-

Marcin-K

Niemrawa Niemra nowym Kanclerzem Europejskim

Faktem zbadanym przeze mnie empirycznie, jest całkowita niewiedza, ocierająca się momentami o świadomą ignorancję, na temat instytucji unijnych wśród tak zwanych euro-entuzjastów. Już to kiedyś gdzieś to pisałem, ale mam na podorędziu przyszykowany nabity rewolwer z podstawowymi pytaniami o poszczególne instytucje UE i ich wzajemne relacje prawne. Jeśli jakiś leming zacznie mi za mocno ujadać, to ja wtedy szybko odbezpieczam mojego colta i wypalam mu prosto w czoło. Potem z błogością obserwuję coś, co pewien mój dawny kumpel, nazywał "syf-mordą". "Syf-morda" to była jego zdaniem tak zwana głupia mina, kiedy ktoś został przyłapany na ściemnianiu albo na braku wiedzy w sprawach banalnych. Leming nie wie co to jest Komisja Europejska, do czego służy, jakie ma umocowanie prawne, jakie prerogatywy. O jej skład nie ma co nawet pytać. A jak jeszcze ofiara wierzga, to trzeba jej dołożyć pytaniem czym się różni Rada Europy od Rady Europejskiej i Rady Unii Europejskiej. Koniec. Gong. Ja się tego wykułem z Wikipedii właśnie na takie sytuacje, bo szczerze mówiąc bardziej obchodzą mnie nowe odcinki "Klanu".

Brak zainteresowania realnymi mechanizmami UE oraz lekceważenie jej nawet przez największych fascynatów, to najczytelniejszy znak, że Unia jest tworem jeśli nie upadającym, to na tenże upadek oczekującym z bardzo już nieodległym numerkiem w ręku. Pewien człowiek powiedział mi kiedyś podczas niezobowiązującego "small talku" że nie możemy zadzierać z Unią bo daje kasę. Najpierw się trochę zagotowałem, bo się we mnie krew przodków obudziła, ale potem sobie pomyślałem: ciekawe jak to było za zaborów. Jaki był stosunek przeciętnego obywatela do zaborcy. Czy był również obarczony tymczasowością podobną do tej jaką widzimy dziś w relacji eur-entuzjasta- UE? Żarty na temat ogórka który jest ślimakiem według dyrektyw unijnych powtarzane są szeptem nawet w warszafkowych open space'ach. Nie stanowi to dobrej wróżby dla IV Rzeszy. Śmiem twierdzić, że nie ma takich ludzi, może oprócz jakiegoś Hartmanna czy innego pacana, którzy wiążą z UE jakiekolwiek dalekosiężne plany.

Oto toczyły się niezwykle ważne negocjacje dotyczące stołków w Brukseli. Czy one kogokolwiek emocjonowały? Wybór między jakąś Niemrą a Timmermansem, był rzeczywiście imponujący. Tusk prowadzący jakieś nic nie znaczące negocjacje i siedzący przy tych euro-komturach niczym trusia, to widok smutny a jednocześnie krzepiący. Na jego tle spokojny i zrównoważony Morawiecki wygrał trochę ważnych punktów wizerunkowych, które się przydadzą, a nic nie kosztowały.

A sama zwyciężczyni biegu po stolec szefa KE? Niemra. Po prostu Niemra, być może jedyne czym się będzie zajmować to tym, by w przyszłości zastąpić Angelę. Będzie nam szkodzić ile będzie mogła, choć oczywiście za wiele zrobić nie może, jedynie może dziamgać. Sama nowej nitki Nord-Streamu nie zbuduje, a my to i tak będziemy mieć gdzieś, bo zapewne będziemy brać gaz od Wielkiego Szatana.

Moim zdaniem UE powinna trwać w takim stanie jak najdłużej się da, jej zniszczenie, jak głosi Prorok Jonasz (copyright by Coryllus) byłoby dla nas niebezpieczne. Straty jakie ponosimy będąc w niej, zapewne i tak są mniejsze, niż gdybyśmy musieli brać udział w "wolnym rynku" w "Europie ojczyzn". Niemrawa Niemra jest gwarantem spokoju w Europie, bo przecież Wielki Szatan będzie mógł zająć się przywracaniem porządku na Pacyfiku i handlowaniem gazem w Europie, a Putin będzie mógł nadal grać w hokeja i walczyć z tygrysami, ewentualnie będzie musiał wycofać się z Donbasu.

Każdy może bawić się teraz w geopolitykę, więc i ja się nie uparłem. Przepraszam.tagi: ue 

Marcin-K
3 lipca 2019 10:55
41     1831    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @Marcin-K
3 lipca 2019 11:09

Unia jest jak ten miś Barei, nikt nie wie po co, więc nie ma się co bać, że ktoś zapyta. A Ty łamiesz konwencję i pytasz.

A Niemra nie jest niemrawa, ale poza tym słuszna diagnoza jej osoby.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K
3 lipca 2019 11:22

W tym przypadku lepsza Niemra niż Timmermans, nawet jeśli będzie nam szkodzić. Jednakże będzie musiał to robić nie tak ostentacyjnie.

Mam znajomego, który póki nie poszedł na emeryturę, to był jej podwładnym. Tak średnio się o niej wyrażał.

Wizerunkowo wygrał Morawiecki, Merkel z Macronem i Tuskiem musieli ustapić, to też jest duży plus.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 3 lipca 2019 11:09
3 lipca 2019 11:29

Nie jest niemrawa? Jakaś taka niewyraźna mi się jawi. Nijaka taka. Ale oczywiście to mogą być dramatyczne pozory:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 3 lipca 2019 11:22
3 lipca 2019 11:31

Ciekawe czy ta Niemra to nie jest jakaś wymuszona przez CIA pacynka, którą Wielki Szatan będzie sterował jak padem od Playstation. Jej wygrzebane gdzieś anty-rosyjskie "anse" mogą na to wskazywać. Timmermans to mało co uszatki z czerwoną gwiazdką nie zakładał już, więc niewykluczone że został po USzAch pokazowo:) 

Morawiecki wyglądał tam niczym oaza normalności wśród tych wszystkich euro-komunistów.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 3 lipca 2019 11:31
3 lipca 2019 11:44

Jest to możliwe, bo tam u niej   była bardzo gruba afera. Jeden z szefów służb specjalnych szpiegował na rzecz Rosji.

zaloguj się by móc komentować

ajs @ewa-rembikowska 3 lipca 2019 11:44
3 lipca 2019 12:40

Tak dla przypomnienia - p. Urszula miała w 2016 r problemy zwiazane z oskarżeniem o plagiat doktoratu. Jakoś jednak się wybroniła i nie skończyła rezygnacja tak jak jej poprzednik minister obrony T. zu Guttenberg...

https://www.zeit.de/politik/deutschland/2016-03/ursula-von-der-leyen-doktortitel-plagiat

Widziałem ją też w niemieckiej TV w programach dyskusyjnych z politykami - widać było jej negatywne nastawienie oraz komentarze do tego co się u nas w Polsce dzieje po wyborach z 2015 i przejeciu władzy przes PiS. Coś mi się tak wydaję, że p. Ursula to nie będzie miała dla Polski taryfy ulgowej... 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 3 lipca 2019 11:22
3 lipca 2019 12:40

Timmermans będzie jej zastępcą. Niewykluczone, że ona to tylko taki słup dla "dania satysfakcji malkontentom",   ale faktycznie to on zza jej pleców będzie decydował, co, jak, ile, komu i dlaczego.

Czyli jak w klasycznej  komedii slapstikowej, wszyscy na koniec są zadowoleni z "happy endu".

zaloguj się by móc komentować

orjan @Marcin-K
3 lipca 2019 12:41

Towarzyszy temu pewna okoliczność kłopotliwa w domu polskiej opozycji niczym rozmowa o sznurze. Bez względu na to, jaką stanie się pani von der Leyen (zauważając m.in. wpływ awansu na osobowe dojrzewanie), to właśnie skonńczyła się hagada 27:1. Przenosząc zaś tę obserwację na szersze rozlewisko europejskie, być może pierwszy raz i to z polskiej inicjatywy, a przynajmniej zgodnie z polską inicjatywą, doszło do czegoś, co w praktyce korporacyjnej określa się jako zsysndykowanie akcji. I okazało się skuteczne!

Co więcej, odbyło się to nie pokątnie i na pewno nie przypadkiem, bo cała akcja została z góry zadeklarowana, jej uczestnicy ujawnili się oraz swój cel zanim przystąpili do akcji i nie tylko nie dali się potem skopaczować gdzieś chyłkiem w kuluarach, ale w toku akcji ich grono poszerzyło się. Wydaje mi się, że takiego precedensu jeszcze w obecnej UE nie było. Jest wprawdzie taka hagada ze spadającej windy opiniotwórczej, że wszystko cichcem zaplanowała Mutti, ale - jeśli nawet tak było - to się nie przyzna. Na pewno zaś pozostanie precedens jako dowód sensowności zbiorowego działania.

Najbardziej mnie ubawił ten moment w czasie, w którym szala przechyliła się już przeciw Timermansowi. Nie śmiem tego momentu klasyfikować w kryteriach przyczyna-skutek dlatego wskazuję na zaledwie zbieżność zdarzeń w czasie. No więc kandydatura tego rycerza praworządności obrządku niemieckiego nieodwracalnie upadła chwilę potem, jak w jego interesie (sic!) odmówiono Polsce żądającej głosowania tajnego.

W prawdziwych demokracjach tajność jest regułą głosowania w sprawach wyborczych. Na pewno tajne głosowanie obowiązkowo zarządza się też na żądanie choćby jednego z obecnych. A już co najmniej przeprowadza się głosowanie nad samym wnioskiem o tajność głosowania. Na to wszystko UE właśnie się wypięła i wolała poszukać rozwiązania pomijającego tego Timermansa. Ten zaś okazał się zbyt tępy, aby w takim momencie, skoro i tak odpadał, samemu zrezygnować z kandydowania właśnie dla dobra demokracji, której ślubował podając się za rycerza. I pomyśleć, że taki element chce Polaków uczyć demokracji!

Wypada na to odświeżyć stary dowcip, że ten Timermans naprawdę ma w sobie coś z rycerza, mianowicie zakuty łeb.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 3 lipca 2019 11:29
3 lipca 2019 12:46

Oj chyba to są pozory.. Pani Layna jest matką siedmiorga dzieci..Nie sądzę ze  jest niemrawą kobietą.. W kazdym razie o swoje interesy zadba.. A co do UE to ona tak szybko sie nie rozpadnie, co najwyżej ,jak to zazwyczaj sie dzieje przejdzie tzw. słynną transformację..

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @orjan 3 lipca 2019 12:41
3 lipca 2019 13:22

Mnie jest trudno ocenić na ile to jest realny sukces Polski w tych negocjacjach. Tam jest taka warstwa piany ubitej nad tym wszystkim, że kłopot jest z dotarciem do sedna, cholera wie kto tam tak naprawdę realnie pociąga za sznurki. W sensie samej polityki, czyli rozpychania się łokciami, Morawiecki zrbił sukces, ale na ile to będzie miało jakieś przełożenie na praktykę, nie wiem. Sam fakt że ktoś taki jak ten Timmermans był uparcie promowany i wciskany, pokazuje skalę upadku UE. Tam zapewne siedzi szpion na szpionie, a wszyscy poodwracani we wszystkie strony.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 3 lipca 2019 12:46
3 lipca 2019 13:24

Napisałem niemrawa w sensie wizerunkowym, ale nie sądzę, żeby ona miała rzeczywisty wpływ na cokolwiek. O swoje na pewno zadba. W biedzie jej rodzina nie skończy:)

A UE? Nie rozpadnie się, ale zgnije na powietrzu. O to mi chodziło.

zaloguj się by móc komentować

boson @ewa-rembikowska 3 lipca 2019 11:22
3 lipca 2019 13:24

"W tym przypadku lepsza Niemra niż Timmermans" serio?? 

Mamy teraz tę Niemrę i Timmermansa zusammen - brawo premier Morawiecki - co za tryjumf...

zaloguj się by móc komentować

boson @boson 3 lipca 2019 13:24
3 lipca 2019 13:28

to jest klęska - teraz dopiero dadzą nam do wiwatu

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @boson 3 lipca 2019 13:28
3 lipca 2019 13:34

Klęska jak klęska, w kaxdym razie naszymi rękami załatwione coś, co na rękę jest głównie Niemcom. W końcu to nasi przyjaciele.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
3 lipca 2019 13:48

Ciekawe jak było za zaborów ? Ano prawie 100% Polaków zmagało się z codzienną egzystecją.. To,ze jeszcze mówimy po polsku ,to glownie zawdzięczamy KK.. Odsetek walczących o tzw niepodległość był bardzo mały.. 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Marcin-K 3 lipca 2019 13:22
3 lipca 2019 14:30

Dlatego też ja nawet nie silę się na dociekanie, jak do tego doszło. W takich przypadkach zadowalam się kluczem, że "doszło do tego jemu znanym sposobem". Przecież nikt mnie nie dopuści do danych i to do prawdziwych danych. Mogę natomiast obserwować, jak tę cybernetyczną czarną skrzynkę, że widzę co jest na wejściu a co na wyjściu (tego, co w środku i sprzężeń zwrotnych już nie widzę). To niewiele, ale czasem potrafi być dużo zwłaszcza, jeśli poświęcimy uwagę temu, co jest na tym wejściu i wyjściu przemilczane, a co powinno stamtąd wyglądać. Rzecz w prawidłowości, że oszust rzadko daje radę zapanować nad swoim oszustwem. 

Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w tym obaleniu Timermansa. No, on sam tam pętać się nadal będzie, ale już nie taki sam, bo pysznego rycerza obrządku niemieckiego pokonali polski chłystek z trójmorskimi giermkami przy asyście włoskiej. I kto tu ma prawdziwe jaja? To się już nie odstanie, a czy, kiedy i jakie korzyści przyniesie, to dopiero zobaczymy.

Możliwy, a według mojego przekonania pewny, jest też skutek głębszy, polegający na naruszeniu legendy o niemożliwości przeciwstawienia się przemocy unijnych mocarzy. W tym momencie przypomina mi się wypowiedź Maćka z Bogdańca (Krzyżacy; H.Sienkiewicz):  Stoi ci w lesie chojar jako wieża sroga, myślałbyś, że wiek wieków postoi, a stukniesz w niego godnie obuchem, to ci się pustką obezwie. I próchno się w nim sypie. Taka to i krzyżacka moc!

Możliwe, że właśnie nastąpiło godne stuknięcie obuchem, lecz świadkowie udają, że nic się nie stało. Ale stało się! A co? Zobaczymy. Unia już nie będzie taka sama.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Grzeralts 3 lipca 2019 13:34
3 lipca 2019 14:57

Teza, że wybór Niemki jest Niemcom na rękę jest tu, moim zdaniem, nieprzekonująca. W propagandzie może się tak wydawać, jednak ze względu na ichnie unijne parytety, Niemcy będą musieli odpuścić na innych polach personalnych. Jeśli nie, albo odpuszczą tylko na niby, to Włosi już dali innym przykład.

Poza tym i tak będzie inaczej, bo Angela przeżywa ewolucję właściwą dla gwiazd i wygląda na to, że już znajduje się w punkcie właściwej przemiany w zwykłym cyklu: protogwiazda -> błękitny nadolbrzym -> czarna dziura.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @orjan 3 lipca 2019 14:57
3 lipca 2019 15:03

Jest na rękę tym Niemcom, którym i Angela jest na rękę.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K
3 lipca 2019 15:15

Aż sobie sprawdziłam co się dzieje.. Morawiecki istotnie jest super prawie za darmo. 

Ciekawie będzie 

:)

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 3 lipca 2019 15:15
3 lipca 2019 16:40

No ciekawie to będzie na pewno:)

Była jeszcze Ewa Kopacz, która wrzuciła zdjęcie jak stoi z walizką na jakimś dziedzińcu unijnym i podpisała: "pierwszy pracowity dzień w Brukseli":)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @orjan 3 lipca 2019 14:30
3 lipca 2019 16:42

No być może jakas bariera psychologiczna pękła. Pytanie czy to nie jedynie wybryk przyrody. No i czy nie pomogło CIA. Mam takie wrażenie, że oni teraz tych Niemców trzymają za, pardon, narządy, aż im oczy wyłażą.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 3 lipca 2019 13:48
3 lipca 2019 16:43

No tak - a potem nam się wydaje, że co drugi przechodzień był partyzantem, AK-owcem albo co najmniej powstańcem listopadowym. To znaczy tak nas usiłują sformatować podręczniki i usłużne narracje. Wielu już z tego nie wychodzi.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Marcin-K 3 lipca 2019 16:43
3 lipca 2019 17:15

Ja wzywam do realizmu. Na początek opowiem znany, ale dawny dowcip ze stanu wojennego.

Niejaki Kowalski zszedł w bloku na dół, aby wyrzucić śmieci. No i związało go ZOMO: Dowód osobisty proszę. Kowalski: Ja tu mieszkam, tu jest lista lokatorów, ja nazywam się Kowalski, wszyscy mnie tu znają. ZOMO zapukało pod nr 1 i pyta: Czy w tym bloku mieszka Kowalski? Lokator spod 1: Ależ skąd. Żaden Kowalski tu nie mieszka.

Za tzw. cztery-osiem Kowalski posiniaczony wchodzi do bloku, a spod jedynki wychyla się sąsiad: Panie Kowalski, niech pan ucieka. Przedwczoraj ZOMO pana szukało. Pytali, ale powiedziałem, że pan tu nie mieszka.

Po co ten dowcip? Ano po to, aby zadać prowokacyjne pytanie, czy ten spod jedynki walczył z Komunizmem?

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 3 lipca 2019 16:43
3 lipca 2019 18:02

20 września wchodzi do Kin film pt Legiony.. Zwiastun tego filmu kończy się tak,ze jeden z bohaterów mówi z offu

"Byliśmy niewolnikami trzech Cesarzy, ale my mamy w dupie Cesarzy , jesteśmy ludzmi wolnymi.. "

O ,i tak to właśnie wygląda to  formatowanie.. Normalnie nie wiadomo ,czy się śmiać ,czy płakać..  ,jak takie teksty się słyszy..  

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K
3 lipca 2019 21:25

Komentarz znajomego Niemca. Baba doprowadziła do katastrofalnych zaniedbań w sferze obronnej i w nagrodę dostała kopa do Brukseli.

zaloguj się by móc komentować

Jozef-Bak @Marcin-K
3 lipca 2019 22:01

Wydaje mi się, że Niemka na stanowisku Szefa KE to jednak sukces V4. Do tej pory, poza jedynym przypadkiem, były to osoby z krajów satelickich.  Realizowały politykę niemiecką nosząc nie-niemieckie barwy; dawali Niemcom parawan, którego w tej chwili nie będzie. Ponieważ von Leyen została zaakceptowana jako „nowa twarz reformowanej UE” w kontraście do poprzedniej KE, w szczególności uosabianej przez F. Timmermansa powołanie tego ostatniego na komisarza będzie trudne wizerunkowo, moim zdaniem. Powoływanie komisarzy to prerogatywa Szefa KE, niezależnie od mechanizmu nominowania. Osobiste przymioty von Leyen są, moim zdaniem, bez znaczenia ale antypolską politykę będzie musiała realizować dużo subtelniej. Niezależnie od uwarunkowań prawnych Niemcy przywiązują dużą wagę do jednomyślności. Przyjęcie mechanizmu głosowania tajnego na Szefa KE spowodowałoby, że Timmermans zostałby Szefem ale przy głosach „przeciw”, co osłabiłoby znacznie jego mandat. Tego się nie dało zrobić, jak w przypadku drugiej kadencji Tuska „kto jest przeciw” i ogłosić 27:1. Moim zdaniem V4 zagrała bardzo dobrze i jest to pozytyw Morawieckiego.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 3 lipca 2019 21:25
3 lipca 2019 22:09

I to by potwierdzalo...

... komentarz Pani znajomego Niemca do tego niemieckiego tlumoka, tej calej von der Leyen, ktora 3 lata temu popelnila plagiat swojej pracy doktorskiej, o czym jakis komentator dzis nam wszystkim przytomnie przypomnial  !!!

A drugi tlumok - tym razem polski  - Kopaczowa zostala "wiceszefowa pe"... tj.  zostala  SLUPEM... rotszyldowy slup Macron cieszy sie we francuskim telewizorze z tego  "sukcesu"...

... no, bedzie zabawa i bedzie sie dzialo  !!!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Paris 3 lipca 2019 22:09
3 lipca 2019 22:19

tych vice szefów jest tam ponoć 19-tu, z czego moze  trzech ma coś do powiedzenia.

Reszta stanowi dekorację demokratyczną, czyli kosztowną i bezsensowną.

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @stanislaw-orda 3 lipca 2019 22:19
3 lipca 2019 22:29

No właśnie. Wypominają nam 500+ a sami z czego żyją? skąd te ich diety się biorą? to nie jest martnotrawstwo środków publicznych? Wysoko opłacana banda darmozjadów.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K 3 lipca 2019 16:40
4 lipca 2019 02:26

"Była jeszcze Ewa Kopacz, która wrzuciła zdjęcie jak stoi z walizką na jakimś dziedzińcu unijnym i podpisała: "pierwszy pracowity dzień w Brukseli":)"

Akurat na Kopacz to nie ma co uwagi zwracac, ona naprawde jest niedorozwinieta.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 3 lipca 2019 21:25
4 lipca 2019 02:35

"Baba doprowadziła do katastrofalnych zaniedbań w sferze obronnej i w nagrodę dostała kopa do Brukseli."

To wszystko w ramach rownouprawnienia i wyrownywania szans. To chyba za jej kadencji w ramach ciagle postepujacego postepu zaczeli przyjmowac do armii transow.

Taka uwaga na marginesie: w mediach [zachodnich] sztucznie tluka temat kobiecego Mundialu (FIFA Women's World Cup) we Francji.

Popatrzylem na jeden z tych meczy i po paru minutach dalem sobie spokoj. 

Pilka nozna to zarazem techniczny i silowy sport i gra, moim skromnym zdaniem bedacy domena mezczyzn. Jest to gra dynamiczna i niezwykle widowiskowa, oczywiscie w wykonaniu najlepszych.

Te zawodniczki i te mecze wygladaja tak, jakby gromadka pijanych dzieci opanowala lokomotywe i jedzie gdzies, ne wiedzac gdzie, potykajac sie, chichoczac i rozdajac sobie kuksance.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 4 lipca 2019 02:26
4 lipca 2019 06:27

Tam się wyróżniać nie będzie. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Szczodrocha33 4 lipca 2019 02:35
4 lipca 2019 08:11

Zawsze zastanawiam się nad zjawiskiem pt. dlaczego czlowiek spogląda na świat przez pryzmat własnej osoby..? 

Tobie sie nie podoba , ale innym tak.. Wystarczy spojrzeć na stadionowa widownię ,ilość praktycznie nie różni się od widowni turniejów tzw. młodzieżowej męskiej piłki nożnej...

A tv transmitujac mecze żeńskiej piłki nożnej, jak widać, maja reklamodawców .. Generalnie rynek nabiera dynamiki..

Przyszłość nam to zjawisko zweryfikuje..

A tak na marginesie zobacz sobie football amerykański w wykonaniu kobiet..

https://youtu.be/oA27odb43so

Show must go on..

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 4 lipca 2019 02:26
4 lipca 2019 09:36

No niby niedorozwinięta, ale ktoś jej dał stołek w Eurosejmie. To musi coś znaczyć. Jestem przeciwnikiem lekceważenia takich drobiazgów. To są drobiazgi, ale widoczne  w odróżnieniu od rzeczy ważniejszych i też coś znaczą

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Jozef-Bak 3 lipca 2019 22:01
4 lipca 2019 09:38

No na pewno jets to sukces z punktu widzenia czystej mechaniki politycznej i narracji medialnej. Nie sądzę jednak żeby ta Niemra miała jakiekolwiek znaczenie. Równie dobrze można by postawić na jej miejscu Kopaczową.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 3 lipca 2019 21:25
4 lipca 2019 09:38

No bo to tak się tam karierę najczęściej robi. A Tusk u nas? 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 4 lipca 2019 02:35
4 lipca 2019 15:09

Wczoraj w nocy...

... na tv5monde ogladalam reportaz nt. tej calej Ursuli... ona zawsze byla mocno krytykowana w Niemczech, a teraz po jej "wyborze"  Niemcy dostali strasznej piany na nia i Angele...

... wedlug mojej oceny - to taka niemiecka Kopacz...  po prostu mniej niz ZERO.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 4 lipca 2019 06:27
4 lipca 2019 15:12

Dokladnie tak...

... tylko,  ze placimy na tych tlumokow  BAJONSKIE  SUMY  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 4 lipca 2019 09:38
4 lipca 2019 15:31

On nie dostał w nagrodę, tylko za deal. Akurat znam mniej więcej kulisy, jak to wyglądało. I trwało to długo, dobrych kilka lat. Jak wypełnił swoje zobowiązania, wówczas dostał posadę.

zaloguj się by móc komentować

boson @Grzeralts 3 lipca 2019 13:34
10 lipca 2019 18:02

Von der Leyen zapowiedziała, że pierwszym wiceprzewodniczącym jej Komisji zostanie Frans Timmermans, który był kandydatem wiodącym socjalistów na stanowisko przewodniczącego KE. Ważną pozycję według jej słów będzie miała w KE również Margrethe Vestager, która była kandydatką wiodącą liberałów.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować