-

Marcin-K

Red. Mazurek atakuje TVPiS z gołą klatą, szaliczkiem i wartościami w garści.

Nie planowałem dziś pisać tekstu, ale jakoś tak się stało, że temat sam mi przyszedł pod drzwi. Przeczytałem u Karnowskich, że redaktor Mazurek napisał jakiś list, który opublikował na Twitterze, czy gdzieś tam u innego kapitalisty od Wielkiego Szatana. W ogóle przedziwna to maniera - pisać list, i zamiast włożyć go w kopertę i przykleić na niej znaczek, wrzucać go do internetu. W dodatku list do kobiety. Bo adresatką jest pani Danuta Holecka, którą można zobaczyć w telewizorze zwanym dziś przez wielu, i to z obu stron barykady, kurwizją, tudzież telewizją reżimową, tudzież jeszcze TVPiS. Czego dotyczy list redaktora Mazurka? Uwaga, dokonam teraz ultra kompresji przekazu i skrócę cały list Mazurka do jednego zdania: Mazurek twierdzi, że Holecka pracuje w medium, które stosuje najbardziej prymitywną propagandę na świecie i powinno jej być wstyd, tak jak wstyd jest Mazurkowi, że jego oczy muszą to oglądać, a on, Mazurek, myślał że jak przyjdzie dobra zmiana to będzie inaczej niż w tvn-ach i onetach. Kropka.

Wbrew pozorom wcale nie chcę się znęcać nad Mazurkiem, którego - tu może pewnie niejedną osobę niemile zaskoczę - całkiem lubię. Może jestem jedynie odrobinę rozczarowany stężeniem egzaltacji, jaki wylał się z listu pana redaktora. Ale jestem już też w miarę dojrzałym człowiekiem i jakoś to przeżyję. Chciałbym jednak przesunąć optykę na szerszy mechanizm i zadać takie oto pytanie:

Kiedy i dlaczego w pewnej chwili dana propaganda staje się obiektem ataku, którego głównym arsenałem stają się tak zwane wyższe wartości i wyższe wartości, uwaga, uwaga, moralne?

Jest to z pozoru pytanie głupkowate. Bo przecież chyba od zarania cywilizacji propagandę (która zapewne istniała przed pieniądzem i prostytucją) da się podzielić na skuteczną i nieskuteczną. Próba przykładania do propagandy jakichś wyższych wartości musi wskazywać albo na niecne intencje przykładającego, albo na jego nierozgarnięcie. Jeżeli propaganda jest skuteczna, to znaczy że jest dobra i tym samym zarzuty moralne jej nie dotyczą. Ktoś zapyta wszakże: no dobrze, ale czy można do propagandy przykładać w takim razie jakieś mierniki mogące powiedzieć nam, czy owa propaganda jest estetyczna i, jakby to napisał Coryllus, czy posiada jakość. Tu już moja pewność siebie nieco stygnie, bo nie potrafię tego do końca rozsądzić. Pokuszę się jednak o tezę, że jeśli propaganda jest skuteczna wewnętrznie, wtedy jakość i estetyka liczą się mniej. Jeśli natomiast propaganda ma służyć zewnętrznej ekspansji, powinna wtedy cechować się jakością wręcz wybitną. Na wszelki wypadek przypomnę, że cały czas piszę o propagandzie medialnej, to ważne zastrzeżenie.

To jeśli mamy z głowy teorię, to możemy wziąć się za praktykę. Czy telewizja reżimowa Kurskiego to propaganda skuteczna, czy nie skuteczna? Chciałoby się powiedzieć, że skoro atakuje ją dziennikarz, któremu nie wstyd pokazywać się w rmf.fm, to znaczy że jest ultra-skuteczna. Jeśli spojrzeć na słupki poparcia dla PiS, i biorąc pod uwagę, że jest to właściwie jedyne duże medium w Polsce, które ma czelność wspierać  działania rządu PiS, a reszta to wściekłe wilki, to zaczynają się już kończyć właściwie przymiotniki, mogące określić skuteczność pana Kurskiego. Jeśli kogoś to jednak nie satysfakcjonuje, to dodam jeszcze, że miarą skuteczności propagandy Kurskiego jest to, że atakowana jest często z poziomu moralnego i tak zwanego etosu wartości dziennikarskich. Mam wrażenie, a obserwuję już politykę i media dosyć długo, że jeśli ktoś nagle sięga po takie kwestie jak wartości wyższe, to znaczy że wyczerpały mu się już wszelkie inne argumenty i pozostaje mu już tylko otwarta walka, która albo się uda, albo sprawi, że atakujący zostanie po nieudanej szarży goły i z pustą kaburą. Jeszcze żałośniej wyglądają próby poniżenia TVP przez osobo-demokratów, którzy z egzaltowaną lubieżnością i słodyczą wypowiadają to magiczne słówko: reżimowa. Nie ma chyba dostatecznie mocnych słów by określić obłudę i hipokryzję tych ludzi, których cały właściwie światopogląd składa się z podsuniętych im przez Michnika i Urbana propagandowych klisz trzymanych wcześniej w otworze w wychodku.

Muszę jeszcze poświęcić akapit na tak zwany NPOP (Na Prawo Od PiS-u). Ich płacze i jęki, że nie dostają czasu antenowego u Kurskiego, wskazuje na to, że oni nigdy nie powinni zajmować się polityką w realiach III/IV Rp. Ja bardzo chciałbym zobaczyć telewizję pod światłym przywództwem Janusza Korwina Mikke. Myślę że byłaby to telewizja idealna, a wyższe wartości wzniosłyby się tak wysoko, że mój wzrok prostaczka nie miałby szans tam dotrzeć.

Czyli podsumowując już, Mazurek nie ma racji. Krytykując propagandę Kurskiego wystawia się na łatwy strzał i niestety każe się zastanawiać nad jego intencjami. Tak działają tego typu pułapki panie redaktorze. Świat jest brutalny i nie będzie inny od tego, że założy się na szyję kolorowy szaliczek i fikuśnie go się zawiąże pod brodą.

No dobrze, zaraz usłyszę, że bronię tego wstrętnego łgarza i pieczeniarza Kurskiego, a to przecież wstyd. E tam, jak mawiała pewna znana mi dama. Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że propaganda Kurskiego jest silna słabością i beznadziejnością przeciwnika, a także dość blisko wyznaczonymi horyzontami. Pal licho, jak już wziąłem na siebie rolę adwokata, to dodam jeszcze, że być może nie może być ta propaganda inna, bo na walkę ze złomiarzami bierze się kije bejsbolowe albo pręty żebrowane z budowy, a nie zabytkowego rapiera czy szabli Wołodyjowskiego.tagi: pis 

Marcin-K
15 lipca 2019 10:32
37     2158    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Draniu @Marcin-K
15 lipca 2019 11:04

Sprawa z Mazurkiem dla mnie jest prosta.. Mazurkowi nie przeszkadza propaganda bo sam w nią jest uwikłany.. Natomiast za ofiarę obrał sobie Holecka ,ponieważ Pani redaktor ,a wlasciwie prezenterka tv otrzymuje za swoją pracę w Wiadomościach olbrzymią kasę w miesiąc w miesiąc..

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 15 lipca 2019 11:04
15 lipca 2019 11:13

Pewnie można by sprowadzić całą sprawę do kasy, i to by się trzymało kupy, natomiast mam wrażenie, że Mazurkowi grozi droga Krzysztofa Leskiego, który tak bardzo marzył o swiecie idealnym, że go to porwało w bardzo dziwne rejony. Mazurek chyba jest idealistą, choć z drugiej strony muszę zachowywac ostrożność, bo przecież jednak rmf mu nie zaśmierdział i on doskonale rozumie po co istnieją na świecie pieniądze i że sa bardzo istotne w życiu człowieka. Tyle że on właśnie wybrał źle ofiarę do walki o lepszy świat. W naszym kręgu cywilizayjnym atak na kobietę zawsze pozostawia jakiś niesmak. Po drugie Mazurek nigdy nie zostanie prezenterem w TVP, tak mi się wydaje. Zresztą pewnie nie chciałby. Chyba że za dwa razy większą kasę niż Holecka...

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K
15 lipca 2019 11:36

Mega PLUS że wreszcie ktoś łopatologicznie napisał o co chodzi dla maluczkich. Będę to rozsyłał takowym od "TVPIS"

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
15 lipca 2019 12:02

No nie wiem, czy da się ich przekonać. Nie robiłbym sobie wielkich nadziei:)

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K 15 lipca 2019 12:02
15 lipca 2019 12:13

Nadziei zero. Ale poszczuć ich można. Tak przy okazji Ci napiszę że w sumie tvpis dostarcza też takich małych przyziemnych złośliwych przyjemności.

Np. wypad tadli z hukiem na bruk he he.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bendix 15 lipca 2019 12:13
15 lipca 2019 12:34

No tak - ja SLD albo PO wypierniczało wszystko z TVP i wsadzało tam swoich, to był cud miód i orzeszki. A teraz się dziwią, że ktoś przyszedł i zrobił im dokładnie to samo... Ja już rozumiem czemu Prezes trzyma tego Kurskiego mimo że to niezbyt lotny człowiek i do tego nielojalny. Ale właśnie taki prosty przecinak był mu potrzebny, żeby ktoś nie zaczął tam w tej TVP robić jakieś umizgi do wartości dziennikarskich, co skończyłoby się tym, że Lis prowadziłby główne wydanie wiadomości. No i dlatego Prezes jest Prezesem, a inni muszą się martwić żeby przekroczyć próg wyborczy i żeby starczyło na kawałek chapaniny.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K 15 lipca 2019 12:34
15 lipca 2019 12:39

Oni kęsim kęsim ok, im kęsim - gewałt ;-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @Marcin-K 15 lipca 2019 12:34
15 lipca 2019 12:44

On to jak młotek zrobił od razu i bez zamydlania - pa i kop w 4l na drogę. Tadla jedyne co mogła zrobić to pyszczyć w jednym programie. Za długo się bawił z tym dinozaurem orłosiem. Telemikser młodych główek powinien przestać istnieć wraz z becią chmielowska na botoxie. To wynalazek spawacza (jaruzela) żeby młodzi myśleli jak to fajnie w prylu. Pamiętam sierockiego jak w mundurku występował że on w wojsku jest...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bendix 15 lipca 2019 12:44
15 lipca 2019 12:59

O, tam lista była dłuższa - ten spaślak od gotowania, miłośnik Austro-Węgier, potem ta miotła od Shnepfa, ktoś tam jeszcze. Kurski trzyma Teleezpress bo się ludzie przyzwyczaili. Np moja mama. Kiedyś odsunęli Szpakowskiego, który jest krytykowany odkąd się urodził, ale jak go zabrakło to ludzie z widłami na Woronicza przyszli. tak samo z Kevinem Samym w Domu. Telewizja to delikatna sprawa. Czasami trzeba wiedzieć gdzie można popuścić, a gdzie spiąć. 

zaloguj się by móc komentować

Antonim @Marcin-K
15 lipca 2019 15:10

a tym czasem w łopozycji nadal dzika rozpierducha, PO po wycofaniu się Kosiniaka z sojuszu miało zmierzać w kierunku koalicji z SLD, tymczasem część PSL nadal chce iść ze Schetyną, oni nie widzą że czas im mija ????

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
15 lipca 2019 15:20

"Kto o Żydach dobrze mówi, ten jest już przekupiony; kto na nich wygaduje – chce nim dopiero zostać"

Po mojemu; red. Mazurek, o którym mam opinię złą; popatrzył na swoje studio w RMF, na swój "pasek", na słupki sondarzy, jeszcze raz na studio, potem jeszcze w lusterko i doszedł do wniosku że widzi w nim kogoś kto "profesjonalizmem i etyką" zatka dziurę w sercach widzów TVP, po nieodżałowanym Tomaszu Lisie i po niedługim namyśle napisał "list otwarty" żeby Kurski nr1 już nie musiał go otwierać. Jak to się mówi przymila się o robotę.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
15 lipca 2019 15:45

"nie może być ta propaganda inna, bo na walkę ze złomiarzami bierze się kije bejsbolowe albo pręty żebrowane z budowy, a nie zabytkowego rapiera czy szabli Wołodyjowskiego"

To jest, w moim przekonaniu, sedno sprawy.

Zawsze bawi mnie to wylewanie krokodylich łez na formuła propagandy telewizyjnej, ktora wszak nie jest kierowana do waskiego wiatka publicystów, dziennikarzy czy jakichs wykładowców akademii, hgdzie deliberuje sie o wyższosci świąt tatich czy owakich (świąt demokracji, ma się rozumieć).

Przekaz jest adresowany do ludzi, którzy właczaja tyelewizor raz na dobę, aby obejrzeć wiadomosci, głownie sportowe, a po nicn mecz czy jakis film. Ludzie ci nie maja ani czasu ani ochoty rozdzielac wóosa na czworo i analizować wszelkie odcienie wygibasów propagandowych POKO-tu czy PiS-u.

Ich interesuje, czy dostana te  "500 plus", od kiedy i czy na pewno także w przyszłym roku. Wszystko co ponadto  jest polem rozładowywania emocji przez egzaltowane idiotki tudziez studenterię z rozmaitych "gender studiów" czy innych koleg(i)ów ciwitasów. A  główna koncentracja tej rozchłestanej emocjonalnie leminżerii to ledwo kilka większych osrodkow akademickich.

Tak więc red. Mazurek, zakłądając ze nie działał na zlecenie, popełnia błąd w ocenie typowy dla środowiska, które reprezentuje. Ocenia innych po sobie i swoich znajomych, ekstrapolując gusta owego (pół)światka na resztę społeczeństwa.

Ja takze uważam, że propaganda "reżimowa" (regime to każdy dowolny układ, któy  sprawuje władzę) mogłąby być nieco bardziej wyrafinowana intelektualnie, mniej łopatologiczna i nachalna, ale przeciez dokłądnie to samo odnosi sie do oferty propagandowej strony opozycyjnej.

Jak Kuba Bogu, etc. ...

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 15 lipca 2019 15:45
15 lipca 2019 16:09

"Jak Kuba Bogu, etc. ..."

Właśnie tak. My będziemy podnosić standardy a oni w tym czasie będą dalej łgać i ośmieszać. 

A to, że rzeczywiście Kurski nie naprawi polskiej kultury ani nie stworzy telewizji na poziomie, to jest inna sprawa. On został tu powołany do tego, by trwać jak Roch Kowalski w Potopie, choćby się waliło i paliło. Jedyna nadzieja, że za kilka lat cała ta postkomuna będzie już na tyle osłabiona i skompromitowana, że będzie można się zacząć domagać jakiejś większej finezji w działaniu. Oby jak najszybciej.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 15 lipca 2019 15:20
15 lipca 2019 16:12

Ja myślę, że on sobie stworzył taką auto-kreację "dziennikarza rozsądnego i dbającego o standardy", trochę takiego na barykadzie, co daje spore możliwości ruchu. I co jakiś czas musi to empluła uwiarygodnić. A tym bardziej, że jest w rmf-ie i tam też musi co jakiś czas pokazać że nie ma zupełnie czarnego podniebienia.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Antonim 15 lipca 2019 15:10
15 lipca 2019 16:13

Czasami ranna i konająca zwierzyna bywa najgroźniejsza...

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @stanislaw-orda 15 lipca 2019 15:45
15 lipca 2019 16:18

Dokładnie o to chodzi.

W czasie wojny w Donbasie – inny był przekaz propagandowy obu stron do wewnątrz inny na zewnątrz. Ten wewnętrzny był mało subtelny i narracja ukraińska na Polskę się wykładała bo tłumaczyli swój wewnętrzny.

Jaki jest cel prymitywizmu propagandy TVP – zmusza do prymitywizmu TVN. Odbiorca wpada w dysonans poznawczy – z jednej strony propaganda sukcesu jak za Gierka a z drugiej stalinowska gawęda o faszystach.

W tym zwarciu na wyczerpanie z czasem przegrywa jednak TVN – no bo gdzie ten faszyzm jak wolno im tak pyskować. Zresztą na to zwraca już Pawlo Kowla na ostatniej konferencji PO – nie adekwatny język emocji je zużywa i wygasza.

Faszyzmu nie widać a poprawę bytu społeczeństwa już można dostrzec.

Co od samego red. Mazurka – on dobrze czyta przegrupowanie w mediach niemieckich Bauer Media Invest. Berlin prowadzi swoje negocjacje z obozem władzy i przed wyborami sygnalizuje że może być niepokorny i ma do użycie nie tylko tępych hunwejbinów ale i paru symetrystów.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 15 lipca 2019 16:09
15 lipca 2019 17:25

poza wszystkim, osoba zawodowo parająca się prpopagandą, gdy ocenia innego zawodowca od propagandy uastawia się jakby na pozycji świadka we własnej sprawie, tzn. że  także gra znaczonymi kartami, a wytyka taką samą grę innym.

Reasumując, przebiera się w ornat i na mszę dzwoni.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 15 lipca 2019 16:12
15 lipca 2019 18:10

To jest oferta dla Kurskiego nr 1 ; patrz droga Danusiu (czyli prezesie) atakujesz Bodnara, poprzez syna? Ty, matka dzieciom? Prawdziwy dziennikarz (Lustereczko, powiedz przecie, kto najprawdziwszy na swiecie?) to inaczej za robotę by się zabrał i zrobił wszystko lepiej, finezyjniej, to wtedy więcej młodych z dużych miast by do was przyszło? Ostatnie o co posądzałbym red Mazurka, to idealizm.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 15 lipca 2019 11:13
15 lipca 2019 21:31

Ale co niby Holecka ma zrobić? Zrezygnować z pracy, dla mazurkowego widzi mi się? 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 15 lipca 2019 21:31
15 lipca 2019 22:00

On tam jej sugerował w tym liście, że za czasów stanu wojennego prezenterzy wiadomości nosili mundury i było jasne dzięki temu, że są przedstawicielami reżymu. Może to o to chodzi Mazurkowi, żeby Holecka przebrała się w mundur LWP. Różne są męskie potrzeby.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Marcin-K
15 lipca 2019 22:16

nie może być ta propaganda inna, bo na walkę ze złomiarzami bierze się kije bejsbolowe albo pręty żebrowane z budowy, a nie zabytkowego rapiera czy szabli Wołodyjowskiego

Sorki ale to są bzdury. Jedyne co się osiągnie to że za jakiś czas będzie (znów) wylewany lament w stylu: Ale Polacy są głupi bo zrobili to, zagłosowali na jakąś mutację PO. Przecież jedną z kluczowych metod działania systemu (do tej pory reprezentowanego przez PO) było obniżanie poziomu edukacji, mediów itd. Celowo właśnie by bazując na prostych instynktach można było wywoływać zamierzone reakcje mas.

Tak swoją drogą fascynujące jest że tego typu opinie padają w miejscach takie jak te. Wydawałoby się coryllus chce podnieść poziom. Cała ta szkoła nawigatorów tym właśnie jest, szkołą. Szkoła jako sposób na sukces. Sukces dzięki podniesieniu poziomu, dzięki temu że można poważna dyskutować, dzięki temu że można używać argumentów. A nie politycznej papki dla idiotów, której efektem może być tylko idiotyczny efekt.

Fascynujące jest to przyzwolenie na posługiwanie się metodami systemu. Co wy właściwie chcecie osiągnąć? Co dla was jest celem? Co niby da wam że jakaś Partia przejmie „władzę”. Ok przejmie i co? Ustanowi nowe prawa, niby lepsze, choć nie wiadomo z jakiego powodu za takie miałby je uznać głupi lud? A skoro nie uzna to na jakiej zasadzie je ustanowi?

Naprawdę, dla mnie, jesteście co najmniej dziwni z tymi swoimi pomysłami. Powinienem chyba raczej napisać jakąś pokręconą hipokryzją: wciskajmy kłamliwy propagandowy kit ludowi. Zbudujmy sukces na fundamencie tej sieci kłamstw.

Wszyscy tu gadacie o Kościele, niby kreujecie się na ludzi wiedzy i zasad, ale w praktyce odwołujecie się do metod systemu, uznajecie wydawałoby się podstawowe nauki chrześcijaństwa za bajki dla dzieci. Zgaduję jak wyobrażacie sobie wasze porady dla ewentualnie przybyłego Chrystusa: skombinujmy kasę, wciśnijmy ludowi tani kit, kupmy sobie ich poparcie a potem... A potem zaprowadzimy wreszcie porządek! Pałką i kijem.

A na koniec ustanowimy oczywiście monarchię. Ze światłym monarchą. Tylko nie pokłóćcie się o to kto ma nim zostać.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @smieciu 15 lipca 2019 22:16
15 lipca 2019 22:28

Z tą monarchią to świetny pomysł, naprawdę. Sam się Monarcha w swoim czasie objawi w swoim czasie i jestem pewien że trzeba być po stronie zaprzysiężonej Królowej.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 15 lipca 2019 22:00
15 lipca 2019 22:30

Potrzeby dziennikarzy są trzy; wóda, dziwki, lasery.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 lipca 2019 22:16
15 lipca 2019 22:33

"Naprawdę, dla mnie, jesteście co najmniej dziwni z tymi swoimi pomysłami."

I wzajemnie.

zaloguj się by móc komentować

onyx @stanislaw-orda 15 lipca 2019 22:33
15 lipca 2019 22:49

Smieciu chyba myśli, że Coryllus tworzy strukturę polityczną i stoi następny w kolejce po Konfederatach i Maxie Kolonko by zawładnąć prawicowym elektoratem podczas kolejnego etapu walki o władzę. Przy okazji liczy może na jakąś fuchę doktrynera czy innego kołcza. Ale z poradami środowiska SN dla Pana Jezusa to lekko przegiął ;)

zaloguj się by móc komentować

smieciu @onyx 15 lipca 2019 22:49
15 lipca 2019 22:59

Nie widzę żadnej struktury i to mi się podoba...

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @onyx 15 lipca 2019 22:49
16 lipca 2019 05:24

Pan to chyba myśli, że każdy po prostu musi wierzyć w fikcję struktur politycznych w naszym kraju, czy to PiS, czy PO, czy Konfederatów jakichś...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @smieciu 15 lipca 2019 22:16
16 lipca 2019 08:45

Jakie niby odstawowe nauki chrześcijaństwa "uznajemy" (bo łatwo Ci przychodzi traktować "nas" jako jedną osobę) za bajki dla dzieci? Tak poprosiłbym w punktach, bez kolejnego elaboratu na kilka tysięcy znaków...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 lipca 2019 22:59
16 lipca 2019 09:10

Pewnie to  jakiś wykładowca na poziomie licencjatu.

Zdradza go maniera "wielepa", którego misją jest pouczanie  maluczkich i wytykanie im ignorancji (wielep: od wie lepiej).

Nudne to się zrobiło.

zaloguj się by móc komentować

onyx @SalomonH 16 lipca 2019 05:24
16 lipca 2019 11:00

Struktura nie jest fikcją, nawet ta kupiona od hoc na trzy miesiące przed wyborami. Ktoś te podpisy musi zebrać, ulotki rozkleić. Jak Pan by chciał robić politykę w pojedynkę?

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 15 lipca 2019 22:59
16 lipca 2019 11:02

No to czemu wciąż piszesz w odniesieniu do czytelników SN per "wy"?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 16 lipca 2019 09:10
16 lipca 2019 11:53

Tylko powstaje problem kiedy nikt nie potrafi odpowiedzieć na teksty tego licencjata. Jaki w takim razie poziom prezentują jego adwesarze? Próbując ośmieszyć moją osobę tylko bardziej się pogrążacie bo naturalną koleją rzeczy pozycjonujecie się jeszcze niżej...

Tak swoją drogą problem ten jest tylko odzwierciedleniem waszej (czyli tych co mnie tutaj nie lubią) mentalności, której wyrazem jest poparcie do hasła, które zacytowałem wyżej. Przecież dlatego nie ptroaficie mnie pokonać argumentacją gdyż właśnie po części jesteście tworem tych metod, używanych przez obecną propagandę na które dajecie przyzwolenie.  Skoro dajecie pozwolenie na hodowlę głupków, na traktowanie mas jako głupków, na sianie prymitywnej propagandy to czego oczekujecie? Że będziecie jak elita wśród tych głupków? Ale jaki poziom ma reprezentować elita wśród nich? Maxa Kolonko? Gadającyh głów z TV? Jaki poziom w takim środowisku będziecie prezentować wy sami? Czy to takie dziwne że w takich okolicznościach ktoś przyjdzie i będzie łatwo punkt po punktcie wytykał wasze luki w logice, zasadach i ideach? Czy to takie dziwne że w ramach reakcji dla odmiany zaczniecie bronić nawet tego środowiska i metod, gdyż w nim jesteście jak ryba w wodzie, możecie cieszyć się swoją elitarnością? Zamiast użerać się z takimi niepotrzebnymi nikomu dziwolągami jak ja, mającymi kompletnie inny punkt spojrzenia na całe to obecne otoczenie i idee.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 16 lipca 2019 11:53
16 lipca 2019 12:41

A mógłbyś już nie przynudzać dłużej?

Przypominasz mi tych "intelektualistów", którzy mają pretensje do losu, że nie są milionerami w Kaliforni, tylko "po studiach" musza antyszambrto0wać po smieciówkach. I że to jest "niesprawiedliwe", a powinno byc tak, że to oni z tymi swoimi szerokimi horyzontami powinni być. Bo mają się za mądrzejszych, bo wiuedzą co pisał Kant i Hegel, a nawet wiedzą  jaka jest stolica Madagaskaru.

Ale nie wiedzą jak obliczać procent składany.

Albo tyuch, co mają pełna gębę pretensji (nie wiadomo do kogo) , ze w Polsce po 1989 r. "nie zrobiono dekomunizacji".

Oni bowiem by ją zrobili. Tyle ze nie mówia kim i w jaki sposób.

Tak więc  to co wypisujesz nie  jest wcale  śmieszne.

Raczej wskazuje, że cierpisz  na zaawansowaną  nerwicę natręctw.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 16 lipca 2019 12:41
16 lipca 2019 13:01

Człowieku czy ty siebie czytasz? Czy zdajesz sobie sprawę jak żałosne są te idiotyczne kompletnie personalne wycieczki? Że swiadczą one jedynie o kompletnej niemocy wobec poruszanego problemu i dlatego zmuszony jesteś standardowo uderzać w „on jest brzydki, nieudacznik (nie ma konta bankowego ani żony tylko kota) itp.?" To jest dokładnie ten poziom na którym ma przebiegać dyskusja i który akceptujecie i którym się posługujecie jednocześnie mając pretensję że lud się łapie na Maxów, JKMów itp. Choć może w sumie was to cieszy gdyż macie poczucie wyższości że wy nie dajecie się nabrać i dlatego.... głosujecie na PiS. No tak. Znakomity wybór.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @smieciu 16 lipca 2019 13:01
16 lipca 2019 13:28

No tak - człowiek, który w co drugim zdaniu pisze, że "inni niczego nie rozumieją", albo "czy ci PiS-owcy (w ogóle kto to taki?) są tak naprawdę głupi?" to po prostu mistrz elegancji i wyważenia.

Nie zauważyłeś, że już któraś osoba próbuje Ci wytłumaczyć, że Twoje poglądy na świat są jeśli nie dziwne, to bardzo dziwnie artykułowane, to jeszcze obarczone całą masą egzaltacji? Reagujesz na to kolejnym fochem. Bardzo trudno się z Tobą dyskutuje, bo zamiast napisać w dwóch zdaniach co masz na myśli, a przede wszystkim odnieść w logiczny sposób do faktów piszesz sążniste i abstrakcyjne elaboraty, a ja w połowie już przestaję rozumieć, o co Ci chodzi. I w kółko piszesz, "wy", "wy". 

Widzisz w tym jakiś sens?

zaloguj się by móc komentować

Caine @Marcin-K
16 lipca 2019 14:41

p. Mazurka, miłośnika wysokich standardów warto skonfrontować z relacją toyaha nt. płac w mediach naszego scieku.
zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 16 lipca 2019 13:01
16 lipca 2019 17:21

Ano właśnie.

Skoro jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś taki bogaty?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować