-

Marcin-K

Matka-Konfederatka

Z pewnością ponowne podejmowanie tematu niezwykle frapującej produkcji pod tytułem „Towarzyszka Panienka” to coś w rodzaju nikomu niepotrzebnej nekrofilii i jak to często bywa w moim przypadku wchodzę do tego zbiornika z nieczystościami w towarzystwie uczuć które angole określają jako „guilty pleasure”. Monika Jaruzelska stała się sławna na SN po tym, jak wrzuciła na swoją karuzelę Grzegorza Brauna – właściwie to co się tam wydarzyło, to dostateczny powód, by już więcej nie dotykać tej sprawy nawet kijem z odległości dwóch metrów. Cóż – i długo się trzymałem. Migały mi tylko na You Tubie strzęczycielskie w swym charakterze zachęty do obejrzenia kolejnych odcinków. Nie korzystałem tak długo, gdy migały mi na minaturkach twarze kolejnych gości – a to Patryk Vega, a to Korwin-Mikke, a to pan Cymański, którego – lecąc Toyahem – nieustannie mam na oku. Patrząc z oddali na ten nieszczęsny korowód uznałem w duchu, że produkt ten, niezależnie od przynależnych mu bardzo złych intencji, kona w gorących płomieniach unieważnienia. W tych dniach, kiedy to nie właściwie z automatu nie powinno się sięgać po słowo na literę k, aby odciągnąć myśli gdzieś indziej kliknąłem w kanał pani Moniki, gdyż ku mojemu zaskoczeniu pojawił się tam... sam Stanisław Michalkiewicz, który właściwie jest w tej chwili, jeśli chodzi o internet, dosłownie wszędzie, wciąż i nieustająco reklamujący się jako twórca wykluczony. Obejrzałem, przesłuchałem i zamiast wyjść z tej zabawy z odrobinę lepszym humorem, powróciłem do nastroju posępnego.

Głównym powodem takowego stanu nie jest wcale sam Stanisław Michalkiewicz, ani też powody którymi nim kierują by wykonywać takie a nie inne ruchy, ani też to, co on tam u tej Towarzyszki mówił. Nie daję do tego linki – a niech jak ktoś chętny sam tego szuka i ogląda to na własną odpowiedzialność. Daję jednak szybki briefing – Stanisław Michalkiewicz, do taktu dziwacznych pomrukiwań gospodyni w rodzaju „mhm”, mówił to co zawsze i rozpostarł perspektywy doskonale wszystkim znane. Nie zabrakło oczywiście tematu żydów i ich roszczeniowej polityki wobec Polski, co Towarzyszka Monika skwitowała podszytą aspiracyjnością w wyjątkowo żenującym stylu, opowieścią o tym, jak to jej ex-partner który to raczył być Francuzem, zdziwił się, że Polacy są tak przejęci tymi żydami, skoro on Francuz, obywatel państwa, które jeśli chodzi o stosunki z żydami brało dużo ciaśniejsze zakręty, ma to kompletnie gdzieś. Gdybym był jakimś fanem Michalkiewicza, to zdziwiłbym się, że pani Monika nie pociągnęła tematu i nie porwała go w stronę osiągnięć w tej dziedzinie jej tate datowanych na bodajże końcówkę lat sześćdziesiątych. Nic takiego się nie wydarzyło, a sam Michalkiewicz nie dał odpowiedniego sygnału. Potem były tylko rozmówki o wolnym rynku, homoseksualistach i nic więcej czego byśmy nie znali. Tyle.

Opowiadam więc o tym wreszcie, co mnie w tym wszystkim wpędziło w smutne rozmyślania. Otóż w pewnej chwili Towarzyszka Monika z tym swoim sardonicznym uśmieszkiem nad niepokojąco wygładzonej twarzy stwierdziła, że u niej w komentarzach najwięcej jest nie wcale żadnych lewicowców, lewaków, czy innych eseldowskich zomkbiaków, tylko kibiców partii o nazwie Konfederacja. Rzuciła nawet – co Michalkiewicz przyjął z dobrotliwym uśmiechem – że ona powinna właściwie zmienić nazwę swego kanału na „Matka-Konfederatka”.

Coś mnie wówczas tknęło i zjechałem w dół na komentarze. I rzeczywiście. Towarzyszka miała „sto procent racji”. Zdecydowana większość komentarzy cechuje się tam przedziwnie rzewnym tonem i nieznośną kokieteryjnością wobec twórczości Towarzyszki, która to – zdaniem komentujących – stanowi niezwykłą wręcz wyspę jakości na rynku publicystyki. Fakt kolejny – duża część tych peanów przylatuje ze strony ludzi, którzy poglądy mają wyostrzone w znanym nam choćby tylko z produkcji tej całej prawicowo ideowego internetu kierunku. Pani Monika łapie ten wiatr w żagle doskonale i nawet podczas serii pytań czerpanych z internetowego ścieku powołała się na komentatora, który przyjął sobie elegancki kryptonim operacyjny „stop pisowskiej zarazie”.

Dość gadania – może jednak zaprezentuję tu kilka takich komentarzy dla lepszego zobrazowania zjawiska.

 

Pani Moniko prosimy wywiad z Dr Mentzenem

Oglądając ten wywiad, mam wrażenie że oglądam stare dobre dziennikarstwo, które już dawno wyginęło. Klasa.

Braun, Korwin, Michalkiewicz. No po prostu chyba najlepszy obecnie kanał na youtube. To teraz bardzo prosimy Krzysztofa Karonia :)

Cóż za arcyciekawe starcie cywilizacji. Oboje Państwo, mimo skrajnie innych poglądów, prezentują wysoką kulturę słowa i osobistą. Intelektualna uczta.

Znakomity odcinek. Warto było czekać. Wszystkiego dobrego dla Pani Jaruzelskiej. A Pan Michalkiewicz to postać wybitna. Zawsze może liczyć na swoich słuchaczy.

Miła pogawędka Matki Konfederatki z Mistrzem pióra, słowa i myśli.

Pani Moniko, oprócz generała Dukaczewskiego kolejnym gościem powinien być Pan Marian Zacharski. Serdecznie i ciepło Panią pozdrawiam.

Pani Monika najwyzszy poziom. Jako prawicowiec nigdy bym nie pomyslal ze napisze take recenzje?

 

Dość, wystarczy. I tam jest tak w kółko, można przewijać, przewijać i przewijać.

 

I to jest tak naprawdę koszmarne. Bo widać dzięki temu, jak łatwo wpuścić całe szeregi tak zwanych zwykłych ludzi w pułapkę bez wyjścia, nad której drzwiczkami wisi szyld, no dobra, lecę na ostro, Konfederacja. I na jakich emocjach jest to wszystko smażone. Ktoś powie – to jest tylko internetowa bańka, czyli liczna dosyć grupa wariatów i ludzi zaburzonych, która ciągnie się niczym markietanki za każdym wojskiem. Pozwolę sobie się nie zgodzić. To jest jednak przypadek wyjątkowy i szczególnie perfidny ponieważ hodowany w oparciu o sprawy ważne dla każdego w miarę normalnego człowieka, czyli o wiarę katolicką, własność, prawo, wartości oraz państwo. Mało tego – sprzedawane jest to ludziom na podobnej zasadzie jak wpędzono całe pokolenia młodzieży w twórczość nazywaną punk-rockiem, który został de facto wymyślony w zaciszach marketingowców, czego dowodem jest historia powstania zespołu Sex Pistols. Mam na myśli ten swądek egzaltowanego buntu i poczucia w tym buncie wręcz elitaryzmu. Hasło antysystemowość chyba już się sprało i nikt nie chce go używać w obawie przed skojarzeniami z tym wariatem i szelmą Kukizem. No ale nadal tak to działa – my wiemy więcej, my wiemy jak uratować kraj, i dlatego nikt się nie chce z nami zadawać, choć my widzimy że idzie katastrofa, a jak Lepper mówił o Klewkach, to też wszyscy się śmiali. To że ich własny guru nie widzi problemu żeby zasiąść w foteliku u pani Towarzyszki to jest raz. Dwa – że nie widzą tego ani jego fani, ani chyba w ogóle nikt kto kibicuje tej Konfederacji, bo ja takich głosów nie słyszę. Kiedy ja powiem że głosuję na PiS, i będę to robił nadal z uśmiechem na twarzy, to wiadomo: jestem dureń i szelma. Ale czy ktokolwiek w tym towarzystwie powie: ej, chwileczkę, czemu Michalkiewicz idzie do Jaruzelskiej i pijąc kawkę w drogiej porcelanie literalnie ją uwiarygadnia a sam siebie degraduje, sam siebie, a przy okazji wszystko to w co tak mocno wierzymy. Nie, nikt nie powie – na razie zajęci są narzekaniem na PiS, to znaczy „pisowską zarazę”.

 

Nie mam zamiaru nikogo prostować, ani mu czegokolwiek tłumaczyć – każdy ma swój rozum i niech głosuje na kogo tam uważa. Wydaje mi się jednak, że tak skończy cały ten projekt, właśnie na fotelu u Jaruzelskiej. Widać bowiem już chyba dostatecznie wyraźnie, że jeśli chodzi o politykę i publicystykę z nią związaną, istnieje do dyspozycji ledwie kilka ofert i poza nie nikt nie jest w stanie wyjść. Pozowanie na gnębionych i wykluczonych męczenników nie pomogło nawet PiS-owi, który taką poetykę eksploatował bardzo długo. Potem bowiem przychodzi symboliczne „sprawdzam”. Do gry muszą szybko wejść kombajny, które mają jeden cel – zamienić tych wszystkich buntowników w wariatów, a jeśli się nie uda, to przynajmniej w sojuszników. Każdy kto prowadził jakąś działalność na styku z klientem wie, że pierwszym krokiem do położenia danego interesu jest przejście z owym klientem na „ty”. Tu przejścia na „ty” nie było. Była tylko rzucona wesoło „Matka-Konfederatka”.tagi: konfederacja 

Marcin-K
22 marca 2020 13:28
59     2102    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
szarakomorka @Marcin-K
22 marca 2020 13:56

Nie oglądałem żadnego wywiadu, nawet z Braunem ale tak sobie myślę jaki ubaw musi nieć "panienka".

("Otóż w pewnej chwili Towarzyszka Monika z tym swoim sardonicznym uśmieszkiem")

zaloguj się by móc komentować

manama1 @Marcin-K
22 marca 2020 14:22

Problem z Polską jest taki, że prawie w przedzien pierwszego rozbioru "prawdziwi patrioci" szukali oparcia u księcia Henryka pruskiego (jednej z głównych "sprężyn" "rozwiązania kwestii polskiej"), a konfederaci cieszyli się nieustająym poparciem Austrii, która własnie sie do rozbioru szykowała. To tylko jeden z drobnych przykładów, a są  ich setki.

Na temat zaś samego programu i "wywiadówców" oraz komentarzy wypowiadac się  jednak nie będę - raz że nie widziałem, dwa  ze widzieć nie zamierzam, bo i po co.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @Marcin-K
22 marca 2020 14:25

Tylko dokończe; ku zaskoczeniu okazuje się że są jeszcze rzeczy, których nie potrafię "zasymilować" po prostu to ponad moje siły.

zaloguj się by móc komentować

Antonim @Marcin-K
22 marca 2020 14:43

a czy Pan Stanisław nie rzucił czasem w trakcie wywiadu jakimś nowym bon motem ?

bo z tego co pamiętam to on posiada bardzo stały zestaw ciętych ripost i odpowiedzi ..

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Marcin-K
22 marca 2020 14:44

Ciekawe, kto uruchomił operację "oswajania ciemnego ludu z córunią sowieckiego generała", co ma na koncie "wykonywanie rozkazów w tłumieniu protestów robotniczych na Wybrzeżu", "tłumienie buntów robotniczych 13 grudnia 1981 r." a cały jego życiorys, im bardziej szczegółowy, tym mniej wiarygodny. Teraz ktoś go kreuje na niemal Konrada Wallenroda a córunię na "panienkę z dworku", co to jednakowoż w dudzym domu mieszka. I do tego cudzego domu galopują na wyprzódki różni płomienni opozycjoniści, co się brzydzili kolaboracją, nawet najmniejszą.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @pink-panther 22 marca 2020 14:44
22 marca 2020 15:19

Może ktoś doszedł do wniosku że nadszedł czas na reaktywację "natolińczyków"...

zaloguj się by móc komentować

Szestow @pink-panther 22 marca 2020 14:44
22 marca 2020 15:31

Towarzyszka panienka podobno została wykolegowana przy wyborach przez Czarzastego i SLD obiecano jej miejsce na liście, a gdy już zamknięto listy okazało się że tego miejsca nie ma. Towarzyszka została z ręka w nocniku. Może więc się odgrywa uwiarygadniając Konfederacje dla resortowego elektoratu albo bardziej wiarygodna wersja że zwyczajnie się przewerbowała.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
22 marca 2020 15:46

Na pogaduszkach  z p. MJ nikt nie zająknie sie  o sprawie , która miałaby taki cięzar gatunkow,  jak choćby owe  wyśmiewane Klewki.

Niestety, Lepper powiedział nie tylko o Klewkach, ale miał zamiar powiedzieć jeszcze nt. kulis wyprawy do Smoleńska w 2010 r. Toteż postarano się, by z tym na pewno nie zdążył.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 22 marca 2020 14:44
22 marca 2020 15:49

oni nigdy nie wybrzydzają na kolaborowanie z tymi, którzy zapłacą im honorarium za udzielenie wywiadu.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
22 marca 2020 16:08

Marcinie..Krótko w tym temacie .. Pełen ostracyzm tego towarzycha..Michalkiewicz juz dawno sie uniewaznił..Zimkiewicza też do tego towarzycha  wrzucam oraz RN tych którzy organizują MN.. Jesteśmy w temacie zarazy.. Ale dobrze ,że przypomniałaś o tej specyficznej zarazie.. Nic nie tłumaczy tych debili, nic .. 

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @Marcin-K
22 marca 2020 16:12

Ta cała konfederacja to wielka ściema. Wszystko, co się liczy to kasa i na tym koniec. Nie można głosić jednego, a za chwilę swoimi czynami temu zaprzeczyć. Podłe i żałosne. Wielki Grzegorz lata co chwila do kolesia, który dosłownie gównem obrzuca Etruskow i nic mu się nie dzieje. Grzegorz ze zrozumieniem przytakuje, a obaj sprzedają teksty od których już rzygać się chce. Już ta wojna dawno miała być, ale kurna ciągle jej nie ma. No to trzeba straszyć kim i czym się da, tym razem będąc odpicowanym w garnitury żeby było wiarygodnie. Matka konfederatka się cieszy. 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @Marcin-K
22 marca 2020 16:17

Program TP powinien nosić nazwę 'MHHM+'.

Sprawdziłem video z GB, R Mazurkiem, KKM, SM i RAZem... oraz solowy (po co?) występ TP. Wymienieni, oprócz RM, którego nie znałem od tej strony, nie mieli do powiedzenia nic nowego, czyli odgrzewali stare zjełczałe kotlety, oraz 'korzystali z wyjątkowej okazji.

Solówka TP, to kompromitacja, paplanina pt pacz pani, brak swady, trudności budowania prostych, poprawnych i zrozumiałych zdań. Męczarnia. No i te tematy... oraz koniak (bułgarski?) pity z kryształowego kieliszka (jak za komuny).

***

Jakbym czytał własne myśli. Duży plus. 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K
22 marca 2020 16:51

Jadąc klasykiem: "Ja chyba, kurwa, śnię".

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
22 marca 2020 16:59

Ale również nie należy zapominać o pisowskich mezaliansach, wystarczy wspomnieć Ogórkową i Jakubowską .. Generalnie wszystko to sa lokaje, niczym szczególnym nie wyróżniający się , standard w polskiej polityce..

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
22 marca 2020 17:03

Moze Jaruzelska tworzy nowy front jednosci narodu?

Ona i tak ma w Polsce o wiele wieksze szanse na kariere polityczna niz Braun czy Michalkiewicz.

Mozna smialo przyjac, ze jakas 1/3 Polakow uwaza jej ojca za meza stanu i wielkego polityka.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Marcin-K
22 marca 2020 17:05

"Obejrzałem, przesłuchałem i zamiast wyjść z tej zabawy z odrobinę lepszym humorem, powróciłem do nastroju posępnego."

A po wpadać w stupor. To tylko przedstawienie, z rozpisanym scenariuszem,gdzie opłacani? (a może kto wie, to czystej wody altruiści) są wszyscy, łącznie z komentatorami. A jedyne, co prawdziwe, to, że to nadal jest towarzysz, bo drugi człon nazwy panienka jest jawną drwiną z zaproszonych gości, żeby później nie tłumaczyli się, że nie widzieli przy wejściu czerwonej latarni.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @szarakomorka 22 marca 2020 13:56
22 marca 2020 17:13

No a pomyśleć jaki ubaw musi mieć - jeśli na to patrzy - jej tate...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @manama1 22 marca 2020 14:22
22 marca 2020 17:15

Oni się rozprawiają z "rekonstruktorami sanacji", natomiast sami również rekonstruują, tyle że zupełnie co innego....

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Antonim 22 marca 2020 14:43
22 marca 2020 17:16

On właściwie jest sam żywym bon-motem. Na swoich spotkaniach w salkach jest bardzo, ale to bardzo pryncypialny wobec rozmaitych zjawisk. Podobnież Rockefeller spotykał się z Jaruzelskim i to było straszne, natomiast spotykanie się z jej córką przy kawce już tak straszne nie jest.

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K
22 marca 2020 17:16

Ty nie jesteś dureń i szelma głosując na PiS. To już dawno wygląda tak: Ja się dziwię, że ktoś taki, kto ma jakieś rozeznanie (to jest adresowane do ego interlokutora) i orientuje się, o co w tym wszystkim chodzi, może głosować na PiS. Dlaczego nie chcesz dać szansy tym, którzy nie mają nic wspólnego z tą Magdalenką? 
Można to skwitować tak: Taki rozsądny człowiek i załamać ręce.

Sama rozmowa Michalkiewicza i Jaruzelskiej, rzeczywiście nic nowego. Wysłuchałem kiedyś też tej z Braunem.
Michalkiewicz uwiarygadnia Jaruzelską i sam siebie degraduje (znowu, po wcześniejszych występach przy okazji nagrody im. Mackiewicza), tak jak Braun. Reszty Konfetti na gościnnych występach nie oglądałem i nie obejrzę.

Natomiast dodam do obrazka:
Towarzyszka Panienka zpraszała hurtowo Konfetti po czym zaprosiła psychiatrę :)
Jeśli ci idioci z Konfy tego nie rozumieją, bo im się wydaje, że dogadają się ze służbami z Kiejkutów i dowalą PiS, to co nam pozostaje? To jest dramat. Jaruzelska, na którą patrzeć nie mogę (dlatego tylko słucham), bo mi Spawacza przypomina, przemyca za każdym razem różne swoje lewicowe zboczenia, równolegle z podkreślaniem tracycji chrześcijańskiej, a nawet katolickiej.
Ta rozmowa z psychiatrą to jest sedno manipulacji. Sam psychiatra jest tak zideologizowany, że uszom nie wierzyłem. Prof. Świecicki, przy nim, to jest po prostu ewenement na skalę światową. Jeśli to środowisko jest takie, jak ten zaproszony przez Towarzyszkę psychiatra, marny nasz los, gdybyśmy musieli się udać po pomoc.
Też nie będę linkował tego wywiadu ale to jest dobre na otrzeźwienie, z kim mamy do czynienia. Ubrać się w szatki tradycji i konserwatyzmu a jednocześnie hołdować liberalizmowi. Da się? Pytanie.
Jest w tej rozmowie sporo fałszywych tonów, jakby ustawek, mrugania do siebie okiem, porozumień środowiskowych (p. Monika skończyła psychologię) ale jest to demaskujące dla tych wybrańców i wizji świata jaką sobie oni wyobrażają i strony, po której sie opowiadają.
Człowiek mimochodem zadaje sobie pytanie, jak oni to godzą w swoich głowach?

Więc na otrzeźwienie i pozbawienie się wszelkich złudzeń idealne.

Wysłuchałem też Brauna w realu24. Nie po raz pierwszy Braun się nie popisał, klepiąc w kółko formułki o przesunięciu wyborów, jakby spadł z Księżyca i kompletnie ignorując fakt, że jest coś takiego jak Konstytucja. Jako poseł daje ciała i marnuje czas łażąc po studiach i kręcąc tę katarynkę: PiS jest zły. I chyba tylko o to chodzi. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @pink-panther 22 marca 2020 14:44
22 marca 2020 17:18

Ciekawe czy jest tam jakaś sprężyna która to nakręca. Na pierwszy rzut oka wygląda to na samodzielne rękodzieło i leczenie rozmaitych psychicznych urazów z przeszłości - ale rzecz jasna trzeba to traktować jednak bardzo poważnie. 

Co do domu, to ona chyba w rozmowie z Korwinem udowadniała, że ten dom to Jaruzel nabył z "wolnego rynku", więc niewykluczone że ona sama w tę damę z dworku uwierzyła. Koszmar.

zaloguj się by móc komentować

umami @umami 22 marca 2020 17:16
22 marca 2020 17:23

Zapomniałem dodać, że w rozmowie z psychiatrą nawet trzepak się pojawił. Ho, ho, tak, tak, jak mawia Gospodarz.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 22 marca 2020 15:46
22 marca 2020 17:23

Pan Michalkiewicz mógł zapytać MJ o działania tate wobec żydów, i dać jej szansę do ustosunkowania się. Program ten jednak ma służyć jak sądzę detonowaniu wielu "trudnych spraw" i relatywizowania ich. wiele tysięcy odslon to ktoś powie, że niewiele. Jednak i też nie mało, tym bardziej że jak widać i słychać "prawiowa publiczność" chwyciła przynęte i to ona jest najgorętszym i zaangażowanym odbiorcą. Zacieranie śladów, zamętnianie i tak mętnej wody pojęć i wartości - to są dla systemu rzeczy bezcenne i każdy kto przykłada do tego rękę bierze na siebie współudział. Czekam na jakieś pryncypialne zbojkotowanie tej medialnej prowokacji ze strony prawdziwych patriotów. Chyba się nie doczekam. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 22 marca 2020 16:08
22 marca 2020 17:26

Oni zracjonalizują każdy krok swoich guru. Mój kolega, konfederata z krwi i kości, ogląda to z wypiekami na twarzy. Tam nastapiło już całkowite odklejenie rozumu. Miałbym ich gddzieś, gdyby nie to, że na flagi wciągnęli rzeczywiście ważne kwestie. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Matka-Scypiona 22 marca 2020 16:12
22 marca 2020 17:30

To pewnie jest - jak każda dobrze skonstruowana prowokacja - idealny mix. Mix ludzi szczerze zaangażowanych (ci stoją na ulicach w mróz w pogoni za podpisami), pożytecznych niemądrych, oraz najzwyklejszych cwaniaków lub i ludzi wręcz zainteresowanych tym żeby piach się sypał do umysłów. 

Nie chciałem już tego tematu wyjmować bo się góra wkurzy, ale z racji tego, że ja całe to towarzystwo obserwuję na bieżąco, to wpadł mi obrazek ze spotkania Brauna z tym Niktem Gryguciem, który znów rzucił greps o "Gabim cycku", a pan Braun nawet nie zareagował na to nawet mrugnięciem oka. 

Kręcą tam szybko nogami jakby zbiegali z góry i nie umieli się zatrzymać. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @adamo21 22 marca 2020 16:17
22 marca 2020 17:31

No wygląda to trochę jak jakiś zagubiony serial Nikity Michałkowicza czy tam innego w tym podobie reżysera. Jeszcze jest biegający wokół stołu i ocieplający wizerunek piesek. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @umami 22 marca 2020 17:16
22 marca 2020 17:36

W rozmowach na tematy społ. polit., jeśli  ktokolwiek przyjmował manierę, że Taki rozsądny człowiek, a robi czy mówi tak albo siak, to pierwszą kwestią do zastanowienia było czy ten, kto w ten sposób się pozycjonuje, jest na pewno mądrzejszy ode mnie. Oraz dlaczego i w czym taka mądrość sie zawiera? Inaczej rzecz ujmując, niby dlaczego ja mam myśleć podobnie  do niego, a nie np. dziać się na odwrót. To z reguły wywoywało  skutek polegający na szybkim i definitywnym kończeniu tego rodzaju rozmowy.  

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 22 marca 2020 17:16
22 marca 2020 17:40

Towarzyszka Panienka zpraszała hurtowo Konfetti po czym zaprosiła psychiatrę :)

Rzeczywiście, nie zwróciłem na to uwagi. Wymowne.

Co do PiS-u. Ja kiedyś często pisałem u siebie o tym, że ja najbardziej doceniam PiS nie za to, jaki jest sam w sobie, tylko za to, że  ma takich a nie innych wyborców. W tym sensie, że są to ludzie, którzy nie przyglądają się działaniom tej partii bezkrytycznie. Ja przynajmniej takiego nie poznałem. Kiedyś jeszcze, dawno temu, jak raczkował internet to tacy betonowcy się zdarzali, ale teraz ten gatunek w zasadzie nie istnieje. Ludzie głosują na PiS i starają się przynajmniej analizować to co robi rząd i nie gryzą się w język jak coś się im nie  podoba. NAwet uznawany za twardego PiS-owca Toyah raz na jakiś walnie w nich jakimś tekstem. 

Napiszę taki sam tekst jeśli do Towarzyszki przyjdzie ktoś z czołówki PiS-u. Ba, zaplątał się tam ten Cymański, ale jego nie traktuję poważnie, poza tym on jest z tej całej Solidarnej Polski. No ale ostrzeżenie już jest. Wiadomo - czasami trzeba w polityce uścisnać  jakąś niemile widzianą dłoń, ale tylko wtedy jeśli to ma przynieść jakiś interes. Przyłażenie do prowokatorek z taką przeszłością to już jest kardynalny błąd.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @olekfara 22 marca 2020 17:05
22 marca 2020 17:42

To są altruiści. Znam takich paru osobiście. Zasypaiają i budzą się z Michalkiewiczem jakk moi dawni znajomi przy "Kultowej Trójce" i Niedźwieckim...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 22 marca 2020 17:26
22 marca 2020 17:43

Idą do Monisi, bo ich TVP nie pokazuje. Jakby tak jednak TVP zrobiła takie codzienne 15 minutowe okienko typu Hyde Park i co dzień rotacja - inna partia niech wygłasza spicz o swoim programie. Byłoby demokratycznie a widzowie wkrótce mieliby ich po dziurki w nosie.

Swoją drogą może Monisia przystanie do Konfederatów? 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K
22 marca 2020 18:05

No to nie jest pan Marcinie odosobniony w temacie odcinków "towarzyszki panienki" Ja raczej dobitnie wyrażę moje uczucia"szlag mnie trafia"...Kogo tam nie było na kanapie ,w domu generała.?No chyba jeszcze towarzyszka panienka nie dopięła swego,aby ugościć Prezesa JK....  Nieodrodna córka swojego ojca,no dobrze,nie jej wina ,że tak się urodziła.Lecz nie przesadzajmy te kulturalne rozmowy służą córci,aby pokazać przy okazji,że tatuś jednak wciąż ma szacunek  wielu Polaków ,że tatuś to był  KTOŚ, kto zapobiegł rozlewowi krwi, czy doprowadził Polaków do Okrągłego Stołu. I te wpisy chwalące wysoką kulturę i sprawiedliwe dziennikarstwo...pod każdą rozmową... No przecież cyrk,czy ludzie są aż tak naiwni...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @umami 22 marca 2020 17:16
22 marca 2020 18:22

To są stare sprawdzone metody ubeckie, działają podobnie jak ta z wmontowaniem nam donisiciela" Bolesława" Wałęsy z Matką Boską w klapie. Mnie sie chce wymiotować ,te spotkania z TP to jest obrzydliwe..

zaloguj się by móc komentować

Paris @Draniu 22 marca 2020 18:22
22 marca 2020 18:39

Mnie tez...

... na TP  i tych jej calych  detych "gosci"  !!!

zaloguj się by móc komentować

umami @stanislaw-orda 22 marca 2020 17:36
22 marca 2020 19:00

Chodzi o to, żeby człeka zawstydzić i wprowadzić go w tę koleinkę logiki i paradoksów, którą posługują się wyznawcy JKM — a jak już wpadniesz w pułapkę, to po tobie. Ta zabawa, po prostu, nie uwzględnia różnych zmiennych.
A jak widać po zapraszanych gościach oni sami, zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie dla siebie, najczęściej takie, że nikt ich nie zaprasza do reżimowej telewizji, o czasie antenowym nie wspominając.

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K 22 marca 2020 17:40
22 marca 2020 19:01

Jak ktoś ma ciśnienie, żeby go pokazywali, to nie ma siły, polezie.

zaloguj się by móc komentować

umami @Draniu 22 marca 2020 18:22
22 marca 2020 19:02

Ja akurat im się nie dziwię. Ani mnie oni nie obchodzą. Natomiast tym niby naszym tak, bo robią z siebie kompletnych durniów. I jak ich tu bronić?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 22 marca 2020 17:43
22 marca 2020 19:51

Myślę że nie przystanie. Chociaż ona sobie wymyśliła, że będzie teraz zyła z internetu. Ma duże oglądalności, czesto wrzuca filmy, a do tego ma poparcie kogo trzeba, więc może z tego mieć niezłe pieniądze. Tyle że cały system entertainmentu ledwie dyszy pod koronką - niewykluczone, że You Tube się zawali bez reklamodawców, więc i piniondze znikną. Wtedy może się połasić na posadkę partyjną. Wśród starych komunistycznych rupieci nie ma szans, najwidoczniej ten gang skreślił ją jako nielojalną osobę. PiS póki co po takie postaci nie będzie sięgał (chyba), PO tym bardziej. Zostaje jej KOnfederacja, wszak tam się zmieści każdy kto kontestuje PiS. Chciałbym bardzo posłuchać jak Braun sięga na wyżyny swjej erystyki i tłumaczy tę mądrość etapu w Telewizji Narodowej - tak jak swojego czasu uwiarygadniał "Liroya-Marca"...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 22 marca 2020 19:01
22 marca 2020 19:52

Michalkiewicz ma ciśnienie. Nie ma chyba takiego medium w Polsce w którym się nie pokazywał. Może oprócz GAzowni i TVN-u choć ręki bym sobie nie dał obciąć. Skoro zaliczył Superstację, to tylko kwestia zaproszenia...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @BTWSelena 22 marca 2020 18:05
22 marca 2020 19:53

Też mi to przez głowę przyszło, że to zapewne jest jej niepojęte wręcz pragnienie, by JK się u niej zjawił. Ten dzień - w który swoją drogą nie wierzę - będzie końcem mojego poparcia dla PiS.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Marcin-K
22 marca 2020 20:04

Widziałem na YT, że pojawił się taki odcinek z Michalkiewiczem. Cóż, uśmiechnąłem się pod nosem i tyle.

Ale w jednym panienka miała zupełną rację. Odnośnie tych Francuzów i Żydów. I to jest właściwa rada, z której powinniśmy brać przykład. Nigdy o tym nie mówcie, zawsze o tym myślcie. I potem na końcu róbcie.

Ale to nie jest woda na młyn Michalkiewicza, więc tego pewnie nawet nie zrozumiał. 

zaloguj się by móc komentować


BTWSelena @Marcin-K 22 marca 2020 19:51
22 marca 2020 21:44

" Wśród starych komunistycznych rupieci nie ma szans, najwidoczniej ten gang skreślił ją jako nielojalną osobę." Absolutnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.To tylko stworzenie  gry pozorów. Jakąkolwiek działalność będzie prezentować na zawsze będzie córką ICH generała. Towarzyszka panienka jest tak bogata,że nie potrzebuje łaski,a nawet gdyby wszystko straciła to "gang"nie pozwoli jej nigdy zbiednieć. Ona potrzebna IM do innych celów i zamysłów. Jest wykształcona i to jest dom generała,a na kanapie zwierzają jej się od lewa do prawa ,oraz różne "dziwolągi." Proszę zwrócić uwagę na wpisy komentatorów o jej kunszcie rzetelnej dziennikarki i wysokiej kulturze...podobne jak krople wody. I to jest to.Wizerunek i osoby ,które korzystają z zaproszenia.Tak szczerze mówiąc,to jestem pewna,że JK nie skusi się na herbatkę u "towarzyszki panienki".

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K 22 marca 2020 19:52
23 marca 2020 01:42

To wolny człowiek jest i może chadzać, gdzie chce. On to ładnie określa: lubi ludzi i lubi z nimi konwersować. No i nie jest poprawny politycznie i ma komfort być publicystą, a nie politykiem. Robi to przecież kosztem nawet odejścia od niego stałych czytelników. No i OK, ja bym nie poszedł. Mogę tylko oceniać, dlaczego to jest głupie.
Co do tych naszych mediów, to tam nikt nie myśli, albo to wszystko jest ze sobą zgrane. Bo Jaruzelską już dawno powinni ugościć na antenie, i trochę z niej wycisnąć kłopotliwych odpowiedzi, a nie pchać się na jej teren, jeden za drugim. A ona jedym psychiatrą zmiata ich w niebyt. Jeśli by odmówiła, to znaczyłoby, że to była sprawna akcja, a jak nie odmówi, będzie można tego psychiatrę trochę zneutralizować. Nie wiem tylko czyje rozkazy oni tam wypełniają i kiedy ktoś ruszy tam głową :)

zaloguj się by móc komentować

umami @Draniu 22 marca 2020 18:22
23 marca 2020 01:47

Zapomniałem dodać, że jak na kogoś, kto opowiada o stałych wariantach gry i operacji Trust, pisze o tym książki i kręci filmy, to przenikliwość Grzegorza Brauna zadziwia.

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Marcin-K 22 marca 2020 19:52
23 marca 2020 05:11

Pamiętam jak kiedyś mówił że dostał zaproszenie od Moniki Olejnik i że odpowiedział  na nie pytaniem:

"W jakiej roli ma  się pojawić na tym przesłuchaniu: świadka czy podejrzanego? " 

Dlatego bardzo mnie zdziwiło przyjęcie zaproszenia od MJ.  Ciekawe że nie zastanawiał się w jakiej roli tam go zapraszają.  

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @BTWSelena 22 marca 2020 21:44
23 marca 2020 05:14

No właśnie te komentarze sa za bardzo podobne do siebie. Czy MJ  jako właścicielka kanału ma możliwość cenzurowania tych komentarzy ? 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K
23 marca 2020 09:25

To jest rozpacz. Jedyne co ci ludzie mają do sprzedania to swoje twarze, a cena leci na łeb

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @MarcinD 22 marca 2020 20:04
23 marca 2020 09:37

Dla mnie każda rada udzielona przez córkę Jaruzelskiego nadaje się do jednego - do wywalenia do kosza.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DrzewoPitagorasa 23 marca 2020 05:11
23 marca 2020 09:39

Mnie nie dziwi już od dawna nic jeśli chodzi o tych ludzi. Michalkiewicz chodził do Michalik do superstacji. Niżej nie można upaść. On po prostu zrobił z tego biznes i robi go na tych biednych ludziach, którzy chodzą na te jego standupy z jego książkami pod pacha. U mnie w mieście jak był na odczycie, to nasza biedna sala w domu kultury mało się nie rozpadła od tych tłumów, a mój kolega z drżącymi dłońmi opowiadał jak tam było wspaniale. 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 23 marca 2020 09:25
23 marca 2020 09:41

Bezsprzecznie. Martwi natomiast że nikt z tych jego już nie fanów a wyznawców nie zamierza tego kontestować. Dla nich wszystko jest w porządku. Urban pewnie jest za stary, jakby był młodszy też pewnie by miał swój kanał na YT i zapraszał całą prawicę do siebie na pogaduchy. I też by nic nie powiedzieli. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @umami 23 marca 2020 01:42
23 marca 2020 09:43

No więc ja oceniam i myślę, że to jest szmaciarstwo. On to na pewno mrozumie i robi to z premedytacją. Gorzej że nie rozumieją tego jego kibole. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Marcin-K 23 marca 2020 09:37
23 marca 2020 09:44

Ona tej rady udzieliła mimowolnie. A od wroga też można się dużo dowiedzieć. Może nawet więcej niż od sojusznika :)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @BTWSelena 22 marca 2020 21:44
23 marca 2020 09:46

Wpisy są podstawą tego tekstu i one są najważniejsze. I tego typu zaśpiewy otaczają tych ludzi z każdej strony niezależnie co zrobią i co powiedzą. Tylko o tym jest ten tekst. Jaruzelska i Michalkiweicz to tylko przykłady, dość dojmujące. 

Jaruzelska ma być kontynuacją i kolejną wersją gazowni. Czyli rozstawić stolik na tarasie i zapraszać na kawę tych co trzeba, a innych nazywać zarazą. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Antonim 22 marca 2020 20:11
23 marca 2020 09:47

a PSL im mordę lizał:)

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @DrzewoPitagorasa 23 marca 2020 05:14
23 marca 2020 10:17

Ha ..możliwość?,one są wkalkulowane podczas projekcji.... dla publiczności.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K 23 marca 2020 09:46
23 marca 2020 10:20

O tak,nawet szczekanie psinki jest wkalkulowane w scenariusz...Ale to zależy też kogo gości...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @umami 22 marca 2020 19:00
23 marca 2020 21:03

Akurat ja zostałem  uodporniony. Sporo czasu praktykowałem jako doradca podatkowy oraz  audytor finansowy.

Zastanawiające jest dlaczego korwiniści  swoje dogmaty powtarzają co najmniej od 30 lat bez istotnej w nich zmiany.

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować