-

Marcin-K

Parada Nieskuteczności

Proszę mi wybaczyć spore natężenie pisaniny z mojej strony, ale mam chwilowy urlop i mam czas trochę popisać. To się niebawem skończy.

Tekst będzie w swoim ogólnym charakterze skromnym uzupełnieniem bardzo dobrego tekstu Coryllusa na temat oceny wydarzeń nazywanych „paradą równości”. Chciałem już to napisać jakiś czas temu, natomiast dopiero dzisiaj otrzymałem inspirację ostateczną.

 

Co jakiś czas któryś z zatroskanych o przyszłość Ojczyzny prawicowo prawicowych publicystów sięga po stary sprawdzony argument, który można by nazwać w skrócie argumentem hiszpańskim. Była sobie katolicka Hiszpania, potem szast prast, i cudowna Espana zmieniła się w lewackiego potworka, gdzie spróbowano już chyba wszystkiego łącznie z próbą ustawowej możliwości nadania praw obywatelskich małpom, zresztą chyba ostatecznie udaną. Uważajcie, mówią zatroskani, bo za chwilę i u nas będzie tak samo. Tego typu ostrzeżenia nie są moim zdaniem skuteczne ponieważ wyostrzają nasze spojrzenie na wydarzenia tyle groteskowe w swej nieudolnej teatralności, co również ostatecznie niegroźne.

Za każdym razem, gdy widzę przebitki z wydarzeń typu Marsz Równości, nie mogę oprzeć się wrażeniu absolutnego tragikomizmu tych desperackich prób. Przypomina to trochę zamiar sadzenia palm w województwie podlaskim. No niby można próbować, nawet przywieźć pod Białystok kilka dorodnych okazów, ale czym musi się skończyć takowy eksperyment, to chyba nie muszę tłumaczyć. Choćby pół warszafki wspięło się na wyżyny, to nadal Warszawa będzie Warszawą, Berlinem nie będzie jeszcze bardzo długo, o ile nigdy.

Ktoś mi powie: a ty skąd się urwałeś, chłopcze, wszak euro-lewactwo drąży skałę i należy się stanowczo sprzeciwić.

Odpowiem inaczej. Zawodowo obcuję w środowisku osób z pokolenia 40+ wychowanych w Warszawie oraz jej bliskich okolicach. Jest to wszystko bardzo ciekawe, ponieważ jak się dobrze popytać, to większość z nich pochodzi z rodzin raczej przyzwoicie radzących sobie w czasach prl-u.

A to tata dyrektorem w ciepłowni, a to mama na etacie naukowym. Czy można ich nazwać resortowymi dziećmi? Jeśli już to raczej były to resortowe dzieci dołów stanu średniego. W każdym razie łączy ich przedziwna więź, niewypowiedziana solidarność światopoglądowa. Aż chciałoby się powiedzieć, że oni nie są dziećmi resortowymi a dziećmi okrągłego stołu. Wierzące bezgranicznie w Unię Europejską, socjalizm (oprócz tego w wydaniu pisowskim rzecz jasna) ekologizm i w to, że warszawskie wieżowce są krystalicznym dowodem na rozwój Polski pod światłym przewodnictwem polityków rozumnych. Gdy nazwie się tych polityków postkomuną reagują niechęcią i prychają. Powiedzieć że nie lubią PiS-u, to nic nie powiedzieć. Co ciekawe, nie wszyscy są niewierzący. Nie, niektórzy z nich nawet praktykują, co zresztą się chwali, bo ja sam mam niestety z tym wieczny problem. Są jednak generalnie bardzo antyklerykalni, a gdy nadchodzi komunijna fala nie ma końca krytyka, że a to ksiądz kazał stać dzieciom na deszczu albo jakaś straszna baba kazała im chodzić do rytmu. Jak to się pisuje na SN, główną treścią ich światopoglądu jest aspiracja. Jest to aspiracja dodajmy do tego specyficznego stylu życia, który widzimy na reklamówkach samochodów, gdzie dwudzietna (chłopiec plus dziewczynka) rodzina jedzie SUV-em na wakacje do Włoch piękną i czystą autostradą a gdzieś w tle migają wieżowce.

Dobrze, zarysowałem już pewne tło. Dążę do tego, że żadnej z tych osób, których podejście do pewnych spraw oceniać można różnie, nigdy nie przyszłoby do głowy by wybrać się na paradę równości. Koniec, kropka. Nawet oni, generalnie uwielbiający mielić ozorem na tematy tefałenowskie, wyczuwają siódmym zmysłem że proponowana im estetyka jest czymś nie do przyjęcia, kuriozalnym i po prostu idiotycznym. Nie twierdzę że w innym środowisku parada równości nie może znaleźć lepszego zrozumienia. Być może tak jest. Ale szczerze mówiąc słabo w to wierzę.

A więc mamy pewien, ekhm, konstrukt narracyjny, który trafia w próżnię. Mało tego – pachnie na kilometr fałszem i nieudolnością. Jest, jak to zwykle bywa w naszej aspirującej rzeczywistości, tanią podróbką „z zachodu”. Tam mają parady, to i my musimy mieć. Myślę że nawet politycy PO stojąc tam pośród całej tej menażerii czuć muszą zażenowanie i widać to po ich niepewnych minach.

Toczyła się kiedyś tu u Bożeny dyskusja, czy w takich wypadkach warto otwarcie protestować, czy też nie warto. Ja nie jestem do końca pewny, ale zgadzam się z Coryllusem, że najlepiej pokazywać to wszystko bez żadnego komentarza i pozwolić ocenić to ludziom. Bo wydarzenia te skrojone są pod określone reakcje, które oczywiście się pojawiają. Oto słucham dziś na You Tube wywiadu z Robertem Bąkiewiczem, który musiał się tam na tej paradzie zjawić, poszarpać się z jakimiś oszołomami i dać się spisać policjantom. Nie chcę już walić w tych biednych narodowców, czynię to tutaj dostatecznie często, natomiast chciałbym zapytać pana Bąkiewicza: jaki z tego typu działań jest pożytek? Głosów wyborczych z tego nie będzie, choćby ONR dostał wsparcie od prawicowego Sorosa. Zostaje jedynie poczucie niesmaku i dziecinady. Takoż samo gdy widzi się tego Rolę, który już któryś raz lezie z mikrofonem w tęczowy tłum w nadziei, że w końcu go tam ktoś przekopie a on zrobi z tego turbo-dramę.

Na koniec troszkę banałów i oczywistości. Parada równości jest narzędziem nieskutecznym. Są to dekoracje (teatr) a dopiero za kulisami dzieją się rzeczy gorsze. Wystarczy bowiem dziecko zostawić na pięć minut z jakimkolwiek filmem czy grą komputerową i te rzeczy są w stanie dokonać większego spustoszenia w jego umyśle niż osiemnaście parad. Ale przecież to wszyscy wiedzą, właściwie to nie powinienem już tego ostatniego akapitu w ogóle pisać.tagi: lgbt 

Marcin-K
9 czerwca 2019 19:52
39     1807    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @Marcin-K
9 czerwca 2019 19:59

Ten ostatni akapit bezcenny. 

.

Co do Inspiracji to Coryllus wprawdzie sprowokował mnie do notki ale kiedy ją napiszę...?

Dzięki za świetny tekst. 

:)

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
9 czerwca 2019 20:30

"  .... warszawskie wieżowce są krystalicznym dowodem na rozwój Polski pod światłym przewodnictwem polityków rozumnych."

Niech spróbują wejść do któregoś dalej niż do holu.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Maryla-Sztajer 9 czerwca 2019 19:59
9 czerwca 2019 20:35

Ja już wiem, że jak nie napiszę w danej chwili, kiedy pomyślę o tekście, to nie "napisuję":) Dzięki.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 9 czerwca 2019 20:30
9 czerwca 2019 20:38

KIlka lat temu dostaliśmy małą robotę projektową w jednej z kamienic przy ul. Miodowej na warszawskim Starym Mieście - pięknie odnowionej i nafaszerowanej w środku elektroniką szkłem i bajerami. Szybko się uwinęliśmy, ale trzeba było rzecz przepuścić przez pozwolenie na budowę. Temat naraił nam taki znajomy od renowacji elewacji i on nie miał danych właścicieli obiektu, które trzeba dołączyć do dkomunetacji. Dostaliśmy je w pdf-ie. A tam: dojcze, dojcze, coś tam coś tam, gmbh und son...

zaloguj się by móc komentować

bozenan @Marcin-K
9 czerwca 2019 20:38

Marcin, ja myślę sobie, że takie parady to zasłona dymna. Nic na to ie poradzę, że uwielbiam "Władcę Pierścieni", a jest tam scena, która zawsze mi się przypomina w takich chwilach: połączone siły śródziemia tuż pod bramą Mordoru podejmują desperacki atak skazany na porażkę, tylko po to, żeby oko Saurona odwróciło się od Froda, który dzięki temu bez przeszkdóg mógł dokończyć swoją misję.

Tak widzę sens takich eventów, jak parada równości. My w tym układzie robimy za to oko Saurona. 

zaloguj się by móc komentować

kotlet @Marcin-K
9 czerwca 2019 20:39

Cyt://Parada Nieskuteczności//

Proszę nie udawać...Polacy dzięki takiej propagandzie są równo podzieleni.

/Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego/

A tak wygląda Pierwsza strona eKAI.pl

https://ekai.pl/

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kotlet 9 czerwca 2019 20:39
9 czerwca 2019 20:50

Jeszcze raz, bo zdaje się, że pan nie zrozumiał - mam na pana oko. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bozenan 9 czerwca 2019 20:38
9 czerwca 2019 21:03

Może i tak być. Ale obstawiam, że po prostu jest na to budżet i trzeba zrobić. W miarę wiarygodnie, żeby się księgowość nie czepiała. 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @Grzeralts 9 czerwca 2019 21:03
9 czerwca 2019 21:22

jedno nie wyklucza drugiego

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K
9 czerwca 2019 21:28

Bardzo dobre określenie: dzieci okrągłego stołu. Dodał bym, i Balcerowicza. Ludzie, którzy wierzą, że 500+ finansowane jest z ich podatków (chociaż sami pracują w budżetówce) ale autostrady i wieżowce buduje Unia. 

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @Marcin-K
9 czerwca 2019 21:33

Dobrą masz passę, że przejdę niezauważlnie na ty. Urlop służy.

"Choćby pół warszafki wspięło się na wyżyny, to nadal Warszawa będzie Warszawą, Berlinem nie będzie jeszcze bardzo długo, o ile nigdy."

No tak. Tylko mam wrażenie, zgodnie z autorskimi sugestiami między wierszami, że te wyżyny nie istnieją. Czyli c.b.d.u. Zgadza się.

"Parada równości jest narzędziem nieskutecznym."

A jednak do czegoś służą. Chyba do ograbiania funduszy gminnych i różnych takich. I do wiktimizacji, czyli do tego samego.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bozenan 9 czerwca 2019 21:22
9 czerwca 2019 21:35

Albo chodzi po prostu o tworzenie prawdy materialnej.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bozenan 9 czerwca 2019 20:38
9 czerwca 2019 21:50

MNie się bardzo podobał film Władca Pierścieni, choć nie cierpię fantasy - uważam ten film za jeden z lepszych jakie oglądałem z tych takich holyłódzkich. Robiłem podejście pod książkę i poległem, bo była dla mnie za gęsta. Ba, ja do dziś nie potrafię odróżnić Saurona od Sarumana- po prostu obejrzałem widowisko "na małpę":)

Ja nie lekceważę parad. Myślę tylko, że ich funkcja jest przeceniana a - powtarzam za Coryllusem - ich efektywność jest że tak powiem wsteczna.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 9 czerwca 2019 21:33
9 czerwca 2019 21:53

Dzięki, gram jak potrafię:) Myślę że one pełnią funkcję takiego odkurzacza do aspiracji. Nie mają żadnego wpływu na nastroje społeczne, wręcz je - z ich punktu widzenia - chłodzą. Nie ma tu po prostu gruntu na tego typu zabawy. Kod kulturowy jest póki co bardzo silny. Gdzieś mi wpadła w ucho czyjaś wypowiedź, że kiedyś odwiedził Warszawę jakiś francuski kuty na cztery nogi komunista zaproszony na odczyt przez towarzyszy z Krypola i wyjechał zdegustowany mówiąc, że tu w Polsce to nawet lewacy są skażeni chrześcijaństwem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 9 czerwca 2019 21:28
9 czerwca 2019 21:54

No jeden z moich znajomych nazywa 500+ rozdawnictwem i głosował na Biedronia proponującego kasę wszystkim za nic.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Grzeralts 9 czerwca 2019 21:03
9 czerwca 2019 21:56

Swoją drogą ciekawe ilu z tych paradujących to ''zawodowcy'' jeżdżący z jednej parady na drugą ,a ilu jest lokalnych.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @kotlet 9 czerwca 2019 20:39
9 czerwca 2019 21:57

Już Pan dostał ostrzeżenie z samej góry, więc nic do tego nie dodam. Może tylko tyle, że to wygląda jak polska odpowiedź na Monty Pythona, tak jak polską odpowiedzią na The Police był zespół Lady Pank. Albo jeszcze gorzej. Tylko czekać aż tak się przebiorą nasi celebryci i urządzą w teatrze Jandy spektakl pt. Msha.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @DYNAQ 9 czerwca 2019 21:56
9 czerwca 2019 22:09

Tam prawie sami zawodowcy, nawet ci lokalni, jak sądzę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 9 czerwca 2019 21:54
9 czerwca 2019 22:11

Pokolenie Gazety Wyborczej. Ekonomia stamtąd rodem.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @Marcin-K 9 czerwca 2019 21:57
9 czerwca 2019 22:16

TP i LP . W punkt. Już rozbrojony. Każdy młodzieniec chciał zagrać na gitarze, dopóki nie okazało się, że to przekładnia tokarki. :)

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Marcin-K
9 czerwca 2019 22:39

W czym różni się parada dumy [na rynku lokalnym -równości] od pochodów pierwszomajowych - ogólnie niczym. Teraz i kiedyś to wizualny przejawa i pokaz siły imperialnej. 

Dziś koncerny jako ramię banków ogłaszają  jawnie że dotują paradę tak jak i 33 ambasady [z uczesinictwem ambasdorów włącznie], - kiedyś partia musiała sama wykładać fundusze [fakt brała pożyczki a to też była kasa banksterów] a ambasadorzy  siedzieli na trybunie a nie  z motłochem snuli się po ulicach w spiekocie. Kiedyś słynni aktorzy z dumą machali sekretarzom przed trybuną  a dziś celebryci z dumą dają wpisy  w sieci.

Jeżeli gdzieś jest opór jak w Rzeszowie to uczynna agentura przypomni że parada musi być. Ot i widać jak niejaki Bondar i obsada sądu - powiniość służby w lot rozumie  [czy nie przypomina nam to opowieści Teliemeny z Pana Tadeusza o carskich urzędnikach].

Czy są jakieś różnice o tak to Częstochową - szły tam pielgrzymi i pochody pierwszomajowe ale partia znała swe ograniczenia i na siłę nie pchała się z pochodem pod same bramy klasztoru, dziś jest inna sytuacja pedały/LGBT  nie wiedzą gdzie są ograniczenia i na siłę pchają się  pod bramy klasztoru.

Nomeklatura partyjna lepiej rozpoznawła swoje miejsce w imperialnych  zagrywkach i nie uważała  za sensowne nadmierne drażnienie  ludnośc którą zarządzała, o wiele gorzej  dziś wygladają aktywiści LGBT oni mają tylko dać twarz na oklep a tubylczy renegaci [ot tacy  z poziomu nadzorcy niewoliników, kapo z obozu] muszą klaskać i wspierać aktywistów z LGBT.

Jedną z funkcji renegata jest zbieranie z uśmiechem  od swego Pana upokożeń - i takim testem na uległość jest akceptacja antyestetycznych w odbiorze przebranych w fatałaszki pedałów. Chyba jest gdzieś na sieć film jak Janusz Palikot został porwany do tańca przez Anię Grodzką  mina gościa który wszedł butem w psie gówno a potem zanurza w nim rękę - nadmiernie lotny umysłowa Trzaskowski nie łapie analogi w sytuacji i tylko ma na twarzy  uśmiech jakby z  resztką białego proszku pod nosem.

 Teraz kolejna uwaga kryterium uliczne nigdy nie decyduje o wyniku wojny  - to tylko teatr dla gwiedzie.  Formuła pełnoskalowego konfliktu,  wymaga jednak  uczestnictwa w ulicznym kryterium - to musi być taki pokaz tak broni nie składamy. Widzimy więc jaka  jest rola Roberta Bąkiewicza jego obecność to znak ulica jeszcze nie jest wasza i dokonał  obywatelskiego zatrzymania pryszczatego małolata [nie wolna być bezradnym gdy obraża się nasze kobiety  obelżywym słowem]  i jak temu gówniażowie  chciały przyjśc z pomocą dziewuchy LGBT  to je policja zatrzymała i całą pardę ogladały sobie zza kordonu,  tak też jest rola mężczyzn którzy będą stać przed wejściem na błonia klasztoru na Jasnej Górze - tam przyjadą dzieci z różańcowych kół z pielgrzymką. Ktoś musi bronić niewiast i dzieci przed zakusami złego i jego wyznawców.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @kotlet 9 czerwca 2019 20:39
9 czerwca 2019 23:03

ile kosztowała ta scena ?

dmuch w dół od spodu. Gdyby byli w butach to zostaliby na bosaka. BHP.

Dobra noc ...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
9 czerwca 2019 23:54

co do wzmożenia lgbt qq(na muniu) tu w mateczniku grand wszelakich od dni paru, wiszą przed sklepami sieci Sainsbury banery informujące o dumie wspierania społeczności tegoż lgbt... pogoda ostatnio nie dopisuje... ale może jutro zrobię fotkę... no to jak duma to duma... tyle że słowo "pride" znaczy też pychę... no cóż, to wszystko jest tak poplątene jak ta cała duma/pycha... czy strongi niektórych chłopaków którym łatwiej uroić sobie kobiecość zamiast np. cesarstwo Karola Wielkiego ;-)... nie wiem z czego to wynika ? może z faktu, że co poniektórzy myślą, że chodziu tu o szybkie wyskakiwanie z majtek bo tak rozumieją kwintesencję kobiecości... chyba za dużo pornoli się naoglądali...  zaczynam tęsknić za czasem kiedy było sporo Napoleonów, Karolów etc. to miało jakieś ręce i nogi... a teraz świat zaroił się od podrabianych dupeczek (przepraszam) oraz facetów z atrapami penisa...

inna sprawa,  niema przypadków, są tylko znaki... myślę, że nie można tego lekceważyć... ale z kolei nie przejmować się zbytnio... choć Ziemkiewicz za tekst o Klepackiej dostał kopa z interii... no to jak przyjdzie do naszego Big Bossa to ciekawe czy będzie blogerem... pożyjemy, zobaczymy... będzie ciekawiej jak kotlety cokolwiek dziwne jakieś...sojowe ?? ;-))

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Nieobyty 9 czerwca 2019 22:39
10 czerwca 2019 00:34

a jutro na Stadionie Narodowym mecz Polska  -  Izrael.

Obstawiam że  pojawią się na trybunach  "antysemickie" transparenty wprost przed kamerami  tivi.

I  może paru podnajętych "kami-kaze" takze czymś  rzuci albo coś wykrzyczy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 10 czerwca 2019 00:34
10 czerwca 2019 06:44

Bez wątpienia. Obstawiam "Jude raus", czy coś podobnego o zachodnioeuropejskim rodowodzie...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Grzeralts 10 czerwca 2019 06:44
10 czerwca 2019 08:06

Nic nie bedzie,zadnej prowokacji.. Nawet nie bedzie manifestacji nieszczesnego prawactwa w sprawie piesni pt 477, wszak owczy pęd do koryta unijnego juz sie skonczył..Marcin - K slusznie zuwaza, ze te wszytkie organizacje jedynie tworza nedzny kiczowaty teatrzyk ... Oprócz obiciachu jaki nam serwuje reprezentacja .. Żydzi mają bardzo przyzwoitą reprezentację im sie jeszcze chce grac i godnie reprezentować swoje państwo..Nasi to banda najemników bez charakterów.. Na czolach maja wypisane , kasa sie liczy misiu.. Dla nich gra w reprezentacji to przykry obowiązek..Wgaon z weglem to dla nich komplement..

zaloguj się by móc komentować

Antonim @Marcin-K
10 czerwca 2019 08:21

ale czy nie jest niepokojące to że, coraz więcej młodych ludzi popiera to lgbt (coś tam) ?

lepiej mimo wszystko widzieć tłumy młodzieży na marszu niepodległości ... 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @stanislaw-orda 10 czerwca 2019 00:34
10 czerwca 2019 08:21

Na narodowym nie ma opraw bo tam nie chodzą kibice ale widzowie - taka drobna różnica więc o jakich transparentach mówim.

Chyba że o tych które mają się pojawić ale czy wiemy co wychodzi z analiz chłopcom z Amanu.  Na chwile obecną litwaczka z domalowaną tęczą na obwisłym licu musiała z obstawą łazić po ulicach Warszawy, może i na stadionie ktoś będzie musiał ubliżać swoim konfratrom by pobudzić tłumy do przyłączenia się. 

Prowokacja jest sensowna i celowa - mamy przeciaż wyjazd Dudy z ocean można o coś grać tylko co jest tam w  przyszłej umowie napisane.  Choć sytuacja jest dynamiczna  i możliwe że zysk w obszarze taktycznym oddali go w obszarze strategicznym a w takim ujęciu to "nasi" chłopcy powini nająć krzykaczy - jakby chłopcy z Amanu się ociagali i prowokacja była słaba to trzeba by ją wzmocnić.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Antonim 10 czerwca 2019 08:21
10 czerwca 2019 08:32

Tak, to bardzo niepokojące. A po co konkretnie panu te tłumy na ulicach?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @MarekBielany 9 czerwca 2019 22:16
10 czerwca 2019 08:43

Jestem trochę nieprzytomny - a co to TP i LP?:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Antonim 10 czerwca 2019 08:21
10 czerwca 2019 08:44

Jakoś mnie to nie niepokoi. To jest nielicząca się garstka. Poza tym już tu ktoś napisał - kryteria uliczne to nie jest realny świat.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 10 czerwca 2019 08:06
10 czerwca 2019 08:46

Niewykluczone że ktoś jednak się popisze. Z inicjatywy własnego braku umysłowości, albo popdpuszczony. Jeszcze mecz będzie w tvp więc okazja czyni złodzieja. Ale tego typu ruchy PiS ma już ograne. Wyjdzie prezydent albo jakiś rzecznik, powie że to niedopuszczalne, Czuchnowski się zapluje, a następnego dnia świat się będzie toczył dalej.

zaloguj się by móc komentować

Antonim @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 08:32
10 czerwca 2019 08:46

same tłumy na samym marszu nie są mi potrzebne, ale jednak ta tendencja może wpływać na takie rzeczy jak coraz częstsze kwestionowanie roli Kościoła w naszym kraju albo na wybieranie do parlamentów takich typów jak Biedroń

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 9 czerwca 2019 23:54
10 czerwca 2019 08:52

Podejrzewam że w Anglii to jest tak, że ktoś tam robi sprawny biznes na tych wszystkich chorągiewkach i banerach. To są wszystko rzeczy nieprzyswajalne dla większości ludzi. Wczoraj było gadanie o wojnie nuklearnej, wcześniej jeszcze o freonie z lodówek a dziś lgbt. Zwykłe propagandy które za jakiś czas przeminą i przyjdą nowe.

A o tym Ziemkieiwczu i i Klepackiej to mnie kusiło żeby coś napisać, ale mi przeszlo.

zaloguj się by móc komentować

umami @Marcin-K 10 czerwca 2019 08:43
10 czerwca 2019 09:25

The Police i Lady Pank

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Antonim 10 czerwca 2019 08:46
10 czerwca 2019 09:39

Jest pan w błędzie, tłumy nigdy na nic nie wpływają

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Antonim 10 czerwca 2019 08:46
10 czerwca 2019 09:42

A skąd to przekonanie ? Bo ja zauwazam jedynie to tzw. kwestionowanie KK jedynie w mediach.. Z mojej strony proponuje wiecej aktywnosci w swoich parafiach w umacnianiu wspolnoty katolickiej,niz wypinanie piersi raz w roku na MN..

Nie zauważsz ,ze wszelkie marsze z prawa na lewo promuja pasożytów..  

Jezeli nie zmienimy podejscia do historii, jezeli nie zaczniemy demaskowac mity historyczne,historyczna propagande, to nic z tego nie będzie w perspektywie czasu Jezeli nie bedziemy mowili o  dziejach gospodarki polskiej, to nic z tego nie będzie..

Wiesz co, mnie bardziej zalamuje fakt,ze na tzw konferencji "Polska Wielki Projekt".. Wyróżnienie otrzymuje Andrzej Nowak.. History,ktory zielonego pojecia nie ma o dziejach gospodarki.. Powielacz mitów i subiektywny piewca porazek polskich.. Ta cala konferencja nawet w minimalnym stopniu nie przklada sie na rzeczywistosc..Kolejne bicie piany..Zimny kubeł wody raczej jest potrzebny, a nie podgrzewanie emocji patriotycznych..Swietny tytuł zamiescił Marcin .. To wszystko mozna nazwac Paradą Nieskutecznosci , wrzucając rowniez do niej MN..

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować