-

Marcin-K

Prawico-polo

Toyah napisał wczoraj znakomity tekst na temat zadziwiającego cyklu żywotności rozmaitych "inicjatyw katolicko-prawicowych" w Polsce. Jedynie prawicowo-prawicowe partie i partyjki nabierają szwungu zawsze wtedy, gdy cała ta dobrze nam znana szajka z gdańskim rządem na uchodźstwie zaczyna mieć problemy. Ja osobiście jeśli miałbym cokolwiek do tego wszystkiego dodać, to dodałbym tylko tyle, że ktoś kto te "inicjatywy" projektuje, musi z pewnością znać stary patent z peerelowskich warsztatów samochodowych (jak jest dziś nie wiem, bo nie jeżdżę autem). W peerelowskich warsztatach, gdy jakiś klient się nie spodobał, wkładało mu się do felgi jakąś małą monetkę albo inną śrubkę. Niektórzy przyklejali ją taśmą, tak aby oderwała się dopiero po jakimś czasie. Fagas wsiadał w samochód, jeździł nim ze dwa dni, a potem nagle zaczynał słyszeć jakieś tajemnicze stuki-puki. Chodzą też legendy - i być może ta jest bardziej adekwatna - o budowlańcach potrafiących zamurować w ścianie zgniłe jajko, co przynosi później określone skutki dla mieszkańców. I tak trochę jest z tą "prawdziwo prawico". Jej konstrukcja powoduje, że ona może działać tylko w określonych okolicznościach i tylko w okreslonych zakresach. Ma bowiem wmurowane jajko w fundamentach, coś w rodzaju jakby systemowego uszkodzenia, które powoduje, że całość przedsięwzięcia ma taki z góry założony bardzo specyficzny charakter. Ja określiłbym ów charakter tragikomicznym. To coś w rodzaju pastiszu, nie wiem jak to dokładnie nazwać. Na czym to polega? Już referuję.

Czytam właśnie, że Konfederacja zorganizuje przed wyborami prezydenckimi pra-wybory. Już samo to brzmi nieco śmiesznie i jakoś tak nieadekwatnie, ale pal to licho. Po co im te prawybory? Po to żeby mogły o nich w kółko mówić media, które ponoć ich sekują. A ja gdzie tylko nie zajrzę, to widzę Bosaka, Brauna, albo Winnickiego. A więc oni chcąc odróżniać się od "partyjniactwa" i mediokracji" organizują cyrk o nazwie prawybory. Ale jak mówię - sama nazwa nie oddaje charakteru prawyborów w Konfederacji. Wymyślono tam bowiem, że do owych "prawyborów" ma stanąć aż dziewięciu jandydatów. Pozwolę sobie ich tutaj wymienić:

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński i Magdalena Ziętek-Wielomska

To jeszcze wszystko dałoby się od biedy jakoś przyswoić. Ale resztki powagi temu przedsięwzięciu odbiera fakt, że organizatorzy zaprosili do tychże prawyborów... Rafała Ziemkiewicza. Cóż na to Ziemkiewicz? Oto jego odpowiedź z Twittera:

Tak, potwierdzam że zostałem zaproszony do udziału w prawyborach @KONFEDERACJA_ To miły gest i dziękuję, zwłaszcza ze przyszedł po szeregu nieporozumień. Moja Ola na pewno byłaby wspaniałą Pierwszą Damą, ale niestety nie mogę kandydować, chcę pozostać przy pisarstwie politycznym

Aha, zapomniałem dodać, że każdy z nas może wziąć udział w tych prawyborach. Wystarczy tylko gdzieś tam się zalogować i hej przygodo. Można mieć wpływ na wybór ostatecznego kandydata. Można sobie zdecydować: Berkowicz albo Wilk.

To jest ta powaga? To ma być odmiana polskiej polityki?

No dobra, dosyć tych żarcików. Jedyne co wynika z tego wszystkiego, to tylko to że kolejna partia, która ma zamiar odmieniać rzekomo charakter polskiej polityki, z zadziwiającym determinizmem zamienia się w quasi-kabaret. I już samo wejście do Sejmu Konfederacji wywołało we mnie potęgujące się przeczucia, że tak to właśnie będzie wyglądało. Już jak zobaczyłem Berkowicza robiącego sobie selfie z Senyszyn, wiedziałem że tak to się wszystko rozpocznie i tak się skończy.

I tak to właśnie wygląda. Jak już taka prawicowo-prawicowa partia powstaje to czekać tylko trzeba aby poziom składników - sprawy rzeczywiście istotne i ważne plus ludyczne zamienianie owych spraw w komediodramat - wyrównał się do proporcji "pół na pół". A więc słuchamy o konieczności walki z LGBT, lewactwem tego świata oraz aborcją eugeniczną pomiędzy OSTRYMI stand-up'ami u Roli, twittowaniem, zaorywaniem, masakracją lewaków na fejsbuku i prawyborami na smsy. Potem to już tylko sekundy dzielą nas od tego, byśmy na każdą próbę podważania tego typu działań, słuchali w odpowiedzi że jesteśmy krypto-lewakami, i że godzimy się na lewacki dyktat (to w wersji łagodniejszej) albo po prostu że jesteśmy bez kozery żoliborskimi socjalistami (to w wersji najgorszej). I nie ma takiej ludzkiej możliwości, by się z tymi radykalizującymi z minuty na minutę ludźmi jakoś dało dogadać.

Na koniec politycy Konfederacji zakładają swojemu zradykalizowanemu wyborcy kubeł na głowę i każą mu się śmiać razem z nimi. Czym to się skończy? Absolutnym ośmieszeniem zagadnień, które, jak już wspomniałem wcześniej, są bardzo istotne. A co się wreszcie stanie, gdy PiS straci wreszcie władzę i zapanuje znów "układ gdański"? Wtedy - zgodnie z teorią Toyaha - zapanuje spokój, i znów wszyscy zaczniemy się spotykać w tych samych zadymionych salkach, w których będziemy nawzajem sobie opowiadać, jak bardzo źle żyje się w świeckim i tęczowym państwie. Wszyscy tam będą. I Berkowicz, i Wilk, i Ziemkiewicz zapewne też.

Wypadałoby jeszcze podyskutować nad wielce istotną kwestią. Czy oni to robią sami z siebie, czy za czyjąś namową. Jak to mawia się w niektórych resortach: do ustalenia.tagi: konfederacja 

Marcin-K
19 listopada 2019 12:42
16     1389    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @Marcin-K
19 listopada 2019 12:57

Ja stawiam na Dziambora

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @Marcin-K
19 listopada 2019 13:05

Wystarczy tylko gdzieś tam się zalogować i hej przygodo

Hola, hola! Trzydzieści złotych wpłaty.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomasz-kurowski 19 listopada 2019 13:05
19 listopada 2019 13:06

Ano tak - miałem o tym napisac.... Znów zapomniałem.... 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 19 listopada 2019 12:57
19 listopada 2019 13:08

Ja też. Ale szkoda mi 30 zł.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
19 listopada 2019 13:11

A tymczasem .. Już w sprzedaży nowa książka GB,krzyczą portale internetowe. Od Lenina do Stalina.. Cena sześć dych..  :))  Pakiety książek autorstwa GB mozna kupić za jedyne 120 PLN.. :))  

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K
19 listopada 2019 13:16

"Ma bowiem wmurowane jajko w fundamentach, coś w rodzaju jakby systemowego uszkodzenia, które powoduje, że całość przedsięwzięcia ma taki z góry założony bardzo specyficzny charakter."

Fajna legenda dla wkurzonych budowlańców na Januszy inwestorów. W średniowieczu czas budowy katedr był tak długi, ponieważ czekano na jajka, które były składnikiem zaprawy. Czy katedry śmierdzą? Niektórym tak, ale nie o jajka chodzi. 

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @Marcin-K 19 listopada 2019 13:06
19 listopada 2019 13:23

Poza kosztami imprezy i ewentualnym zyskiem chodzić może o próbę budowy stabilniejszego elektoratu tudzież ciała partyjnego płacącego składki. Pozbiera się adresy i będzie kogo nękać.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 19 listopada 2019 13:11
19 listopada 2019 13:39

Kurczę, szkoda mi tego Brauna jednak. Ja rozumiem, że nie mnie go oceniać, ani mu wybierać drogę życiową, no ale... Jeszcze dizś też odwalił pranka w tym parlamencie. Myślę, że gdyby Braun odszedł od Konfederacji, to pojutrze by tej partii nie było. Ona cała wisi na jego niewątpliwym autorytecie. Tyle że on swój rozwadnia w tej całej zabawie, a oni się potem rozproszą i znów będą nikomu nie znanymi niszowymi prawicowcami.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomasz-kurowski 19 listopada 2019 13:23
19 listopada 2019 13:40

Ciekawe ile ludzi zapłaci...

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K
19 listopada 2019 16:07

Z warsztatami w prylu to legenda. Wtedy nie było bezdętkowych opon więc nie było gdzie tej monety wsadzić ;-)

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
19 listopada 2019 17:35

"Wymyślono tam bowiem, że do owych "prawyborów" ma stanąć aż dziewięciu jandydatów. Pozwolę sobie ich tutaj wymienić:

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński i Magdalena Ziętek-Wielomska."

No a Marek jakubiak?

Gdzie jest Marek jakubiak?

Ilustracja

Gdyby zapuscil jeszcze bokobrody to ziemianin i konserwatysta, wypisz wymaluj.

No i Zbigniew Stonoga by sie przydal w tym towarzystwie. On juz w swoim czasie obnazal afere podsluchowa.

Mysle, ze doczekamy sie jeszcze wielkich wydarzen. Niewykluczone ze wykryty zostanie podsluch w siedzibie Koalicji Obywatelskiej na ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Sledztwo w tej sprawie poprowadzi dwoch rzutkich dziennikarzy: Piotr Najsztub i Jacek Zakowski.

Doczekamy sie jeszcze polskiej Watergate.

Dlaczego tak sadze?

Zainspirowalo mnie jakos dziwnie to zdjecie z przed paru dni:

Image result for Grodzki images

Wprawdzie powinien byc na zdjeciu Jaroslaw Kaczynski, no ale jak wiemy, on zajmuje sie sprawami powaznymi i samochodzikami w piaskownicy sie nie bawi.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 19 listopada 2019 16:07
19 listopada 2019 17:38

Były inne sposoby. Auta z tamtych czasów obfitowały w rozwiązania techniczne, które można było wykorzystać przeciw użytkownikowi. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 19 listopada 2019 17:35
19 listopada 2019 17:45

Oby odbyło się to bez tragedii. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Szczodrocha33 19 listopada 2019 17:35
19 listopada 2019 17:54

"Zainspirowalo mnie jakos dziwnie to zdjecie z przed paru dni:"

Przepraszam bardzo, oczywiscie powinno byc "sprzed".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 19 listopada 2019 17:35
20 listopada 2019 09:26

Marek Jakubiak zapewne zakłada tysiącosiemsetosiemdziesiątąósmą kanapę prawicową

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @Marcin-K
20 listopada 2019 13:08

Ten sam Ziemkiewicz jakiś czas temu rzucił mimochodem, że Pisowcy powinni się gromadnie wybrać na te prawybory Konfederatów i wybrać im na kandydata Janusza Korwina-Mikke. Z punktu widzenia PiS to kilkanaście tysięcy złotych to mogłaby być dobra inwestycja.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować