-

Marcin-K

Narodowcy na kozetce, Ziemkiewicz psychoterapeutą...

Dawno temu, w czasach słusznie minionej młodości, miałem taki niezbyt chwalebny epizodzik. Wracaliśmy w kilku znajomków od kolegi, był środek nocy, a miasto moje wyglądało jak dekoracja do świątecznej reklamy Coca-Coli, to znaczy wszystko przykrywały śnieżne czapy, zaś latarnie robiły za iluminację. Wszyscy byliśmy, ujmę rzecz najprościej jak się da, „po alkoholu”. Żeby było weselej ja prowadziłem rower, ponieważ wtedy poruszałem się tym środkiem transportu cały rok. Humory nam dopisywały. Przechodziliśmy sobie przez puściusieńką główną arterię, jak ludzie, po pasach. I nie wiem jak to się stało, ale nagle pojawił się skądś radiowóz policyjny, a mój spokojny na co dzień kolega ni stąd ni zowąd nagle krzyknął głośno, co sądzi o instytucji Policji. Byliśmy święcie przekonani, że funkcjonariusze nas nie mogli usłyszeć, ale byliśmy w błędzie. Polonez zrobił nagły zwrot i zajechał nam drogę na chodniku. Z radiowozu wyskoczyło dwóch mundurowych i bez żadnych ostrzeżeń pochwycili moich kolegów za karki jak niesforne szczeniaki. Nie minęło kilkanaście sekund i zostałem sam na pustym trotuarze, sam, nie licząc oczywiście roweru. Do dziś zastanawiam się, czemu mnie nie wzięli ze sobą, ale pewnie chodziło o ten rower, pewnie nie chciało im się kłopotać z człowiekiem z rowerem. Roztrzęsiony, nie mogąc opanować zdenerwowania, dotarłem do domu i tam przez bitą godzinę próbowałem alarmować znajomych, że „stała się rzecz straszna i nie wiadomo, czy chłopaki z tego wyjdą cali”. Wszyscy mówili mi, delikatnie oczywiście, że najlepiej zrobię, jak pójdę spać. Tak też zrobiłem, ale dosłownie oka nie mogłem zmrużyć. Rano od razu zadzwoniłem do jednego z pochwyconych. Odebrał i na moje żarliwe pytania: co z wami, co z wami, odparł spokojnym głosem - a nic, wszystko w porządku, zawieźli nas na komendę, wyjęli butelki i powiedzieli że samym im się nie chciało pić i szukali towarzystwa.

Musiałem ten przydługi wstęp napisać, bo wyobrażam sobie jak muszą dziś czuć się wszyscy ci, którzy w ostatnich miesiącach dostali konfederacyjnego wzmożenia. To znaczy nie wszyscy, nie liczę tu tych, którzy do końca świata będą pisać w internecie o PiSraelu, Judesej (że niby juesej), Knesejmie, Warszawiwie, Telawizji i żydowskich wycieraczkach z Chanukowymi świecami wiadomo gdzie. Nie byłoby właściwie wrzucać tych ludzi do jednego wora z tymi, którzy rzeczywiście uwierzyli że Konfederacja najpierw zrobi furorę, a potem rozprawi się z wrogami Ojczyzny. Wiadomo – człowiek przytomny będzie przynajmniej próbował dociec, jak to mawia Grzegorz Braun, co go trafiło (pytanie czy tym razem on sam to wie...).

Już za samą dobrą wolę trzeba pochwalić internetowy kanał Telewizji Narodowej, że oni spróbowali wziąć się za bary z faktami. Gorzej że wybrali sobie na psychoterapeutę Rafała Ziemkiewicza. Ja sam do niego osobiście nic nie mam, w „prawicowych mediach” robią dużo od niego głupsi i dużo mniej zdolni. Tyle że jeszcze nie tak dawno temu Ziemkiewicz piał z zachwytu nad Kukizem i wieszczył, że to będzie ta siła, która uwolni nas z okowów PO-PiS-u. Powiedzieć, że nie miał racji, to nic nie powiedzieć. No i ten Ziemkiewicz, który oprócz tego, że czasami uda mu się jakaś szydera, to raczej nie trafia z prognozami politycznymi, musiał wywalić kawa na ławę narodowcom i w ogóle całej Konfederacji, co ta zrobiła źle. A zdaniem Ziemkiewicza wszystko zrobiła źle. Źle dobrała program, źle rozłożyła akcenty, niepotrzebnie zrażała do siebie wyborców PiS-u, niepotrzebnie jątrzyła z antysemityzmem, niepotrzebnie sfanatyzowała swoich potencjalnych wyborców, itepe, itede. Gadał Ziemkiewicz bardzo długo i szkoda to wszystko powtarzać, na dole zamieszczę link, jeśli ktoś ma nerwy to oglądać. Prowadzący program narodowiec patrzył na tego Ziemkiewicza i za każdym razem potakiwał głową, że rzeczywiście, Ziemkiewicz ma rację.

Wypada więc zapytać o dwie poważne kwestie. Dlaczego narodowcy wcześniej sami do tego wszystkiego nie doszli? Jak to kiedyś pisywano w komentarzach internetowych „gdzie byli rodzice tego dziecka”. Co im uniemożliwiło wpadnięcie na proste wnioski, które mógłby im z łatwością wyklarować pierwszy lepszy w miarę interesujący się polityką orangutan (pozdrawiam Gorylisko, to tylko taka przypadkowa zbieżność)? Może nie mieli czasu się nad tym wszystkim zastanawiać, bo akurat byli zasłuchani w Bosaka, albo, to jeszcze gorsze, w Winnickiego? Pytanie numer dwa. Gdzie w tym czasie gdy narodowcy szykowali się do podbijania europarlamentu wraz ze swoimi nowymi ziomkami, Liroyem, Korwinem i Wilkiem przebywał Rafał Ziemkiewicz? Przecież on im mógł to wszystko powiedzieć wcześniej i próbować jakoś zatrzymać tę nieszczęsną beczkę śmiechu. Ja mam dwa podejrzenia: albo Ziemkiewicz akurat tweetował z Dulkiewicz, albo po prostu za dużo sobie policzył za polityczne prognozy i okazało się, że narodowcy musieliby sprzedać całą Telewizję Narodową, opchnąć na alegro pamiątki Bosaka z Tańca z Gwiazdami oraz oddać na WOŚP czarne skórzane rękawiczki Winnickiego, te same którymi trzymał mikrofon na Agrykoli. Ta druga teoria jest słaba, bo przecież teraz, po fakcie, Ziemkiewicz udzielił swoich cennych porad. Chyba że to jest tak, jak telewizje kodowane puszczają potem powtórki meczów w pasmach otwartych.

Pani Pink Panther słusznie napisała, że szkoda tych młodych chłopaków, których jest tam wśród narodowców sporo, a już któryś raz ktoś cwany się nimi wysłużył i na koniec zostawił ich na pastwę psychoterapeuty Ziemkiewicza. Sam widziałem w moim ociekającym czerwoną i zdrową robotniczą krwią mieście (wygrała tu Koalicja Europejska ze sporą przewagą) jak stali na chłodzie i zbierali podpisy na tę całą Konfederację. Nikt prawie do nich nie podchodził, wzbudzali jedynie słabo skrywaną pogardę wśród mijających ich oświeconych mieszczan. Moja znajoma, która jest mocno zespawana z lokalnym sądowym układem bez cienia żenady nazwała ONR i startującego u nas na Prezydenta Miasta Bąkiewicza "neonazistami".

Czy Ruch Narodowy w takiej a nie innej formie, wciąż wpędzany w te same koleiny przez kolejnych szarlatanów ma w ogóle szansę na cokolwiek? Będę szczery, moim zdaniem nie. Ale ja się mogę mylić.

https://www.youtube.com/watch?v=jN4DYojKutctagi: onr 

Marcin-K
3 czerwca 2019 19:17
28     1569    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @Marcin-K
3 czerwca 2019 21:03

też pozdrawiam... w sumie ma pan rację, jak patrzyłem na działania Kofederacji to byłem deczko zdziwiony, bo walili cała swoja ciężką artylerią w PiS kompletnie nie ruszając koalicji czy biedronia i tak naprawdę nie mjąc nic do zaproponowania...jedyny punkt godny szacunku to 447... ale samym gadaniem o tym niewiele zdziałają...

oglądnałem dzisiaj mn z Michalkiewiczem i zauważyłem, że on nadal wierzy w konfederację... ja nie za bardzo, bo dziwoląg pt. jkm to proszenie się o qq (bez lgbt) dodajmy do tego Brauna z batożeniem pedziów i liroya do leczniczej maryhy... to jest jakaś menażeria z która ja zwykły człekpkształtny nie chcę mieć nic wspólnego... szkoda tylko tych chłopaków z marszu niepodległości których jkm próbował wy...tentegować na umieszczenie siebie i rodzinkę rekomponowaną w tzw. parlamencie jewropejskim... szkoda tych autentycznie zaangażowanych chłopaków nardowców i z Marszu Niepodłegłości... wielu z nich się zniechęci albo jak zobaczy o co biega...to powinni pozyczyć grebie z jakiegos koła gospodyń wiejskich i użyć ich odpowiednio...

wracając do Michalkiewicza... zastanawia mnie jego konsekwentne nie zauważanie tego, że jkm za wartościami jest ale branymi rodzinnie i tak nie po katolicku, raczej po islamsku (koran zaleca bodajże cztery żony) jkm jak na razie jest przy trzeciej... więc jeszcze trochę luzu ma... ale Michalkiewicz konsekwentnie wspomina mapę głosowania wg województw... pełna zgoda, podział pół na pół...a le parę dni temu zamieściłem mapę głosowania wg gmin... poniżej zamieszczam raz jeszcze...

cięzko mówić o podziale 50/50 jest mowa o 82% to trzeba zagospodarować... kto to zrobi sprawnie i szybko wygra jesienią wybory...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 3 czerwca 2019 21:03
3 czerwca 2019 21:10

Bo u nas się uprawia politykę, że tak to ujmę, ekstensywną. Jak idą żniwa, to chłopy wszystko tno, co tam tylko wpadnie pod sierp (i młot). To coś w rodzaju amoku. Są wybory, jest kampania to i zabawa musi być. JHak to napisał dziś pan Jarecki, hop, siup, trala la i sukces musi być. A potem to się ludziom jakoś wszystko wytłumaczy. Nie ma takiej porażki, której się nie da przeflancować na sukces. A potem znów tak samo, tyle że jeszcze głupiej i jeszcze bardziej nie w tarczę. Co bowiem zrobić z napaloną garstką wyborców?

Ja Michalkiewicza kiedyś lubiłem. Wyczuwam u niego pewne manie w poglądach, co da się poznać po tym, że on w kółko mówi o tym samym, zmieniając tylko akcenty i dodając kolejne bon moty, często rzeczywiście zabawne. Ale jak od pewnego czasu widzę go dosłownie wszędzie, udzielającego odpowiedzi na pytania internetowej gawiedzi, to złapałem dystans.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K
3 czerwca 2019 22:33

Mapa cokolwiek budująca, ale mój spokój mąci Rózia Thun, była premier, Lewandowski, Huebner, czy bardzo sprawny fizycznie były premier Buzek. O komuchach nie wspomnę, bo to włóczące nogami relikty.

Dziw wielki, ale obstawili miasta i przeszli. Nie dość, że pieprzyli przez lata to jeszcze będą mieli zasiłki z UE. Jedno jest pocieszające, że  wystawią Owsiaka - nasz skarb narodowy - do niepewnego Nobla, a to Ochojskiej, nota bene z tej samej parafii, dostał się zasiłek. W podzięce te lebiegi żałowały swojej łapy, choć już macały się bez odrazy z niejednym gównem. Sznyt kąpielowych kapci do Orła Białego nadal aktualny wśród elyt i muszą wymrzeć te relikty ukształtowane przez mistża (copyright by Paris) Adama, co to są bardziej europejskie niż nasze.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K
3 czerwca 2019 22:36

Przepraszam Paris, chyba poprawnie było miszcza

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @tadman 3 czerwca 2019 22:33
3 czerwca 2019 23:04

z tego co mnie do głowy przychodzi... lewandowski gdzieś zadołował kaśe na demokrację... podejrzewam, że zna projekty gdzie z nich ma popłynąć kasa... tak jak bodajże z rybołówstwem było... dlatego on jest znowu w tym cyrku... dlatego trzeba mu patrzeć na łapska i obserwować jakie projekty, komisje etc. i po prostu przeglądać i uwalić nie projekty tylko szukać punkty z kasą dotyczace jakiejś demokracji... co do róży trzeba jej przypomnieć jak był w klubie inteligencji katolickiej do zdrowaśki odmawiała pilnie... widocznie podczas tych zdrowasiek miała wygląd tak anielski, że ten jej hajlhitler obecny dał się nabrać i wziął ją za żonę... no ja bym jej dał banana i miotłę i niech leci w cholerę za ural pogryzając banana... z wieloznacznym usmiechem...

te komuchy mają swoje zadania bo moim zdaniem rozkaz przyszedł z baaardzooo wysoka aby ich do tej jaczejki jewrpejskiej wcisnąć... nie lekcewżyłbym...szczególnie millera...to twardy politruk, któremu ręka nie drgnie kiedy dostanie rzkaz strzelać w potylicę...tak samo huebner, cimoszka mniej... reszta to pomocnicy, asystenci i błazny (przepraszam błazny) jak kopacz bo ktoś musi robić jakieś wygłupy aby jakieś zapytania a props projektów kasowych lewandowskiego osłaniać... kopaczka do tego się nadaje, może jest i głupia jak dinozaury ale cwana jest napewno

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @tadman 3 czerwca 2019 22:33
3 czerwca 2019 23:08

co do manii zgoda... ciekawi mnie czy zauważy mapkę gmin, czy nadal będzie pitolił podziale pół na pół... jeśli nie zmieni narracji w najbliższym czasie... to chyba taki rozkaz go obowwiązuje... cóż... prawda czasu, prawda ekranu...

zaloguj się by móc komentować

tadman @gorylisko 3 czerwca 2019 23:04
3 czerwca 2019 23:59

Janusz wygląda jak wygląda, temperamentem nie grzeszy, pieprzył o nas kawałki w PE i myślę, że niezły z niego słup, a za nim ciemność, że oko wykol. Tego enefi a 200 zeta, uwiarygodniających przekręt pieczątek w dowodach osobistych to chyba nie on wymyślił i nie on uruchomił dawnych cinkciarzy przed bankami, co to z przebiciem bony skupowali, a po czasie okazało się, że ludziska dostali mniej niż włożyli.

Strategię wprowadzenia tych ludzi opracowano w sztabie i trafnie piszesz, że "moim zdaniem rozkaz przyszedł z baaardzooo wysoka aby ich do tej jaczejki jewrpejskiej wcisnąć... " Sprawa z leśniczówką to zwarcie szeregów pod hasłem "naszych biją".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
4 czerwca 2019 01:16

"Czy Ruch Narodowy w takiej a nie innej formie, wciąż wpędzany w te same koleiny przez kolejnych szarlatanów ma w ogóle szansę na cokolwiek? "

Moim zdaniem ci narodowcy nie maja w Polsce przyszlosci.

Bo to sa ludzie znikad, mlodziency [ nie chce byc zlosliwy, ale niektorzy z nich jeszcze z tradzikiem mlodzienczym] z paroma rekwizytami i tubami, z ktorych przemawiaja na jakichs kilkusetosobowych wiecach. A jak juz wpadaja w rece takiego hoksztaplera i pajaca jak Janusz Korwin Mikke, to spotyka ich zupelna kleska.

Wiele wskazuje na to, ze w Polsce przez najblizsze lata [kto wie, czy nie dlugie] bedzie na scenie politycznej podzial typu PiS kontra "reszta swiata" - czyli jakies mozolnie sklejane konstelacje, koalicje czy konfederacje.

Poczekajmy nie tylko na jesienne wybory w Polsce, ale takze na przyszloroczne wybory prezydenckie w USA, ktorych rezultaty, w moim przekonaniu, moga pomoc zacementowac scene polityczna u nas na wiele lat. Jezeli wygra Trump.

A Ziemkiewicz i jego rady i przeczucia? Ja go postrzegac zaczynam jako takiego drugiego doktora Pasierbiewicza - blogera, narciarza, tenisiste, mistrza zmianowego, oddanego waznym sprawom panstwa polskiego.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tadman 3 czerwca 2019 22:33
4 czerwca 2019 06:30

Duże miasta są w tej chwili stracone, zwłaszcza te na zachodzie i północy. Te mapki są mylące, bo uwzględniają tylko tę niecałą połowę biednych ludzi (czyli nas między innymi:)) którzy chodzą na wybory. Poza tym nie szalejmy - ludzie często głosują na PiS, bo do końca nie rozumieją procesów toczących się ponad tą bieżącą polityką. To chwiejny procent, który nagle dał PiS-owi wygraną. Zawieje inny wiatr, ktoś ich przekona czymś innym, albo solidnie i umiejętnie przestraszy i oni zagłosują na coś innego, nie wiem, zrewitalizowany peezel, albo i na KE (niech będzie wieczna). A Rózie, Lewandowscy, Buzkowie, zawsze się gdzieś przytulą, a pewnie mają i dzieci, więc ciągłość kadr mają zapewnioną. Mógł Zelenski wygrać na Ukrainie, to co, Owsiak u nas by nie mógł? No nie, sam siebie poprawiam, nie mógłby. On jest na to zdecydowanie zbyt głupi.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 4 czerwca 2019 01:16
4 czerwca 2019 06:49

Rzeczywiście można przypuszczać, że prądy korzystne dla PiS płyną od strony Trumpa i jego polityki, aczkolwiek pewnie Anerykanie mają poobstawiane tutaj różne kąty (choćby TVN) i w każdej chwili mogą odwrócić wajchę. Tyle że ja nie wierzę w aż takie możliwości kreowania nastrojów społecznych, że siedzi jakiś polityk, wciska guzik, uruchamia media, służby itp i robi się konkretny wynik. Przecież KE miała medialne wsparcie o jakim PiS może pomarzyć, wszystkie telewizje, duże portale informacyjne i wreszcie postacie (to u nas zbyt duże słowo) z popkultury, pracują na wygraną KE, ale jakoś nie idzie. Nie pomagają prowokacje medialne.

 

A narodowcy... Dobrymi chęciami wiadomo co jest wybrukowane. Ci którzy mają tam odrobinę rozumu powinni premyśleć co dalej z tym projektem. W tej formie zostaną w radykalnej niszy łatwej do medialnego unicestweinia

zaloguj się by móc komentować

olo @Marcin-K
4 czerwca 2019 07:42

moze cos myle, ale  z kukiz chyba tak nie bylo - w sensie szans na cokolwiek

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
4 czerwca 2019 08:18

To wiedział "każdy". Poza Ziemkiewiczem, który ich forsował jako ostatnią nadzieję "żywiołu narodowego".

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 4 czerwca 2019 06:49
4 czerwca 2019 08:20

Wzmożenie było , kretynskie parcie do PE,nic wiecej.. Narodowcy sa opoznieni w rozwoju, ile jeszcze musi upłynąć wody w Wisle zeby zrozumieli ,ze polerka bruku to jest tylko jeden z elementow dzialan, a nie jeden jedyny i to glowny..Konfederacja to sa wydrazone puste dynie,które nie mają pomysłu, kontestowanie wszystkiego i wszystkich to nie jest polityka...To wszystko przypomina jakas wirtualna zabawe gimbazy w internecie. Finezja i inteligencja to zdecydowane obce terminy dla tych formacji politycznych.. 

Kleska tych potworków  ,to dla nich komplement.. Szydlo miala wiecej głosów, niż ci partacze, co to niby uważają sie za prawicowych polityków..Kompromitacja.

 

 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K 3 czerwca 2019 21:10
4 czerwca 2019 08:20

"Ja Michalkiewicza kiedyś lubiłem. Wyczuwam u niego pewne manie w poglądach, co da się poznać po tym, że on w kółko mówi o tym samym, zmieniając tylko akcenty i dodając kolejne bon moty, często rzeczywiście zabawne. Ale jak od pewnego czasu widzę go dosłownie wszędzie, udzielającego odpowiedzi na pytania internetowej gawiedzi, to złapałem dystans."

Kilka miesięcy temu zachorowałem na to samo.

zaloguj się by móc komentować

olo @Marcin-K
4 czerwca 2019 08:36

tu 600 tys do piachu,  tam sld wygrywa

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
4 czerwca 2019 08:45

Pożytek jest taki, ze wymiotlo ze SN zwolenników Konfederacji.. Ni ma chłopów, koniec pieśni o 447 , zpadla cisza.. I nastal błogi spokój. 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 4 czerwca 2019 08:45
4 czerwca 2019 08:59

Wyjąłeś mi to z ust :-) Było już blisko chlewu.

Ale miało to jedną zaletę. Już wiecej wiemy kto jest kto.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 4 czerwca 2019 08:20
4 czerwca 2019 09:02

W sumie dobrze, z ludzkiego punktu widzenia, bo Braun w PE to już by się całkiem oderwał od ziemi, choć i tak jest już bardzo wysoko jeśli chodzi o metry nad gruntem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 4 czerwca 2019 08:45
4 czerwca 2019 09:03

Pożytek jest taki, ze wymiotlo ze SN zwolenników Konfederacji.. Ni ma chłopów, koniec pieśni o 447 , zpadla cisza.. I nastal błogi spokój. 

No chyba jednak kilku pań i panów by się znalazło..

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @atelin 4 czerwca 2019 08:20
4 czerwca 2019 09:07

oglądanie Michalkiewicza w dużych dawkach to niebezpieczna zabawka. Bo człowiek zostaje automatycznie wciągnięty w pułapkę, na której wejściu wisi tabliczka "sekta". W ogóle jak się widzi że większość wyborców danego polityka lub partii popadają w skrajne manie i zaczynają w kółko o swoich maniach opowiadać, nie dając nikomu dojść do słowa, to już to należy traktować jako ostrzeżenie. Ja bywałem w Polsce w wielu miejscach, w różnych środkowiskach, i nie zdarzyło mi się, żeby jakiś wyborca PiS-u wyskakiwał z agresywną agitacją. Były może ze dwa trzy przypadki, byli to zwykle starsi panowie już lekko zmęczeni rzeczywistością. Można o elektoracie PiS-u mowić różne rzeczy ale raczej oni nie zajmują się ciosaniem ludziom kołków na głowie. Generalnie to w dużych miastach niechętnie przyznają się do swojego wyboru, bo to może oznaczać ostracyzm, zawodowy i towarzyski.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
4 czerwca 2019 09:21

hmmm... fakt, że mapy którą zamieściłem nie należy traktować constans...ale jeśli Michalkiewicz będzie ciagle mówił o mapie wg województw to dla mnie będzie wyrazny sygnał alarmowy...

dlatego wynik na poziomie gmin trzeba utrwalić i rozbudować, mowić o nim i odmieniać przez wszystkie przypadki... np. Braun powinien go zobaczyć i ruszyć w teren...pytanie czy ma jakiś budżet od sił tajemnych ?

co do chlopaków/dziewczyn/innych płci z konfederacji...spokojna wasz rozczochrana, zjawią się pod postacią koziołka matołka etc. tymczasem tu na blogu są dyżurni czytacze i komentatorzy oraz spora grupa zwykłych czytelnikó którzy, mam nadzieję, chcą przeczytać coś nowego i nie tylko o wszechwładnych Żydach

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 4 czerwca 2019 09:21
4 czerwca 2019 09:29

Znam Stanisława z młodości.

Jedno jest pewne. Był represjonowany porządnie za spawacza i siedział w stanie wojennym (przyszli po niego w nocy)

Wydawał podziemnie "Stańczyka" i na tym też potem wpadł. Zabrali mu samochód który mu zwrócili po kilku latach po '89 roku.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gorylisko 4 czerwca 2019 09:21
4 czerwca 2019 10:01

No ale chlopcy i dziwczynki od ładnych kilku lat wymachuja flagami organizują marsze i efektu nie ma.. Ciezko to nazwać planktonem politycznym, to jakas sladowa kropelka..Zero progresu.. Oni nie pojawili sie rok temu,czy dwa.. Tak twardoglowych ludzi to juz dawno Polska nie widziala, brak wyciagania wniosków i skutecznego dzialania, eliminuje ich calkowicie.. To jest nędza..

GB, ten " koń" ma to do siebie,ze nigdy nie dobiegnie do mety, jak cala reszta odpadów z innych papierowych tworków..  Jak mozna traktowac poważnie goscia, ktory fraternizuje się z Patlewiczem, z Panem Nikt, ze Sputnikiem, ze Stonogą.. GB to chodzaca porażka, momentami histeria. Wytka PiSowi ,ze jest grupą rekonstrukcyjna, a sam ją nieudolnie tworzy. Szkoda faceta, bo nie potrafi umiejętnie korzystac ze swojego talentu..  

Moze jedyny  z tego pozytek,ze w ten sposob promuje swoje książki. 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix 4 czerwca 2019 09:29
4 czerwca 2019 10:09

hmmmm no to jak za spawacza to mnie nie dziwi... ale z wiekiem maleje zapotrzebowanie na ryzyko, za to wzrasta popyt na święty spokój... wariant z wycofaniem się do klasztoru i podmianą postaci odpada ;-) ale ze śp. Kisielem było podobnie... nie wiem... jak wspomniałem, Michalkiewicz za często pewnych rzeczy i spraw nie zauważa... ciekawi mnie co z tą mapą... to taki papierek lakmusowy... co do jkm-a też długo badałem sprawę zanim ostatecznie uznałem go z kurwę polityczną (przepraszam ale termin "kurwa" mam zarezerwowany tylko dla polityków) a w zyciu codzinnym prawie go nie używam...

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 4 czerwca 2019 10:09
4 czerwca 2019 10:11

Pamiętaj że ojcem założycielem UPR-u był też Kisiel...

Ja się nigdy na JKM-a nie złapałem. Zawsze tępiłem jego sekciarzy.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Draniu 4 czerwca 2019 10:01
4 czerwca 2019 10:13

trochę szkoda, bo gawędziarzem jest suuper, robi dobre filmy... zaczął się bawić w politykę...a zaczął od batożenia pedziów... cóż niejednemu batożenie się należy ale aspirujący polityk nie wie, że trzeba wiedzieć co się mówi ... ma pan rację, że to jakieś niedobitki...

zaloguj się by móc komentować

Boguska @Marcin-K 4 czerwca 2019 09:03
5 czerwca 2019 00:25

Nie ma Pan racji ,bo ustwa 447 nie zostala sobie,o  tak podpisana przez Prezydenta Trumpa aby zostala wsadzona do szuflady.U nas w Chicago/New York rowniz/ juz odwolano spotkanie z drE.Kurek i poslem Winnickim,ktore mialy sie odbyc w salkach parafialnych bo jakas klipa z New Yorku okrzyknela ich antysemitami,ktorzy nie godza sie na oddanie mienia pozydowskego.Archidiecjzja chicagowska zabronila udostepniac parafie. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gorylisko 3 czerwca 2019 21:03
5 czerwca 2019 21:49

A, w kogo mieli walić i komu "odbierać"? Szczecinie? Biedroniowi może? Nie wygra, ale pisiorki poczują bat na dupą, Daj Boże.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować