-

Marcin-K

Luter pracuje w TVN

Znów nie dzieje się nic takiego, czemu warto byłoby poświęcać tekst, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, człowieka uwielbiającego sprawy „nieważne”. A jak już się nie dzieje zupełnie nic, to wtedy trzeba naprawdę mocno się schylać, żeby znaleźć jakiegoś małego choćby prawdziwka. No i znalazł się takowy – Szymon Hołownia się nazywa. Hołownia, który – jak donoszą media workerzy – ma kandydować na prezydenta, jako kandydat „obywatelski”.

Wiem, to totalny absurd, ale ja jakoś nie mogę przestać o tym myśleć. Bo co to znaczy: startuję w wyborach. Ktoś przecież musi za to „startuję” zapłacić. Ktoś musi to zorganizować, bo przecież nie mówcie mi, że Hołownia rano wstał z łóżka, pomodlił się gorliwie jak przystało naczelnemu katolikowi III rp, i stwierdził: „bendem startował w wyborach prezydenckich”. Ktoś musiał go do tego, ekhm, predestynować.

Hołownia to człowiek mediów, które to z kolei media to po prostu wydział propagandowy Berlina i Moskowii. To te media zrobiły z niego Szymona Hołownię jakiego znamy, a jakiego go znamy, to wszyscy wiemy. Decyzja o kandydowaniu Hołowni (wciąż nie potwierdzonej, ale jeśli znowu któryś z nich wycofałby się z zapowiadanej walki, to już chyba Wilanów by zapłonął) musiała więc zapaść gdzieś wyżej. Postalkowałem trochę w sieci, ale nic nie znalazłem. W jednej z tysiąca notek rozrzuconych po internecie, a pisanych jakby z jednego wzorca, znalazłem „insiderską informację”, że jakiś tajemniczy biznesmen złożył zamówienie na sondaż mający zbadać ewentualny popyt na Hołownianą kandydaturę. Tyle. Skoro jednak za Hołownią stoi TVN, to właściwie trudno uznać, że dzieje się to bez udziału tej wspaniałej stacji. Nie ma na to oczywiście rzecz jasna żadnego dowodu, poza tym że nawet jeśli to jest nieprawda, to i tak w to trzeba wierzyć.

I ja wcale nie zamierzam śmiać się z Hołowni. Moim zdaniem to świetny pomysł – biorąc pod uwagę absolutny upadek ludzi Platformy, których wizerunku nie da się sprzedać nikomu w miarę normalnemu. Nie ma możliwości by znaleźć pomiędzy nimi kogokolwiek, kto albo już na pierwszy rzut oka nie wyglądałby jak oszust matrymonialny albo menel spod Żabki. Hołownia to kandydat idealny z innych jeszcze powodów. Hołownia to miniaturowy polski Luter. Czyli katolik zbuntowany choć gorąco wierzący. Jak przeczytałem w notce poświęconej mu na „Pudelku” (tak, tam między innymi mnie zrzuciło w czasie researchu) Hołownia pragnie reformy Kościoła. Bo jego zdaniem politycy nie powinni przemawiać w świątyniach, a sami księża nie powinni udzielać się w mediach. Hołownia ma wypracowany pewien specyficzny system. Na pytanie o aborcję odpowiada: jestem przeciwny aborcji, ale państwo to nie Kościół, a w państwie żyją ludzie, którzy do kościoła nie chodzą. Związki jednopłciowe czy tam partnerskie? Hołownia odpowiada: ja jestem przeciwny, ale nie wszyscy w państwie…, Kościół to nie…, musimy o tym pamiętać. I tak jest w każdej możliwej kwestii. A, i  jeszcze religia w szkole. Zgadnijcie jak odpowiedział Hołownia? Tak samo, brawo. Tyle że dodał, że „mojemu Kościołowi nie zaszkodzi wyprowadzenie religii ze szkół”.

Hołownia jest więc de facto protestantem, nazwijmy rzecz po imieniu. Choć zapewne gdybym powiedział mu to w oczy, to dostałbym po twarzy, jak ten ksiądz który się rzekomo do niego przystawiał. Czyni to wszystko Hołownię kandydatek idealnym. Młody, z prezencją, wierzący ale nie zaciągający się, pokazującym że można być katolikiem a jednocześnie mieć „zdrowe poglądy”.

Hołownia moim zdaniem zostanie wypuszczony do walki. Coś mi się wydaje, że on może znaleźć większą publisię niż nam się wszystkim może wydawać. Nawet jeśli nie wygra wyborów (a pewnie nie wygra) to spełni pożyteczna rolę: zbada jak daleko można posunąć się w produkcji polityka z probówki. Może też odebrać jakieś głosy tym, którzy z niechęcią oddają głos na PiS, a mniej są zorientowani w tym co się odbywa nad ich głowami. Może też zatrzymać Kosiniaka-Kamysza w marszu po „wielkomiejskie” lemingi i też te „małomiasteczkowe”, a tym samym zrobić pick’n’roll dla Kidawy którą zapewne będzie trzeba nieść do tych wyborów w kilka osób żeby się nie rozpadła do maja.

Hołownia będzie miał licencję na mówienie wszystkiego i zagadywania ewentualnych debat odpowiednio spreparowaną watą. Każde pytanie będzie mógł odbić oskarżeniami o próbę „dzielenia Polaków” bo on tym hasłem szermuje bardzo często. Któż mógłby lepiej „zjednoczyć” Polaków niż medialny katolik stwierdzający że przecież nie wszyscy chodzą do kościoła, więc trzeba pomyśleć o tym, by prawo nie tłamsiło ich poglądów?

Hołownia nie ma męża, tylko żonę i dziecko. Z tego co mnie się wydaje to nie chla jak Kukiz i być może ma na tyle czystą kartę, że nie da się go łatwo przekopać. Politycy Konfederacji mogą tylko bezwiednie patrzeć jak działa, bo przecież on na każdy ich zarzut odpowie – ależ ja jestem tak samo katolik, jak wy.

Jak to mówiła Salci, na katolików z tefałenu uważajci.tagi: hołownia 

Marcin-K
9 listopada 2019 15:28
31     1817    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Szczodrocha33 @Marcin-K
9 listopada 2019 15:48

"Hołownia to kandydat idealny z innych jeszcze powodów. Hołownia to miniaturowy polski Luter."

Jaki kraj taki Luter. 

Mielismy kieszonkowego Talleyranda w osobie Radka Sikorskiego, to mozemy miec kieszonkowego Lutra.

W naszej niezawodnej wikipedii, w biogramie Holowni, podano tytulu jego ksiazek.

Jeden z nich: "Bóg, kasa i rock'n'roll wspólnie z Marcinem Prokopem"

Czy Bog potrzebuje kasy i rozglosu? Na pewno nie.

Z pewnoscia natomiast potrzebuje tego Holownia.

On jest celebryta i dyzurnym autorytetem - zawodowym katolikiem [tak jak Terlikowski].

Zeby zapobiec rosnieciu takich chwastow jak Holownia czy wspomniany wczesniej przeze mnie Sikorski, trzeba by chyba wjechac na teren Wilanowa buldozerami, a mieszkancow wsadzic do pociagu i wywiezc na Kamczatke.

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K
9 listopada 2019 15:49

Hołownia, polityk in vitro. Niepokalanie poczęty. Wszystko pasuje. Prawdziwy zbawca. 
Panie miej nas w opiece.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
9 listopada 2019 15:52

Ale ma pan racje. Szymon Holownia moze troche namieszac w nadchodzacych wyborach.

Ktos go wysunal z ramienia na czolo. I manipuluje nim pod plaszczykiem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 9 listopada 2019 15:52
9 listopada 2019 16:02

Moim zdaniem również - może namieszać. Promocje w tefałenach na pewno będzie miał. Nie ma wad wszystkich poprzedników "obywatelskich". Szukanie nowego Tuska trwa - a jak się znajdzie Tuska, to się do niego wyskrobie nową platformę.

zaloguj się by móc komentować


betacool @Marcin-K
9 listopada 2019 16:08

Jak to ma być kandydat obywatelski, to kim ja w takim razie jestem. Chyba kandydatem na obywatela...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
9 listopada 2019 16:12

Albo obywatelem przeniesionym do rezerwy:) Ja zapewne również - z kategorią E.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K
9 listopada 2019 16:43

No tylko, że stare wzmożone kodziary z Krakówka wołają głośno o superprawnika, kóry im zawiłości konstytucyjne wyjaśnia, czyli Marcina Matczaka.

Być może w eter puszczane są różne kandydatury, aby sprawdzić efekt?

W sumie kogo by mogli jeszcze wystawić jako tego obywatelskiego? Jachirę?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
9 listopada 2019 16:45

To już chyba nieaktualne. Ktoś zamówił nowy sondaż i wyszło że jest lepszy kandydat na obywatelskiego prezydenta:

https://wpolityce.pl/m/polityka/472201-kurski-w-gw-atakuje-opozycje-i-wskazuje-kandydata

Podobno jest nim niewymieniony z nazwiska RPO. I to mogło by być ciekawe. A na marginesie właścicielem TVN-u zostali Amerykanie, a więc... opcja niemiecka i rosyjska mediów w Polsce została ubogacona.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 9 listopada 2019 16:43
9 listopada 2019 16:48

Na to wygląda. Aczkolwiek myślę, że Hołownia z tych wszystkich aparatów miałby największe szanse stać się nowym Kukizem/Biedroniem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 9 listopada 2019 16:45
9 listopada 2019 16:50

Wydaje mi się, że jednak w tej chwili to TVN ma większe możliwości operacyjne niż zzombiała GW. Hołownia ma tę przewagę, że jego twarz jest znana z telewizji rozrywkowej. Gdyby zapytać dziesięć osób na ulicy kto to jest Bodnar i kto to Hołownia to myślę, że Hołek miałby tu o wiele większą rozpoznawalność. Jeśli to jest medialny szczurek z tym Hołownią to znaczy że oni jednak tam zupełnie nie myślą. Ja gdybym tym interesem zawiadywał to był Hołka wypuścił do boju.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Szczodrocha33 9 listopada 2019 15:48
9 listopada 2019 18:07

On jest dyżurnym katolikiem light. Terlikowski robi za dyżurny beton. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 9 listopada 2019 16:02
9 listopada 2019 18:10

Jeśli faktycznie wystartuje, będzie kandydatem TVN. Oczywistym więc jest, że jego zadanie to zaszkodzenie Dudzie. Jak dla mnie to kolejny krok do uniemożliwienie reelekcji w pierwszej turze. Razem z kandydatem Konfederacji na pewno da radę.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 9 listopada 2019 15:48
9 listopada 2019 19:57

Pociągiem na Kamczatkę nie da się dojechać

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 9 listopada 2019 18:10
9 listopada 2019 20:04

To jeszcze Bodnara zaczęli testować.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @przemsa 9 listopada 2019 18:10
9 listopada 2019 21:51

Wracamy do starej dyskusji:) Kandydat Konfederacji nie będzie się liczył w tych wyborach, że tak się uprzejmię uprę. Będzie niewybieralnym przez wyborców antypisu antypisem. Jak będzie miał 2% to skomentuję pod tekstem Ewarysta. Myślę też jednak że oni będą szukali jakichs świeżych twarzy do zastąpienia tych wszystkich repów w kontekście rzeczywistego przekazania im władzy i taki Hołownia będzie testowany pod tym kątem. A to że mają zaszkodzić Dudzie - rzecz jasna.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 9 listopada 2019 21:51
9 listopada 2019 22:43

Przecież ja nie twierdzę, że będzie się liczył, że będzie miał choć promil szansy na chociażby drugą turę. Będzie się jednak liczył w tym sensie, że odbierze Dudzie te kilka procent, które przesądzą o tym, że niezbędna będzie dogrywka. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K
9 listopada 2019 23:39

Chciałbym poznać ktosia, który dwukrotnie przegonił Tuska spod żyrandoli, kazał startować do nich Braunowi, a teraz ponoć Hołowni.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 9 listopada 2019 16:50
9 listopada 2019 23:43

A ja tam myślę, że nie ma żadnej konkurencji pomiędzy tymi mediami, a jedynie panuje nie zawsze oczywista i łatwa do zauważenia, synergia. No i z tą rozpoznawalnością to raczej RPO ma chyba jednak większą niż niejaki Szymon. Muszą kogoś znaleźć, kogoś kto będzie jako tako, poważnie, robił kontrapunkt do właściwego wyboru, wyboru który nie ma w tej chwili poważnej kontrkandydatury. Nie mogą zostawić emocjonalnie tamtej strony wyborców bez cienia wsparcia i nadziei. Wyszłoby, że tyle lat byli oszukiwani, a tak wyjść nie może. Tak więc obojętnie kim będzie ten "kandydat obywatelski" jakiś, w miarę poważny, musi się jednak odnaleźć.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Marcin-K
10 listopada 2019 00:09

Rzuciłem kedyś sugestię że idelany kandydat na prezydenta to ktoś jak prof.  Kleiber, i to jest sensowne. 

Tusk rezygnuje a Kosiniak-Kamysz nie dostanie wsparac iSchetyn bo KO musi mieć  własnego kandydata choć tam najważniejsza jest wojna wewnętrznych frakcji. Po co jest cyrk Hołowiną i zaraz z Bondarem oraz pedałkiem Biedroniem by postraszyć  chłopców w piaskownicy że wiaderka pójdą do depozytu. Do końca grudnia powino się wyjaśnić   czy nie będzie  wspólnym kandydatem jakaś postać z zewnętrznego kręgu. 

I zwracam jeszcze uwagą na wystapienie Dudy i Ambsador Mosbachor - jak równy z równym przy dwóch mównicach - to nie gafa dyplomatyczna a przekaz. Dziś amerykański TVN ma kolejny cios w Dudę - ot trzeciożędny redaktorek który dwa razy nie wytrzymał nowicjatu w zakonie jest jego godnym konkurentem.  Ja rozumiem raz nie rozeznać powołania  ale dwa razy to świadczy o konstrukcji psychicznej  redaktorunia Hołowiny niedoszłego zakonika oraz  o tym że w zakonach są jeszcze mądrzy i bogobojni ojcowie i kpa łatwo przejrzą.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tadman 9 listopada 2019 23:39
10 listopada 2019 09:17

Ale to chyba nie ten sam "ktoś".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Nieobyty 10 listopada 2019 00:09
10 listopada 2019 09:20

No człowiek który mieni się katolikiem siedzi w siedlisku ludzi zdecydowanie wrogich temuż katolicyzmowi, bierze od nich pieniądze i się do nich uśmiecha. No wspaniały to człowiek musi być. Zapewne odpowiedziałby, że on jest jak Jezus wśród nierządnic...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
10 listopada 2019 09:40

Muszę to zacytować. Tusk w ostatnim wywiadzie:

można być chrześcijaninem, nie będąc wierzącym

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 10 listopada 2019 09:40
10 listopada 2019 11:13

Tusk jest osoba wybitnie wyedukowaną, co wszak wiadomo od zawsze.

Nieomal jak jego sąsiad, mędrzec z Gdańska.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 10 listopada 2019 11:13
10 listopada 2019 14:00

No faktycznie, nie zwróciłem uwagi - może Tuska rzeczywiście łapie juz lekka bolkoza:)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K
11 listopada 2019 13:43

Hołownia to stanowczo katolik zbuntowany, natomiast trudno znaleźć wiecej zbuntowanych katolików w jednym miejscu niż tutaj 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 11 listopada 2019 13:43
11 listopada 2019 14:05

Ale, że tu każdy jest inaczej zbuntowany, trudno znaleźć wspólny mianownik. Natomiast Hołownia jest zbuntowany "po linii". 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Marcin-K
11 listopada 2019 14:11

> Hołownia jest więc de facto protestantem, ...

Byłby pierwszym protestanckim prezydentem deklarującym się de nomine katolikiem. Tak ma pewnie dogadany KONTRAKT ze sponsorem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @krzysztof-osiejuk 11 listopada 2019 13:43
11 listopada 2019 14:13

Miło Cię tu gościć.

Czy ja wiem, czy ich jest tu aż tyle.. Jednak poza kilkoma wyjątkami ludzie raczej są ostrożni jeśli chodzi o tę tematykę. Choć fakt, że czasami czytając niektóre komentarze, to chodzenie do "kościoła posoborowego" to nie jest aby zdrada...

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K 10 listopada 2019 14:00
13 listopada 2019 19:57

Ze Adaś uczył demokracji Gruzinów to wiedziałem, ale nie byłem świadomy, że chłopcy z tej opcji sięgali dalej i to skutecznie.

Oglądałem na YT filmik z Mongołem mieszkającym jakiś czas w Polsce, który odpowiadał na stereotypowe pytania, typu co mu się u nas podoba, a co nie. Na pytanie o znajomość w Mongolii sławnych Polaków  padła odpowiedź, że znany jest Bogdan Borusewicz, bo pomógł im w obaleniu komunizmu. Teraz przynajmniej wiem dlaczego wykonał tyle lotów, dla niepoznaki z córką.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować