-

Marcin-K

Oto i on. Nowy obrońca jakości mediów. Jan Wróbel.

Wiele się dzieje. W Holandii takie upały, że pies mojej siostry, na co dzień mała kulka energii, leży na dywanie i tępo gapi się w ścianę. W Anglii nowy premier, LGBTQ w Białymstoku, Czarzasty chce adopcji dzieci dla osób "nieheteronormatywnych", i jeszcze można by tak długo wymieniać. Tymczasem mój wzrok kieruje się zupełnie gdzie indziej.

Na moim ukochanym i niezawodnym jeśli chodzi o świeżą dostawę paszy portalu "wPotylice" (by Toyah) pojawiło się kuriozum wręcz fenomenalne. Pisałem tu jakiś czas temu o redaktorze Mazurku, jak to by napisał prawdziwy prawicowy prawicowiec, funkcjonariuszu mendiów okupacyjnych, który w liście skierowanym do pani Holeckiej z TVP lał krokodyle łzy nad upadkiem, panie, upadkiem wszelakich obyczajów w publicznej, i lał łzy redaktor Mazurek nad natężeniem propagandy rządowej w tejże TVP. Nie koniec tej sprawy jeszcze, bo właśnie włączył się do tej "debaty" zapomniany już lekko Jan Wróbel. Kojarzycie kto zacz? Ach, to drugi obok pani Wielowiejskiej, gazowniany prawicowiec. Nie wiem gdzie ten aparat teraz nadaje, czy znów w TVN, czy może w Tok Fm, czy też może ma stronę główną w papierowym wydaniu gazowni. Nie chcę mi się tego sprawdzać, przepraszam, riserczu nie będzie. W każdym razie - głupio pytam, bo jak myślę praktycznie cała publiczność na SN to ludzie wiedzący o takich ludziach jak Wróbel wszystko i nie trzeba go tu nawet przedstawiać.

I wyobraźcie sobie, że Jan Wróbel postanowił wjechać redaktorowi Karnowskiemu na sumienie i również, wzorem redaktora w kolorowym szaliczku, wystosował do niego list. Wchodzenie w buty adwokata redaktora Karnowskiego, to wybitnie niewygodna sprawa, no ale, czego się nie robi dla obrony reżimu kaczystowskiego.

Nie wiem tymczasem, co właściwie powinienem teraz zrobić. Nie mam za dużo czasu na pisanie. Wklejać tu jakieś cytaty z Wróblowego listu? To może jednak dam linka na dole, niech kto chce da złocisza Karnowskiemu i przy okazji przeczyta sobie to sam. Spróbuję na szybko to jakoś zreferować. Jan Wróbel jest również zaniepokojony "zajadłością TVP". Dziwi się Jan Wróbel, że redaktor Karnowski, miast nawoływać do jakiejś oświeconej dyskusji o tym, jak pomóc biednemu Kurskiemu odzyskać pion moralny, popiera jego telewizję ponieważ w jego biednym rozumku uwidziało się, że taka zajadła TVP będzie stanowiła balans dla jazgotu mediów pro-demokratycznych (ale ładnie napisałem). Janowi Wróblowi to nie daje spać. To zapewne jego kodeks etyczny budzi go w nocy niczym jakaś oszalała północnica. Jan Wróbel jest jednak doświadczonym zawodnikiem który niejedno widział w czasach swoich peregrynacji po prawdziwie wolnych mediach III Rp. W jednym ręku trzyma, za przeproszeniem, moralną pałę obłożoną różowym pluszem. Pisze, że nawet można by łaskawie założyć, że nie tylko TVP jest medium propagandowym. Ale w drugiej trzyma cienką witkę, którą tłucze Karnowskiego w obnażone przedramię: Jan Wróbel stwierdza, że argumentowanie jak to powyższe, to poziom: "inni nie są lepsi". I tak mniej więcej to wygląda. Szkoda właściwie czasu na opisywanie tego, bo przecież każdy doskonale wie, co może wymyślić Jan Wróbel by nakarmić swój kodeks moralny i tysięczny raz spozycjonować się jako "człowiek rozumny".

Biedny redaktor Karnowski zapowiedział swój list w odpowiedzi na te banialuki. Ja redaktorowi Karnowskiemu coś doradzę. Redaktorze - drażnisz mnie pan czasami, jak mało kto na tym świecie. Ale dziś mam dobry humor: nie odpisuj pan redaktorowi Wróblowi. To nie ma sensu. Poza tym jeśli pan odpisze, to zaraz mi tu w komentarzu bloger Smieciu napisze, że wy wszyscy jesteście w zmowie.

https://wpolityce.pl/media/456526-wrobel-pisze-do-karnowskiegociag-dalszy-ostrego-sporu-o-tvptagi: tvp 

Marcin-K
26 lipca 2019 08:58
24     1379    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @Marcin-K
26 lipca 2019 09:39

Wróbel chce się załapać do TV po prostu, bo widzi, że budżety z jego niszy odpływają

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 26 lipca 2019 09:39
26 lipca 2019 09:58

Pewnie można by założyć, że pod ta muszką (znowu muszka) jest głowa na tranzystorach, doskonale wyczuwająca, gdzie jest pieniądz, ale też trudno oprzeć się wrażeniu, że ten Wróbel, to taki jurodiwyj, którego tam trzymają jako niegroźnego wariata. Choćby właśnie na takie okazje warto go mieć. Ale rzeczywiście lepiej się wystrzegać jakiegokolwiek idealizmu jeśli chodzi o tych ludzi. Wróbel zapalił stóg siana, żeby go w "przyszłym", "światłym" kierownictwie TVP lepiej widziano. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 26 lipca 2019 09:58
26 lipca 2019 10:04

Wróbel, Ziemkiewicz i Monika Jaruzelska chodzili do jednej klasy w liceum. On sobie nie wyobraża, że mógłby pozostać na bocznym torze

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K
26 lipca 2019 10:27

Uważam że to nie pierwszy i nie ostatni list.

Poza tym to nie skarga tylko oferta. Biorąc pod uwagę to co napisał wyżej coryllus, oni po prostu chcą pokazać że są gotowi porzucić swoje dotychczasowe zaczepne zajęcia, i chętnie opuszczą dotychczasowe okopy, by móc się w końcu kłócić w sposób cywilizowany "na argumenty"... Ale warunek jest jeden. Trzeba im do tego stworzyć warunki, czyli ich po prostu wynająć... Wszak zawsze brzydzili się językiem nienawiści, a zwłaszcza teraz, kiedy zrobiła im się "po prawej stronie" konkurencja... I to jaka! Byłych kolegów/koleżanek z klasy, z którymi razem na klasówkach ściągali.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 26 lipca 2019 10:27
26 lipca 2019 10:53

Pewnie taka jest rzeczywistość, ale ja jednak mimo wszystko nie umiem ciągle porzucić takiej własnoręcznej teoryjki, że taki Wróbel robi to jednak z czystej głupoty, bo wierzy w to co mówi. I wierzy w swoją misję, a jego pracodawcy też wierzą w misję, a nawet jak im ta misja nie wychodzi, to on, Wróbel, ich samą swoją osobowością trochę ulepszy. Są tacy ludzie na świecie, naiwność (nawet jeśli podszyta cwaniaczkowatością) istnieje i pewnie nigdy nie zniknie. Zostawiam sobie tę teoryjkę jako rezerwę. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
26 lipca 2019 11:42

Ta teoryjka jest wielce prawdopodobna.. Jaś W. jako typowy belfer na milion procent wierzy w to co mówi..

Natomiast dręczą go myśli ,jak przeżyć  kolejne cztery lata funkcjonując w plajtujacych srodowiskach opozycyjnych.. Wszak PO ulega regularnemu rozkładowi, a GW kurczy się z dnia na dzień i lata prosperity juz nie wrócą .. Te formaty juz dawno się wyczerpują.. 

Wróbelek kombinuje,gdzie by tu się przykleić i uszczknąć..

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 26 lipca 2019 11:42
26 lipca 2019 11:48

No ja właśnie nie jestem taki pewien, czy tak to GW się kurczy. Może i rzeczywiście papier spada, ale internet chyba się kręci, bo często widzę w komunikacji miejskiej ludzi przeglądających gazeta.pl. Poza tym oni mają dużo różnych spółek, choćby te od bilboardów w Warszawie, wydawnicze, itp. Ta Agora to cały biznes. Poza tym zapewne tacy ludzie jak Wróbel, to myślą że oni wiecznie będa potrzebni, bo zawsze byli. I jak nie tutajm to w jakiejś innej cynglowni on się odnajdzie. Tak przynajmniej on zapewne sobie "kompinuje". Wygląda mi zresztą na takiego szczerego rycerza III Rp. A kupowany jest na zasadzie człowieka od "moralnej" roboty. Jak gdzieś trzeba rzucić |ałtoryteta" to wysyła się Wróbla w muszce, który tak mądrze mówi i tak się potrafi zapatrzeć w dal. To się dziś nazywa w korporacjach umowa typu "win-win". Ale jednak wypada słuchac mądrzejszych i mieć na uwadze, że to jednak kuty na osiem nóg cwaniak.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
26 lipca 2019 12:02

PS. Jest i nowy obrońca medialnych wartości. Wraz z Dulczessą pod ramię prowadzony:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/456571-owsiak-nawoluje-do-buntu-przeciw-tvp

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Draniu 26 lipca 2019 11:42
26 lipca 2019 12:06

Gw nie kurczy się... To było i jest złudzenie (sam uległem takowemu łyszful tinkin). To środowisko mutuje/transformuje zgodnie z linią nowego właściciela/etapu. Stary bezczelny i agresywnie przeintelektualizowany format się zużył i nie działa. Młodzi już w tym nie gustują. Szukają innego rodzaju "spełnienia"/rozrywki, bez pośredników staruchów, ględzących wiecznie o tym samym nieatrakcyjnych głów... Stąd te wszystkie programy poszukujące talenty, żerujące głównie na pokusie "minuty sławy", i że każdy może, skoro potrafi wokół siebie (w swoim świecie/na grillu, i po dwóch cienkich piwach) zebrać kilku ludzi jako samiec/samica Alfa.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 26 lipca 2019 12:06
26 lipca 2019 12:21

Poza tym Agora pcha kupę pieniędzy w pop, i to często tam, gdzie dziś kształtuje się świadomość młodych ludzi. Mało kto wie, ale Agora była współudziałowcem gry Wiedźmin 3, która sprzedała się w milionach kopii na całym świecie i jest jedynym rzeczywistym popkulturowym globalnym sukcesem polskiego produktu. I oczywiście poprzez te produkty sączone sa "odpowiednie" treści. Nie trzeba wcale kupować GW, żeby dostawać ich propagandę...

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K 26 lipca 2019 12:21
26 lipca 2019 12:34

Dokładnie tak... Niestety, ale papierowy szmelc w postaci "Gazety" to tylko jedna z licznych głów hydry.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @OdysSynLaertesa 26 lipca 2019 12:34
26 lipca 2019 12:59

Hydra jedynie pasożytuje w duży aglomeracjach, właściwie wegetuje.. Rozmach tego projektu juz dawno minął.. Bazują na ludkach z korpo.. Histeria zwiazana z kolejnymi czterema latami rządów PiSu jeszcze nie jedna bedzie miała odsłonę..

A Jaś W. będzie  z dużą determinacją pilnował swojej grzadki certyfikowanego "autorytetu".... Wydaje się ,ze do niego rowniez nie dociera, ze już nigdy nie bedzie tak jak było..  To są stare zgrane formaty.. To sie nazywa reanimacja trupów politycznych i światopoglądowych,która nigdy sie nie powiedzie..

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 26 lipca 2019 12:21
26 lipca 2019 13:20

Ja nie zauwazam tego efektu.. Wartość akcji Agory to jedynie ponad 11 PLN.. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 26 lipca 2019 13:20
26 lipca 2019 13:41

Nie znam się na giełdzie. Nie do końca myślę, że ceny akcji giełdowych w naszych realiach, to jest jakiś ostateczny dowód. Słysze od wielu lat, że wszystkie te tęczowe media mają kłopoty, sa pozadłużane, a wciąż pięknieją i się rozrastają. Zapewne "ktoś" nie dopuszcza by im się stała krzywda. Lanie do nich pieniędzy zapewne jest i tak wrzucane w śmieszne dla "ktosia" koszta lobbingu przynoszące mu miliardy złotych. Zresztą jakby padła Wyborcza, to by tu zasiali jakieś inne paskudztwo. Pojedyncze medium nie jest tu zresztą problemem, tylko wytworzona cała masa medialna. Zwykły człowiek ma małe szanse, żeby chcąc dowiedzieć się czegokolwiek, nie sięgnął choćby przez przypadek po niemiecką propagandę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 26 lipca 2019 13:41
26 lipca 2019 14:02

Dokładnie, Wyborcza to tylko kropelka w zalewie propagandy. Jedynie słusznej.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Marcin-K 26 lipca 2019 11:48
26 lipca 2019 14:06

"No ja właśnie nie jestem taki pewien, czy tak to GW się kurczy."

Kurczy, kurczy - i to poważnie. Oczywiście mówimy to o spółce Agora (gejeta wybiórcza jest jednym z produktów). Dane są wymowne: wartość akcji Agory w stosunku do pocz. lat 90-tych spadła o 87% (chodzi o realny spadek - z uwzględnieniem inflacji). Stopa zwrotu za ostatnie 20 lat: -61,24% (tam jest "minus" przed szóstką!). Za ostatnie 10 lat: -1,48%. To są poważne straty. Nawet jak jest 0% na giełdzie, to jest to strata. W skali roku na giełdzie trzeba wykręcić 10-15%, aby można było powiedzieć, że się nie straciło (ale też nie zarobiło, tylko przechowało kapitał). Sprawa jasna - gdy się porówna do średniej na GPW - ci którzy "zainwestowali” w Agorę przeszli przez rzeźnię.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Krzysiek 26 lipca 2019 14:06
26 lipca 2019 14:52

Otóż to , to jest przysłowiowy krajobraz po bitwie... Ale jak widać mit o sile i potędze Agory nadal działa.. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 26 lipca 2019 14:52
26 lipca 2019 15:11

Ależ ja nie mówię, że oni sa jakoś super silni i potężni. Jako pojedynczy byt na rynku z pewnością nie są żadną potęgą, a już na pewno nie wszechmocną. gdyby tak było, to choćby i ten PiS by nie był w stanie wygrać żadnych wyborów. Zasięg medialny spółek Agora ma swoje ograniczenia i to bardzo wyraźne. A poza tym nie jest w żaden sposób dostosowywamny do zmieniającego się świata i ta ich propaganda staje się nie dość że anachroniczna to oddalona od realiów. Natomiast nie szedłbym w drugą stronę i czekał na ich upadek, bo to się raczej nie stanie. A być może trwanie gazowni w takim a nie innym stanie jest dobre, bo blokuje rynek dla kogoś bardziej sprytnego i przebiegłego.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 26 lipca 2019 15:11
26 lipca 2019 16:03

Ja trochę inaczej na to patrzę.. Agora juz sie nie dźwignie, a zniszczeń i destrukcji jakiej dokonała w mozgach młodych ludzi kilkunastu roczników, .są praktycznie nieodwracalne.. To sa ludzie straceni. Do tego dodamy kryzys demograficzny.. I mamy obraz przerażający jezeli chodzi o perspektywy.. Szacuje się ,ze za 30 lat będzie nas Polaków około 30 mil...  

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Marcin-K
26 lipca 2019 18:59

"Do tego dodamy kryzys demograficzny... za 30 lat będzie nas Polaków około 30 mil"

To prawda, ale podobne prognozy (dużych spadków) mają też sąsiedzi (Niemcy, Banderland, Litwa, Słowacja, Moskwa, ...). A Banderland to już katastrofa - z 52 spada im do końca wieku do 26 mln.

Naszą sytuację trudno prognozować, bo obserwuje się ostatnio zmiany (pozytywne). Na przykład liczba urodzeń: 376 500 (2014), 394 950 (2015), 388 009 (2016), 402 852 (2017), 414 200 (2018).

Wnioski są dość oczywiste: (1) od 2015 wzrosła liczba urodzeń o ok. 30 tys./rok w stosunku do lat 2000-2014. (2) w 2017 i 2018 po raz pierwszy przekroczyliśmy granicę 400 000 od 1998 roku. (3) Jeżeli trend się zachowa, to może być stabilizacja na poziomie 36 mln. A to - wobec zarysowanej sytuacji otocznia - oznacza relatywny wzrost.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Draniu 26 lipca 2019 16:03
26 lipca 2019 19:01

"Do tego dodamy kryzys demograficzny... za 30 lat będzie nas Polaków około 30 mil"

To prawda, ale podobne prognozy (dużych spadków) mają też sąsiedzi (Niemcy, Banderland, Litwa, Słowacja, Moskwa, ...). A Banderland to już katastrofa - z 52 spada im do końca wieku do 26 mln.

Naszą sytuację trudno prognozować, bo obserwuje się ostatnio zmiany (pozytywne). Na przykład liczba urodzeń: 376 500 (2014), 394 950 (2015), 388 009 (2016), 402 852 (2017), 414 200 (2018).

Wnioski są dość oczywiste: (1) od 2015 wzrosła liczba urodzeń o ok. 30 tys./rok w stosunku do lat 2000-2014. (2) w 2017 i 2018 po raz pierwszy przekroczyliśmy granicę 400 000 od 1998 roku. (3) Jeżeli trend się zachowa, to może być stabilizacja na poziomie 36 mln. A to - wobec zarysowanej sytuacji otocznia - oznacza relatywny wzrost.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
26 lipca 2019 22:14

Następny się Kurskiemu nr1 stręczy o robotę, dziura w sercu widza po Tomaszu Lisu wielka być, czemu ten pan w szaliczku ma ją wypełniać, ja w tej muszce będę lepszy; "panie Jacku my na tyłach działamy, prawicowi jesteśmy, śmieszni miejscami, a jakie mamy etyki, jaki obiektywizm, dajże nam jakie korytko" Dziwię się że się tak późno obudził, ale widać wiedzą co robią, dawno nie słuchałem TOK.FM, ale w RFN RM Mazurek zalicytował i czeka.

zaloguj się by móc komentować

donstefano @OdysSynLaertesa 26 lipca 2019 12:06
27 lipca 2019 23:54

GW jest częścią zespołu naczyń połączonych znanego pod nazwią Grupa Agora S.A. a tam... 

(za wikipedią) "Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Firma funkcjonuje na rynku od 1993 roku i aktualnie posiada 47 kin w 40 miastach. Od 31 sierpnia 2010 roku Helios S.A. jest częścią Grupy Agora S.A."

Te redukcje etatów w redakcji, to naturalne zarządzanie kryzysowe ale tytuł jako taki jeszcze długo będzie kłuł w oczy.

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować