-

Marcin-K

Na kogo głosuje pan Andrzej z Węgrowa?

Pan Andrzej z Węgrowa zrobił swoje. Przejął konwencję PiS w Katowicach. Na dodatek ktoś bardzo niemądry (w najlepszym razie) podpowiedział Beacie Szydło, by nawiązała do tego węgrowskiego „rechotu”.

Zwykle staram się nie stawiać ryzykownych tez, głównie dlatego, że moje przewidywania najczęściej kończą się fiaskiem i kpinami świadków. Ale teraz mam mały remont w mieszkaniu, jestem w takiej sobie formie, więc i hamulce puszczają.

Moim zdaniem widzieliśmy w Węgrowie ustawkę. Pod czyją reżyserią? Na krzesełku zasiadł sam Arłukowicz, czy też może pomagał mu Brejza, albo ten Szopen dla ubogich z Sopotu? Trudno powiedzieć. Z pewnością odrzucić trzeba te wszystkie monstrualne wizje, w których specom od marketingu PO pomaga BND, Soros i być moe sam Spielberg. Nic z tego. Leci to po kosztach.

Kolejne pytania. Czy „pan Andrzej” to postać wyreżyserowana, czy naturszczyk, który znalazł się akurat pod ręką? Tego też nie chcę rozsądzać, to zresztą mało ważne. Grunt że w Arłukowiczowej łepetynie narodził się cwany plan, by kogoś pod sklepem sprowokować (no bo skąd to pytanie o wspieranie PiS-u w Węgrowie?) a potem ewentualnie rzecz podzielić na części i czekać, czy ktoś wpadnie w tę niezwykle sprytną pułapkę. Obejrzałem ten pierwszy film kilka razy i w ogóle nie widzę tam rechotu ze „zwykłych ludzi”. Pan Andrzej całą swoją mimiką odpowiedział na zadane pytanie tak: ja miałbym głosować na PiS? Proszę mnie nawet nie denerwować. W ogóle być może to że filmik został wypuszczony to był akt komunikacji z własnym żelaznym elektoratem, bo przecież każdy z elektoratu tak właśnie odpowiedziałby na podobne pytanie. Proszę mnie nie denerwować.

Niestety – nikt z ludzi w PiS-ie nie zrozumiał tej intrygi. Gdzie asystenci Beaty Szydło dostrzegli tam kpiny ze „zwykłych ludzi”? Przecież pan Andrzej nie dał ani cienia nadziei na to, że on jest wyborcą PiS. Już prędzej uwierzyłbym, że pan Andrzej, to po prostu nasz Smieciu (przepraszam, nie umiałem się powstrzymać). Potem wystarczyło puścić w eter dalsze części nagrań, bo cały pro-pisowski internet natychmiast zalał się świętym oburzeniem. Karnowski nawet napisał o „najazdowym wyśmiewaniu”.

Widzimy potem więc pana Andrzeja, który zaprzecza stanowczo i jednocześnie przecząco, że on absolutnie nie głosował na PiS. Pro-pisowskim mediom to nie wystarczyło na ochłodę. Dalej grzały temat „rechotu”. No to Arłukowicz, bach, następny, trzeci już epizod do sieci. Pan Andrzej mówi, że nie czuje żadnej urazy za to, co się stało.

Co może dać podpórkę PiS-owi za tę naiwność, to to, że całość nagrań cechuje reżyserka jakość okolicznościowych filmików z kolonii lub nagrań w których porywacze każą mówić porwanemu, że wszystko z nim w porządku. Być może specom z PiS potrzeba jeszcze poniedziałku i wtorku, by dali radę zajarzyć co narobili.

A jeśli ktoś znów powie, że zajmuję się głupotami przy niedzieli, to ja chciałbym podywagować jeszcze na kogo w takim razie głosuje pan Andrzej. Arłukowicz nie zadał mu tego kluczowego pytania. Być może istnieje czwarta taśma, gdzie zagadka zostanie wreszcie rozwiązana, a pan Andrzej skończy jak przystało w jesiennym spocie PO, tfu, Koalicji Europejskiej. Jeśli tak się nie stanie, to zostanie już tylko to, że pan Andrzej to wyborca Konfederacji. Każda inna odpowiedź byłaby dla Platformy i Arłukowicza bardzo niewygodna, prawda?tagi: pis 

Marcin-K
7 lipca 2019 11:39
12     1753    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Ann28 @Marcin-K
7 lipca 2019 12:04

Ja również obejrzałam ten filmik kilka razy i zobaczyłam zgoła coś innego niż pan. Tu nie ma najmniejszego znaczenia na kogo głosuje ten konkretny Andrzej z Węgrowa. Ja zobaczyłam normalnego człowieka wychodzącego sobie spokojnie ze sklepu, zaatakowanego znienacka przez hordę kolesi w białych koszulach przy obecności kamer jakimś pytaniem ni zgruchy ni z pietruch i rechoczących z własnej "fajności". Takie zachowanie powoduje niesmak i konsternację jak widać nawet u wyborcy PO, o ile pan Andrzej takim jest. Nie wiem gdzie pan tu widzi tę "niezwykle sprytną pułapkę" bo ja widzę tylko karykaturę "Gangu Olsena" próbującego tym razem dotrzeć do prostego ludu.  Pocieszające jest jedno - do wyborów jakieś 90 dni, a te pajace już trzeci dzień pracują nad pozyskaniem jednego(1!) wyborcy. W takim tempie i w takim stylu większość konstytucyjna dla PIS staje się całkiem realna, pomogłoby, gdyby telewizja Kurskiego robiła relacje na żywo i pokazywała te "niezwykle sprytne pułapki" codziennie. Także widzi pan, proszę spokojnie robić sobie ten remont.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Ann28 7 lipca 2019 12:04
7 lipca 2019 12:15

I rozumiem, że ten sam zaatakowany znienacka pan Andrzej właśnie z tego rozrywającego poczucia oburzenia występuje później dwa razy w następnych częściach filmu, gdzie się sardonicznie uśmiecha do pani Nowackiej?

A tak w ogóle, to gdzie się nabywa takiego protekcjonalnego stylu komentowania?

zaloguj się by móc komentować

Ann28 @Marcin-K
7 lipca 2019 12:57

Już napisałam, że nie ma najmniejszego znaczenia czyim wyborcom jest rzeczony Pan Andrzej, dzisiaj Arłukowicz z Nowacką mogą nawet napić się z nim wódki i puścić to w TVN, a i tak nie zatrze to wrażenia, jakie zrobili. Widzę, że reaguje pan alergicznie na inny punkt widzenia. Ciekawe, gdzie nabywa się zwyczaju zwracania się do kogokolwiek w trzeciej osobie per ona? Taki zwyczaj miał mój nauczyciel fizyki w liceum, mówiący do delikwenta "niech podejdzie do tablicy", ale to był przemiły starszy pan i świetny przedwojenny pedagog, jedyny w swoim rodzaju.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Ann28 7 lipca 2019 12:57
7 lipca 2019 13:10

Ja nie mam ochoty na sprzeczki w komentarzach, tym bardziej że ustawicznie pani przekręca moje słowa i na dodatek jest pani nadwrażliwa - kto do pani napisał coś w rodzaju "niech podejdzie do tablicy"?? Ja już przyjąłem do wiadomości pani punkt widzenia. Skoro pani odbiera tę sytuację jako sukces, to dobrze. Pani prawo.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 7 lipca 2019 13:10
7 lipca 2019 14:40

Przeciętny widz wkreca sie emocjonalnie ,łyka ten pasztet medialny.. Taki jest cel speców od formatowania emocji.. Widz nie analizuje i nie wyciąga racjonalnych wniosków..  U większości ludzi tv nadaje od rana do wieczora, w każdą wolną chwilę.. W tym wypadku nie liczy się garstka ludzi, ktora dystansuje się do tych szopek wyborczych w mediach..  Tu w grę wchodzą emocje, a nie racjonalne myślenie..

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K
7 lipca 2019 15:33

Jak czytam Twoje teksty, to myślę sobie że jestem człowiekiem absolutnie szczęśliwym. 

Bo pojęcia nie mam o czym piszesz...nie znam sprawy ...I niech tak zostanie..

Może się załapię na jakiś inny temat kiedyś  ? :)))

.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 7 lipca 2019 14:40
7 lipca 2019 17:16

W takich sytuacjach zawsze straci coś ten, który gorzej zareagował. PiS rozkręcił mini-histerię wokół tej sprawy, ale PO teraz będzie z każdą chwilą na tym zagraniu tracić, bo sama formuła akcji oraz jej bohaterowie nie mają żadnego choćby cieniutkiego autorytetu. PiS musi uważać z wchodzeniem w kółko w te narracje o skrzywdzonych "zwykłych ludziach" bo w końcu to przegrzeje i wyrobi w swoich wyborcach poczucie niższości, albo w nim ich utwierdzi. Ten sposób działał dotąd całkiem nieźle, ale nigdy nie wiadomo kiey przestać, tak to często bywa w polityce.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 7 lipca 2019 15:33
7 lipca 2019 17:17

No jakby wszyscy wszystko wiedzieli, to ja nie miałbym o czym pisać:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @marcinek-h 7 lipca 2019 16:52
7 lipca 2019 17:17

Widzę że nie wziąłeś leków chyba, bo już widzę w którymś miejscu te wypociny. Nie ma naprawdę kto Tobie pomóc?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Ann28 7 lipca 2019 12:57
7 lipca 2019 23:21

 Znaczenie ma , czy to była ustawka, czy nie.

Wygląda na to, że ten p. Andrzej za flaszke powie przed kamerami wszystko, co tylko będzie trzeba

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @stanislaw-orda 7 lipca 2019 23:21
8 lipca 2019 07:52

Znaczenie może i ma ale nie dla nas. Na scenie wyborczej tworzy się nowy podział - polityka vs hucpa. Oba kierunki będą się radykalizować. PiS będzie robił politykę a oni będą nakręcać chaos, nic innego już nie wymyślą. Wczoraj byłem na koncercie plenerowym na który przyszło b. dużo ludzi. Koncert był darmowy ale miejsca do siedzenia i z dobrym widokiem ograniczone. Ręce opadały gdy się słuchało ludzi, którzy przyszli na 10 minut przed początkiem i musieli się zadowolić miejscami stojącymi w krzakach a jeszcze zaczął padać deszcz. Jakaś pani, która się wydawała całkiem na poziomie nagle wypaliła że żałuje że nie ma parasola w kolorach tęczy bo sporo ludzi by na ten widok uciekło a jej koleżanka dodała że pewnie połowa. Porechotały jak Arłukowicz i dodały że nie będą za nimi tęsknić. Komu po "naszej" stronie by przyszło do głowy żeby parasolem z logo PiS czy Radio Maryja próbować rozganiać ludzi? To jest czysta aberracja i to dla nich są grane takie wałki jak Andrzej z Węgrowa. Tyle wystarcza by "robić politykę" po tamtej stronie :( Oczywiście PiS nie powinien w to brnąć, ot skomentować, zapomnieć i robić swoje.

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować