, od długofalowego planowania i pracy u podstaw, żeby pewne rzeczy powoli poprawić. Ja też chciałbym gwiazdkę z nieba.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Marcin-K 27 maja 2019 16:25
27 maja 2019 17:50

No dobra, ale ja to wydam na dobrą whisky, a te chamy na wino truskawkowe w społem. No chyba jest różnica co.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 27 maja 2019 17:28
27 maja 2019 17:53

Statystyką można uzasadnić wszystko,  co tylko się zechce. Wystarczy jedynie znaleźć stosowny punkt do porównań.

No, ale ilu wyborców  figuruowało na listach uprawnionych do głosowania w tych poszczególnych  pokolorowanych powiatach?

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @stanislaw-orda 27 maja 2019 17:53
27 maja 2019 18:43

Dokładnie na takiej samej zasadzie gdy się psa chce uderzyć, to kij się zawsze znajdzie.

 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @Marcin-K
27 maja 2019 18:54

Ja głosowałem na PiS. Lekko mi to nie przyszło. Kibicowałem też Konfederacji, ale zniechęciła mnie do nich nachalna antypisowa retoryka. Ja bym raczej oczekiwał konstruktywnego i eleganckiego punktowania PiSu, a nie uczynienia z niego źródła wszelkiego zła. Ponadto nie mogę jakoś poprzeć partii, której jedną z twarzy jest JKM. Nie wiem po co oni go wzięli. O ile pamiętam, ten facet wszystko rozwala. A do tego jeszcze Coryllus zwrócił uwagę, że chyba nie ma jakiejś konkretnej wypowiedzi JKMa na temat jego stosunku do roszczeń żydowskich. A przecież wokół tego toczyła się kampania Konfederacji.

 

Niestety KE + Wiosna to prawie tyle samo co PiS. A to źle wróży na jesienne wybory i nie ma się z czego cieszyć. Mnie przeraża ta dychotomia elektoratu. Ona się umacnia z każdymi wyborami. Z tego zapewne cieszą sie Niemcy i Rosja. Mogą nadal robić swoje. W Polsce nadal nie ma realnej siły politycznej zdolnej do samodzielnego rządzenia.

 

Ciekawe co przyniesie jeszcze kampania na wybory parlamentarne. Chyba głównej artylerii jeszcze nie wytoczono...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mithrandir 27 maja 2019 18:54
27 maja 2019 18:57

A co takiego robią dziś w Polsce Niemcy i Rosja?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mithrandir 27 maja 2019 18:54
27 maja 2019 19:01

> W Polsce nadal nie ma realnej siły politycznej zdolnej do samodzielnego rządzenia.

Owszem, jest. Może niegłosowanie na partie typu Konfederacja nie wystarczy, ale na pewno będzie dobrym krokiem w kierunku samodzielnych rządów jednej partii.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DYNAQ 27 maja 2019 10:02
27 maja 2019 19:18

Schetyna wygrał w Areszcie Śledczym w Białołęce-jednak sukces!

 

No oni by Ci powiedzieli tę swoją starą spraną do imentu historyjkę o tym, że PiS wygrywa w szpitalach psychiatrycznych. Zapomniałem już o tym sztandarowym argumencie, godnym żula który kradnie rowery dzieciom. Jeszcze tylko brakuje podsumowania rodem z matematyki abstrakcyjniej, że PiS nie wygrał, bo jak się zsumuje ludzi, którzy nań nie zagłosowali, to przecież jednak przegrał. Mateńko, co to są za zawodnicy...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @mithrandir 27 maja 2019 18:54
27 maja 2019 19:22

KE+Wiosna to nie jest tyle prawie co PiS. To ułuda. Schetyna przy pierwszej możliwej okazji zrobi z Roberta trupa politycznego i jak mawiał klasyk wypatroszy go, oczywiście również politycznie. Zastanawiam się co oni w końcu z nim zrobią, z tym naszym Grigorjim. Pewnie w końcu wyjmą jakiegoś haka na niego i będzie musiał się chować między śmietnikami, jak kilku przed nim, którzy nie wyczuli powagi sprawy. Tylko kim go zastąpią? karolakiem? A może Neumannem tudzież Budką. Jakby ich nie lekceważyć, to tam ewidentnie jest już czyste wariatkowo.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 27 maja 2019 19:22
27 maja 2019 19:53

to bez znaczenia.  Kilka  lat  temu dosyć często przebywałem w Poznaniu i okolicach. Wrażenie jest takie, że będą tam  głosować na kogokolwiek, byle nie był z PiS-u.

Podobnie jest w Trójmieście, we Wrocławiu i generalnie na tzw. Ziemiach Odzyskabych, gdzie obywatele chyba marzą o jak najszybszym przyłączeniu tych ziem do Reichu.

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @gabriel-maciejewski 27 maja 2019 18:57
27 maja 2019 20:05

Interesy. I marginalizacja naszego znaczenia w Europie, gdzie sobie zamieszkujemy.

No nasi obaj DUZI sąsiedzi nie są raczej zainteresowani naszym dobrobytem. Tylko naszym trwaniem w postaci niezdolnej do przejęcia jakiejkolwiek inicjatywy mającej na celu nasz dobrobyt. To co my tutaj zyskamy (lub nawet potencjalnie możemy zyskać) - oni stracą. To się chyba nazywa równanie o sumie zerowej...

No nawet nie możemy sobie spokojnie przekopać Mierzeji Wiślanej...

 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @przemsa 27 maja 2019 19:01
27 maja 2019 20:09

Owszem, jest.

 

Jaka?

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @Marcin-K 27 maja 2019 19:22
27 maja 2019 20:12

Myśli Pan, że ze Schetyny taki zuch?

To by znaczyło, że w pewnym zakresie działań politycznych wykazuje się samodzielnością.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mithrandir 27 maja 2019 20:09
27 maja 2019 20:15

Jeżeli zadajesz takie pytanie, to niestety muszę napisać krótko: pas.
Po prostu mi się nie chce.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 27 maja 2019 19:53
27 maja 2019 20:17

Ależ ja się zgadzam - sam pracuję w Warszawie i widzę co tu się dzieje. Nie twierdzę, ze PiS przegonił lub za chwile przegoni z dużych miast czerwonych. To tak łatwo nie pójdzie,. Tym bardziej mam szacunek do wyniku PiS-u na tym ugorze.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Marcin-K
27 maja 2019 20:18

Oby tylko na jesieni to było więcej niż 50%. Chociaż jak teraz było prawie 46, to w październiku powyżej 50 wydaje się dosyć realne.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 27 maja 2019 20:17
27 maja 2019 20:25

Poza tym jest przecież oczywistym, że nikt nie ma prawa oczekiwać, by PiS (lub jakakolwiek inna partia) miał monopol na poparcie w każdym zakątku Polski. Wystarczy, że będzie dysponował potencjałem na stabilną, pewną większość.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Kuldahrus 27 maja 2019 20:18
27 maja 2019 20:27

Znów języczkiem u wagi będzie jakaś prawicowa kanapa lub dwie.
Na miejscu PO już teraz mocno inwestowałbym w jakąś hardcorową Prawdziwą Prawicę 447™, ktróra urwie PiS te, być może decydujące, 4-5%.

 

zaloguj się by móc komentować


Kuldahrus @przemsa 27 maja 2019 20:27
27 maja 2019 20:33

Właśnie.

Z drugiej strony są jeszcze ci którzy nie głosują i ich można jakoś "chwycić".

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @przemsa 27 maja 2019 20:15
27 maja 2019 20:35

Ależ dlaczego?

Jeśli dobrze rozumiem odpowiedź mogłaby być krótka. I nawet jej udzeliłeś. Tylko zamiast litery "a" trzeba było wpisać "i". Też trzy litery.

I tu jest problem. Bo jeśli taką odpowiedź masz na myśli to PiS w mojej ocenie nie zdobył władzy w Polsce:

1. Zdobyli władzę wykonawczą (prezydent i rząd).

2. Zdobyli częściową władzę ustawodawczą - nie mogą zmienić konstytucji.

3. O zdobyciu władzy sądowniczej to nawet nie ma co mówić.

Tak, ja wiem, że nie wszystko i nie od razu, zwłaszcza po tym co zastali. No ale dla mnie o pełni władzy nie może być mowy.

 

No to jak? Pas czy PiS?

No chyba, że nie zrozumiałem tego co napisałeś...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Kuldahrus 27 maja 2019 20:33
27 maja 2019 20:36

To jest najtrudniejsze, ale faktycznie, warto się przyłożyć.

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @mithrandir 27 maja 2019 20:35
27 maja 2019 20:37

> Ależ dlaczego?

Bo mi się nie chce.

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Marcin-K 27 maja 2019 20:17
27 maja 2019 20:39

 Już w tych wyborach był w zasadzie PiS oraz  anty-PiS,  czyli zbieranina od Lenino do Berlina.

W efekcie politycy PO zdobyli 14 mandatów,  ci z SLD 5 mandatów, zaś reszta zbieraniny 3 mandaty, ale nie chce mi się  sprawdzać ile przypadło na jaką jej część.

Tak więc, gdyby pozycjonować wynik kandydatów reprezentujących tylko PiS i  PO, wówczas  przewaga PiS byłaby większa niż 5 mandatów.

zaloguj się by móc komentować


Kuldahrus @przemsa 27 maja 2019 20:36
27 maja 2019 20:48

Może być łatwiejsze niż odrywanie ludzi od różnych kanap.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mithrandir 27 maja 2019 20:41
27 maja 2019 20:48

Gabrielowi się chce. Doceń.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Kuldahrus 27 maja 2019 20:48
27 maja 2019 20:50

Raczej tak, ale nadal trudne. Liczę jednak, że do zrobienia.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @mithrandir 27 maja 2019 20:12
27 maja 2019 20:57

Myśli Pan, że ze Schetyny taki zuch?

To by znaczyło, że w pewnym zakresie działań politycznych wykazuje się samodzielnością.

To jest samodzielność menedżera średniego stopnia w korporacji. Zamówić wodę do firmy, obsobaczyć tego i tamtego, poderwać sekretarkę. I dlatego przegrywają. Nie rozumieją tego terytorium.  Poza tym przeceniamy rolę samodzielności. Nie ma samodzielnych polityków. Tragedią "operatorów" jest to, że tu już nie ma żadnej twarzy, która mogłaby odmienić los. Co następny to lepszy ancymon. Trzaskowski? Kosiniak KAmysz? Celiński? A może "narzeczony" Biedronia? Nawet na bieżączkę trzeba rzucić kogoś ogarnietego. Tu mamy sytuajcę, że to już sam elektorat trzyma tę całą zgraję przy życiu. Cisza u mnie w pracy, gdzie nie było dnia do niedawna, by nie szczekano o wycinanych lasach i tępionych dzika, wskazuje na to, że "coś pękło, coś się skończyło". Różnica między elektoratami jest taka, że przeciętny wyborca PiS-u nie ma problemu ze skrytykowaniem rządu, stara się myśleć, obserwować i reagować. To utrzymuje partię w jakiejkolwiek dynamice. Nie widziałem wyborcy PO, który skrytykowałby cokolwiek związanego z postkomuną. To jest sekta. A sekty są łatwe do ujarzmiania. Pracuję w budownictwie od 20 lat. Były w tym czasie dwie poważne hossy na tym rynku - jedna za pierwszego PiS-u, druga za drugiego PiS-u. Poza tym nie mam wyjścia - muszę poprzeć każdą dużą partię, która wykazuje się pozytywnym stosunkiem do Kościoła i Radia Maryja, cokolwiek o nim nie myśleć, a pułapek związnych z podejściem do O. Rydzyka jest multum i trzeba uważać, żeby nie wpaść na mylny trop. To jest mój papierek lakmusowy, którego staram się od pewnego czasu trzymać i po latach burzy i naporów jakoś mi się sprawdza. Jak wiem, że ktoś nie atakuje Kościoła i nie atakuje Radia MAryja, to wiem, że, jak w "Czterech Pancernych" stwierdził ruski razwiedczik, swój chłop.

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @gabriel-maciejewski 27 maja 2019 20:37
27 maja 2019 20:57

Statki i okręty jeszcze nie popłynęły...

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 27 maja 2019 13:02
27 maja 2019 20:58

Tak...

... ustawa ta bedzie "procedowana" po wyborach... ale €poslanki Wisniewska i ex-PBS "zawalcza" z brukselki.  Nie bralam udzialu w tej wczorajszej  CHUCPIE  WYBORCZEJ  ani cala moja rodzina...

... nie ma tez mowy abysmy wzieli udzial w jesiennej  CHUCPIE  WYBORCZEJ... BIS  !!! 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 27 maja 2019 20:57
27 maja 2019 20:59

> Jak wiem, że ktoś nie atakuje Kościoła i nie atakuje Radia MAryja, to wiem, że,
> jak w "Czterech Pancernych" stwierdził ruski razwiedczik, swój chłop.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Paris 27 maja 2019 20:58
27 maja 2019 21:05

> Nie bralam udzialu w tej wczorajszej  CHUCPIE  WYBORCZEJ

I Konfederacji nie weszła :-(

 

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @przemsa 27 maja 2019 14:36
27 maja 2019 21:11

Wyście są Przemsa zbyt inteligentni, żeby nie zdawać sobie sprawy ze śmiertelnego zagrożenia jakie niesie za sobą po jajcarsku zacytowana liczba 447. Dzisiaj pani Azari wręczała kolejny medal dla "sprawiedliwego", co uratował młodą żydówkę, "która po ucieczce z Treblinki przez pół roku błąkała się ciężko ranna po wsiach i nikt jej nie chciał pomóc". Wreszcie schronienia udzielił "sprawiedliwy". 

Jutro należy spodziewać się strumienia gnojówki z medialno politycznego rurociągu. System jest rytmiczny i niezawodny.

Np. coś takiego:

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25526&Itemid=100

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 27 maja 2019 21:11
27 maja 2019 21:16

> Wyście są Przemsa zbyt inteligentni

Ja tylko udaję inteligentnego, serio.
A takiego zbyt, to tylko od święta, bo to już wyższa szkoła jazdy.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 27 maja 2019 20:58
27 maja 2019 21:37

Nie dziwię się, po co angażować się w sprawy z góry przegrane i "robić dobrze" cwaniakom i wrogom. Kiedy się bierze udział w wyborach, człowiek jednak ulega sztucznie spreparowanym emocjom. Niech się bujają, wynik był ustalony dawno, tylko typowano łapówkowiczów według dotychczasowych i przewidywanych zasług. Smutni są niewytypowani, choć tak bardzo się starali.

A Biedroniowi, zawodowemu homoseksualiście, krzywdy zrobić nie dali, tylko reszta Wiosny z nosami na kwintę. Nie wiedzieli że robią na szefa.

https://stowarzyszenierkw.org/3417-wszystkim-politykom-dziennikarzom-i-obywatelom-zdziwionym-falszami

Ciekawe jak spojrzy Jezus na profanowanie wizerunku i czci swojej Matki. Wczoraj był Dzień Matki, ja za 1/1000 tego co robią Maryi, a zrobili by mojej mamie, bym nie darowała.

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @Marcin-K
27 maja 2019 22:14

A na deser wieczorem największa przyjemność w tv - szkło kontaktowe. Te miny, te smsy, te telefony. W końcu prowadzący nie muszą udawać hehe

zaloguj się by móc komentować

Marymont @przemsa 27 maja 2019 15:07
27 maja 2019 22:30

Ja też nie muszę na Konfederacje i nie głosuję. 

Kwastia dotyczy czego innego przecież. Dlaczego media tzw. publiczne rugowały z wiadomości to ugrupowanie? Rozumiem, że większość z PiSu startująca do PE motywowana była troską o los biednej Polski. Jeżeli ktoś krytykuje Konfederację (powtarzam - dlaczego PiS nie zwalczał tak Wiosny chociażby?) to powinien robić to na innej płaszczyźnie niż chęć podpięcia się pod budżet unijmy i ogromne (!!!!!) konfitury. To przecież dotyczy PiSu tak samo. Misja Pana Jakiego już zakończona w Warszawie? Pan Czarnecki drugą kadencję walczyć będzie jak lew o nasz kraj? No dajmy spokój. To samo dotyczy skuteczności - rozumiem, że jesteśmy usatysfakcjonowani postawą pana Czaputowicza, tak? Wniosek - oceniajmy programy, oceniajmy na płaszczyżnie doktryny.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marymont 27 maja 2019 22:30
27 maja 2019 22:35

No, ale jaką masz gwarancję, poza własnymi iluzjami, że  inni zrobią więcej i lepiej ?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 27 maja 2019 21:37
27 maja 2019 22:42

Dokladnie tak...

... niech sie bujaja... bo szkoda czasu na angazowanie sie w sprawy  USTAWIONE  i z gory przegrane  !!!

zaloguj się by móc komentować

Marymont @Marcin-K
27 maja 2019 22:57

No ludzie kochani! Ależ ja napisałem - nie mam e w wielu obszarach i ten PiS nie daje rady. Więc po co te argumenty. Ja proszę o porównanie doktryn, porównanie modelu państwa proponowanego przez PiS i inne ugrupowania. Niech na tej płaszczyźnie odbywa się dyskusja. I tylko tyle. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Marymont 27 maja 2019 11:31
27 maja 2019 22:58

Niektórzy zrozumieją kto i jak rządzi chyba dopiero w drodze na Umschlagplatz. Wcześniej żadnych wniosków nie wyciągną. 

 

zaloguj się by móc komentować

Marymont @Marymont 27 maja 2019 22:57
27 maja 2019 22:58

to do Pana Stanisława Ordy było.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @Marcin-K
27 maja 2019 23:00

I chętnie poczytałbym analizę Pana Maciejewskiego wyników wyborów we Francji. Co tam malarze wymyślili. Bez przekąsu piszę. No jak oni tacy biegli w tym kręceniu doktryn, to co uradzili tym razem? 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Marymont 27 maja 2019 22:30
27 maja 2019 23:05

RM też nie wspominało o Konfederacji. Co więcej 18 maja z boju o wyborach wycofał się Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi. Sierżant Daniels nakazał?

zaloguj się by móc komentowaćMatejek @Rozalia 27 maja 2019 22:58
28 maja 2019 01:13

 przekaz ''Pierdonia'' - dużo mówi, smutne to i źle to
pomijajac zasadniczy/e błąd/y konfederacji - ale czy naprawdę coś by to zmieniło, nawet gdyby główny atak szedł na lewactwo, na pis forma napominania, a na Żydów 1/3 tego co 'włożyli'?
gdyby pierdoń nie wszedł, konederacja dostała ... - za bardzo by to lewaków osłabiło, a 'nie o to chodzi' /pis i nie tylko, ma znać swoje miejsce
ponoć 'nasz' sierżant też się spotkał i wychynął teraz znowu

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @MarcinD 27 maja 2019 22:14
28 maja 2019 04:50

Nie miałbym sił tego oglądać. Jestem na to zbyt wrażliwy:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marymont 27 maja 2019 22:30
28 maja 2019 04:57

Wybacz, ale zadajesz pytania na poziomie dziecka. Gdyby to był Salon 24 to bym się wdał w dyskusję dlaczego media publiczne rugowały biedną Konfederację, ale tu jest SN, więc dajmy spokój. Jeśli ktoś próbuje wmówić ludziom, że poskłada Amerykanów, Izrael, dogadają się z Putinem, z Iranem, porozstawiają po kątach euro-lewactwo, a nagle nie potrafią zrozumieć, że ich wojna skończyła się na schodach TVP, to nie wygląda to poważnie. Myślałem że kwestie typu "politycy są straszni" mamy za sobą i możemy przejść dalej.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marymont 27 maja 2019 22:30
28 maja 2019 06:37

> Dlaczego media tzw. publiczne rugowały z wiadomości to ugrupowanie?

Ponieważ są to media rządowe. Na wszelki wypadek dodam, że tzw. media publiczne są zawsze rządowe i PiS nie jest tu wyjątkiem. Nie promowano więc tam partyjki, która ewidentnie mogła odebrać partii rządzącej kilka punktów procentowych. 

> dlaczego PiS nie zwalczał tak Wiosny chociażby?)

Bo to nie jest konkurencja dla PiS, a wręcz szkodzi największej konkurencji, więc czemu nie.

> oceniajmy programy, oceniajmy na płaszczyżnie doktryny.

Nie, patrzmy realnie. Jest coś takiego, jak Parmalent Europejski. Trzeba tam kogoś wybrać i wysłać. W sumie kogo personalnie nie ma większego znaczenia. Ważne, żeby pilnował - na ile się to da w PE robić - naszych interesów. Wystawiamy więc znanych i lubianych, bo to oni przyciągają wyborców. A przy okazji wyniku, który nam robią, osiągamy efekt propagandowy zwyciężając w kolejnych wyborach. Dwie pieczenie na jednym ogniu, więc super.
Cała reszta to detale.
Jaki, Czarnecki, Czaputowicz? Że niby jakaś niedokończona misja?
Zastąpimy ich innymi, w czym niby problem?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 27 maja 2019 23:05
28 maja 2019 06:41

> RM też nie wspominało o Konfederacji. 

Czas na nowe, inne, lepsze radio katolickie. Ten Rydzyk jednak zawiódł :(

> 18 maja z boju o wyborach wycofał się Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi. 
> Sierżant Daniels nakazał?

Ależ oni by namieszali!
Wielka, wielka strata. Dziś, zamiast marwtić się wygraną PiS, cieszylibyśmy się pewnie z trzydziestoma mandatami dla przedstawicieli Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi.
Podły, podły Daniels!

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K
28 maja 2019 06:51

ten atomowy plaskacz prezesa jest taki, ze wystarczy, ze jakies dwa Gowiny sie przepisza do PO i mozna sie bedzie pompowac w druga strone.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 maja 2019 06:51
28 maja 2019 07:01

> wystarczy, ze jakies dwa Gowiny sie przepisza do PO i mozna sie
> bedzie pompowac w druga strone.

Nie sądzę.
Poza tym myślę, że Prezes nie ma złudzeń, kim jest Gowin i czego można się po nim spodziewać.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @klon 27 maja 2019 23:14
28 maja 2019 07:11

naprawdę? teraz się zorientowali, że może chodzić o kwestie ekonomiczne? Zapomnieli o haśle "gospodarka głupcze?" Co im się stało?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Rozalia 27 maja 2019 21:37
28 maja 2019 07:19

Konfederacja robiła na Korwina, który także profanował słowem Matkę Najświętszą. To Pani nie przeszkadza?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @ewa-rembikowska 27 maja 2019 09:58
28 maja 2019 07:41

Ja mam swoja teorie na temat tych "wyksztalconych". Takim argumentem jedna pani wczoraj probowala mnie zawrzeszczec ("tylko wies glosuje na pis, tylko ciemniaki!"), a sama jest ze wsi, tylko z tych co sie "dochrapali" i aspiruja. Po tym przykladzie sadzac, jestem prawie pewna,  ze wiekszosc tych wyksztalconych  z miast glosujacych to jednak ludnosc naplywowa, ktora sie tej wsi w swoim zyciorysie wstydzi. Stad tak latwo nimi manipulowac.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Rozalia 27 maja 2019 23:05
28 maja 2019 07:53

Moze poszli po rozum do glowy. Niektorzy jednak poszli w zaparte i uzyskali 0,3 % glosow..jakis Polexit

zaloguj się by móc komentować

Marymont @przemsa 28 maja 2019 06:37
28 maja 2019 07:57

Pan z cynizmu czyni cnotę. Proszę tylko mi nie mówić, że taka jest rzeczywistość i jakobym ja jej nie rozumiał. No to wreszcie wyraził Pan o co chodzi PiSowi, co starałem się wydobyć. Pragmatyka polityczna skierowana na kolesiostwo po trupach. Można i tak. Generalnie PIS prowadzi politykę "teraz k....a my". Nie ma w tym naprawy państwa, jego ustroju. Nie mówię, że Konfederacja zaraz by to zrobiła, ale to głosi. PiS ani nie głosi, ani nie robi.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marymont 28 maja 2019 07:57
28 maja 2019 08:01

Naprawę państwa robi się po cichu, albo wcale. Z pewnością Konfederacja ani jej nie zrobi, ani nawet nie ma takiego celu.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marymont 28 maja 2019 07:57
28 maja 2019 08:05

Nie robię z cynizmu cnoty. Nazywanie rzeczy po imieniu nie jest bowiem cynizmem. Mam głęboko gdzieś wydumane dysputy, jaki to ten świat jest niesprawiedliwy i jak to pięknie by nie było, gdyby na przykład telewizja publiczna poświęcała czas równo wszystkim bez względu na opcję. A PiS prowadzi skuteczną politykę sprawowania i utrzymywania władzy. I oczywiście możesz nazywać ją w poczuciu słusznego, świętego oburzenia teraz k..wa my!, ale ja mogę tylko wzruszyć ramionami mówiąc:nara, cześć. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 28 maja 2019 06:51
28 maja 2019 08:30

Tak. 16879657-ty upadek PiSu. Słyszę o tym już od ponad dekady, nawet chyba jakaś książka na ten temat powstała. Tymczasem PiS wygrał piąte wybory z rzędu, i to te, które już "miał na pewno przegrać".

Nawet jakby jutro Gowin przeszedł do Wiosny albo Konfederacji, to nie zauważyłby tego literalnie nikt. Gowin dla PiSu znaczy mniej niż Lubnauer dla Schetyny.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 28 maja 2019 07:01
28 maja 2019 08:35

polski polityk, to jest menda, ktora dla paru zlotych i kariery jest w stanie wiele zrobic i poswiecic. Przykladow sa setki, a Gowin to tylko przyklad. Omawiana tutaj wielokrotnie Zyta Gilowska, to jest kolejny dramat. Ja bym tego nie bagatelizowal. Wynik wyborow do PE to nie jest zadne zwyciestwo PiS, to co najwyzej remis ze wskazaniem. Wynik Biedronia pokazuje, ze chorzy psychicznie rowniez chodza na wybory. Pracuja w szpitalach, w sadach i jezdza ciezarowkami po ulicach. Jest niebezpiecznie. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K 28 maja 2019 08:30
28 maja 2019 08:36

Ja nie pisze o Gowinie jako osobniku, tylko o postawie, ktora w polityce jest powszechna. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marymont 28 maja 2019 07:57
28 maja 2019 08:36

"Nie ma w tym naprawy państwa, jego ustroju. Nie mówię, że Konfederacja zaraz by to zrobiła, ale to głosi. PiS ani nie głosi, ani nie robi."

Pis chroni nas przed rządami PO, i to już samo w sobie jest naprawa państwa. Być może ja mam małe oczekiwania od polityków, oni w codziennym życiu mnie osobiście w niczym nie pomagają. Nie jestem emerytem, nie pobieram 500+, nie pracuję na kasie w niedziele. Od dwudziestu lat pracuję zawodowo w prywatnych firmach. Muszę się sam, jak większość Polaków, ogarniać i nie liczę na to, że od jutra któryś polityk sprawi, że będę piękny, młody i bogaty. Mnie wystarczy tyle, że rządzi rząd, który ma pozytywny stosunek do Kościoła i przynamniej na tym froncie mamy spokój. Różne głupoty w życiu polityczne przerabiałem, ale jakimś wsiowym zmysłem nigdy nie uwierzyłem w Polskę pod rządami Korwina i ze zlikwidowanymi podatkami.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 28 maja 2019 08:36
28 maja 2019 08:39

Znów się zaraz zacznie dyskusja, która już się tu toczyła, o tym, że "politycy są straszni". Tak, wiem to. Piszę tylko o tym, że wybieram najmniej strasznych z karty dań.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 28 maja 2019 08:30
28 maja 2019 08:39

Ja nie za bardzo potrafię zrozumieć to nieustanne malkontenctwo i czarnowidztwo. Jprdl. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, które śmiało mogło przegrać i to sromotnie*, a widząc to etatowi socjolodzy przez miesiąc kiwaliby mądrze głowami dowodząc, że Europa to za wysokie progi dla plebejsko-populistycznej partię Kaczyńskiego i w ogóle to było oczywiste i do przewidzenia.
Na dodatek PiS nie wygrał o włos, ale dość konkretną różnicą głosów i przy bardzo wysokiej frekwencji.
To nie jest sukces?

https://twitter.com/lis_tomasz/status/1131798327631261696 :-D

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 maja 2019 08:36
28 maja 2019 08:40

A ja piszę o tym, że naprawdę władza Kaczyńskigou nie wisi na cienkim włosku jakiegoś symbolicznego Gowina.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 maja 2019 08:35
28 maja 2019 08:41

> polski polityk, to jest menda, ktora dla paru zlotych i kariery jest w stanie wiele zrobic i poswiecic. 

Nie, nie jest tak. Nie każdy pijak to złodziej i koniec.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 28 maja 2019 08:39
28 maja 2019 08:43

Jakby przegrało, to było złe, bo przegrało. Jakby zniknęło, to by było złe, bo zniknęło. Jakby wygrało 100% poparciem, to byłoby złe, bo ma PEŁNIĘ WAAADZY. To się nie zmieni, dopóki PiS będzie istniał. Był czas przywyknąć:)

zaloguj się by móc komentować

histeryk @valser 28 maja 2019 08:35
28 maja 2019 08:47

 

Wynik Biedronia pokazuje, ze chorzy psychicznie rowniez chodza na wybory. Pracuja w szpitalach, w sadach i jezdza ciezarowkami po ulicach. Jest niebezpiecznie. 

https://twitter.com/MSmolanska/status/1132890927205240832

tyle, że moglo być...

zaloguj się by móc komentować


jestnadzieja @przemsa 28 maja 2019 08:39
28 maja 2019 08:53

Oczywiscie, ze sukces.

Ktos wczoraj mi mowi: nie, nie ciesze sie, to za mala wygrana. A przeciez ta koalicja zaprzegla wszystkie mozliwie sily, skleila 5 partii, zeby w cuglach wygrac. I co? I jajco. Sam jeden PiS spora roznica glosow, dal im rade.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 28 maja 2019 08:41
28 maja 2019 08:55

dla wlasnego bezpieczenstwa zakladam, ze jest.  A jesli jest inaczej to dobrze. Nic innego jednak nie zaryzykuje, dla dobrze pojetego bezpieczenstwa politykow. Inaczej polowe musialbym juz na szybko zdeletowac. 

zaloguj się by móc komentować

valser @histeryk 28 maja 2019 08:47
28 maja 2019 08:58

ja sie tymi wyborami nie pompuje. Urzeduje chwilowo na zamku w Gniewie. Dobra robote tutaj ktos wykonal i nie ma znaczenia czy byla to ekipa z PO czy od Biedronia. 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @valser 28 maja 2019 08:55
28 maja 2019 09:02

> dla wlasnego bezpieczenstwa zakladam, ze jest. 

Moim zdaniem i bez takiego założenia można czuć się bezpiecznym. Choć oczywiście czujność zawsze zalecana :)

 

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @przemsa 28 maja 2019 08:39
28 maja 2019 09:10

Bo niektórzy chyba myślą, że tylko wszystko albo nic. A ja się cieszę z małych rzeczy, np. z tego że w parlamencie UE będzie mniej nowoczesnych wariatów i zboczeńców. I tyle, aż tyle. Czy to znaczy, że zapomniam o całej reszcie?

Wczoraj kolega z Grecji cieszył się, że u nich też 9% wygrała prawa strona. I to mnie też ucieszyło, szczególnie, że on myśląc tak pracuje dla wielkiej korporacji międzynarodowej, jest wykształcony, inteligentny i dobrze mu się w życiu układa.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @MarcinD 28 maja 2019 09:10
28 maja 2019 09:23

Ja pojechalam na wybory, zwalczajac lenistwo, za namowa meza - nieeuropejczyka. Poszlam na wybory do PE, a nie na "plebiscyt przed parlamentarnymi" (stojac w kilometrowej kolejce 1, 5 godz. pogadalismy sobie troche z ziomkami, wiec wiem ze rozne byly motywacje). Argumentacja byla taka, ze trzeba jakos chocby minimalnie probowac oslabic wojujaca teczowa lewice w tym calym parlamencie. Wyszlo mi, ze tylko glos doddany na PiS ma jakikolwiek sens. Ciesze sie, bo w paru krajach wygrali anty-lewacy. Moze dzieki temu cos tam ulegnie przetasowaniu...

zaloguj się by móc komentować


Marymont @przemsa 28 maja 2019 08:05
28 maja 2019 09:53

Dopowiada sobie Pan na własne potrzeby i ustawia mnie w roli naiwniaka. Dobrze Pan wie, że nie w takim kotekście są moje posty. Ale już nie ma dalej rozmowy, powiedzieliśmy wszysytko.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @jestnadzieja 28 maja 2019 09:23
28 maja 2019 10:06

Zawsze będzie im trudniej dalej przerabiać Europę po swojemu, niż gdyby byli sami. I tu już nie chodzi nawet o kwestie gospodarcze, tylko podstawowe prawa naturalne.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 28 maja 2019 09:10
28 maja 2019 12:57

Właśnie. Niektórzy wyobrażają sobie, że pewnego pięknego dnia może wydarzyć się tak, że w Polsce rządzić będzie niepodzielnie, samodzielnie i dzielnie partia samych prawych polityków ze świata ich marzeń. Trzeba tylko bardzo chcieć i tak się stanie. Czas jednak się obudzić. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marymont 28 maja 2019 09:53
28 maja 2019 12:58

Tak, pewnie. Za to Pan sobie teraz nie dopowiada. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jestnadzieja 28 maja 2019 07:41
28 maja 2019 13:31

z moich obserwacji wynika, że najbardziej obrotni (czyli ci, których na to stać)  uciekają z dyzych miast, aby zamieszkać "na wsi", byle dojazd do miasta  nie przekraczał 60 minut. Tam stawiaja albo kupuja gotowe rezydencje na cele rodzinne, a mieszkanie  w mieście  traktują jako doraźną przystań typu "hotelowego", albo je wynajmują.

A za maistowych chce uchodzić niedawna "wiocha", która sprzedała parę hekaró pod autostradę i kupiła sobie mieszkanie w nowum osiedlu typu Białołęka w Warszawie, w miejscu gdzie par lat temu pasły się krowy.

Miastowi są, więc muszą  demonstrować że mają "miastowe" poglady. Zwłaszcza jeśli pracuąa w korpo albo jakichś instytucjach podległych samorządowi.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marymont 28 maja 2019 09:53
28 maja 2019 14:21

Nie dyskutuje z Przemsą. To zwykły prymityw. Na taxi jeździ to o czym poważnym z takim można rozmawiać.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marymont 28 maja 2019 09:53
28 maja 2019 14:24

ps. Tylko konfederacja. Precz z PiSiorami i kukłą ziejącego nienawiścią kaczora niejakim adrianem.

zaloguj się by móc komentować

klon @jestnadzieja 28 maja 2019 08:53
28 maja 2019 14:56

I to jest dobra wiadomość. Cieszmy się. Wyborcy obdarzyli Zjednoczoną Prawicę zaufaniem.

Niedopuszczenie "antyPisu" do władzy jest wartością samą w sobie, [ :-))))] ale ja jestem bardziej wymagający. Sugeruję jednak nie tracić z oczu celu, którym nie było Zwycięstwo samo dla siebie, jak sądzę. Celem są skutki jakie owo Zwycięstwo może przynieść.

Zakładam, że głosuje się / najczęściej / na wybrane ugrupowanie aby reprezentowało nasze ideały i interesy. Zatem zwolennik określonej partii ma prawo oczekiwać realizacji przedwyborczych deklaracji wybranej formacji. Dokładną ściągę "obietnic" PiS przygotowała onegdaj "opozycja" :

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1639099,1,przypominamy-obietnice-pis-wydrukuj-i-zachowaj.read

Nie będę "recenzował" działania obecnego rządu, bo nie zależy mi aby wykazywać że „PiS jest OK”, albo „PiS , PO to samo zło”. To jest, moim zdaniem, praca indywidualna. Każdy z nas ma inne oczekiwania. Oczekiwania mogą być mniej lub bardziej zbieżne dla wybranych grup, ale jak dla mnie pozostają tak naprawdę indywidualne.

Osobiście zamierzam udać się na przedwyborcze spotkania w swoim okręgu i zadać kilka pytań kandydatom na posła lub senatora RP. Pytań, które BYĆ MOŻE przypomną owym kandydatom, że "niedopuszczenie" do władzy szeroko rozumianych "pogrobowców PZPR" to trochę za mało. System / pożyczam słowo - klucz od Śmiecia ;-) / nadal pozostał w strukturach swych "postkomuszy". Na zmianę tegoż liczę. Np. wstrzymanie działań instytucji, również samorządowych, mających znamiona wrogich wobec mnie */nas*/państwa polskiego* – LGBTQ w szkołach !

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @przemsa 27 maja 2019 15:34
28 maja 2019 16:08

Czyli grecka, albo wenezuelska droga do katastrofy.

Wykres ilustrujący dług publiczny, z rządowej stronki żeby nie było....Znalezione obrazy dla zapytania dług publiczny polski wykres

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marymont 28 maja 2019 09:50
28 maja 2019 17:51

To w czym Konfederacja lepsza? Że nie zdobędzie nigdy większości i wyborca będzie miał fałszywe poczucie, że za burdel w kraju nie odpowiada?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 16:08
28 maja 2019 17:56

Gdyby wygrała Konfederacja z pewnością nasz dług zacząłby szybko spadać, bez wątpienia.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 28 maja 2019 17:56
28 maja 2019 18:01

Daj spokój. To są fantaści. Taka Lewica Razem, tylko z drugiej strony.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 28 maja 2019 17:51
28 maja 2019 18:03

Przecież w popieraniu partii typu Konfederacja chodzi właśnie o zrobiebienie sobie dobrze. Ręką. Oddającą głos, żeby nie było. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 28 maja 2019 17:56
28 maja 2019 18:18

Zbankrutować z PiS będzie napewno dużo milej niż z PO, Prezes napewno by to swoim wyznawcom wytłumaczył; coś a la Lisbona; " To źle że zbankrutowaliśmy, ale TAMCI, by zbanrutowali na kolanach, plan był słuszny, zwyciężymy!!!"

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 18:18
28 maja 2019 18:20

Grecji jakoś wierzyciele zbankrutować nie pozwolili. Myślisz, że nam pozwolą spłacić długi?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 28 maja 2019 18:01
28 maja 2019 18:21

Och, ja uwielbiam fantastów. Oni nadają światu koloryt. Szkoda, że nie umiem być politykiem. 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 28 maja 2019 09:02
28 maja 2019 18:21

jak ktos nie ma problemu z tym, zeby ktos za niego decydowal, zwlaazcza taki co wie lepiej, to idzie na wybory. Ja od przeszlo 20 lat nie biore w tym udzialu. 

A gadki o wielkim zwyciestwie PiSu to sa bzdury. Wzieli dwa punkty wiecej. Nie ma czym pompowac. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 maja 2019 18:21
28 maja 2019 18:22

Ok, więc w tym temacie na pewno nie pogadamy.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 28 maja 2019 18:18
28 maja 2019 18:26

Poziom zadłużenia spada.
Rozumiem, że to nic nie oznacza, bo obowiązująca mantra ofiar TVN-u iż PiS uprawia rozdawnictwo, czyli de facto zwraca ludziom pieniądze zamiast centralnie je redystrybuować, to samo zło i koniec? 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 28 maja 2019 18:21
28 maja 2019 18:28

Niegłosowanie nie jest bez znaczenia - ci, którzy nie głosują zwiększają per saldo pulę mandatów dla partii wygrywających.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 28 maja 2019 18:20
28 maja 2019 18:31

Wycisną co do ostatniego grosza, przecież po to pożyczali.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 18:31
28 maja 2019 18:36

Niekoniecznie. Jak każdy wierzyciel chcą zarabiać, nie zadusić dłużnika. Duszą dopiero w ostateczności, gdy widzą, że dłużnik już całkiem niezdolny do pracy. My nie mamy wielkiego wyboru - musimy okazywać, jak ochoczy do pracy jesteśmy. Sukcesem jest, że pozwolono nam tymczasem nie zwiększać zadłużenia zagranicznego. 

zaloguj się by móc komentować

klon @Grzeralts 28 maja 2019 18:36
28 maja 2019 18:49

Niekoniecznie oddać musimy. Jednakże czyżby do końca dni naszych / en masse / jako niewolnicy pracować będziemy? Alternatywą jest kolaps globalnego systemu finansowego. Ale i to będzie bolesne.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @klon 28 maja 2019 18:49
28 maja 2019 18:56

Nie ma alternatywy, chyba, że jakiś globalny kataklizm. I nie tylko my pracować będziemy jako niewolnicy, ale cały świat. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 28 maja 2019 18:26
28 maja 2019 19:10

A nie prościej byłoby podnieść kwotę wolną, no prościej i efektywniej, ale komu by ludzie byli wdzięczni?

Nie jestem wrogiem 500+ wobec nędzy dobre i to. Ale to jest właśnie centralna redystrybucja; pieniądze wybrane w podatkach trafiają do budżetu i stamtąd via  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do samorządów i do beneficjentów, tak się to odbywa, czy nie? Jeśli to nie jest "centralna redystrybucja" to co nią jest?

W takiej Irlandii nie wiem jak teraz ale ja tam byłem chwilę temu,  to było tak; jako bezdzietny kawaler, "bezkarnie" mogłem zarobić 150, i to była kwota wolna od podatku, euro tygodniowo, od wszystkiego powyżej był dochodowy chyba 18%, dla żonatych kwota wolna była wyższa, dla dzieciatych,jeszcze wyższa itp, dla ludzi niezaradnych, czy tam z innych przyczyn niezarabiających zasiłek w wysokości jego kwoty wolnej, pieniądz nie krążył podatnik-Dublin-inny podatnik, prosto i bez fanfar.

Dług nie spada, tylko rośnie, a poznajemy to po tym że w budżecie występuje obok pozycji "dochody" i "wydatki" państwa występuje pozycja "deficyt budżetowy" są to pieniądze które rząd pisowski, czy platformiany, a nawet konfederacki, wszystko jedno, musi pożyczyć żeby zrównoważyć dochody z wydatkami i to faktycznie spadło, oznacza to, że rząd mniej w danym roku pożyczył, a nie że dług spadł, nie, ten faktycznie urósł o deficyt z kolejnego roku. Dopuki w polskim budżecie nie ma pozycji "nadwyżka", nie ma mowy o spłacie długu. Matematyka nie ma barw partyjnych.

Nie oglądam TVN, Info też rzadka

pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 28 maja 2019 18:36
28 maja 2019 19:11

A nie prościej byłoby podnieść kwotę wolną, no prościej i efektywniej, ale komu by ludzie byli wdzięczni?

Nie jestem wrogiem 500+ wobec nędzy dobre i to. Ale to jest właśnie centralna redystrybucja; pieniądze wybrane w podatkach trafiają do budżetu i stamtąd via  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do samorządów i do beneficjentów, tak się to odbywa, czy nie? Jeśli to nie jest "centralna redystrybucja" to co nią jest?

W takiej Irlandii nie wiem jak teraz ale ja tam byłem chwilę temu,  to było tak; jako bezdzietny kawaler, "bezkarnie" mogłem zarobić 150, i to była kwota wolna od podatku, euro tygodniowo, od wszystkiego powyżej był dochodowy chyba 18%, dla żonatych kwota wolna była wyższa, dla dzieciatych,jeszcze wyższa itp, dla ludzi niezaradnych, czy tam z innych przyczyn niezarabiających zasiłek w wysokości jego kwoty wolnej, pieniądz nie krążył podatnik-Dublin-inny podatnik, prosto i bez fanfar.

Dług nie spada, tylko rośnie, a poznajemy to po tym że w budżecie występuje obok pozycji "dochody" i "wydatki" państwa występuje pozycja "deficyt budżetowy" są to pieniądze które rząd pisowski, czy platformiany, a nawet konfederacki, wszystko jedno, musi pożyczyć żeby zrównoważyć dochody z wydatkami i to faktycznie spadło, oznacza to, że rząd mniej w danym roku pożyczył, a nie że dług spadł, nie, ten faktycznie urósł o deficyt z kolejnego roku. Dopuki w polskim budżecie nie ma pozycji "nadwyżka", nie ma mowy o spłacie długu. Matematyka nie ma barw partyjnych.

Nie oglądam TVN, Info też rzadka

pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 28 maja 2019 19:10
28 maja 2019 19:15

> A nie prościej byłoby podnieść kwotę wolną, no prościej i efektywniej, ale komu by ludzie byli wdzięczni?

Pewnie prościej. To kogo poprzeć, żeby to naprawił?

> Dług nie spada, tylko rośnie, a poznajemy to po tym że w budżecie występuje
> obok pozycji "dochody" i "wydatki" państwa występuje pozycja "deficyt budżetowy"

Nie, po tym poznajemy, że występuje deficyt. Z tego nie wynika, czy on rośnie, spada, czy jest stały.
A że spada, to akurat - nie stąd - wiemy.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 28 maja 2019 18:36
28 maja 2019 19:21

Jest dokładnie odwrotnie, przepisy UE zabraniają zabraniają deficytu pow 3% PKB nieważne gdzie, w przypadku Polski tylko zagranica wchodzi w grę inaczej wdrażają "procedurę nadmiernego deficytu", to raczej coś czym należy się martwić. 

W przypadku Polski wierzycielami są głównie Niemcy, a ściślej niemieckie banki i przez to narzędzie mogą wymuszać jakieś polityczne koncesje, a polski rząd może żuć bezsilne przekleństwa.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 28 maja 2019 19:15
28 maja 2019 19:49

Tradycyjnie od końca;

Mam wypłatę-to moje dochody

Mam rachunki, zakupy i inne wydatki to wydatki

jeśli dochody - wydatki = liczba dodatnia, to moja "nadwyżka budżetowa"

jeśli dochody -wydatki=liczba ujemna, to jest mój "deficyt budżetowy"

Jeśli brakuje mi na rachunki lub jedzenie muszę coś sprzedać, tak się zachowywały polskie rządy prywatyzując różne składniki majątku państwowego, państwo jeszcze może podnieść podatki, to działa ale do pewnego poziomu, lub zwiększyć efektywność ściągania-to zrobił rząd Morawieckiego i się tym chwali i słusznie. Lub mogę pożyczyć, od szwagra, w banku, w ruskim vivusie lub innym providencie. 

Jeśli żyłem tak przez całe lata, na deficycie dokładając dług do długu, duży do małego, to monit z banku, oprychy z prowidenta, szwagier wołający za mną kiedy mi oddasz pieniądze!!?? To mój dług 

Deficyt się zmniejszył to prawda, ale dług się zwiększa. Dług się zacznie zmniejszać, jeśli rząd zobaczy w budżecie pozycję "nadwyżka" i przeznaczył ją na spłatę długu, rząd dług "obsługuje" czyli płaci odstetki, w zeszłym roku 30 mld zł, dla porównania 500+ to chyba 25-27 mld rocznie.

PiS miał w swoim programie zwiększenie kwoty wolnej, bo już TK Rzeplińskiego stwierdził że 3100 zł/rok to mało, ale owszem zwiększyli, dla osób zarabiających 13000 rocznie, czyli dla nikogo.

Pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 19:11
28 maja 2019 19:58

Nie prościej, bo się nie da zrobić takiej ulgi, która byłaby realnie skuteczna dla przeciętnie zarabiających. Policz sobie, ile trzeba mieć przychodu, żeby dało się odliczyć 12x500PLN od podatku. Nie mówiąc o 3x12x500PLN...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 19:21
28 maja 2019 19:59

Nie wiemy jaka jest realna struktura zadłużenia zagranicznego i kto jest naprawdę naszym wierzycielem. Ale zgodzę się, że to pewnie ci sami, których dłużnikami są Niemcy. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 28 maja 2019 19:49
28 maja 2019 20:27

Ale czego nie rozumiesz w stwierdzeniu, że deficyt maleje?

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 28 maja 2019 20:27
28 maja 2019 20:47

 

Ale jest, i nie wiadomo jaki będzie na koniec roku. I są też kolejne plany wydatkowe i tylko przychodów nie widać

Per analogiam; mniej w tym miesiącu jadłem, wziąłem fuszkę i tylko trochę muszę wziąć debetu.

Przed chwilą byłem przekonywany że dług maleje.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 20:51
28 maja 2019 21:13

Ale to jest dla nich olbrzymi problem, nie powód do radości. Czy założyli za mały budżet, czy nie dali rady wydać wszystkich pieniędzy, jednakowo źle, banki niezadowolone. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 28 maja 2019 19:58
28 maja 2019 21:42

Prościej by było ogłosić w X A.D. 2015 wziąć przegłosować i wynająć herolda, Sakiewicz by się nadawał bo donośny; "Ogłasza się, że każdy se może zarobić 300000 złotych polskich rocznie bez podatku" Raz że budżet gówno ma z PIT, pobieranie jest kosztowne, dwa że gros wpływów to VAT i akcyza.

Herold mógłby potem ogłosić "Rodzinom żyjącym za mniej niż 1000 złotych za osobę, miesięcznie, a mającym dzieci, rozkazuje się wypłacać miesięcznie 500 złotych na każdą latorośl nieopodatkowanego stypendyum rządowego"

np

Jak się ma większość, rząd i prezydenta dużo można zrobić. 

A tu jakieś dywagacje czy to jest zasiłek? Dochód, a może przychód? Złotówka za złotówkę? A czy innych świadczeń nie stracę? To jest właśnie Talmudyzm Biurokratyczny.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 21:42
28 maja 2019 21:47

To jest w zaleznosci od wysokości dochodów zasiłek lub ulga podatkowa na dziecko. Degresywna. Realizowana w ten sposób, bo to technicznie najprostsze i najskuteczniejsze. Zasadniczo też  bezkosztowe. Przy okazji świetna kiełbasa wyborcza.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 28 maja 2019 20:47
28 maja 2019 21:48

Aha, czyli Ty naprawdę nie kumasz, że deficyt może rosnąć lub maleć. Nic na to nie poradzę.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 28 maja 2019 21:48
28 maja 2019 22:01

Co mam nie kumać? W tym miesiącu "brakuje do pierwszego" 300złotych, ale bywało gorzej; i 500zł brakło; a że łącznie jestem winen szwagrowi, wivusowi i bankom jakieś  2000000 w sumie, to nie wiem, nie wiem co zrobie, sprzedam nerkę, to jest pomysł, na jakiś czas będzie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 28 maja 2019 21:13
28 maja 2019 22:04

Można kupić najnowsze Leopardy dla Bundeswechry, można zasponsorować jakieś ruchy społeczne u sąsiadów, można komuś pożyczyć. Żebyśmy takie problemy mieli.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 28 maja 2019 22:04
28 maja 2019 22:19

Nie można, bo się rok budżetowy skończył. Nadmiar trzeba wrzucić w budżet na następny rok, a to oznacza mniejszy kredyt. Kłopot.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 28 maja 2019 22:19
28 maja 2019 22:29

Wyrzucą to do Szprewy, albo rozdadzą ubogim w takim razie.

zaloguj się by móc komentować

histeryk @porfirogeneta 28 maja 2019 21:42
28 maja 2019 22:30

 Talmudyzm Biurokratyczny. Wszechobecnyhttps://www.nytimes.com/2019/05/22/world/asia/new-zealand-wellbeing-budget.html

 

Według danych Eurostatu dług publiczny całej Unii Europejskiej wyniósł 81,5 proc. PKB, natomiast strefy euro - 86,8 proc. PKB.

 

Dług publiczny w poszczególnych państwach UE

Źródło: EurostatDług publiczny w poszczególnych państwach UE

 

W czerwcu resort finansów poinformował, że państwowy dług publiczny, liczony według polskiej definicji, na koniec pierwszego kwartału 2018 roku wyniósł dokładnie 989 mld 179,3 mln złotych.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
28 maja 2019 22:45

O kurde, w Maorysach jedynie nadzieja, a na poważnie tam dalej panuje królowa Elżbieta II są częścią commonwelthu; "jako w niebie tak i na ziemi" 

Ładny wykres, tylko jedni mają z czego spłacać a inni nie muszą, USA ma największy dług publiczny na świecie, tym świecie i co? jak się wierzyciele będą stawiać to się wyśle Szóstą Flotę i jeszcze na okupacji zarobi, albo kontrybucje nałoży. Mamy jakąś Flotę?
 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski 28 maja 2019 07:19
28 maja 2019 23:23

Chętnie się dowiem gdzie, kiedy i w jakich słowach?

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @porfirogeneta 28 maja 2019 23:23
28 maja 2019 23:56

To poszukaj sobie, proste. Na przykład wywiad rzeka z 2012 roku.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 28 maja 2019 22:01
29 maja 2019 05:31

> Co mam nie kumać?

No właśnie. Niby proste: wzrost, spadek, tendecja, trend. Tak z grubsza. A Ty ni hu-hu. No co ja poradzę?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 28 maja 2019 23:23
29 maja 2019 05:40

>> Konfederacja robiła na Korwina, który także profanował
>> słowem Matkę Najświętszą. To Pani nie przeszkadza?

>Chętnie się dowiem gdzie, kiedy i w jakich słowach?

"Korwin wolnościowiec z misją"

Nie mam powodów, by zakładać, że coś tu zakłamano, więc cytuję (za prawy.pl):

"Wiara i kościół nie są istotne dla Janusza Korwin-Mikke. Wiara jest pewną konwencją mającą konsekwencje obyczajowe. Wszystkie religie odwołujące się do Biblii (w tym i islam) są bliskie prawdy według nowego europosła. Korwin uważa, że nie da się stwierdzić, które wyznanie jest prawdziwe. Deklaruje „że z awersją odnoszę się do kultu Matki Boskiej". Kult Maryi zdaniem Korwina jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, jest herezją. Dodatkowo szacunek, jakim darzona jest Matka Jezusa dla Korwina jest społecznie szkodliwy, gdyż uzależnia mężczyzn od kobiet. Równie szkodliwy według niego jest kult świętych. Korwin głosi, że Bóg stworzył świat ale w niego nie interweniuje, a objawienia i stygmaty to dziwactwo. Nowy europoseł chlubi się tym, że nie czytał niczego, co napisali święci."

https://prawy.pl/5864-kontrowersyjne-poglady-niespodziewanego-zwyciezcy-eurowyborow/


Jakieś 15 sekund - z wpisaniem w google: Korwin o Matce Boskiej - szukania.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Grzeralts 28 maja 2019 18:20
29 maja 2019 11:47

A po co bankrutować? Ważniejsze, aby przez pokolenia spłacali odsetki.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 29 maja 2019 11:47
29 maja 2019 12:02

Ale Grecy chcieli. Myśleli widać, że są tacy sprytni.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Grzeralts 29 maja 2019 12:02
29 maja 2019 13:24

chcieć to nie znaczy móc.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 29 maja 2019 13:24
29 maja 2019 13:28

Po lekcji im udzielonej, nikt już nie będzie sprawdzał, czy może...

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 29 maja 2019 05:40
29 maja 2019 16:28

Nie znałem tej wypowiedzi pana Janusza, nie śledzę wszyskiego co on tam powiedział, wiem że ma wiernych wyznawców, ja się do nich nie zaliczam.

Wypowiedź uważam za głupią, po prostu głupią. Czy to profanacja? Nie sądzę, sądzę że to nieznajomość religii i historii Polski połączona z przymusem powiedzenia czegoś kontrowersyjnego, bo akurat są słuchacze.

Co ja zrobię że pan Janusz mimo 7mego krzyżyka na karku, jeszcze nie wie co będzie robił jak dorośnie? Czy będzie, politykiem, cyrkowcem, felietonistą czy też może jakimś ajatollachem czy rabinem? Myślę że chce być tym wszystkim po trochu. 

Człowieku kiedy ty śpisz?

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 29 maja 2019 05:31
29 maja 2019 17:06

Lepiej żeby brakło "do pierwszego" 300zł niż 500zł to fakt, ale dalej brakuje, dalej trzeba pożyczać i dług dalej rośnie, coś źle napisałem? GUS podaje dane mam komunikat ale coś mi się próba wklejenia nie udaje.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 28 maja 2019 18:22
31 maja 2019 10:35

Ale o czym tu gadac? Od 8 do 20 siedzi jedna komisja, ktora pilnuje "prawidlowego przebiegu wyborow", a po 20 przychodzi nastepna ekipa, ktora liczy glosy. Sprobuj sie zglosic na ochotnika do tej nocnej komisji liczacej glosy, ktora robi z tego protokol i potem go dalej przekazuje, albo wbij sie w jakas miejska, nocna komisje liczaca glosy. Wtedy mozemy porozmawiac o sensie wrzucania kartki do urny.

O 1944 roku model organizacji glosowan sie nie zmienil. Co najwyzej lekko sie zmodyfikowal. Do dzis apele o "swiadomosc obywatelska" pozostaly aktualne od czasow Bieruta. Po porady "jak sie to robi" eksperci PKW jezdzili do Moskwy, a nie np. do Bern w Szwajcarii, w kraju, w ktorym od dekad glosuje sie kilka razy do roku. Jesli chodzi o organizacje glosowania, przebieg, kontrole i wyeliminowani oszustw wyborczych, to nikt nie ma lepszych doswiadczen niz Szwajcaria. Karte do glosowania dostajesz do domu, razem z certyfikatem, ktory ma twoj kod kreskowy. Komisja na 80 tysieczne miasto jakim jest St.Gallen jest jedna. Robienie walko jest wyeliminowane praktycznie do zera.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować