-

Marcin-K

Sławomir Martyniuk i Jacek Pinoczet

Święta spędziłem tak, że nie bardzo gdzie było uciec przed jedzeniem i - to najgorsze - przed telewizorem. Moja mama i siostra niestety mają taki zwyczaj, że gdy tylko mogą to sięgają po pilota i pławią się w rozrywce, którą należałoby uporządkować w formule trójkąta o takich oto wierzchołkach: seriale - programy rozrywkowe - wiadomości. Powtarzam - nie miałem ani możliwości ani też ochoty gdzieś się przed tym schować wszak tak się życie ułożyło, że widujemy się rzadko. Została mi więc telewizja wstrzyknięta, a właściwie wtłoczona w mózg ta telewizja z taką intensywnością, że nadal gdy tylko zamknę oczy to wtedy zaczynam widzieć reklamy albo Krzysztofa Ziemca. W tak zwanym międzyczasie, gdy tylko znajdowałem okazję, starałem się doczytywać II tom Baśni socjalistycznej, i wszystko to razem wygenerowało bardzo specyficzną mieszankę, albo by lepiej to określić, emocjonalno-intelektualny rollercoaster i w pewnej chwili zacząłem już naprawdę bać się o moje własne biedne zmysły.

A co w tej telewizji? Ano jest źle, a więc jak zapewne myślą sobie macherzy od "tele-rozrywki" bardzo dobrze. Pieniądze tam dosłownie wylewają się z każdego kąta i zapewne ten zapowiadany od dawna kryzys musiałby potrwać dobrą dekadę, żeby tym wszystkim zainstalowanym tam ludziom wraz z rodzinami na trzy polenia wstecz i wprzód zabrakło w końcu na masełko do szynki. Widziałem na przykład serial Klan, w którym dzieci głównych bohaterów już posiadają własne dzieci a te z kolei przymierzają się już do swoich. Rozpostarła się w ciagu ledwie dwudziestu minut cała parada twarzy zaskakujących, niektóre z nich widziałem w tym serialu już w technikum, a zaznaczam że ten rok będzie mi sponsorowała jakże wdzięczna liczba 44. Kończy się jeden serial i wtedy zaczyna się drugi, a ta wesoła karuzela zatrzymuje się dopiero gdzieś w okolicy godziny dwudzestej drugiej.

Są też wiadomości. Skonstruowane są one w następujący sposób. Najpierw chwila dla propagandy politycznej, a potem wypadki samochodowe, chore dzieci oraz zalane rowy melioracyjne gdzieś w Polsce powiatowej. Czy ktoś mi wytłumaczy czemu informacja o tym, że gdzieś tam jakiś facet przechodził ulicą i obok niego zderzyły się dwa samochody i to tak, że on cudem uniknął śmierci zajmują prawię połowę "serwisu informacyjnego"? Pokazali to z monitoringu jakieś trzydzieści razy pod rząd i jeszcze załapała się jakaś zażywna dama, która widziała to z okien i powiedziała, że to było wszystko bardzo niebezpieczne.

W TVP niestety nie jest dobrze. Kiedy zobaczyłem Kurskiego kicającego przy przeboju Zenka Martyniuka i śpiewającego kolędy Sławomira nie poczułem się wcale ani trochę rozbawiony. Kurski jak widać i słychać czuje się tam pewnie i sprężyście. Czy będzie forsował Sławomira w następnych wyborach prezydenckich? No nie zdziwiłbym się bardzo.

Poza tym to samo wszędzie. Seriale, reklamy, konkursy, zdrapki, samochody w nagrodach i piękni młodzi ludzie uśmiechający się do świata równie pięknymi co białymi zębami, których pozazdrościć mógłby im sam Schetino.

Najgorsze jest to, że idę na Sylwestra, gdzie żona mojego przyjaciela będzie zabraniała komukolwiek włączyć TVP nazywaną przez nią reżimową i bedzie nas bombardować tym, przepraszam, gównem z innych stacji. Chociaż widząc jak bardzo sprzęga się to disco-polo z kaczystowskim reżimem w wydaniu Kurskiego, to rzeczywiście określenie "reżim" zaczyna nabierać charakteru. 

Byle do "sześciu króli".

 tagi: telewizja 

Marcin-K
27 grudnia 2019 05:56
14     1268    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Brzoza @Marcin-K
27 grudnia 2019 08:27

No nie wiem. Pan Onyx zapodał statystki oglądalności w której reżimowa mknie jak burza. W sumie to może oznaczać, że specjaliści od wizażu mają łatwiej w zarabianiu niż myślałem, albo taka chała jest w nie reżimowych.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K
27 grudnia 2019 08:32

Ja też obejrzałem z babcią trochę rozrywki. Nawet mnie to nie zainspirowało, co dziwne, bo mnie inspiruje wszystko, łącznie z psią kupą na trawniku. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Brzoza 27 grudnia 2019 08:27
27 grudnia 2019 09:25

Dlatego napisałem:

Ano jest źle, a więc jak zapewne myślą sobie macherzy od "tele-rozrywki" bardzo dobrze.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 27 grudnia 2019 08:32
27 grudnia 2019 09:26

Mnie zainspirowało tylko dlatego, że to była taka telewizyjna szpryca, jakiej dawno nie otrzymałem. Ale ogólnie to jest tak strasznie nieciekawe...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Brzoza 27 grudnia 2019 08:27
27 grudnia 2019 09:36

Niestety, jako-tako strawny jest jedynie Polsat. Pewnie dlatego ma najniższą oglądalność...

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Grzeralts 27 grudnia 2019 09:36
27 grudnia 2019 10:11

Ojojoj. Ojojoj. 

To widzę szansę dla Polski tylko w prawdziwie Świętym, który zostanie wyznaczony przez Pana Boga na Męczennika, co jest zawsze prezentem dla wspólnoty od Pana.

Lub w działaniu ostatnich partyzantów, którzy byli ostatnimi nosicielami ducha Polski niezłamanej - jak pisze Pan Valser i fajnie, fajnie, wszyscy pomagają z sercem, ale jakby komuś się odmieniło, to wszyscy wiedzieli że on, albo ktosie z organizacji napewno zjawią się i będzie trupek i zniszczenia. Tylko to łatwo może wyskoczyć z ręki i zamienić się w zwykłą mafię, choćby potężną i z dobrą propagandą.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
27 grudnia 2019 10:11

Dzień dobry po świętach. Witam. To ja może napiszę co mnie się udało obejrzeć, choć telewizję oglądam rzadko bo nie mam na nią czasu. Były to trzy ciekawe programy. Pierwszym był koncert kolend w nowoczesnych aranżacjach zrobiony przez TVN24 i puszczony w wigilię o 23.30. Został on nagrany w Wilnie w kaplicy Ostrobramskiej albo przy wejściu do niej w Bramie Ostrobramskiej albo w innym miejscu bliźniaczo podobnym. Fantastyczne, minimalistyczne, skromne i zadumane prowadzenie koncertu, żywiołowy dyrygent Narodowej Orkiestry Dętej z Lublina, i wielu znanych wykonawców (m.in. Kayah, Edyta Górniak), delikatna ciepła atmosfera tła (świece) i interesujące aranżacja kolend stworzyły spektakl zaskakujący w treści i formie który bardzo mi się spodobał. Drugim był wczorajszy film Woody Allena "O północy w Paryżu" nadany przez Polsat przez co reklamy utrudniały odbiór. Historia o wyborach w uczuciach z uwzględnieniem cofnięcia się w czasie. Wzruszająca historia o nieprzemijalności uczuć i tęsknocie za przeszłością. No i wreszcie trzeci program, film w TVP Kultura "Tulilanowa gorączka." Film kostiumowy z 2017 roku w reżyserii Justina Chadwicka również o uczuciach ale na tle XVII wiecznego Amsterdamu. I to tło było ciekawsze niż emocjonalno-uczuciowa intryga filmu. Tak więc zobaczyłem tylko trzy ale za to bardzo interesujące propozycje z "konkurencyjnych" podobno stacji.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Brzoza 27 grudnia 2019 10:11
27 grudnia 2019 10:42

Moja wypowiedź odnosi się do programów informacyjnych. Jak słusznie zauważył @tomciob w innych kategoriach każdy z nadawców miał coś do zaofiarowania. (Swoją drogą kolędy w Ostrej Bramie to naprawdę mocne zagranie)

A co do reszty, padamy właśnie ofiarą upadku opozycji. Życzę w tej sytuacji dużo zdrowia Prezesowi.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @Marcin-K
27 grudnia 2019 16:29

 u mnie w rodzinie na szczęście tv nikt nie lubi oglądać, chcieliśmy tylko zobaczyć/posłuchać jakiegoś koncertu kolęd no i to okazało się w tym roku niemożliwe. Najpierw polskat z Jasnej Góry i Maryla Rodowicz, więc szybko podziękowaliśmy, potem ten koncert z Ostrej Bramy (byłam pewna, że to tvp) i tam zobaczyłam tego faceta z Boys - ów, który również probował śpiewać kolędę. Więcej nie próbowaliśmy. A wczoraj trafiłam na fragment benefisu Zenka Martyniuka i usłyszałam tylko, że połowa Polski jest tam z nimi na tym benefisie, a druga połowa przed tv ten benefis przeżywa. 

Miałam też coś o tym napisać więcej, jakąś notkę, ale to jest już tak beznadziejne wszystko i nędzne, że żal czas poświęcać na pisanie o tym. Szkoda.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
27 grudnia 2019 23:55

Ja swoj telewizor wyrzucilem juz w 2007 roku. 

Czy ten Zenek Martyniuk to moze jakis krewny Waclawa Martyniuka - tego z OPZZ?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 27 grudnia 2019 23:55
29 grudnia 2019 19:08

NO to już by chyba oznaczało, że oni wszyscy są jakimiś reptilianami:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bozenan 27 grudnia 2019 16:29
29 grudnia 2019 19:10

No ktoś jednak musi się nurzać w tych nieczystościach, więc ja z braku większych talentów i usposobień to czynię:) Mnie się wydaje że nikt i nic nie przebije śpiewającej kolędę na fortepianie tej całej Margaret. Ciekaw jestem, czy kiedykolwiek ktoś będzie w stanie podniesć ten poziom leżący już chyba pod gruntem kilka metrów...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 27 grudnia 2019 10:11
29 grudnia 2019 19:11

Pewnie jak się poszpera w telewizji to coś tam można wygrzebać. U mnie pilot był nie w moich rękach, poza tym ja mam tak, że jak już skaczę po kanałach raz na ruski rok to zatrzymuję się na sporcie:)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
31 grudnia 2019 14:29

jedyny program w tiwi (poza snookerem na sportowych, ale z wyłaczonym glosem , bo komentatorzy w studio tv  mi przeszkadzają ) na jaki jestem w stanie poświęcić więcej niż 10 minut czasu,  to są  filmiki z cyklu "Gwiazdy lombardu" (na kanałe FOCUS). 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować