-

Marcin-K

My z głodujących wsi i nienormalnych rodzin.

Znalazłem się w weekend przy włączonym odbiorniku telewizyjnym. Moja mama odpaliła Wiadomości w "reżimowej" tudzeż "kurwizji" a ja z pewną taką nieśmiałością nadstawiłem ucha. Nazwijmy rzecz po imieniu. Wszyscy ci którzy mówią, że Kurski zrobił z TVP machinę propagandową PiS-u mają absolutną rację. Tam już wszystko inne zostało zepchnięte na plan dalszy. Nawet tragedie mieszkaniowe po powodziach i historie o dziecku które wypadło z trzeciego piętra muszą do października poczekać. Teraz tam od rana do wieczora po prostu strzela cekaem z informacjami o sukcesach Prawa i Sprawiedliwości i kolejnych szalbierstwach polityków opozycji. Patrzyłem na to i się uśmiechałem. Bo jednak trzeba mieć jak to się mówi cojones żeby tak jak Kurski nie przejmać się tymi wszystkimi zarzutami o upartyjnienie mediów, a te przecież dolatują z każdej możliwej strony. Ileż to pohańbionych wrażliwości, ileż zawiedzionych dusz należących do estetów, czekających na media "na wysokim poziomie". Przecież to najtwardsze serce by tego nie zniosło. A Kurski rozkręcił pisowską lambadę na całego niczym moi sąsiedzi z piętra wyżej cotygodniową piątkową bibę i tak się tym wszystkim przejmuje jak ja tym, że Francuzi puścili Albańczykom nie ten hymn przed meczem.

A chwilę później zaczyna się korowód ludzi, którzy nagle, pod magicznym wpływem słów Jarosława Kaczyńskiego, na wyścigi zaczynają chwalić się pochodzeniem z rozbitych rodzin. Zaczęła nasza aktualnie najwybitniejsza intelektualistka w gronie opozycji zwana Dulczessą. Jak się okazuje jest ona "samotną matką". Jak usłyszała słowa prezesa o modelu rodziny rzuciła się od razu do twittera i wyprodukowała wpis, w którym pozdrawia go wraz ze swoją córką, dając do zrozumienia, że ona czuje się dotknięta. Ja już w ogóle porzucam to, że przecież ona kieruje te swoje idiotyzmy do człowieka, któremu jeszcze od czasów wczesnych Jagiellonów zarzucano funkcjonowanie poza społeczeństwem, w sensie że jak to można być kawalerem i pchać się do władzy. A przecież to chyba powinno być wszystko jedno, nie? Ktoś chce się uważać za chłopca mimo że jest dziewczynką, ktoś uważa że rodzina to jest on i krzesło, a jeszcze inny ma dziecko z facetem z którym się już nie zadaje i też się czuje ok. No to chyba w tym świetle Jarosław dokonałby samozaorania mówiąc, to co powiedział o modelu rodziny. Ale przecież wiadomo, że marnuję czas na jakieś próby logicznego łączenia w całość działań tych osłów. Tam chodzi o jedno. O budowanie określonych emocji, emocji im bardziej histerycznych tym lepiej. Stąd to nieustanne sięganie po dzieci, kobiety w ciąży i cierpiące zwierzątka wszak co lepiej działa na emocje. A że coś się tu nie zgadza? Że przecież nawet średnio inteligentny szympans rozumie kontekst wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego? Nieważne. Ważne, że trzeba to grzać na maxa. Teraz będziemy mieć festiwal osób, które będą przyznawać się do dorastania w tak zwanych rozbitych i - ktoś to w końcu powie pierwszy - rodzinach nienormalnych. Czy oni są głupi że tak robią? Nie, oni to robią z pełną świadomością pół-człowieka, pół-cwaniaka, który maskuje ślady dachowania w swoim samochodzie, a potem jego nabywcom mówi: panie, gdzie, jaki bity? Liczą na to, że przecież każdy z nas może znaleźć w swojej najbliższej rodzinie masę wad i wystarczy cokolwiek, bo rodziny idealne nie istnieją.

I tu wracam do Kurskiego, jego cekaemu, i estetów marzących o polskiej BBC (jakby to był jakiś wzór do naśladowania, no właśnie, gdzie te wzory do odtwarzania w TVP, hę?). Patrząc na to z kim mamy do czynienia, mogę powiedzieć tylko jedno. Wal pan, panie Kurski z całych sił, wal pan i się niczym innym nie zajmuj.tagi: pis 

Marcin-K
9 września 2019 12:58
20     1754    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @Marcin-K
9 września 2019 13:13

A ja znalazłem na podwórku martwego ptaszka, czy to nie jest smutne?

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @Marcin-K
9 września 2019 13:21

Emocje się udzieliły. Niestety, takie są okoliczności. Przez 4 lata PiS nie był w stanie wskazać i ukarać głównych beneficjentów afery VAT. Mimo, że dokumenty ma dostępne i kto ma wiedzieć, to wie kto najwięcej ugrał i co z tym zrobił. Przelewy nie płoną. Opowieści o Trybunale Stanu można sobie włożyć... Przedstawienie samych aranżujących jest mało ekscytujące i jest raczej pars pro toto.

Trochę lepiej z aferą Amber Gold i kamieniczną, ale tu też się ślizga po powierzchni niewiele wyjaśniając, za to wiele opowiadając i malując kurtynę. Widać w samej partii dominuje pogląd o faktycznym niekaraniu poprzedników i posługiwaniu się wyłącznie emocjami w niskim gatunku. Biomasa wszystko kupi. Żeby się Naczelnik nie przeliczył i nie przelicytował przed rozdaniem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 9 września 2019 13:13
9 września 2019 13:24

To jest jak najbardziej smutne...

zaloguj się by móc komentować

betacool @Marcin-K
9 września 2019 13:31

Rynek pewnej narracji bardzo się kurczy. Trzeba ratować lisy i kurczoki.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/radio-wolna-europa-moze-wrocic-na-wegry/chv4t5j

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Wrotycz1 9 września 2019 13:21
9 września 2019 13:32

Ale przecież ja piszę o czymś zupełnie innym..

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @betacool 9 września 2019 13:31
9 września 2019 13:33

To jest wprost fenomenalne. Ja chcę też taką RWE u nas, koniecznie. Powinni dodawać do zestawu odbiornik radiowy i połeć styropianu.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Marcin-K 9 września 2019 13:33
9 września 2019 13:35

I opornik w klapę... od sedesu.

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K
9 września 2019 13:53

"Teraz tam od rana do wieczora po prostu strzela cekaem z informacjami o sukcesach Prawa i Sprawiedliwości i kolejnych szalbierstwach polityków opozycji."

Arcynachalny styl podawania wiadomości w TVP przypomina mi radiową "Jedynkę" z czasów komuny, stary jestem, to pamiętam. I dobrze, niech się stare komuchy posrają z zazdrości, niektórzy pewnie w pampersy. To był pierwszy strzał. Drugi okazał się majstersztykiem: chodzi mi o wakacyjny program niedzielny "Lato, muzyka, zabawa" - zwykłe disco polo do bólu zębów, transmisje telewizyjne z koncertów gdzieś tam w ineriorze. Ale po pierwszym osłupieniu naszła mnie taka mianowicie refleksja: jeszcze rok temu we wszystkich "Żabkach" wyły radia z disco polo, później się to urwało i jest cisza, ale to pewnie dlatego, że ktoś "Żabkom" wytłumaczył wysokość kar za niepłacenie tantiem (ewentualnie Ukraińcy, którzy "Żabki" opanowali, disco polo nie lubią, więc sobie nie puszczają, ale pewnie puszczaliby swoje dumki - więc chyba jednak zakaz). Ostatnio mam okazję zwiedzać różne knajpy, restauracje i pizzerie od kuchni - otóż we wszystkich króluje disco polo - kucharze na swoich zapleczach tłuką te schabowe wrzeszcząc coś o oczach zielonych. Ta muza jest bardzo popularna, przyznam się, że nie rozumiem tego mechanizmu, ale to istnieje i jest faktem. I Kurski trafił w to bez pudła. Trafił w młodszy target, który będzie przerażony wizją braku disco polo w TV na wypadek przegranych wyborów.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @Marcin-K
9 września 2019 14:43

Niby Dulkiewicz - Dulcessa i nie potrafi sobie wyobrazić tego, że jakby była głową Państwa / monarchii, to akurat kto jest ojcem jej dziecka (następcy tronu) byłoby zagadnieniem Państwowym. A toć nawet August Sas, jak już prowadził swoją działalność pozamałżeńską, to starał się aby dzieci ze swoich związków zostały uznane przez jego generałów, aby przynajmniej w ten sposób ułatwić im życie. Z tego rozegrzania emocji nic nie będzie. Bo człowiek rozemocjonowany jest niezdolny do jakiekolwiek pracy lub myśli.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Wrotycz1 9 września 2019 13:21
9 września 2019 16:32

Tak sobie od jakiegoś czasu myślę/życzę, że ta wrzaskliwa nachalność w rzeczach najmniej istotnych, a z drugiej strony milcząca bezradność w sprawach istotnych, zmienią swoje wektory po wyborach w których życzę "dobrej zmianie" konstytucyjnej większości... Chciałbym bowiem zobaczyć jak w końcu dokonuje się w tym państwie "prawo i sprawiedliwość". No ale że od prawa ważniejsza jest miłość (to z Biblii), więc czekam raczej z ciekawości... Telewizji unikam kiedy tylko mogę, a kalkuluje za pewnik wyłącznie to że wrzaskliwa nachalność odbije się w końcu czkawką, bo wszystko co nachalne i bezczelne budzi na końcu tylko niestrawność, obrzydzenie i po prostu nudzi.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Wrotycz1 9 września 2019 13:21
10 września 2019 00:13

Pan piszesz o realiach, a autor o sukcesach propagandowych.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Marcin-K 9 września 2019 13:32
10 września 2019 08:12

A ja jednak myślę, że między innymi też o Wrotycz1 9 września 2019 13:21

;-)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @atelin 9 września 2019 13:53
10 września 2019 08:57

Pytanie gdzie jest telewizja z propagandą "nienachalną"? Jest taka? Poproszę o przykład.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @grudeq 9 września 2019 14:43
10 września 2019 08:59

Nie no, wtedy to by było "dziennikarze, nie zajmujcie się moim życiem, to podłe i nieludzkie". Ale oczywiście żarciki ze starego kawalera z Żoliborza? Oh, jakie to hecne. Już Komoruski powiedział był, że niech stary kawaler nie poucza innych jak mają żyć. Ten repertuar mają wąski acz świetnie opanowany. 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @atelin 9 września 2019 13:53
10 września 2019 08:59

Fenomen disco polo jest dosyć prosty. W polskiej muzyce od kiedy pamiętam rządzą służby, jest trochę ludzi przeszkolonych w Tavistock Institute, których zadaniem jest traktować pop jako broń, na różnych poziomach, jako operację psychologiczną i narzędzie kształtowania społeczeństwa. W polskiej i nie tylko polskiej muzyce rządzi ogólny ból dupy o wszystko, poczucie krzywdy, zagubienie i bezsens istnienia. To są treści, które dostarczają nam te wszystkie lansowane przez mainstream Kasie. Disco polo jest odpowiedzią na to, proste piosenki o prostych sprawach, a głównie o miłości. Ludzie tego potrzebują, mogłoby to być równie dobrze na wyższym poziomie, ten się resztą systematycznie podnosi, ale może być jakie jest. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @szarakomorka 10 września 2019 08:12
10 września 2019 09:00

Ano może rzeczywiście:)

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Marcin-K 10 września 2019 08:57
10 września 2019 09:09

Nie ma takiej, telewizja jest sama w sobie nachalną propagandą i po to została wymyślona. Kiedyś Alan Watt na swoim blogu wspominał, gdy był dzieckiem, w Anglii zaczęły się pojawiać telewizory. To były używane telewizory z USA, przerabiane na angielski prąd i były sprzedawane na raty, każdemu. Wtedy prości ludzie byli w Anglii naprawdę biedni i kupno czegokolwiek na raty, czy nawet posiadanie konta w banku nie było możliwe, oprócz właśnie telewizora, mógł go kupić każdy. Kilka miesięcy trwało, żeby już praktycznie każda rodzina miała swój "telly". I opowiada dalej Watt, że w pierwszy piękny wiosenny weekend wybrał się z ojcem do parku, gdzie zawsze przychodzili wszyscy kiedy tylko mogli, z rodzinami, z koszami piknikowymi, po prostu spędzić miło trochę wolnego czasu i okazało się, że nikogo tam nie ma. Wszyscy pozostawali w domach, a park jest niemal pusty. Jak wracali, to w każdym domu widać było niebieskawą, migoczącą poświatę ekranu.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Marcin-K
10 września 2019 09:18

Duży ++ za tytuł :) Od razu pomyślałem o Marszu Gwardii Ludowej.

https://www.youtube.com/watch?v=qJYearU04hI

Trzeba im przyznać, że potrafili zrobić propagandową piosenkę - i tekst i melodia gra. Jak widać też, ciągle żyje (kiedyś śpiewały to zespoły wokalne, potem punkowe, teraz tzw. artyści niezależni).

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @SalomonH 10 września 2019 09:09
10 września 2019 09:35

No właśnie nie rozumiem tych zarzutów o nachalność propagandy TVP. Te zarzuty wynikają chyba stąd, że wciąż wielu nie może się przyzwyczaić, że "ta strona" też ma swoje okno w mainstreamie. A jako że jest jedyna w morzu dużych mediów musi działać intensywniej. A przecież taka sama propaganda jest na przykład w TVN. A nawet gorsza. I bardziej perfidna. Jak TVP było jedna z wielu pro-platformerskich szczekaczek mogła pozwolić sobie na propagandę w wersji light, bo grali w orkiestrze. jak ktoś włącza telewizor, to musi się liczyć z tym, że zobaczy tam propagandę. Oczywiście w wersji Kurskiego to wszystko działa tu i teraz. Za chwilę może przestać działać.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Marcin-K 10 września 2019 09:35
10 września 2019 09:46

Trudno jest mi ocenić nachalność propagandy kurskiej tvp, bo telewizor co prawda od jakiegoś czasu posiadam, ale nigdy nie podłączyłem mu anteny, więc gra z youtubów, netflixów, jest przeglądarką do zdjęć, ale tvp na nim nie gości. Osobiście za Kurskim nie przepadam, ale jakby nie była ta propaganda nachalna, to i tak bez znaczenia, to telewizja, takie medium i już.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować