-

Marcin-K

Kuchciński Gejt wstrząsnął mną do szpiku kości...

Napisałem wczoraj mało chyba fortunne zdanie, o tym że w polityce nic się nie dzieje. Chciałem trochę przejaskrawić sytuację, bo oczywiście nie ma nigdy tak, żeby nic się nie działo. Mnie chodziło bardziej o to, że nie dzieje się nic, co mogłoby mieć jakieś przełomowe znaczenie. W tyle głowy miałem jednak świadomość, że na ten moment na topie jest tak zwana sprawa Kuchcińskiego. Po czym takie rzeczy poznaję? Ano po tych takich fikuśnych małych standach reklamowych przy kioskach, w których najczęściej kioskarze (a właściwie ci, którzy jeszcze nie wymarli) wystawiają szmatławce w rodzaju Wyborczej albo Faktu (Fakt jest zdecydowanie ciekawszy). W poniedziałek kupuję niemiecki Przegląd Sportowy i wtedy zerkam na okładki szmatławców. I tam jest zawsze a to jakieś bestialskie morderstwo, a to pijany Durczok, albo jakaś kolejna straszliwa afera związana z PiS-em. W ostatni poniedziałek mignęła mi na okładce Faktu znajoma twarz marszałka Kuchcińskiego. I to tu, to tam, raz za razem dolatywały do mnie jakieś kolejne strzępy informacji o "aferze Kuchcińskiego" i jego beztroskim lataniu państwowymi samolotami.

Jestem już po tych czterech latach rządów PiS-u oraz wcześniejszej dekadzie oskarżania tej partii o wszystko, co tylko komuś przyszło do niezbyt rozumnej czaszki, tak nastawiony, że ja będę bronił tego PiS-u nawet wtedy, gdy wyjdzie na jaw, że Jarosław Kaczyński dopuścił się jednak czynów lubieżnych na tym swoim kocie i tak naprawdę to ma konto i to wypchane taką ilością dularów, że mógłby zawstydzić katarski kalifat. Jak to możliwe, ktoś zapyta, że ja mogłem tak nisko upaść, by tak jawnie okazywać swoje lizusostwo wobec PiS-u. Ano możliwe. I co w związku z tym? Gdybym chciał zrobić taki numer, że dziennie pisałbym pięć, no dobra, niech będzie że trzy teksty o wymyślanych aferach związanych z PiS-em, to miałbym roboty na najbliższą dekadę, o ile wcześniej nie popełniłbym samobójstwa z nudów. Zliczałbym to alfabetycznie. Od mającego nadejść finansowego Armagedonu po zabijanie niedoszłych licealistów.

To nie ja taki się zrobiłem. To zrobili takiego człowieka ze mnie ci wszyscy głupi ludzie, którzy co jakiś czas próbują coś PiS-owi doszyć, a robią to tak fantastycznie i wprawnie, że nawet znajomy mojego znajomego, który jest autentycznym komunistą z poglądów i dotąd głosował całe życie na SLD, powiedział niedawno, iż jemu w obliczu upadku intelektualnego całej tej zgrai zwanej opozycją, nie pozostaje nic innego jak oddać ze wstrętem swój głos na PiS. Oczywiście zaraz wyskoczy jakiś, pardon, idealista i powie że nie ma się czym chwalić. Moim zdaniem jednak jest.

Patrzyłem więc na te okładki i nagłówki newsów z Kuchcińskim w roli głównej i myślałem sobie, że jest już naprawdę z nimi bardzo, bardzo źle. Przyznaję się szczerze: przeczytałem jeden jedyny artykuł tej sprawie poświęcony i tam Kuchciński stwierdza, że przez cztery lata on gdzieś tam poleciał dwadzieścia kilka razy i to tak naprawdę zawsze działo się na tak zwanej podkładce. I tyle. To jest ta cała afera. I kiedy czytam wzburzone teksty ludzi, wokół których, często praktycznie metr obok, dzieją się najróżniejsze straszne rzeczy, a oni, niczym posiadacze jakichś magicznych okularów, widzą nieustannie tylko trzy literki "P", "i", i "S" i liczą jeszcze w swojej bezdennej głupocie, że te parę lotów Kuchcińskiego przewróci rząd Morawieckiego a Polacy oddadzą przez te jego loty władzę Schetynie, to zaczynam jednak się przekonywać, iż mój pesymizm co do najbliższych wyborów jest jednak nie w pełni uzasadniony.

Nie wiem, czy kiedykolwiek ktoś z oburzonych lotami Kuchcińskiego miał cokolwiek wspólnego z instytucjami państwowymi, przez całe dekady mozolnie rzeźbionymi przez ludzi, którzy dziś zabraniają Kuchcińskiego żonie wrócić do domu samolotem, który i tak leciałby pusty. Najpewniej nie, bo wtedy wiedzieliby jaka jest skala marnotrawienia pieniędzy w świetle prawa nie tylko polskiego ale i unijnego. A jeśli mieli z tym wszystkim styczność i nadal próbują zrobić z Kuchcińskiego malwersanta, to znaczy że coś jest nie w porządku z ich poczuciem rzeczywistości.

Kuchciński malwersantem. Coś nieprawdopodobnego. No to po prostu straszne.tagi: pis 

Marcin-K
6 sierpnia 2019 11:27
35     1787    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @Marcin-K
6 sierpnia 2019 11:45

Ale on narusza święte zasady, że miś musi być niewiadomopoco i w oparciu o 6 instytucji. I to każdy światły, nowoczesny Polak rozumie, a Ty taki nierozgarnięty. Razem z tym Kuchcińskim.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 6 sierpnia 2019 11:45
6 sierpnia 2019 11:47

Czyli że jego wina polega na tym, że dał się złapać na tych swoich Malwersacjach Stulecia?:)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 6 sierpnia 2019 11:47
6 sierpnia 2019 11:54

Ze dał się złapać, że wiadomo po co i że nie miał zgody 6 instytucji.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Marcin-K
6 sierpnia 2019 12:01

Iiii,a co to samolotowi za różnica jak wsiądą jeden,dwa czy trzy Kuchcińskie? I tak musi lecieć.Nie mają już się czego czepiać.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DYNAQ 6 sierpnia 2019 12:01
6 sierpnia 2019 12:03

Tak, bo oni wierzą w to, że rząd Tuska upadł od tego, że on latał za dużo samolotami.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
6 sierpnia 2019 12:09

też jezdem wcząśnięty nie zmieszany... ciekawe czy w czasie lotów zaglądał pilotom do kanapek a stewardesom w... sami wiecie gdzie

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 6 sierpnia 2019 12:09
6 sierpnia 2019 12:16

Jak leciał z żoną to chyba stewardessy zostawił w spokoju. Ale kto go tam wie. To taki straszny i zdolny do wszystkiego człowiek. Wystarczy na niego popatrzeć. Istny diabeł.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 6 sierpnia 2019 11:47
6 sierpnia 2019 12:16

Zawsze winny jest ten kto daje sie złapać. To jak z alkoholizmem, tylko ten jest pijakiem, kto się do tego przyznaje. Reszta to smakosze

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 6 sierpnia 2019 12:16
6 sierpnia 2019 13:00

Tak jest - i dlatego Donald Tusk nie jest malwersantem tylko miłośnikiem awiacji:)

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @Marcin-K
6 sierpnia 2019 13:08

Jak PiS wygrało wybory w 2015, to kolega z pracy obiecał, że będzie im patrzył na ręce!

Ja na to, a poprzednikom patrzyłeś na ręce?

On, poprzednicy nie obiecywali, że będą uczciwi.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Klasyk 6 sierpnia 2019 13:08
6 sierpnia 2019 13:14

Nawet obiecywali, że nie będą.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K
6 sierpnia 2019 13:49

Ale te afery nie są po to by obrzydzić P

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 6 sierpnia 2019 13:49
6 sierpnia 2019 13:50

PiS pisowcom... One są do podniecania/m obilizowania pozostałej "większości społeczeństwa"

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 6 sierpnia 2019 12:16
6 sierpnia 2019 14:16

np. w PRL-u , które dbała o image  państwa poważnego, czyli gtraktowalo sie serio, pijak to był "święta krowa", bo co dostał od państwa jako wynahrodzenie za pracę, albo  rónie często tylko za etat, to w szybkim czasie przepijał, ergo zwraał do budzetu, to co zatobił. DXlatego miał specjalny status i nie zdarzyło sie, zeby kogokolwiek za tzw. pijaństwo wyrzucano z pracy (poza kontrolerami lotów i temu podobnymi wrazliwymi miejscami).  Obrót wypłata - zwrot nbył zorganizowany w cyklu miesięcznym, i budżet awsze miał zagwarantowany "bufor"  w postaci sporej ilości alkoholików.

Walka z alkoholizmem miała podobny skutek, co i walka z kapitalizmem. Obyddu nikt nie traktował serio, a tylko prawomyslnie brzmiący propagandowy  slogan.

zaloguj się by móc komentować


DYNAQ @Marcin-K
6 sierpnia 2019 15:22

Gdzieś miesiąc temu chyłkiem przemknęła informacja o aresztowaniu trzech osób zamieszanych w wyłudzenie z PKP miliarda złotych-i dalej cisza...to tak dla skali.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DYNAQ 6 sierpnia 2019 15:22
6 sierpnia 2019 15:29

O tak, PKP to jest to. U mnie w mieście od dwóch lat remontują panowie z firmy wynajętej przez PKP peron. Wszystko jest rozgrzebane i końca nie widać. MInął właśnie rok po terminie. Mam ogromną chętkę to jakoś zjadliwie opisać, ale wiem już z długiego doświadczenia pisania, że ludzi takie rzeczy jakoś nie ruszają. A tam przecież jest pierwsze sito przez które wylatują nasze "piniondze". 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 6 sierpnia 2019 13:49
6 sierpnia 2019 15:32

No są, ale ja wiem, że takie nawałnice medialne odkładają się teżu ludzi w głowach którzy wcale nie są jakoś bardzo antypisowscy, albo i nawet głosują na PiS. "No bo faktycznie, czemu on tak sobie lata". A przecież cała ta sprawa to jest jakiś żart. 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @Marcin-K
6 sierpnia 2019 16:08

Miał Pan rację w swoim wczorajszym komentarzu.

W Realu24 już odblokowane.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 6 sierpnia 2019 15:14
6 sierpnia 2019 16:38

I ma zaradne dzieci na dodatek.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @mithrandir 6 sierpnia 2019 16:08
6 sierpnia 2019 16:38

No to było łatwe do przewidywania. Oni chyba już mieli parę razy ten kanał blokowany i za każdym razem jest to samo jojczenie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K
6 sierpnia 2019 18:30

W Świecie Innego (TVN) Kuchciński musi być tematem numer jeden, bo mój kolega - człowiek, którego motorem napędowym jest nienawiść do PiS - co chwilę wrzuca mi jakieś porażające dane na ten temat. Dziś dołożył temat ustawy 477, by mi uświadomić, że PiS sprzedaje Polskę Żydom. Zapytałem, czy PO tej sprzedaży zapobiegnie i czy to w ogóle wypada sugerować, że roszczenia żydowskie są bezzasadne, ale nie odpowiedział.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 6 sierpnia 2019 15:32
6 sierpnia 2019 20:20

Ano,  faktycznie, bo przecież  powinien jeździć rowerem (żona na ramie od roweru).

Albo jeszcze lepiej per pedes

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @DYNAQ 6 sierpnia 2019 12:01
6 sierpnia 2019 22:55

Samolot lata warszawa Rzeszów rejsowo? Czy ktoś w nim siedzi czy nie? Czemu Borusewicz jeszcze nie wisi na haku?  Zwócę uwagę na staropolskie przysłowie; "Kruk, krukowi oka nie wykole".

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @porfirogeneta 6 sierpnia 2019 22:55
7 sierpnia 2019 00:04

Borusewicz nie wisi, bo latał jeno odsikiwać psa. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Marcin-K
7 sierpnia 2019 08:21

problem nie tkwi w tym, że samolot latałby pusty;- i warto wiedzieć na czym ten problem polega, bo bynajmniej nie na tzw. podkładkach;- 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @qwerty 7 sierpnia 2019 08:21
7 sierpnia 2019 08:29

A na czym polega? Ja się domyślam na czym. Mam styczność z urzędami, urzędnikami i spółkami skarbu państwa. Tam siię żyje po bizantyjsku, zwłaszcza już od pewnych stanowisk w górę. Tam się traktuje pewne przywileje jako oczywistość. Tam prawo i przepisy są traktowane w bardzo osobliwy sposób. Ja to wszystko wiem. Wiem, co się dzieje w administracji państwowej, nad której "standardem" pracowało wiele osób w poci czoła już od roku 89'. Należałoby z tym zrobić jakiś porządek. I stąd się bierze to, że potem łatwo można uderzyć w KOGOKOLWIEK z polityków, bo każdy jakoś tam korzysta z funkcjonowania tego systemu i nawet się nad tym nie zastanawia. I łatwo tym uderzyć gawiedzi po oczach: patrzcie, Kuchciński lata z żoną za nieswoje. Ja tu wyświewam robienie z Kuchcińskiego malwersanta. Znam osobiście pewną osobę, żonę wysoko postawionej persony ze społki skarbu państwa. Jest to osoba wściekle nastwiona do PiS-u i Kaczyńskiego a mężuś stołki tam wyciera od piętnastu lat. I ona też dziamga na Kuchcińskiego. Sama jeździ służbową limuzną męża na zakupy.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 6 sierpnia 2019 20:20
7 sierpnia 2019 08:29

No Tusk przecież miał latać samolotami rejsowymi. Raz chyba poleciał - w teleexpresie później to pokazywali. Żona pewnie w tym czasie poleciała rządowym/.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 6 sierpnia 2019 18:30
7 sierpnia 2019 08:31

Ja też mam takiego kolegę. On marzy o Polsce w której praktycznie nie ma żadnych podatków a jednocześnie wszystko jest takie jak na zachodzie: drogi, służba zdrowia, szkolnictwo... A, i zapomniałem - nie chce mu się chodzić na wybory. No i rzecz jasna wszędzie widzi żydów.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @porfirogeneta 6 sierpnia 2019 22:55
7 sierpnia 2019 08:37

albo: kruk krukowi łba nie urwie

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @Marcin-K
7 sierpnia 2019 09:32

Kurnik nawet o tym trąbi:

https://www.kurnik.pl/

Ale gdzieś znalazłem info, że to już nie 23, lecz 100 lotów było i swoją drogą Czcigodny Pan Marszałek tłumaczy się głupawo i niespójnie.

Może się martwi, że na jaw wyjdą jego wyczyny nieco innej natury

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
7 sierpnia 2019 12:12

W dzisiejszych czasach, gdy nawet studenci latają kilkanaście razy w roku gdzieś tam, to chyba nie jest specjalnie dziwne, że marszałek dużego państwa też sporo lata samolotami. A poza tym ja sobie jeszcze poczekam. Mediów internetowych trąbiących o "zbrodniach PiS-u" to ja już widziałem w życiu tysiące.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @KOSSOBOR 7 sierpnia 2019 00:04
7 sierpnia 2019 22:16

A marszałek w misjach humanitarnych, jakieś leki zrzucał czy coś.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 7 sierpnia 2019 08:29
7 sierpnia 2019 22:18

Takie ma znajomości a, w Hollandii siedzi, ściemniacz.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
7 sierpnia 2019 23:00

Nie wiem czy wiecie ale pan Marszałek ma instagrama https://www.instagram.com/marek_kuchcinski/?hl=pl

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować