-

Marcin-K

Niemocarze

Obserwuję od pewnego czasu tę całą karuzelę międzynarodową i mam coraz silniejsze przekonanie, że można by ją w zasadzie nazwać jednym wielkim festiwalem pokazów niemożności. Niemożność w polityce to straszna rzecz, bo jeśli już takie coś polityka czy dziennikarza dopadnie, to on nie może tego ukryć, bo niemożność najczęściej objawia się skłonnościami do jej prezentowania na możliwie największej scenie. Niemożność toczy wielu, począwszy od Putina aż po oprawki okularów Marcina Roli i glacę Borysa Budki. Oto mamy bowiem prezydenta Rosji, który nie może w zasadzie nic. Cóż bowiem on może? Czy mógłby Putin na przykład zabrać całą Ukrainę? Nie aspiruję do roli lokalnego Pana Nikt, który tylko przy pomocy tabletu rozsupłuje wszelkie geopolityczne zagadki, ale wydaje mi się, że nie mógłby Putin nawet zająć jednej ulicy we Lwowie. O zaborze Białorusi może Putin pomarzyć. Są to figury retoryczne tworzone w redakcjach na podstawie wrzutek podsuwanych przez szeregowych agentów wpływu. Co może w takim razie Putin? Ano może opowiadać historyczne kocopoły i spotykać się w Izraelu z nic nie znaczącymi miejscowymi politykami. I to by było właściwie na tyle.

Jeśli chodzi o naszych swojskich ekshibicjonistów niemożności to mamy tu ich trochę. Właściwie trzeba by tu wrzucić w całości całą polską politykę i związane z nią media, ale jednak zachowam się jak na prawdziwego pisiora właściwie i wyłączę z tego zbioru prezydenta Dudę i premiera Morawieckiego. Dlaczego? Dlatego, że w tych czasach niemożności czasem po prostu wystarczy pozmywać i zrobić kanapki, żeby wyjść na człowieka obrotnego.

Zajrzałem wczoraj kilka razy w ciągu dnia na Onet, chcąc sprawdzić jak oni się tam bawią w związku z tą całą izraelską imprezą. No i walnął mnie po oczach tytuł, mówiący o tym, że ktoś tam w tym Izraelu powiedział, że nikt na świecie nie ośmiela się podważyć prawdy o Holokauście oprócz jednego państwa. Ten gustowny klikbajt krył w sobie informację, że przemawiającemu chodziło o Iran, ale przecież możemy śmiało założyć, że wielu z użytkowników Onetu zapoznaje się jedynie z nagłówkami. I chodziło zapewne o to, by ów użytkownik pomyślał sobie: psia mać, znów jesteśmy najgorsi przez tego idiotę karakana, chama skończonego Jarkacza. Czymże to jest niż okazaniem własnej płycizny i jednocześnie słabości? Bo przecież nikt mi nie powie, że tworzenie takich kretynizmów to jest jakaś realna propaganda mogąca mieć rzeczywisty wpływ.

Schodząc dalej w dół widzimy na przykład tak zwaną polską ideową prawicę, nie tę rzecz jasna żoliborsko-socjalistyczną. Wisi ona cała na cienkiej nitce podczepionej pod takie coś, co nazywa się You Tube. Kliknąłem w jeden filmik po tych wesołych prawyborach w Konfederation i dosłownie moją kartę główną zalały wykwity tych wszystkich najróżniejszych telewizji narodowych, najwyższych czasów i innych nam zależy.tv. Co tam się dzieje? Widać to po tytułach i miniaturkach. Chciałbym podać jakiś konkretny przykład, ale powylatywały mi z głowy. Wszystkie jednakże brzmią tak samo i utrzymane są w tonie apokaliptycznym. Wynika z tych tytułów, że jak to śpiewał ten niezbyt mądry człowiek: to już jest koniec, nie ma już nic. Kto mógł to już nas trzy razy wykupił a potem jeszcze osiem razy zdradził i wystawił do wiatru. Jaką na to ma receptę ideowa prawica? Chciałoby się powiedzieć ulica i zagranica, ale w tym przypadku to raczej ulica sama zostaje. Trzeba protestować, mówią. Założyć buty i ruszyć cztery litery w obronie Ojczyzny, a relację z tego wszystkiego z pewnością przeprowadzi jedyna patriotyczna telewizja na amerykańskim kanale You Tube. Nie wiem czy wiecie, ale szefową tego przybytku jest niejaka Suzanne Wojcicki. Jakiś czas temu, gdy zaczęła się sprawa z tym całym Acta 2, to ona bąknęła coś, że jak w Europie wprowadzi się takie prawodawstwo, to ona całego tego You Tuba na tym terenie po prostu wyłączy. Jak rozumiem razem z naszą jedyna pro-polską i rzetelną telewizją.

Można by tak ciągnąć ten almanach jeszcze długo. Bo co reprezentuje oprócz niemożności Borys Budka szykujący się na szefa PO? Albo ten demonicznie podświetlany sędzia Tuleja czytający z kartki do "tłumu" złożonego z trzydziestu osób? A sędzina Gersdorf i jej koledzy w fioletowych sukienkach? To ciekawe w ogóle, że sutanny oni tam nazywają sukienkami, a togi są cool. W tym samym miejscu trzeba ustawić holenderski dziennik NRC Handelsblad, który ustami swojego głównego komentatora oznajmia, że "członkostwo Polski w UE jest zagrożone".

Nawet się już ziewnąć od tego wszystkiego nie chce.tagi: polityka 

Marcin-K
24 stycznia 2020 10:11
29     1419    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Draniu @Marcin-K
24 stycznia 2020 10:54

Ale mistrzami niemocy  to sa chłopcy z Konfetii.. Ci to to dopiero odstawiają szopkę.. Dwoją się i troją.. Generalnie robią z tego non stop przedstawienie.. Bicie piany to ich specjalność.. :)

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Marcin-K
24 stycznia 2020 11:14

Dobrze Pan to podsumował. Pamiętam już 4 lata temu wyskakiwały mi na jutubie filmiki z Grzesiem "Szczęść Boże" i Stasiem "Katarynką" Michalkiewiczem - z tytułami mniej więcej o treści: "Właśnie przystępują do ostatecznej likwidacji Polski", "Rząd szykuje się do zaspokojenie wszystkich roszczeń Etrusków", "To już naprawdę koniec", a za chwilę [jak koniec nie nastąpił] "Tym razem to już taki najprawdziwszy koniec".

Do tego ta charakterystyczna mimika: Grześ - prawie jak Chrystus Frasobliwy, zatroskany, głęboki smutek i ból, Staś - uśmiechnięta pucułowata buzia typu "księżyc w pełni" - ale przekaz zawsze tan sam: TO JUŻ KONIEC!!!

Wyleczyłem się.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 24 stycznia 2020 10:54
24 stycznia 2020 11:18

Ale są bardzo przejęci - nomen omen - rolą. 200 tysięcy podpisów z pewnościa zatrzyma Wielkiego i małego szatana. Szkoda mi tych wszystkich młodziaków, których oni radykalizują i wypędzają na ulice. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K
24 stycznia 2020 11:19

Samoobrona też była przejęta rolą. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Krzysiek 24 stycznia 2020 11:14
24 stycznia 2020 11:22

TO JUŻ JEST KONIEC!!! ale na wszelki wypadek utrzymajcie naszą niezależną pro-polską telewizję, która wam ten koniec zrelacjonuje - o, tu jest nr konta...

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
24 stycznia 2020 11:25

Witam. Polska Wikipedia ma o "niemocarzu" Mosze Kantorze (Wiaczesławie) wpis zaledwie kilkuzdaniowy:

Wiaczesław Mosze Kantor - Wikipedia.pl

Po tym wpisie to wiemy o tym panu niewiele, albo zgoła wcale, a ton zorganizował bądź co bądź znaczący event w Izraelu. Przedstawmy więc czytelnikom SN obszerniejszy biogram. Co prawda fraza "kim jest Mosze Kantor" wpisana w Google daje od razu mnóstwo artykułów z polskiego internetu prasowego ale są to informacje fragmentaryczne. Sięgnijmy więc do źródła, rosyjskiej Wikipedii i przetłumaczmy sobie za pomocą Googla (z drobną redakcją) hasło:

Kantor, Wiaczesław Władymirowicz - Wikipedia.ru, cytuję:

"Wiaczesław Władimirowicz (Moshe) Kantor (8 września 1953 w Moskwie) - międzynarodowa osoba publiczna, przedsiębiorca i filantrop , jest aktywnie zaangażowany w propagowanie idei tolerancji i wzajemnego szacunku we współczesnym świecie, przeciwdziałanie neonazizmowi , rasizmowi, ksenofobii i antysemityzmowi , a także w dyskusji i wypracowaniu rozwiązania problemów nierozprzestrzeniania broni jądrowej i zapobiegania katastrofie nuklearnej. Przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydowskiego, przewodniczący Europejskiej Rady ds. Tolerancji i Pojednania, przewodniczący Międzynarodowego Forum Luksemburskiego w sprawie zapobiegania katastrofom nuklearnym , prezes Fundacji Światowego Forum Holokaustu , przewodniczący Europejskiego Funduszu Żydowskiego , przewodniczący Rady Politycznej Światowego Kongresu Żydów. Magazyn Forbes szacuje fortunę Cantora na 2018 r. Na 3,7 miliarda dolarów, co plasuje go na 29 miejscu w rankingu najbogatszych biznesmenów w Rosji i 630 na światowym rankingu Forbesa.

Urodzony 8 września 1953 r. W Moskwie, ZSRR . W 1976 roku ukończył Moskiewski Instytut Lotniczy (MAI). Był zaangażowany w pracę naukową w organizacji pozarządowej „Spectrum” w MAI. W 1981 r. obronił pracę magisterską o specjalności „Automatyczne sterowanie statkiem kosmicznym” i uzyskał tytuł doktora nauk technicznych. W latach 1989-1993 - dyrektor generalny rosyjsko-amerykańskiego przedsiębiorstwa Intelmas. Pod jego kierownictwem wprowadzono i zainstalowano jedną z pierwszych sieci komputerowych w Rosji, w tym w jednostkach Akademii Nauk. W 1993 r. kierował firmą agrochemiczną Akron . W latach 1996-2000 był doradcą ekonomicznym przewodniczącego Rady Federacji Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej. Od 2000 r. jest prezesem National Institute for Corporate Reform (NICR), organizacji non-profit zrzeszającej polityków, przedstawicieli biznesu i społeczności akademickiej. Działania NIKR mają na celu poprawę klimatu inwestycyjnego w Rosji i wizerunku krajowych przedsiębiorstw za granicą.

W 1997 r. V. Kantor otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Nowogrodu „za wielki wkład w rozwój i umacnianie gospodarki, nauki i dziedzictwa kulturowego starożytnego Nowogrodu oraz poprawę warunków życia i życia Nowogródów” .

W 2005 roku stanął na czele Fundacji „Światowego Forum Holokaustu” , ustanowionego po Międzynarodowym Forum pierwszy „Let my people live!” W Krakowie , Polska .

W latach 2005-2009 - Prezydent Rosyjskiego Kongresu Żydów (REC) .

Od 2006 r. - jeden z założycieli i prezesa Europejskiego Funduszu Żydowskiego (EEF), do którego zadań należy rozwój życia żydowskiego w Europie , a także realizacja programów charytatywnych i edukacyjnych.

W 2007 r. Został wybrany na przewodniczącego Europejskiego Kongresu Żydów (EJC), międzynarodowej organizacji świeckiej zrzeszającej 42 społeczności żydowskie w Europie i reprezentującej interesy ponad 2,5 miliona europejskich Żydów. W 2008, 2012 i 2016 r. został ponownie wybrany na czteroletnią kadencję.

Od 2007 r. Wiaczesław Kantor jest Prezesem Międzynarodowego Forum Luksemburskiego ds. Zapobiegania Katastrofie Jądrowej, które skupia największych światowych ekspertów w dziedzinie nierozprzestrzeniania broni jądrowej .

W 2008 r. Był jednym z założycieli Europejskiej Rady ds. Tolerancji i Pojednania (ESTP ), której przewodniczył od 2008 do 2014 r., której współprzewodniczył były prezydent Polski A. Kwaśniewski. W 2015 r. Przewodniczącym Rady był były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair. Przewodniczącym Rady jest Wiaczesław Kantor.

Otrzymał odznaczenia i medale Rosji i innych krajów: Order Przyjaźni (Rosja, 1998), oficer Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej (Polska, 2005), Order Księcia Jarosława Mądrego, V art. (Ukraina, 2007), Order Leopolda I (Belgia, 2009), Kawaler Orderu Legii Honorowej (Francja, 2012), Wielki Krzyż Orderu Zasługi dla Republiki Włoskiej (Włochy, 2013), Wielki Krzyż rumuńskiego państwowego Orderu Zasługi (Ordinul Național Pentru Merit) (Rumunia, 2014), Oficer Legii Honorowej (Francja, 2014, nagrodzony w 2015 r.), Order Honoru (Rosja, 2016), a także medal „Za zasługi w dziedzinie tolerancji” (Polska, 2011).

Wiaczesław Kantor otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Tel Awiwie (2004 r.) oraz dwuletnią nagrodę Europejskiej Rady Gmin Żydowskich dla europejskich przywódców żydowskich.

W maju 2010 r. Na Uniwersytecie w Tel Awiwie otwarto Centrum Studiów nad Współczesnym Żydem Europejskim Cantor.

W 2010 roku Moshe Kantor został mianowany zastępcą Przewodniczący i członek Krajowej Rady Pamięci Holokaustu ( Holocaust ) i heroizm „ Yad Vashem ” i został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej.

W 2013 r. Został wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady Politycznej Światowego Kongresu Żydów, aw 2017 r. został ponownie wybrany na to stanowisko.

Ponadto, według izraelskiej gazety Jerusalem Post przez siedem kolejnych lat, Kantor należy do „Pięćdziesięciu najbardziej wpływowych Żydów na świecie”. KONIEC CYTATU

 

To oczywiście jeszcze nie wszystko z tego hasła, ale myślę, że to akurat już wystarczająco oddaje format i osobowość organizatora izraelskiego eventu w którym wziął udział Putin, Macron, Steinmeier, Netanjahu, Pence. Pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 11:19
24 stycznia 2020 11:26

Była nawet próba reaktywacji w postaci tej Agro-Unii czy jak to się tam nazywało. Teraz ten nowy "Lepper" nagrywa na You Tube filmiki na których pokazuje jak bardzo niedobre ziemniaki z Niemiec leżą w marketach. Jak nic te filmiki wywołają blady strach wśród niemieckich bauerów.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 24 stycznia 2020 11:25
24 stycznia 2020 11:28

Ja go tylko pamiętam, jak chciał "przejąć" Azoty i powstrzymał go taki roztrzęsiony młody miglanc z Platformy - nie mogę sobie przypomniec jego nazwiska w tej chwili. No nie przynosi mu to chluby - w sensie że Kantorowi. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 11:19
24 stycznia 2020 11:40

dokładnie tak, bohaterowie są dobrze rozpoznani

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K
24 stycznia 2020 11:49

Toga (za Wiki) wiele mówi z czym mamy do czynienia

"...historycznie był to wierzchni, lekki strój noszony w starożytnym Rzymie; togę przywdziewano na tunikę, pozostawiając przy tym odsłonięte ramię. W średniowieczu stała się ubiorem wykładowców uniwersytetów i ze środowiska akademickiego przeniknęła do kręgów kościelnych i prawniczych.

Ze świata akademickiego toga przeniknęła do Kościołów protestanckich, gdyż wielu pierwszych reformatorów, na czele z Marcinem Lutrem było nauczycielami akademickimi. Stąd toga jest tradycyjnym strojem liturgicznym używanym przez duchownych wielu Kościołów protestanckich..."

... sposób w jaki/do czego zaczęto używać togi, by podkreślić swoją wyjątkowość, tak w średniowieczu jak i dzisiaj, dobrze oddaje popularne ostatnio powiedzonko, iż jest to głupi średniowieczny łach... 

Na widok sutanny człowiek ma w głowie "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus". Sam krój przypomina szlachecki żupan... Na widok togi człowiek nie wie czy kieszenie trzymać, czy uszy zatykać.

zaloguj się by móc komentować

zkr @tomciob 24 stycznia 2020 11:25
24 stycznia 2020 11:57

Order otrzymal od Kwacha.

"obywatel Państwa Izrael
za wybitne zasługi w rozwijaniu stosunków polsko-żydowskich
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
26. Kantor Viatcheslav,"

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP20050831178/O/M20051178.pdf

W wiki go pomineli:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Zas%C5%82ugi_Rzeczypospolitej_Polskiej

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K
24 stycznia 2020 12:05

"Bo co reprezentuje oprócz niemożności Borys Budka szykujący się na szefa PO?" ,owszem reprezentuje,bo mam takie ciągłe wrażenie,że ile razy wchodzi na mównicę ,to PiS-owi rosną sondaże do góry.Tak to w/g mnie wygląda,lecz może się mylę,bo jaki wybór?, a zresztą ,co tam taka szara myszka jak ja wie?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @OdysSynLaertesa 24 stycznia 2020 11:49
24 stycznia 2020 12:11

O to ,to.. Toga kojarzy mi się z kasynem, w którym rzadkością sa wygrani, a przegranych cale tabuny.. Oczywiście najwięcej zyskuje kasyno.. 

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
24 stycznia 2020 12:32

Nazwijmy jeszcze ten "event" bo on oczywiście ma nazwę: 5. Światowe Forum Holokaustu. Zauważmy również brak obecności wysokiego przedstawiciela Wielkiej Brytanii na owym Forum. A przecież Anglia i jej Królestwo również dzielnie walczyło z Niemcami podczas II WW. Jak więc widać nie wszyscy są głodni albo zainteresowani w tym, piątym dopiero, światowym forum. Rzecz oczywiście sprowadzam do mocno poważnej kreacji emocjonalno-propagandowej. Jak widać jednak pieniądze i możliwości wiele mogą uczynić.

Wpadłami w ręce, niedawno, niezwykle ciekawa publikacja o aktywności oficjalnego przedstawicielstwa rządu II RP w 1919 roku w USA w celu obrony i reprezentowania interesów rodzącego się Państwa Polskiego w Stanach Zjednoczonych. Stosunkowo sporym moim zdziwieniem był fakt bardzo dynamicznego dyskredytowania w prasie lokalnej i ogólnostanowej nowej Polski, a właściwie polskości przez środowiska żydowskie USA. Powiem szczerze, że nie zdawałem sobie sprawy z tego jakie to przybierało rozmiary i jak wpływało na czynniki oficjalne USA. No ale cóż człowiek uczy się i dowiaduje przez całe życie, a biografia Mosze Kantora tylko potwierdza jaka moc kryje się za pieniędzmi i determinacją. Tak więc przy słowie "niemocarze" z tytułu notki ja osobiście stawiam duży znak zapytania "?".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 24 stycznia 2020 11:49
24 stycznia 2020 12:34

A już na widok tysiąca tóg, to w ogóle można się lekko przerazić:)

W holenderskiej gazecie, którą tu przytoczyłem napisano, że owszem, holenderscy sędziowie (chyba w liczbie kilkunastu) którzy wsparli marsz tysiąca tóg zrobili dobrze, że protestowali solidarnie z polskimi "kolegami" ale to że założyli w czasie protestu te togi, to już się panu redaktorowi nie spodobało. Sąd to sąd, ulica to ulica - tak napisano. Wesoło tam jest, nie ma co.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @BTWSelena 24 stycznia 2020 12:05
24 stycznia 2020 12:36

Ja myślę, że widok Budki może cieszyć głównie chłopaków z lewicy. Im słabsza platforma i bardziej kuriozalna, tym oni mają większe szanse, bo wyborcy PO będą szukać jakiegoś zmiłowania i zapewne wpadną prosto w łapy Czarzastego. Ewentualnie jeszcze Kosiniaka, ale nie wiadomo czy jego kosmici nie porwali, bo go nie widać w ogóle.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @tomciob 24 stycznia 2020 12:32
24 stycznia 2020 12:48

Ciężko przyjąć do wiadomości tę dziwną symbiozę między obroną rzeczywistych morderców Żydów w Europie, z jednoczesnym wynoszeniem tej ofiary na piedestał, przez samych Żydów... Bez zrozumienia że "ten typ tak ma" ciężko jest wyrokować czy to rodzaj siły czy słabości. Wszystko zależy od perspektywy... Słynne "mieć czy być" :) 

Żydom ciężko się żyło w karbach mniejszości na terenie Rzeczypospolitej... A że nie mieli tubylcom do zaoferowania niczego kreatywnego (poza kreatywną księgowością), to ktoś postanowił, że łatwiej będzie dojść do głosu/rządów degradując gospodarzy. Łatwiej uczynić z kogoś zbrodniarza, jak samemu okazać się dobrym/lepszym.

I tu pamiętam tekst corrylusa, w którym był fragment o tym, że jedną z "gwarancji" powstania Stanów zjednoczonych, był upadek Rzeczypospolitej. Tj. wyekspediowanie jej wyjątkowego ustroju, z powodu jak rozumiem konkurencyjności dla zainteresowanych, za ocean.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K 24 stycznia 2020 12:34
24 stycznia 2020 12:56

Wiadomo... Na ulicy toga szybko się brudzi.

A tak, można jej nie prać całymi miesiącami wycierając od czasu do czasu wyłącznie kurz z krzeseł i biurek... I siedząc daleko od zwykłych ludzi, którzy nie czują wtedy smrodku przepoconych sztucznych łachów... A nawet jak wyczują, to na sali sądowej nikt nie śmie zwrócić uwagi kaście wyjątkowych ludzi, że coś tu śmierdzi ;)

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K 24 stycznia 2020 12:36
24 stycznia 2020 13:08

O !..o tym nie pomyślałam,mimo wszystko.Matko Jedyna,aby ta prognoza nie okazała się koszmarnym snem,przypomnienia..chociaż może do tego dojść,tam sojusze zawierane są z każdym ,który gwarantuje byt polityczny. Bo jeżeli Czarzastość dojdzie do" solidnego" głosu ,to popłynie szerokim strumieniem kasa od banksterów i dorobkiewiczów komuny,aby utrzymać głos ... Jednym słowem Boże miej nas w opiece,bo obecnie już- sprawa Polska ,wyglada jak dom bez klamek... i pytanie kto tutaj w naszej Polsce Rządzi?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @OdysSynLaertesa 24 stycznia 2020 12:48
24 stycznia 2020 13:19

Myślę że temat jest bardzo ciekawy - symbioza i emancypacja Żydów w państwach narodowych i utynitarnych - i powiem szczerze, że muszę poszukać czy zostało w tej materii coś ciekawego zaproponowane. Jest taki polski film pt. "Czarny Mercedes". Film niezwykły ze względu na fabułę i problem środowiskowy z akceptacją pojedyńczych jednostek z Narodu Wybranego okoliczności życia w okupowanej przez Niemców Polsce. Jedna ze scen tego filmu toczy się w Gettcie (chyba warszawskim), w którym jest lokal mocno zakonspirowany gdzie toczy się życie kulturalnie. Na ulicy trupy, a w lokalu bogata elita bierze udział w zachowaniu resztek kultury i poczucia własnej wartości. Do lokalu przychodzi polski prawnik, mecenas z oficerem niemieckim "incognito" i biorą udział w imprezie. Piosenkę "To ostatnia niedziela" śpiewa Danuta Stenka (przepięknie) przy akompaniamencie skrzypiec. I cóż, niemiecki oficer, jak się na końcu okazuje wielokrotny morderca, wzrusza się do łez, choć słów nie rozumie. I to wzruszenie, wzruszenie jako takie, emocje w wymiarze indywidualnym dostępne są każdemu niezależnie od wyznania czy narodowości. Problem zaczyna się wtedy kiedy ów wymiar indywidualny nabiera społecznego kontekstu. Ale czy od tego można uciec? No nie. A więc jesteśmy skazani na różnych "niemocarzy," którzy dysponując pieniędzmi całkiem sporo potrafią i mogą.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @BTWSelena 24 stycznia 2020 13:08
24 stycznia 2020 13:59

Na razie jeszcze PiS. Aczkolwiek wielu by chciało spróbować czegoś nowego - na przykład oddać lejce Niemcom do spółki z Putą. I pewnie w końcu się to kiedyś wydarzy. Będzie okazja porównać te dwie opcje w praktyce.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 24 stycznia 2020 12:56
24 stycznia 2020 13:59

No właśnie - ciekawe cyz oni je piorą. Może tylko wietrzą...

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K 24 stycznia 2020 13:59
24 stycznia 2020 14:58

I stąd ten marsz.... :) 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Marcin-K
24 stycznia 2020 15:18

A właśnie, że pani Susan tylko nam internet zostawi a wtynie go tej "gupiej ełropie". 

MJM o garażu i koneksjach rodzinnychI to wszystko wiemy dzięki działaniu naszego kolegi z SalON24 blogera MJM.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomciob 24 stycznia 2020 11:25
24 stycznia 2020 16:39

" ... oraz poprawę warunków życia i życia Nowogródów” .

zgrabniej: Nowogrodzian.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @stanislaw-orda 24 stycznia 2020 16:39
24 stycznia 2020 16:54

redakcja była szybka i pobieżna

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Marcin-K 24 stycznia 2020 12:36
25 stycznia 2020 22:44

Marcinie-K ,ale z pana Kassandra.Właśnie Budka został szefem PO...no teraz kroczek chyba do Czarzastości.Chyba przyjdzie się pochlastać.!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @BTWSelena 25 stycznia 2020 22:44
25 stycznia 2020 23:04

To dobrze, jest nadzieja, że za rok nie będzie PO. To chyba dlatego będa teraz futrować Szymonka.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 25 stycznia 2020 23:04
26 stycznia 2020 02:06

A ja mam nadzieję ,że go przekarmią...i dostanie rozwolnienia...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować