-

Marcin-K

Prostą drogą w przyszłość

W ostatnich dniach zorientowałem się, że moje miasto dosłownie ugina się pod plakatami kandydatów PiS-u. Czy to dobrze, czy to źle? Nie wiem. W każdym razie jest to demonstracja skuteczności, bo przecież nawet mając pieniądze można kampanię spieprzyć, albo po prostu przejść obok niej, niczym zarobiony piłkarz z Ekstraklasy potrafi zniknąć z boiska na 90 minut wciąż na nim przebywając. A więc ktoś te plakaty pozamawiał, porobił zdjęcia, podopisywał na nich w fotoszopie np. "Patryk Jaki popiera", pozawieszał. Plakatów Kało jest zdecydowanie mniej. Nie wiem, oni może myślą że tutaj wygrają z palcem w nosie choć w wyborach z 2015 przegrali pierwszy raz i wygrał PiS. Nieznacznie, bo nieznacznie, ale wygrał, co w tym krwiście czerwonym miasteczku było wyczynem niebanalnym. Zastanawiam się tylko, czy przypadkiem nie jest tak, że jest jedna firma która robi te plakaty i banery, i wszystkie bez wyjątku partie u niej zamawiają materiały. No bo i layout tych banerów jest identyczny, i czcionka i te dopiski "popiera"... Plakaty PiS-u są w tonacji głębokiego granatu, plakaty opozycji na białym tle, tak żeby podatnik mógł bez pudła ocenić, kto jest skąd. Podziwu godna organizacja.

Tuż przed peronem w Pruszkowie wiszą takie dwa białe banery. Na jednym jest zdjęty wychudzony Misio Kamiński w dziwacznej stylizacji na Bartłomieja Sienkiewicza, czyli ma na nosie bryle retro z okrągłymi oprawkami i szaliczek przerzucony przez szyję. Na drugim z kolei widzimy pewną hożą dziewoję o nazwisku Zimmerman reprezentującą coś co nazywa się "Lewica". Cholera wie co to właściwie jest, bo wszystkie te gangi z lewej strony pozmieniały nazwy. Ja jako tako się interesuję polityką, ale nie potrafiłbym wyjaśnić, czym jest komitet "Lewica". Czy tam w środku siedzi Biedroń czy może inny Zandberg. Panna Zimmerman zażyczyła sobie by producent banerów napisał jej wielką czcionką: "Prostą drogą w przyszłość".

Nerwy puszczają już wszystkim, choć zdecydowanie gorzej trzymają się "tamci". Pamiętam jak po przegranych wyborach do jewroparlamentu był taki moment, że tam jakby narodziło się coś w rodzaju refleksji: może jednak ludzie nie chcą na nas głosować, bo jesteśmy zbyt bezczelni i butni? Może nie trzeba zaczynać dnia od nazwania każdego, kto się ze mną nie zgadza faszystą, chamem, wieśniakiem i homofobem? Ale to trwało chwilkę. Dziś - niczym w tych klasycznych westernowych scenach - po długiej chwili napięcia, łapią za rewolwery i walą na oślep. A to Nojman, a to Wałęsa, a to Schettino, a to ktoś jeszcze.

Patrzę na jakieś tysięczne już sondaże i widzę: PO-KO 29% potencjalnych wyborców. Do tego przystawki. Nawet jeśli PiS przegra, co jest możliwe, to i tak nie pozostaniemy z pustymi rękami - parafrazując to sprane powiedzonko Lema o internecie - gdyby nie wybory, nigdy nie dowiedzielibyśmy się, ilu jest w Polsce idiotów.tagi: ko 

Marcin-K
7 października 2019 10:04
27     998    0 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @Marcin-K
7 października 2019 10:35

I Stefan Traczyk, mój dawny, starszy kolega ze szkoły też tam wisi na tym plakacie. Na płocie przy peronie. Ciekawe czy Stefana wybiorą. On miał się nawet okazję ze mną przywitać kiedyś na jakimś targu, był w mundurze nadleśniczego, ale udał, że mnie nie poznaje. Źle zrobił. Niech no tylko zostanie posłem PiS.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
7 października 2019 10:48

U nas wisi jeszcze ta aktorka z serialu M jak Miłość, która potem stała się dziennikarką w Republice. Nie pamiętam jak się nazywa, ale kojarze jej twarz z serialu, bo oglądała go moja mama. Teraz może zostać posłanką PiS. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
7 października 2019 10:58

Jeszcze masz wątpliwości , w cuglach wygra PiS, osobiście ,nie mam żadnych wątpliwości.. Nie ma  siły aktualnie, która spowoduje ,ze PiS przegra.. 

Te 26-29 % to jest ta stała liczba postkomunistów razem z rodzinkami.. Pokazalbym Ci cale dzielnice w których mieszkają byli pracownicy WSW , całe ubelandie, tam sie nic nie zmienia. jedynie przybywa kolejne pokolenie czerwonego syfilisu..  Niestety wychodzi na to,ze z nimi trzeba żyć w swoistej symbiozie, bo przecież nikt nie zrobi radykalnego porządku ,no i mamy tzw demokrację.. Odebranie emerytur ubecji i esbecji był bolesnym ciosem dla tych pasożytów, paru sie przekrecilo z tego powodu. Idę głosować na PiS choćby z tego powodu.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 7 października 2019 10:58
7 października 2019 11:03

Mam wątpliwości, bo zgadzam się z Jareckim, że PiS może mieć problem z większością, a wtedy klops. Nie wiem jak tam z młodymi pokoleniami, bo przecież od poprzednich wyborów doszło chyba z kilkaset tysięcy ludzi z dowodami. Nie wiem czy w tym pokoleniu zarażono je antypisizmem. To może przeważyć. 

Mój pogląd jest skażony tym, że jestem otoczony z każdej strony tym elektoratem i wiem, że oni potrafią zarażać swoim podejściem. Powtarzają bez żenady najróżniejsze kłamstwa i święcie wierzą że opowiadają prawdę. 

Wojna może rozegrać się o kilka procent.

zaloguj się by móc komentować

marianna @Marcin-K 7 października 2019 10:48
7 października 2019 11:36

Dominika Chorosińska-Figurska. U mnie też wisi. Na moim płocie. Ostatnia na liście PiSu, choć nie taka ona ostatnia. Są gorsze.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 7 października 2019 11:03
7 października 2019 11:36

W kazdym duzym miescie jest podobnie.. W poprzednich wyborach również.. Niestety mnie tez otacza to towrzycho .Ta zgnilizna glownie panoszy sie w duzych aglomercjach, stąd to wrazenie .ze ich jest więcej.. Do wyborów pójdą cale wsie , miasteczka . Jestem przekonany ,ze PiS bedzie miał większość parlamentarną.  

Jeżeli PiS nie bedzie mial większości, w co wątpię, to ta banda  ktora śmie się nazywać  opozycja narobi takiego bałaganu,ze ludzie szybko sobie przypomną o PiSie.  I tak teraz zastanawiam się,,czy taki zimnyn prysznic by sie nie przydał tym co to beda glosowali na tą nieszczęsna Konfederację oraz tym którzy nie pójdą w ogóle na wybory.. 

 

zaloguj się by móc komentować

marianna @Marcin-K 7 października 2019 11:03
7 października 2019 11:40

To pokolenie jeżeli pójdzie głosować to tylko na Konfederację. Kiedyś młodzi byli socjalistami. W późniejszym wieku z tego wyrastali.  Tak też będzie z wyborcami Konfederacji.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @marianna 7 października 2019 11:40
7 października 2019 11:42

Ja to sprawdzę po wyborach i to dokładnie. Ciekawi mnie kto ma większość wśród 18-latków. Podejrzewam, że jednak może tam rządzić lewica tęczowa przełamana na Konfę.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 7 października 2019 11:36
7 października 2019 11:44

Ogólnie to się zgadzam z całością komentarza oprócz tej pewności, być może dlatego, że z natury jestem pesymistą, taki już nawyk.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Marcin-K
7 października 2019 12:19

"Wygrywa nie ten co głosuje - tylko ten co liczy głosy" :)

W USA od lat wygrywa ten kto wiecej wydał na kampanie.

Sporo mialem doczynienia z młodymi ludźmi ostatnio - te roczniki 20-25 - ekologizm veganizm "tolerancja" "samorozwój + coaching" degrengolada - ofiary Master of Puppets. niestety. ale to mała próbka nie mająca odzwierciedlenia w skali kraju.

 

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Marcin-K 7 października 2019 11:42
7 października 2019 16:14

Szkoła choduje nam tęczowe pokolenie.

Przez strajk nauczycieli trochę może to wychamowało, ale "kasta" nauczycielska ma wszczepione na studiach ducha tęczowej "równości".

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @szarakomorka 7 października 2019 16:14
7 października 2019 16:54

wychamował - > wyhamowało

wszczepine -> wszczepionego

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 7 października 2019 10:58
7 października 2019 17:01

Cała władza w ręce rad; sorry PiSu, imwięcej władzy tym koniec będzie ciekawszy dlatego PiS ponad wszystko

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 7 października 2019 11:42
7 października 2019 17:15

I dlatego prawo do głosowania powinno dotyczyć ludzi, którzy mają ukończone co najmniej 23 lata, choć ja bym optował za ukończoną granica  25 lat.

Czego (no i po co) bowiem można oczekiwać od przygłupiałych gimnazjalistów, będących w 100 procentach  na utrzymaniu rodziców (lub opiekunów).

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski 7 października 2019 10:35
7 października 2019 17:20

 

 
Pod tym spotem jest niby zabawny komentarz. A może o to chodzi by w debatach nic nie powiedzieć a w spocie się nie odezwać.
 

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski 7 października 2019 10:35
7 października 2019 17:25

Nikt na co dzień nie dostrzega lasów ? No ciekawa opinia ...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @qwerty 7 października 2019 17:01
7 października 2019 18:41

"Uwielbiam" takie gadki.. Żadne czarne przepowiednie nie zrażą mnie przed gloswaniem na PiS . Nie ma i nie bedzie idealnej partii, nie żyje ułudą.. Działam w takiej materii jaka dysponuje, a nie biadole i załamuje ręce,ze kiedyś będzie źle.. Dystans tez mnie nie interesuje ,czyli siedzenie na tyłku i nie przystąpienie do wyborów.. A generalnie założyłem sie z Krzysztofem L , o to że PiS wygra ,tu na tym portalu,a więc w moim interesie jest iść i zagłosować.. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 7 października 2019 18:41
7 października 2019 19:32

także idę oddać głos na PiS, nie złapałeś żartu, PiS też kiedyś bedzie miał swój koniec/kres i tacy MBanasie to gwarantują; wybieralne władze trzeba zmieniać ale też trzeba mieć świadomość, że niektóre formacje musza odejść w niebyt a to gwarantuje tylko odsunięcie od żłobu na 2/3 kadencje; 'nowe' siły polityczne już są kreowane;- i niech się żreją co dnia 

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @stanislaw-orda 7 października 2019 17:15
8 października 2019 08:56

Ja nie podzielam do końca tej teorii. Jak rodzice wychowują dzieci, tak potem one głosują. Często przez całe życie. Znam dziesiątki ludzi, którzy są między 40 a 50 rokiem życia, a poglądy polityczne mają na poziomie gimnazjalisty. Albo i głupsze.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @szarakomorka 7 października 2019 16:14
8 października 2019 08:57

Może nie jest tak źle. Ta tęczowa grupa tam jest, ale ten strajk pokazał, że jednak ci waricaci to mniejszość.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Ongaku 7 października 2019 12:19
8 października 2019 08:58

Móżna wydać dużo pieniędzy na kampanię, mieć swoje media, i wsparcie za granicą i też przegrać. Co widzieliśmy 4 lata temu i możemy za chwilę zobaczyć "again".

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Marcin-K 8 października 2019 08:58
8 października 2019 12:21

Przepraszam ale PO 4 lata temu zatopiła afera taśmowa - imho zrobiona przez zagraniczne służby - poza tym jest coś takiego jak cykl wyborczy w demokracji - bardzo rzadko sie zdarza by 1 ekipa rzadziła x kadencji z rzedu.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Ongaku 8 października 2019 12:21
8 października 2019 12:36

PO nie została przewrócona aferą taśmową. To był tylko ostatni cios zadany tej partii. Gdyby nie wczesniejsze lata buty, pogardy i złodziejstwa te taśmy nic by nie zmieniły. 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Marcin-K 8 października 2019 12:36
8 października 2019 12:43

Pan nie widzi w PIS buty arogancji i zlodziejstwa? aha...

Z tego co widze PO ma sie całkiem dobrze i dziś - nikt zadego koncowego ciosu tej partii nawet zadac nie chce :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Ongaku 8 października 2019 12:43
8 października 2019 12:48

Do mnie można - jak się chce - na ty.

Nie, nie widzę w PiS buty i arogancji. I być może dlatego udaje jej się mieć duże szanse na ponowne zwycięstwo. Ja rozumiem że polska jedynie słuszna prawica sufluje dziś hasło PiS-PO jedno zło, ale jeśli ktoś stawia te dwie partie i ich sposoby działania na jednej półce, to... brak mi słów.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Marcin-K 8 października 2019 12:48
8 października 2019 13:09

PO złodzieje - czyli do pierdla.

PIS - nie zamyka - czyli wspolnicy :)

dziekuje.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować