-

Marcin-K

Robert Winnicki - niepokorna ofiara kaczyzmu

Był taki moment parę ładnych lat temu, że media "czeciej erpe" z lubością straszyły swoich widzów Robertem Winnickim. Nie wiem, jak jest dziś, bo telewizji nie oglądam. W każdym razie pamiętam, jak wtedy pokazywano Roberta Winnickiego przemawiającego po marszach narodowców, ubranego w czarny płaszcz witalnego polityka narodowego o twarzy klasowego kujona. I te czarne skórzane rękawiczki, którymi trzymał mikrofon. Była to postać idealnie skrojona pod lęki i fobie polskich ynteligentów. Zwłaszcza gdy ustawiło się go w mrocznej scenerii parku Agrykola oświetlanego jedynie ulicznymi latarniami. A pomiędzy tym wszystkim narodowa czerń, kibice, milczący ponuro ludzie wsłuchani w przemowę wodza. Brr. Cóż tam jakiś Kowalski, cóż tam jakiś Tejkowski czy inny staruszek. Ten Winnicki - taki młody, taki elegancki, jakby człowiek nie był czujny, to pomyślałby, że to urzędnik. Tacy ludzie są najbardziej niebezpieczni - powiedziałby zadumany Jacek Santorski. Naprawdę, gdybym miał złą wolę i przerośniętą wyobraźnię, to pomyślałbym, że postać Winnickiego stworzył ten spec od wafelków.

Minęło jednak kilka lat, wszystko się pozmieniało, i dziś ten sam Robert Winnicki skarży się na łamach niszowego portalu internetowego, że marszałek Kuchciński odebrał mu w Sejmie prawo głosu, gdy on już szykował się, żeby wygarnąć narodowi całą prawdę w sprawie roszczeń żydowskich. No i co biedny Winnicki miał zrobić? Jako legalista i państwowiec musiał obejść się smakiem i wrócić do swojej ławki.

Ba, Roberta Winnickiego można zobaczyć, jak siedzi wygodnie w samochodzie Onetu i rozmawia z reprezentantem zdrajców Polski. Rozmawia spokojnie, merytorycznie i bez nerwów. Opowiada widzom Onetu, że poseł Andruszkiewicz to pisowski pieniacz. Pod spodem zdarzają się pozytywne komentarze kibolstwa czeciej erpe. Tak, to się dzieje naprawdę.

Ktoś powie, że ja się teraz dla zasady próbuję znęcać nad biednymi narodowcami, a oni chcą dobrze i odsłaniają przed nami nieznane i wstrząsające fakty. Nie, ja się wcale nie znęcam, ja po prostu pamiętam te narodowe tyrady z Agrykoli, którymi straszono małe dzieci, a dziś widzę Roberta Winnickiego, któremu głos zabrał marszałek Kuchciński. Mnie dobro narodowe leży jak najbardziej na sercu. Tylko, że ręka mi się wstrzymuje przed zagłosowaniem na Konfederację, bo jak to będzie dalej, gdy, załóżmy, zdobędą władzę (to znaczy odbiorą ją PiS-owi, to bardzo ważne). Teraz Winnickiego na tyłku posadził Kuchciński. A jak Winnicki zostanie, znów załóżmy, ministrem spraw zagranicznych? Przyjdzie do spotkania z panem Pompeo. I co wtedy powie Winnicki? Tupnie, krzyknie i będzie po sprawie? Nie wiem, czy pan Winnicki sobie zdaje sprawę, że kiedy piastuje się oficjalne stanowisko, to często-gęsto trzeba spotykać się z różnymi nieciekawymi ludźmi, słuchać ich gróźb i jeszcze się uśmiechać. Taka dola polityka z rejonu europejskiego bliskiego wschodu. Pan Winnicki lubi mówić pewnym i zdecydowanym tonem o różnych poważnych sprawach. Na koniec jednak przychodzi marszałek Kuchciński, nie żaden Netanjahu, czy Trump, tylko zwykły swojski marszałek Kuchciński i wyłącza mu głos. No i patrz pan. Te słabe ponoć pisiory, te słabe pętaki w krótkich spodenkach, które boją się własnego cienia, dzień po wyborach przejęły całą TVP i swojo propagandę tam robio. Winnicki nie wie o co chodzi, labiedzi o niesprawiedliwości.

To jest polityka szanowny panie Robercie. Tylko i aż. I to nasza, lokalna. Jak jakaś podmiejska wichura, gdzie się schodzą największe cwaniaki potańczyć z tą i tamtą, a jak trzeba to sztachetą dadzą w łeb, albo i nożem kurtkę potną. No a pan sobie i tu nie radzi. No, ale może nie będzie tak źle. Byleby nie skończyć jak Andruszkiewicz. To by było najgorsze.tagi: konfederacja 

Marcin-K
20 maja 2019 10:53
27     1796    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @Marcin-K
20 maja 2019 11:12

Pan to jak dziecko:))) Tu trzeba rozróżnić dwie rzeczy: Roberta Winnickiego i Marsz Niepodległości.  Robert Winnicki  pochodzi spod Zgorzelca czyli może być kimkolwiek. Studiował politologię ale nie ukończył. Obsadzony w roli "narodowca" praktycznie nie ma struktur. A Marsz Niepodległości to jest Stowarzyszenie , które z kolei nie miało znanych medialnie (teraz już ma)przywódców ale w 2015 r. udowodniło, że ma struktury sprawne i może zebrać z całej Polski 150-200 tysięcy ludzi, którzy na własny koszt przyjadą do Warszawy i zamanifestują.  Dla pana Winnickiego a zwłaszcza dla pana Mikke to jak wygranie szóstki w totolotka: gotowa organizacja do rozklejania plakatów i organizowania spotkań w terenie.  Marsz Niepodległości to młodzi ludzie o idealitycznym podejściu do życia ale bez programu politycznego . Mają ogólnikowy program i szlachetne zamiary ale nie są gotowi i nie mają umiejętności prowadzenia tej niby-polityki, którą się w III RP uprawia do upojenia.  Ten od mirabelek został wyeliminowany,czas na nowe pokolenie. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
20 maja 2019 11:20

Ja to wszystko rozumiem, Winnickiego wykorzystałem jako wygodnego chłopca do bicia, wiem że tam są różni ludzie z nierzadko wspaniałymi intencjami. Tyle, że czego by nie robili i pod jakimi hasłami, to politycznie nic z tego nie wychodzi i grzęźnie w internetowym radykalizmie. Ja powiem szczerze: na marsze nie chadzam. Doceniam to, że chociaż to się udało, a Bąkiewicza znam, bo jest z mojego miasta i nawet podpisałem jego listę jak zbierął głosy. Konfederacji zresztą też podpisałem. Ale znam ludzi, którzy idą na ten marsz i wracają z niego coraz bardziej nakręceni i niechętni do dyskusji.

Z samym środowiskiem narodowym wiązałem kiedyś pewne nadzieje i był nawet taki krótki moment, kiedy oni - tak mi się wydawało - zaczynają dojrzewać, ale jakoś to się rozeszło. Kiedyś pisałem o tym tekst - fajnie że ONR zrobił w moim mieście pokaz filmu Brauna, ale po co oni potem tuż przed seansem ostentacyjnie zamknęli drzwi do sali i przez dziesięć minut zakładali sobie opaski ONR-u i stali w nich potem pod tymi drzwiami z minami nieprzeniknionymi. Mnie osobiście takie rzeczy odstręczają, przykro mi. Może jestem za delikatny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Marcin-K 20 maja 2019 11:20
20 maja 2019 11:28

Myślę,że w sprawie tej symboliki to ktoś ich delikatnie podkręca.  Nie ma szans po 1989 r. aby wyrosła samodzielna partia polityczna III RP. Nie było dekomunizacji. Oni są fragmentem   dekoracji. Ale ponieważ odnieśli duży sukce medialny przyklejają się do nich "stare wygi" jak Mikke czołowy jajcarz i prowokator.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
20 maja 2019 11:53

"A jak Winnicki zostanie, znów załóżmy, ministrem spraw zagranicznych? Przyjdzie do spotkania z panem Pompeo. I co wtedy powie Winnicki? Tupnie, krzyknie i będzie po sprawie? Nie wiem, czy pan Winnicki sobie zdaje sprawę, że kiedy piastuje się oficjalne stanowisko, to często-gęsto trzeba spotykać się z różnymi nieciekawymi ludźmi, słuchać ich gróźb i jeszcze się uśmiechać."

Narodowcy to mlodziency z rekwizytami. Takimi jak portrety Romana Dmowskiego czy jego ksiazki. I garstka sloganow nijak przystajacych do polskiej rzeczywistosci. 

Kadencje poslow i europoslow sie koncza, z czegos trzeba zyc, wiec panowie zebrali sie w kupe i konfederatow rzna, po cichu liczac na przedluzenie kadencji i posadek.

Wcale bym sie nie zdziwil gdyby za rok czy dwa powstala partia Republikanie-Polska [albo cos w tym stylu].

Logo partii - wizerunek Reagana, pod spodem dwie skrzyzowane strzelby i garsc skorek bobrowych. Polskie wesole miasteczko.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @pink-panther 20 maja 2019 11:28
20 maja 2019 11:54

pani Pantero jest pani nadzwyczaj łaskawa i delikatna wobec jkm... to niebezpieczny krętacz polityczny...zaś kolega autor opisuje Winnickiego i jego środowisko jako ludzi zagubionych... oni są sterowani tyle, że delikatnie i sugestywnie... niestety przez nieznanych sprawców jak się okaże... takie organizacje jako same sobie istniejące... tiaaaa... jaaaasneeee...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
20 maja 2019 11:55

Pan Winnick nadrabia trzy lata opier... sie w sejmie.. Jako poseł niczym sie szczegolnym nie wyróżnił.. Nie zanam jego sukcesów ,nawet w drobnych sprawach zwiazanych z rozwiazywaniem problemów na szczeblu swojego biura poselskiego..  

Mnie denerwuje ta narracja ,ze posel jest od tzw "wielkich ideoloigicznych spraw" .

Osobiscie powinnismy kazdego posla rozliczyć z ostatniej kadencji .. Kazdy winnien zdac raport ze swojej działalności w biurze poselskim..Inaczej tej bandy nierobow nie da sie zweryfikować .. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @pink-panther 20 maja 2019 11:28
20 maja 2019 12:07

Oczywiście .ze mamy non stop do czynienia z grą pozorów. I jak to Coryllus krotko i zwiezle ujął, afirmacja lęków i kokietowanie .ze sie bedzie skutecznym.. Kuiz nie byl i Winnicki tez nie będzie.. Gra idzie o gaże w ramach robienia wiatru w polu.. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 20 maja 2019 11:53
20 maja 2019 12:07

Trudno w sumie się dziwić. Tak jak napisała wyżej Pani Pink Panther - co na tym odziedziczonym po sowietach gruncie można senswonego zrobić, skoro tam wciąż agent na agencie, szpion na szpionie i w ogóle można sobie tutaj wyprawiać najróżniejsze mecyje bez strachu, że istnieje jakakolwiek odpowiedzialność. przecież w tym mitycznym tak zwanym normalnym państwie, wszyscy ci ludzie co brali udział w sejmowym puczu skońcyzli by tak, że nagle w sejmie (w Knesejmie jak lubią powtarzać fani Konfederacji) zgasłyby wszystkie światła a telefony komórkowe w czarodziejski sposób zgubiłyby zasięg. Zapewniam też, że popsułyby się nagle wszystkie kamery. Sami delikwenci nagle znaleźliby się w tajemniczych autach wiozących ich nie wiadomo gdzie, a w ustaleniu tego znacząco przeszkadzałyby szczelne worki na głowach. No, ale mamy to co mamy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gorylisko 20 maja 2019 11:54
20 maja 2019 12:09

Jest niebezpieczny głównie dla młodego pokolenia, które nie kojarzy jego możliwych uwikłań w przeszłości i oczywistej rozbieżności między głoszonymi "konserwatywnymi wartościami" a  stylem życia wesołego misia, który "żadnej babie nie przepuści".  Moje pokolenie, które pamięta czasy  komunizmu rozpoznaje w lot , że takie "biografie" mogą być sterowane tylko z najwyższej półki.  Ludzie niewygodni po prostu znikali. A on "rozkwitał".  Na starość zgubiło go zbytnie upodobanie do młodych pięknych pań i nowe dziecko w wieku wnuków:))) To jest ośmieszenie, które jest dla polityka gorsze od zabójstwa. Ale znając nasz poczciwy , naiwny lud, to on może jeszcze raz dostać się do PE i tam odgrywać te swoje komedyjki. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 20 maja 2019 11:55
20 maja 2019 12:18

Eee, ja już nie wierzę w jakieś rozliczanie posłów. Nie w tym systemie, nie w tym stanie społecznej świadomości. U nas skończy łoby się to tym, że ludziska by skakały posłom do oczu, że "pękniętej rury im na ulicy nie naprawił".

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 20 maja 2019 12:18
20 maja 2019 13:45

No to proszę mi wskazac realne możliwości w aktualnych uwarunkowaniach ,aby Polacy stali sie pragmatyczni ,czyli konkretni..Bo jak narazie to ja widze w postawie  poslow i poslanek w przewazajacej większości , nadwagę i stylizację .Winnickiemu tez sie przytylo..

Od tego  towarzystwa trzeba wiecej wymagać i  ich rozliczać ze skuteczności.. 

Komisja od sprawy Amber Gold po trzech latach doszla do ogolnego wniosku .ze  prezes tej spółki byl slupem.. Trzy lata panie i panowie poslowie obradowali aby dojsc do takich wniosków.. I nadal nie wiemy , kto tak naprawdę kręcił lody..  Przeciez to jest farsa.. Farsą natomiast nie jest dodatkowa kasa za uczestnictwo w komisji sejmowej..

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Draniu 20 maja 2019 13:45
20 maja 2019 14:00

Po trzech latach obrad komisja doszla do wniosku ze Marcin Plichta byl slupem. Do takiego wniosku dawno juz doszedl kazdy myslacy czlowiek ktory zna polska rzeczywistosc.

I dlatego jedyny wymierny rezultat dzialalnosci znakomitej wiekszosci osob publicznych czy politykow w Polsce to jakis dobry samochod albo zakupione mieszkanie.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @pink-panther 20 maja 2019 12:09
20 maja 2019 14:05

ileś late temu jak byłem młody i piękny (teraz już tylko piękny ;-) ) dałem się nabrać temu człowiekowi... ale wtedy raziło mnie nieco jego utylitarne podjście do religii, takie swoiste menu kulturowe na zasadzie religia to religia... we fladze upr był nawet krzyż, koloro biały, symbol niewinności... jak teraz do walki ze zbokami jakieś ktosie a może i ona sam zaczną wzywać islam  jako skuteczne remedium do walki ze zbokami to wcale mnie to nie zdziwi... pewnikiem on zostanie desygnowany przez siły tajemne jako aga janczarów nowej generacji... czy przepędzanie diabła szatanem... ciekawe,  że konfederaci ani się nie zająkną a propos katolicyzmu, różańca mężczyzn... etc. inna sprawa to red. Michalkiewicz, spokojny, wyważony katolicki... no właśnie czy jemu katolikowi ta dziwna katolickość u jkma nie przeszkadza nic a nic,,, ciekawe i dziwne ale chyba taka jest misja zadanowania jkm a Michalkiewicza...niestety

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Szczodrocha33 20 maja 2019 14:00
20 maja 2019 14:09

no spoko...jak się służy po właściwej stronie Odry to się jezdzi audi wypas na niemieckich blachach... nie które spoty wyborcze to pokazują...albo można się domu dorobić a nie budki... ;-)

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Draniu 20 maja 2019 13:45
20 maja 2019 14:13

no chyba jednak jakieś struny komisja potrąciła bo sąd dostał szwungu i uznał ciupasem, że winni...czyli ciszej nad tą trumną...za ich życie nie dałbym złamanego centa bo zdaje się, że mogą popełnić samobójstwo bez udziału osób trzecich, czwartych czy dziesiątych nawet... zdaje się, że jakieś efekty osiągnęła ale to trzeba przeczytać i poszukać a nie bazować na doniesieniach prasowych...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gorylisko 20 maja 2019 14:13
20 maja 2019 14:35

Ale to nie sa doniesienia prasowe i spekulacje,to sa wypowiedzi pani przewodniczacej Wasserman.  Miesiac wystarczy na takie wnioski, a nie trzy lata bicia piany.. Nadal nie wiemy ,kto pociagał sznurkami.. Na tym polega skuteczność ,ze słupy zostana skazane?  Niestety nie zauwazam skuteczności.. Koiejny raport .ktory mozna wywalic do kosza..Kolejne komisja ,ktora niczym sie nie wyroznia od innych.. Teatrzyk dla ubogich,pozory.. Nie zauwazam nowej jakości i determinacji..  

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K
20 maja 2019 14:42

> Był taki moment parę ładnych lat temu, że media "czeciej erpe" z lubością
> straszyły swoich widzów Robertem Winnickim.

Robert Winnicki jest spontaniczny i wiarygodny mniej więcej w takim samym stopniu, jak Iwona Hartwich mówiąca o okupacji Sejmu przez niepełnosprawnych, że to nie jest protest polityczny. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 20 maja 2019 12:09
20 maja 2019 14:47

> to jest ośmieszenie, które jest dla polityka gorsze od zabójstwa.

Biorąc pod uwagę, ze jest etatowym konserwatystą światopoglądowym, po tym wyskoku powinien zostać ostatecznie (medialnie) przeżuty, wypluty i zamieciony pod dywan. Ale gdzie tam, ma się świetnie.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
20 maja 2019 14:48

"Opowiada widzom Onetu, że poseł Andruszkiewicz to pisowski pieniacz."

No, ale co z tego. Ważne czy mówi  prawdę, czy zmyśla.

zaloguj się by móc komentować

klon @Draniu 20 maja 2019 14:35
20 maja 2019 14:56

SalomonH miał rację? pozostaje modlitwa?
 

Sorry, to śmiech przez łzy

zaloguj się by móc komentować

Draniu @klon 20 maja 2019 14:56
20 maja 2019 16:13

SalomonH jest zwyklym hamulcowym ,ktory epatuje afiramcją lęków.. Ludzie zapomija co Kukiz wyprawial przed wyborami 2015r i co z tego wyszło kiedy dostal sie do tego ulragnionego Sejmu.. Dla mnie to jest gorszy sort ,niz ta zapyziala totalna opozycja..

Modlitwa tak, ale trzeba rowniez działać  i sprawdzać ,czyli pytac . Co pan/pani sadzi o Mierzei Wiślanej ? Dokaldnie tak jak to Coryllus zaproponował.. Ten kto jest przeciwko ten jest zdrajcą..  Wystarczy nakierunkowac ludzi i pokazac gdzie jest biznes..

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa 20 maja 2019 14:47
20 maja 2019 16:38

A rzeczywiście.  To wiele wyjasnia. on po prostu MUSI być.:))) Wie, kiedy mówić i wie , kiedy milczeć.  To mówi tez wiele o tutejszych mediach.  Bo lud ma prawo nie wiedzieć.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 20 maja 2019 16:38
20 maja 2019 19:42

> To mówi tez wiele o tutejszych mediach. 

To wiele mówi także o nim. O tym, ile warte są jego deklaracje.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa 20 maja 2019 19:42
20 maja 2019 19:45

Jest po prostu elementem krajobrazu. Politycznego.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 20 maja 2019 16:13
20 maja 2019 19:45

>  Ludzie zapomija co Kukiz wyprawial przed wyborami 2015r

Pomyślmy: jesteś starzejącym się muzykiem rockowym. Zapewne masz jakieś pieniądze, ale raczej nie jesteś milionerem. Postanawiasz wejść w politykę i nagle, wręcz magicznie, wyskakujesz w samym centrum jej sceny niczym Petru z jakimś ultrakretyńskim bon motem. Tak, to wielce przekonująca ścieżka kariery. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 20 maja 2019 19:45
20 maja 2019 20:29

Ale jak to ruzmieć? Chyba tylko tak, że jego misja jest z gruntu fałszywa; inna od deklarowanej.

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @przemsa 20 maja 2019 19:45
21 maja 2019 09:12

myślę, że Kukiz i jego prowadzący wymyślili sprawę, uzgodnili z siłami tajemnymi, które potraktowały w/w Kukiza jak zapas petru... inna sprawa, że ludzie od kukiza poszliw lekką rozsypkę...co świadczy o tym, że wpływy sił tajemnych starego zakonu się kończą... czas na nowe, tęczowe... taki timmermans zbyt ostentacyjnie propaguje biedronia...wiele bym dał za obejrzenie wpływów na r-k bankowy wiosny i kalendarium wizyt timmermansa... z drugiej strony nie wierzę, żeby chłopcy z tzw. (ch)uuujni nie zadołowali jakiejś lewej kasy... na wspieranie leworucji rzecz jasna... zresztą otwartm tekstem chyba boini puścił za przeproszeniem bąka informacyjnego w tej sprawie, że w/w (ch)uuujnia będzie szczodrze obdarowywać tzw. "obrońców demokracji" w wydaniu tęczowym...w końcu po wyborach ta, jak jej tam...szjbus wielgus gdzieś musi się stołować, hartwig też... no i na banany musi starczyć...   smutne to i prawdziwe, że jakies edukatory poubierane Bóg jeden raczy wiedzieć jak będą się szwendać po szkołach... zwykli ludzie powinni wziaść kije i pogonić towarzycho aż im brokat i kolory zd*** poodpada...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować