-

Marcin-K

Tusku, nie musisz.

Donald Tusk został oficjalnie zezłomowany. Wątek jego kandydatury przewijał się w dyskusjach na SN, więc wieczorową porą pozwolę sobie na mini komentarz w tej jakże ważkiej sprawie. Najczęściej nie trafiam ze swoimi przewidywaniami, ale tutaj mam odrobinę satysfakcji. Nie wierzyłem nigdy w powrót Tuska do „tego syfu, tego folkloru”. Nie miałem nigdy żadnego jasnego dowodu, po prostu miałem takie przeczucia.

Chciałoby się rzec wzniośle. Oto kończy się pewna epoka. Heros, geniusz, odpowiedź III rp na Jarosława Kaczyńskiego odchodzi do wtóru złorzeczeń osoby tak niemądrej i nieistotnej jak Hanna Lis, która - jak donoszą Karnowscy – zjechała go w tłicie jak wozaka i najpewniej dostanie za to po łapach od baronów. Ale cóż to zmieni? Nie ma go. Koniec. Nie wróci. Nie zadzwoni, nie napisze.

Mam też w tej kwestii osobiste „anse”. Zdradzę nieco blogerskiej kuchni. Jestem, a w zasadzie byłem, w samym środku pisania satyrycznego pastiszu „Procesu” Kafki, w którym bohaterem zamiast Józefa K. był T. Cała robota na nic. Rzecz do wyrzucenia, bo cała intryga oparta była na wątku T. skazanego na kandydowanie na prezydenta w III rp. Trochę szkoda, bo już miałem napisane ze trzy strony. No, jakby to powiedział Sakiewicz: szkodnik.

W tej niewątpliwie niezwykłej chwili wyjątkowej wagi nabiera zmierzająca w naszą stronę premiera książki „ex-premiera” pod tytułem „Szczerze”. Niewątpliwie będzie to dzieło niezwykłe, wręcz ożywcze dla polityków „opozycji”.tagi: tusk 

Marcin-K
5 listopada 2019 21:06
77     2293    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
chlor @Marcin-K
5 listopada 2019 21:18

W Brukseli jest tyle stanowisk bardziej prestiżowych niż Prezydent RP, lepiej płatnych i całkowicie nie męczących, że na cholerę mu ta lokalna posada?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @chlor 5 listopada 2019 21:18
5 listopada 2019 21:22

A i szkodzić może efektywniej będąc właśnie tam

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
5 listopada 2019 21:23

Ale przecież on by tej lokalnej posady nie wygrał.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Marcin-K 5 listopada 2019 21:23
5 listopada 2019 21:27

To zależy jak marnych konkurentów miałby po stronie opozycyjnej, szeroko pojętej. Gdyby był tylko on i Andrzej Duda, wynik byłby niepewny.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @chlor 5 listopada 2019 21:27
5 listopada 2019 21:30

On jest kiepsko oceniany przez najbardziej zatwardziałych lemingów warszafkowych. Zapewne zrobił sobie te badania i tam mu to wylazło "czarno na białym". On by przegrał z Kosiniakiem w pierwszej turze, a niewykluczone że i z Zandbergiem. Wałęsa ustukął "jeden procent". Tu byłoby tak samo.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Marcin-K 5 listopada 2019 21:30
5 listopada 2019 21:35

No tak. Nie dało się dogadać aby Kosiniak i Zandberg nie wystartowali i "przekazali głosy" na Tuska. Sam goły Tusk miałby szanse z Dudą.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 5 listopada 2019 21:22
5 listopada 2019 21:53

Dokładnie, właśnie przeczytałam wypowiedź jednej kodziary, która stwierdziła, że to bardzo mądry polityk, bo on więcej "zrobi" dla Polski w UE.

Tusk robi to, co mu Tante każe, więc widać dostał "befehl" szkodzić na miejscu w Brukseli.

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewa-rembikowska 5 listopada 2019 21:53
5 listopada 2019 22:11

Chyba nie. Polityk unijny,  tu na miejscu ma jednak więcej możliwości szkodzenia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
5 listopada 2019 22:12

"Donald Tusk został oficjalnie zezłomowany."

Image result for mezczyzna z lemingiem

Cale szczescie. Rzecz w tym, z mezczyzna z lemingiem powinien byl zostac zezlomowany juz znacznie wczesniej.

Niestety, nawet zlomowanie odbywa sie z poslizgiem.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K
5 listopada 2019 22:20

"Heros, geniusz, odpowiedź III rp na Jarosława Kaczyńskiego odchodzi do wtóru złorzeczeń osoby tak niemądrej i nieistotnej jak Hanna Lis, która - jak donoszą Karnowscy – zjechała go w tłicie jak wozaka i najpewniej dostanie za to po łapach od baronów."

Hanna Lis to taka kolejna odslona kogos takiego jak Weronika Rosati.

Dziecko prominentow komunistycznych, spiewala nawet na audiencji u papieza Jan Pawla II, jako 9-letnie dziecko [tak donosi nasza niezawodna wikipedia].

Troche mi to przypomina scene jak Kwasniewski wcisnal sie z zona do papa mobile.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @chlor 5 listopada 2019 22:11
5 listopada 2019 22:21

Pożyjemy, zobaczymy, jakie akcje będzie tam montować. Nie wiemy nic o jego zakulisowych działaniach, kogo zna, z kim jest zaprzyjaźniony, do kogo ma wejścia?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 5 listopada 2019 22:12
5 listopada 2019 22:22

On został nieoficjalnie zezłomowany w 2014 roku. Teraz to już tylko konsekwencja.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Marcin-K
5 listopada 2019 22:25

Berlin locuta, causa finita.

W klubie Ronina Marek Budzisz miał swoją wypowiedź.

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/10/marek-budzisz-panstwa-buforowe-w-europie-wschodniej-czy-grozi-nam-nowa-jalta/

  I fakt że Prusacy postanowil nie wysługiwać się ryża kanalią nad Wisłą z czegoś wynika.   Bo co mamy dziś Moskwa już zaprasza na paradę 9 maja 2020 na Placu Czerwonym reprezentację Wojska Polskiego i w Smoleńsku spokojnie pracują Polscy prokuratorzy.

Z drugie strony Berlin nagle taki spolegliwy choć nie do końca niemieckie montownie właśnie redukują personel i szukają nowych lokalizacji poza Polską.  Oczywiść tak idzie kryzys i wskaźnik PIM itp. tylko kiedyś te   montownie  amortyzowały naszą gospodarkę. 

Bo cóż nam oferuje Biały Dom - ot jakieś porady z prywatne fundacji że trzeba dobywać Królewiec bo jego wojskowa  obsada bruździ w obronie pribałtyki.

Dr. Bartosiak - bardzo trafnie się dopytuje czy obecny obóz władzy testuje sojusz i stawia USA  pytania o plany ewantualnościowe na wypadek zajęcia obwodu Kalingradzkiego bo oferuje się nam byśmy sami wysłali wojsko do obrony Pribałtyki. [powtórka z 1940 jak Francuzi najlepsze jednostki wysłali do Belgii i je odciął Wermaht i po kampanii] i co ma robić nasz batalion pancerny pod Rygą bo chyba nie  rozumnie cofnać się jak Bułhak z swoimi ludźmi - już raz  Łotwie w kampani zimowej pomogliśmy za bezdurno. 

Pytanie dr. Bartosiak jest nie pełne - nie pyta się USA o najważniejsze czy przyjdzie z inwestycjami które dzadzą miejsca pracy jak się wycofają Niemcy  - bo Stany  nas jak koncerny od F35  chce na razie tylko wydoić i pozwolić by Niemcy przenieśli fabryki od nas do Meksyku.

W tym kontekście - Ryż który zawsze wiernie służył Berlinowi jest tylko pionkiem który jest tyko zbitym z szachownicy - że przedwcześnie jak pisze Lis nie on jest zdjęty w czasie i miejscu wygodnym dla jego oficera prowadzącego i tak by już hetmanem nie był.

Zatem jak będzie wyglądał wyścig na naszym podwórku o fuchę pod żyrandolem - o najpierw się  trochę zakotłuje w gospodarce i po Nowy Roku ruszy kampania na serio.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
5 listopada 2019 22:31

Ja nie jestem mocny z geopolityki. Za dużo sprzecznych ze sobą komunikatów. Niemcy mają gospodarkę do kontrolowania swoich "kondominiów", myślę że nie potrzebują do tego żadnego Tuska - on pewnie dostał trochę geldu za bycie posłusznym, na tym jego rola się zakończyła. To wypalony i znerwicowaby człowiek, skompromitowany totalnie, niegodny zaufania nawet Schetyny. Koszmar. Niechętne mu komentarze pojawiają się nawet na Onecie.

I żeby moim nietrafionym przewidywaniom stało się zadość: nie wierzę w zakotłowanie się w gospodarce w przyszłym roku. Najwcześniej w następnym i to pod warunkiem że Trump przegra.

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @Marcin-K
5 listopada 2019 22:37

Tak tyko powiem - z własego doświadczenia wiem, że każdy złom to nie dość, że ma swoją wymierną wartość to i zwykle można go tam jakoś rewitalizować i galwanizować. Nie to żebym ja akurat zezłomowanego Tuska chciałbym rewitalizować ale przestrzegam przed hura optymizmem - ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział.....

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Marcin-K 5 listopada 2019 21:30
5 listopada 2019 22:40

"Wałęsa ustukął 'jeden procent'."

I to nie cały! Chyba miał 0,97%.

TW "Bolek" został wyjęty z szafy ok. 2007 r i trochę napompowany, bo powie każdą obelgę pod adresem JK (a wcześniej też LK). Nagle lemingi zaczęły zachwycać się Wałęsą (jeden taki, średniego szczebla działacz .N, choć wojujący ateusz powiedział mi w kontekście Wałęsy, że "świętości musimy szanować"). Wtedy zawsze im przypominam ten <1%. Zapada kłopotliwe milczenie.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Nieobyty 5 listopada 2019 22:25
5 listopada 2019 23:05

"bo Stany  nas jak koncerny od F35  chce na razie tylko wydoić i pozwolić by Niemcy przenieśli fabryki od nas do Meksyku."

Klepiesz lepsze maszyny z odpowiednim osprzętem do likwidacji wrażych sołdatów i ich sprzętu? I to jeszcze dobrze, abyś majstrował sam swoje silniki odrzutowe do tych zabawek, bo zdaje się, że Gripeny (te w wersji bojowej - nie szkoleniowe) to latają na amerykańskim F414-GE-400. I jeszcze cena niech będzie nie wysoka, aby żaden domorosły specjalista nie krzyknął "Nieobyty chce nas wydoić".

Ja widzę, że ty sobie tak marudzisz jak babci na posiadach - ale nie zaniżaj poziomu tego bloga. Choć przynajmniej dorastasz do swojego nicka - plus za samokrytycyzm.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @Marcin-K
5 listopada 2019 23:11

Tusku zwyczajnie zabezpieczył swoje interesa, może w coś zainwestował, w każdym razie mnie na jego miejscu też by się nie chciało, tym bardziej, że znany był wcześniej ze swojego lenistwa i braku ambicji. Musiałby mieć klasę, o którą nigdy nawet się nie otarł, żeby kandydować na urząd prezydenta. 

A tytuł książki "Szczerze" jest zaiste wiekopomny. Widziałam mema w internecie, że A. Kwaśniewski pozzdrościł Tuskowi i wydał swoją książkę pt. "Trzeźwym okiem".

zaloguj się by móc komentować

bozenan @Marcin-K
5 listopada 2019 23:12

ale może być też inny powód - on ma wiekuistą traumę po przegranej z Lechem Kaczyńskim

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @bozenan 5 listopada 2019 23:11
5 listopada 2019 23:29

"A tytuł książki "Szczerze" jest zaiste wiekopomny. Widziałam mema w internecie, że A. Kwaśniewski pozzdrościł Tuskowi i wydał swoją książkę pt. "Trzeźwym okiem"."

Nie wiem w co trudniej mi uwierzyc:  w szczerosc Tuska czy w trzezwosc Kwasniewskiego.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Marcin-K 5 listopada 2019 22:31
5 listopada 2019 23:34

No nie wiem  w przemyśle zaczyna się zjazd bo  w nieruchomościach kręci sie bańka - czy to jeszcze wytrzyma przez rok dobrze by było.

Ryży - został zutylizowany  bo jak wskazuje nowy zaciąg do Sejmu stronictwa pruskiego i lewactwa wchodzi w życie dla tej opcji  nowy projekt.   W ogrodnictwie z odpadów roślinych i zwierzęcych przez butwienie w ramach procesu kompostowania tworzy się nawóz - w polityce jest podobnie  przerośnięte chwasty [zdeaaktualizowaną  agenturę]  się uswuwa by nowe wyrosły, z tym że te usunięte chwasty  w czasie wegetacji wyjałowiły ziemię [zatruły część społeczeństwa ] i je się kompostuje by służyły jak nawóz  do dalszego wyjaławiania.  

Co Berlin kombinuje nad Wisłą jest jednak istotne dla nas, bo w wielu obszarach na lata nas cofnął w rozwoju. Problem nikt nam nie oferuje pomocy by wyjść na prostą [ani Waszyngton ani Pekin a tym bardziej Berlin i Moskwa].

Kiedyś Olo [Kwach] był przymuszony do  wsparacia Palikota i elegancko się z tego wymigał [wstawiony przyszedł na konferencję] za to w tej kampani był w miarę trzeźwy na spotkaniach  w przypadku Ryżego zawsze chętnie o ile będzie mógł  na każdym takim evencie wystąpi i swym jadem będzie truł.

Gdyby nie resztkowa osłona i pruski żołd [emerytura z Brukseli]  ten rozkład Ryżego postępował by bardzo szybko. 

I jeszcze raz docenima gest wkurzonego mieszkańca z terenów zapalnych pod Sandomierzem wobec tego Ryżego który na wale powodziowym szpanował w kurteczce  [ a jego autko przewiozła tak bardzo potrzena  jedna z dwóch czynnych amfibi PTS] - co zrobił wkurzony powodzianin a trzasnął Donalda w papę jak prawił dyrdymały.

Raz Donald dostał od Narodu to co mu się należało [oficerom BOR-u też podziekowania za ludzką postawę bo na ten gest rozpaczy pozwolili]. 

Gratuluje Niemieckiem władzom że uderzył w splot słoneczy swojej  kanali - takie małe  Schadenfreude  a cieszy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 5 listopada 2019 23:29
5 listopada 2019 23:39

Tusk jest tak szczery jak Kwaśniewski trzeźwy.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Krzysiek 5 listopada 2019 23:05
6 listopada 2019 00:00

Ot znalazł się obrońca  Lockheed Martin Corporation i ich produktów, opisz może jak i za ile  amerykannie przejeli nasze zakłady lotnicze. Na razie to nasze F16 ćwiczą  w razie "W" dyslokację na lotniska w Niemczech.

Jak wygląda nasz współpraca - kupujemy w USA ich gaz a jak był kontrakt na iranski to trzeba było go  zerwać, jak trzeba była jechać do Kopenhagi by rozmawiać o blokadzie NSII to Biały Dom coś pisał o zakupie Grendlandii i 2 IX prezydenta USA  nie było w Danii. 

A to jak nas widzą na rynku militarnym [mimo wielu potrzeb armii] to pokazały ostatnie targi MSPO w Kielcach   - nikt się poważny nie wystwiała  bo po co [by było gęsto to się szkoły wojskowe i jakieś bazy materiałowe i jednostki remontowe wystawiały]  i tak wszystko kupujemy w USA  a nawet taka Arabia Saudyjska dywersyfikuje swych dostawców.

I na zakończenia USA i jego koncenry mają  swoją politykę i cele strategiczne - budowa reduty karpackie w Rumuni jest tego przejawem,  Polska ma zbyt mało  środków  i zasobów by nimi nie umijętnie grać w kontaktach z Waszyngtonem.

Do tego doszło że drobna  uwaga o  potrzebie refleksji i zastanowienia nad współpraca z USA   to od razu  krzyczą że "ruskie onuce" - do waćpana wiadomości w Armii Rosyjskie od lat nie ma onuc są w użyciu skarpety.  

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
6 listopada 2019 00:41

hmmm... szykuje się teraz rzez w pełoooo... tusk olał sprawę w Polsce...parasol zwiniety więc schetyna po prostu rozszarpie budkę razem z przyległosciami...chyba, że mu złota aniela nie pozwoli... ale może być ciekawie...  jak zwykle popcorn, cosik do picia ia horror co dla poniektórych członków pełooo się zaczyna... zaś sam schetyna będzie pewnie wygladał jak wampir po dobrym obiedzie... ;-)

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
6 listopada 2019 01:12

No to od razu nasuwa się pytanie. Kto stanie do walki zamiast obywatela T. i jak to się ma do wyborów za 6 lat? Bo te, moim zdaniem, jak z wyborami do parlamentu są już rozstrzygnięte. Ale można już teraz zasiać alternatywę do wyborów za 6 lat. Z punktu widzenia wieku kandydatki pani K-B za 6 lat nie będzie miała raczej szans. Wychodzi, że jedynie pan K-K jest na tyle młody i rozpoznawalny, że teraz może zrobić dobre wrażenie, a za 6 lat, kto wie. Może być tylko jeden problem: ma słabą żonę do zostania prezydentem RP. Tak więc chyba nie ma szans za te 6 lat. A więc to będzie bardzo ciekawe jacy kandydaci staną teraz do walki prócz obecnego prezydenta i pana K-K. Czy będzie już teraz próba lansu nowej alternatywy? A może tak jak było z obecnym prezydentem za 6 lat będzie nowy królik z kapelusza. Jednym słowem fotel, popcorn, herbatka z cytryną do picia i oglądam jak to się będzie pletło w przekaziorach wszelakich o ważności wyboru i szansach kandydatów. A na koniec powiem jedną, osobistą już, refleksję. Jest tylko jeden kandydat, w dodatku taki który nie startuje, który mógłby mnie przekonać do pójścia na te wybory prezydenckie i na oddanie głosu. Jest nim pani Beata Szydło. Nikt więcej.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @Nieobyty 6 listopada 2019 00:00
6 listopada 2019 06:21

Rosja i USA to jest ten sam obóz.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tomciob 6 listopada 2019 01:12
6 listopada 2019 06:23

Stanie K-K, Zandberg i Braun. No i kandydat POKO. Będzie druga tura, w której będzie, najpewniej K-K, wsparty przez wszystkie komitety opozycji. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 6 listopada 2019 06:23
6 listopada 2019 07:16

To pompowanie Kosiniaka, jest niezwykłe moim zdaniem - człowiek bez właściwości

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 6 listopada 2019 07:16
6 listopada 2019 07:18

Mnie też to dziwi. Nie tylko pompowanie go, bardziej to, że on zwyczajnie ludzi nie odpycha. Muszę więc być dość odosobniony w swojej antypatii do tego człowieka. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 6 listopada 2019 07:16
6 listopada 2019 07:19

To chyba jego największa zaleta. Skoro będą musieli na niego głosować wyborcy Razem i Konfederacji pospołu...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 6 listopada 2019 07:19
6 listopada 2019 07:27

Dodajmy, że każda z tych grup z konieczności, z niesmakiem. 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski 6 listopada 2019 07:16
6 listopada 2019 07:39

"To pompowanie Kosiniaka, jest niezwykłe moim zdaniem - człowiek bez właściwości."

On jest tak sztuczny, jak nie przymierzajac, prezerwatywa.

Wystarczy na goscia popatrzec.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 6 listopada 2019 07:18
6 listopada 2019 07:40

"Mnie też to dziwi. Nie tylko pompowanie go, bardziej to, że on zwyczajnie ludzi nie odpycha. Muszę więc być dość odosobniony w swojej antypatii do tego człowieka."

Nie jest pan odosobniony. On naprawde jest antypatyczny.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Marcin-K
6 listopada 2019 07:52

Po rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania na urząd prezydenta Polski chciałem o tym dziwnym człowieku napisać coś dobrego, ale wciąż przypomina mi się taki oto stary żydowski dowcip funeralny.

Otóż zdarzyło się, że zmarł bogacz, dla swej chciwości, podłości charakteru oraz innych równie nieprzyjemnych przymiotów powszechnie znienawidzony w gminie żydowskiej, gdzie żył i której boleśnie dawał się we znaki. Niemniej obowiązkiem i zwyczajem byłot wygłoszenie pochwalnej mowy pogrzebowej o zmarłym. Problem w tym, że nikt nie chciał się podjąć tego zadania. W końcu za dwadzieścia przedwojennych złotych zgodził się rzec coś dobrego o zmarłym, o dziwo, pewien biedak, nie do końca zachowujący na co dzień cnotę trzeźwości. No cóż, wyboru nie było, a czas naglił. W skrócie wyglądało to tak:

- Wszyscy wiemy, że zmarły to był łotr najgorszy, ździerca, prześladowca wdów i sierot, który za nic miał nauki rabina i nawet w synagodze bywał tylko od wielkiego święta. Cóż można dobrego o nim powiedzieć? Otóż to, że zostawił po sobie trzech takich synalków, przy których on sam był niczym świątobliwy cadyk!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Szczodrocha33 6 listopada 2019 07:40
6 listopada 2019 07:53

Nieszczery, fałszywy, nieautentyczny w sposób widoczny.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 6 listopada 2019 07:27
6 listopada 2019 08:02

Wszyscy z niesmakiem. Ale zjednoczeni tymże.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 6 listopada 2019 08:02
6 listopada 2019 08:04

Wyższość moralna jednoczy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Jacek-Jarecki 6 listopada 2019 07:52
6 listopada 2019 08:04

"Po rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania na urząd prezydenta Polski chciałem o tym dziwnym człowieku napisać coś dobrego, ale wciąż przypomina mi się taki oto stary żydowski dowcip funeralny."

Powiem szczerze, ze kiedys, w mlodosci mojej, bywalem zawistny i msciwy. Teraz, gdy juz jestem, ze tak powiem, w sile wieku, staram sie odnalezc jakas czastke dobra w kazdym czlowieku, zrozumiec go. Bo mam swiadomosc zblizajacej sie wiecznosci. Innymi slowy, im starszy sie robie, tym bardziej wyrozumialy.

Ale jesli chodzi o Tuska, to powiem szczerze [i znowu szczerze zeby po staremu], ze postrzegam go jako kurwe ludzka w postaci najczystszej i krystalicznej.

Prosze wybaczyc mi jezyk, ale nie moge inaczej.

A teraz ide spac, bo jutro praca mnie czeka wczesnie rano.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @chlor 5 listopada 2019 21:35
6 listopada 2019 08:21

Miałby, gdyby  Platforma Deweloperska nadal kontrolowała PKW (czyli  algorytm zliczania głosów). A jak wykazało podawanie wyników w przypadku ostatnich wyborów, już nie sprawuje  kontroli nad tym kluczowym segmentem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Jacek-Jarecki 6 listopada 2019 07:52
6 listopada 2019 08:30

W tym wypadku nie wiadomo co gorsze, zmarły czy synalkowie:)

Mnie z kolei po tym komentarzu przypomniała się piosenka ojca Kazika Staszewskiego "Smierć poety". Wiadomo, że Staszewscy to niezłe ziółka, ale akurat ten wiersz dobrze mu wyszedł:

Nie pomogły zastrzyki,
Recenzje i pomniki,
Ni kwaśne mleko:
Przyszedł szarlatan - szuja,
Obejrzał go, pobujał:
- Dementia praecox.

Toż radość była w domu,
Nareszcie koniec sromu,
Skończony kłopot!
Dozorca śmiał się setnie:
- Zaraz mu nitkę przetnie
Panna Atropos.

Żona klaskała w dłonie:
- Ach, przecie nadszedł koniec
Pijackich orgii.
Bólów miałam niemało,
Nareszcie twoje ciało
Wezmą do morgi.

Wszyscy stanęli kołem
Z czołem bardzo wesołem.
Prasa, kuzyni;
I szacowne to grono
Orzekło unisono:
- Dobrze tak świni!

Po co dziewki uwodził,
Nocą domy nachodził,
Sen rwąc dzieciątek;
I po co Pod Zegarem
Lał w brzucho wino stare
Świątek i piątek?

Zna go dobrze Warszawa:
Pożyczał - nie oddawał,
Nasienie drańskie;
A "poetyczne dale"
To byly te skandale
W Małej Ziemiańskiej.

Dobrze ci, stary draniu,
Za grzechy nad otchłanią
Inferna zwisasz.
Najprzód gwiazdy i róze,
Potem stołek w cenzurze -
Sprzedajny pisarz!

Tak to nadobne grono
Radziło unisono
W śmiertelnej sali.
A że lico miał bladsze
Orzekli: - Pewnie nadszedł
Koniec kanalii.

Zapachniały zefiry,
Brzękły potrójne liry,
Pierzchnęła tłuszcza.
Serce alkoholowe
Unieśli aniołowie
Na złotych bluszczach.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 6 listopada 2019 01:12
6 listopada 2019 08:33

Problem w tych rozważaniach jest taki, że najpewniej będzie druga tura. A jak będzie druga tura, to wiadomo że antypis będzie miał tam swojego kandydata - i wtedy może różnie, kwadratowo lub podłużnie:)

A jeśli już sięgamy za te kolejne pięć lat, to może kandydować Morawiecki.

PS> Też bym wolał Beatkę, ale jednak na wybory pójdę i zagłosuję na kandydata PiS-u jaki by on nie był. DO czego zresztą zachęcam - bo niegłosowanie to zmarnowanie głosu:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 6 listopada 2019 00:41
6 listopada 2019 08:34

Wyobraziłem sobie Schetynę rozszarpującego Budkę:) I to w tych klapkach i krótkich spodenkach. To jakaś perwersja...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bozenan 5 listopada 2019 23:11
6 listopada 2019 08:37

Moim zdaniem on jest ciężko znerwicowany i niewykluczone że zniszczony psychicznie przez to, że został wrzucony na zbyt odpowiedzialny odcinek. Na to być może nakłada się jego ewidentnie psychopatyczny charakter - przypominam tylko o tej zabawce z Lechem Kaczyńskim do pstrykania która stała na jego biurku. Teraz z wiekiem to wszystko wyłazi. Strach na niego patrzeć, to strzęp człowieka. Trudno mi oceniać, czy jemu ktoś fizycznie coś każe. W to trochę wątpię. Myślę że to jest człowiek tak plastyczny, że on sam wie co ma robić żeby się podobało.

NO i w nim walczą dwie skrajne potrzeby: luzu i przerośnięta ambicja. Może jeszcze schizofrenię do kolekcji sobie dołoży.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Krzysiek 5 listopada 2019 22:40
6 listopada 2019 08:38

Tusk może by miał więcej, ale nie dużo ponad 10%.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 6 listopada 2019 08:37
6 listopada 2019 08:46

NPD. Wyleczyć się w zasadzie nie da.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 6 listopada 2019 08:46
6 listopada 2019 08:55

Zwłaszcza jak się zalewa wszystko alkoholem. A nie wykluczone że i koks jest grany.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Grzeralts 6 listopada 2019 06:21
6 listopada 2019 09:01

To jeszcze inaczej wygląda.

Interesy i konfrontacje graczy światowych na wielu poziomach mają rożne oblicze np. na rynku producent oferuje towar przez sieć dystrybutorów i ci mogą być wobec siebie nastawni wrogo bo walczą o część rynku by z tej sprzedaży mieć marżę a z niej utrzymać firmę i rodziny.

Poszczególni dystrybutorzy muszą więc opracować strategię i taktykę by przetrwać na rynku i rzecz nie mniej istotna zapewnić sobie bezpieczeństwo wewnętrzne.

Jak to inaczej przedstawić – ot w Anglii proxy war to rozgrywki Premiership a w Afryce rozgrywki kontraktowców [Akademia kontra Wagner].

I tu jest sedno by wiedzieć w co się gra i do czego się najmujemy oraz najważniejsze jakie są stawki rynkowe - bo taniego mięsa armatniego nikt nie szanuje.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 6 listopada 2019 08:33
6 listopada 2019 09:42

Widzę to inaczej. Wybory do parlamentu pokazały że PiS nadal nie kontroluje liczenia głosów. Jak bowiem wytłumaczyć fakt, że w tych wyborach parlamentarnych PiS dostał dwa miliony głosów więcej, a jednak przegrał senat. Frekwencją wyborczą? No chyba nie bo wybory do europarlamentu zostały przez PiS wygrane przy znacznie podwyższonej frekwencji. A więc PiS nie kontroluje procesu liczenia głosów i podawania wyników wyborczych. No i wszystkie protesty wyborcze jak się zdaje do tej pory zostały odrzucone, a więc... nadal nie mam zaufania do liczenia głosów w Polsce. To jedna sprawa. A druga to taka, że całe zwycięstwo obecnego prezydenta w 2015 roku zostało oparte na kilku poziomach emocjonalno-wyborczych. Jednym z nich był fatalny stan rządzenia Platformy. Republika kolesi od deweloperki, swoboda wyłudzania podatku i brak troski o sferę życia biednego obywatela. I tu zmian była konieczna i dobrze że się odbyła. O drobnych niuansach typu wystawienie syna założyciela PO jako kandydata na prezydenta Gdańska nie wspominam. Ale jeszcze zwycięstwo PiS w tym kandydatura i zwycięstwo obecnego prezydenta zostało oparte na emocjach smoleńskich, o znikniętych już marszach z 13 grudnia już nie wspominam. I nagle okazuje się, że te emocje to był pic. Po czterech latach wyjaśniania katastrofy smoleńskiej stoimy w tym samym miejscu co wtedy. Co to oznacza? Że te emocje były dęte. Do tego dochodzi całkiem niezrozumiała z emocjonalnego punktu widzenia dwuletnia kadencja Beaty Szydło i rekonstrukcja rządu. Co ciekawe ów zrekonstruowany wtedy Antoni Macierewicz zostaje teraz marszałkiem seniorem. Trochę za dużo, jak dla mnie, ukrytej gry w działaniach PiS-u, a skoro tak to czuję się zwolniony z głosowania na Andrzeja Dudę w tych wyborach prezydenckich. Niech go wybiorą inni. Jedyną przekonującą mnie do siebie osobą jest pani Beata Szydło. Sorry ale pan Mateusz M. nagrany również u "Sowy", o mało co aktywny współpracownik Platformy nie może mnie do siebie przekonać również, pomimo niewątpliwych kompetencji, uroku osobistego, dokonań życiowo-zawodowych i poparcia prezes jakim się cieszy. Nie uważam nieoddania głosu na obecnego prezydenta jako zmarnowania tego głosu dlatego że mam prawo stanąć z boku i wyrazić w ten sposób swoją dezaprobatę do komunikacji emocjonalno-wyborczej jaką ma dla mnie, swojego wieloletniego wyborcy, Prawo i Sprawiedliwość. A nawet jak K-K zostanie prezydentem to co się zmieni? Powróci stare? Bądźmy poważni.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 6 listopada 2019 08:33
6 listopada 2019 10:42

Akurat.

Gdy lewarowanie z Berlina miało błogosławieństwo z  Waszyngtonu, Tusk by wystartował z gwarancjami wygranej.

Skoro nie wystartuje, oznacza to, że Berlin, póki co, ma tutaj nie przeszkadzać. Mogą tylko  podokazywać sobie wytypowani  komedianci z mandatami parlamentarnymi, ale to są jedynie igraszki na bocznym boisku.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomciob 6 listopada 2019 09:42
6 listopada 2019 10:52

wprost przeciwnie.

Gdyby PiS nie kontrolował liczenia głosow przegrałbyu wyraźnie Sejm i Senat.

Porównywanie wyników do Sejmu (zasada proporconalna) z wynikami do Senatu (zasada większościowa) jest porównywaniem wozu z sianem i  szybowca.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 6 listopada 2019 10:52
6 listopada 2019 11:22

A ja nie widzę związku :P Przecież PiS nie musi kontrolować PKW by „wygrać”. Ot choćby wygrał w 2015r. i co mało kto pamięta, choć wielu już o tym myślało, to nie było grzebania, protestów i podważania bo jednym z pierwszych, który pogratulował takiemu Dudzie był ... Putin.

Druga sprawa, to nie wiem czemu ludzie uważają Dudę za swojego? Niby co jest w nim „swojego”? To że czuwa pilnuje Układu? Np. kliki sędziowskiej? Albo brata się na galach z Solorzem? Zresztą ...

Chłopaki po prostu siebie lubią. A ich poglądy... mają jakieś?

Nie ma po co Tusk stawać do walki o prezydenturę skoro jest Duda. Z drugiej strony ... rzeczy mogą się zmienić. Dzisiaj jest jak jest, wszyscy widzą, Tusk także. Ale jutro...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 6 listopada 2019 11:22
6 listopada 2019 13:24

w 2015 r. partia zagranicy była tak pewna wygranej, że w ogóle nie zaingerowała w liczenie głosów w skali całego kraju. Gdy wyniki zaczeły przechylac sie na korzysc PiS-u zaczeły sie cuda z liceniem, ale tylko w tych miastrach, gdzie Platforma Dewoleporska miała kontrole nad składem komisji okregowych.  No, ale w bastionach miejskich na  tzw. zachodniej ścianie nie mozna było dosypać więcej głosów niz było zarejestrowanych wyborców. Zatem zaważyła frekwencja na wsi  i na ścianie  wschodniej , gdzie wyborcy  tym razem nie zbojkotowali udziału w wyborach w poprzednim rozmiarze, a i w składzie komisji okręgowych Platforma (jw.) nie miała większości. Był jeszcxe jeden wazny czynnik dotyczacy algorytmu  (oprogramowania) w PKW, ale to odrębny temat. W kazdym razie szef PiS został uprzedzony przez informatyków , w jaki sposób "technicznie" można zmanipulować wyniki (poprzez różne "bramki logiczne " w algorytmie), toteż zawczasu temu przeciwdziałano.

Ale, jak wspomniałem,  to temat na zupełnie inne opowiadanie. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 6 listopada 2019 11:22
6 listopada 2019 13:51

Tu na przykład też widać lubiących się chłopaków. I coś w związku z tym?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 6 listopada 2019 10:42
6 listopada 2019 13:57

Ale jednak w ten sposób palą swojego najlepszego gracza - ja wiem że on zawsze może próbować wrócić, jednak myślę że jest jmuż ostatecznie spalony, raz można dać się wykiwąć, ale dwa razy? A wykiwani to miejscowa kodziarnio-kasto-komuna. 

Pytanie tylko po co było to zwodzenie, bo że zwodził to był chyba fakt...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 6 listopada 2019 09:42
6 listopada 2019 14:00

Jeśli K-K zostanie prezydentem to będzie właściwie koniec rządzenia dla PiS-u i przeprowadzania jakichkolwiek poważniejszych ruchów. Ja tu akurat zgadzam się z Przemsą i jego naczelnym credo - jak się nie głosuje to się pomaga przeciwnikowi, jak tego by nie uzasadniać. Mnie się oczywiście też dużo w PiS nie podoba, sam prezydent Duda robi na mnie wrażenie powiedzmy przyjaźnie obojętne, ale ufam temu co kombinuje prezes. Idealnego świata nie ma i nie będzie, tutaj na ziemi. Jak na przykład prezes powie, że zmieniamy Dudę na Sasina, to też pójdę i zagłosuję na Sasina. Muszę wykorzystać każdy możliwy sposób na to, by do władzy nie wróciła PO. Po prostu. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @stanislaw-orda 6 listopada 2019 10:52
6 listopada 2019 14:36

To ja zadam jedno proste pytanie: wybory prezydenckie są bardziej podobne do wyborów do sejmu czy do senatu? No i jak PiS wygrał senat w 2015 skoro teraz po świetnym czteroleciu nie dał rady? Co się stało w tym Senacie 2019 roku że jednak przegrał. Czytałem sporo na ten temat i nigdzie żadnego przekonującego wyjaśnienia. Może Pan mi to wyjaśni?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 6 listopada 2019 14:00
6 listopada 2019 14:40

Proszę Pana żaden prezydent nie jest PiS-owi potrzebny do wyjaśnienia spalenia Jolanty Brzeskiej. Skoro sprawa przez tyle lat nie może ruszyć z miejsca  to oznacza, że nie ma znaczenia kto zostanie prezydentem bo wszystko jest w rodzinie dobrze poukładane i K-K będzie tak samo dobry i spolegliwy jak obecny prezydent.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @tomciob 6 listopada 2019 14:40
6 listopada 2019 14:46

Tak, bardzo logiczne. Sprawa morderstwa śp. Jolanty Brzeskiej niewyjaśniona, zatem Duda nie kiwnął palcem. Gdyby kiwnął, sprawcy gniliby już za kratkami. Proste.

PS K-K będzie prezydentem opozycji. Identycznie, jak Kidawa-Błońska, czy kto tam z nich się pali, by posiąść ten urząd. Tak więc różnica między nimi a Dudą jest ewidentna. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 6 listopada 2019 14:40
6 listopada 2019 14:56

Ale przecież widzi Pan jakie są w Polsce kasty wszędzie, pokorzenione od lat 40-ych i 50-tych, rodzinnie, genetycznie i na każdy możliwy sposób. Ja też bym chciał więcej zmian, ale materia nie jest łatwa. Nie głosowanie na PiS nic nie poprawi. Ale nie ciagnijmy już tej starej jak świat dyskusji. Każdy niech robi jak uważa.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 6 listopada 2019 14:56
6 listopada 2019 15:02

Ja jednak pociągnę: rozwiązaniem jest głosowanie na niemającego ŻADNYCH szans na wygraną kandydata Konfetti albo zostanie w domu. To oczywiste.

 

zaloguj się by móc komentować

zkr @przemsa 6 listopada 2019 15:02
6 listopada 2019 15:09

I jeszcze ta satysfakcja, ze sie jest zwyciezca moralnym !  ;-P

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 6 listopada 2019 15:09
6 listopada 2019 15:11

Ta jest najważniejsza. Dodaje sił do kolejnych, równie odpowiedzialnych, odważnych i bezkompromisowych decyzji.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 6 listopada 2019 15:11
6 listopada 2019 15:41

Noesmak przeżywany we wspólnocie. Szwedzi mają do tego takie gnijące śledzie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 6 listopada 2019 15:41
6 listopada 2019 16:05

Niemcy schadenfreude, choć jednak naszym Prawdziwym Patriotom umyka, że wciąż żyją w Polsce. 

 

zaloguj się by móc komentować

bulk @Marcin-K 6 listopada 2019 08:30
6 listopada 2019 17:27

Sprostowanie, wiersz "Śmierć poety" napisał Konstanty Ildefons Gałczyński, czego na szczęście Staszewski nie ukrywał. Poza tym on ostatnio odnajduje się w "poezji" na poziomie "nie należę do mafii nie należę do sekty etc"

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 6 listopada 2019 16:05
6 listopada 2019 18:30

Jak tak dalej pójdzie, to już niedługo. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @bulk 6 listopada 2019 17:27
6 listopada 2019 19:50

Tak jest. Już jak to napisałem to mi to przemknęło przez głowę. Miałem sprostowac, ale zapomniałem. Dzięki za dopisek.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 6 listopada 2019 15:02
6 listopada 2019 19:58

Znów pospekuluję z palca - nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek kandydat Konfuzji zrobił więcej niż najwyżej dwa punkty procentowe. NAwet jak to będzie do bólu ugrzeczniony Bosak opowiadający o tym, że trzeba obniżać  podatki. Po dyskusjach z fanaami Konfuzji, na żywo i w necie, nie wydaje mnie się, żeby ci ludzie mogli zagłosować na PiS - oni są straceni, wylatują z rozpiski. Nawet jakby rano przed wyborami stwierdzili, że Konfuzja jest beznadziejna, to po prostu zostaną w domu (wielu z nich gardłuje za Konfucjuszami, ale nie chodzą na wybory, bo uważają, że są ustawione przez żydów). Ja bym generalnie ich odliczał, jak mecze z San Marino w grupie. PiS robi dobrze, że nie próbuje na siłę przeciągać ich wyborców do siebie, bo to tak samo stracona sprawa jak przekonywanie leminga z Wilanowa. Wyygraną Dudy zagwarantuje tylko wyważona  i spokojna kampania, zadnych gwałtownych ruchów ani fajerwerków. Po drugiej stronie nie ma ani jednej osobowści która mogłaby porwać "tłumy" mogące przeważyć w rozrachunku. A czy to się stanie w pierwszej czy drugiej turze, to już szczegół. Ja się nimi ogolnie nie przejmuję. To taki wentyl dla "wkurzonych" i "oburzonych". Dziś jest taki, za dwa dni będzie inny. Jak oni w tym kształcie dotrwają do Igrzysk w Tokio to już będzie dla nich wielki sukces.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 6 listopada 2019 15:02
6 listopada 2019 19:58

Znów pospekuluję z palca - nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek kandydat Konfuzji zrobił więcej niż najwyżej dwa punkty procentowe. NAwet jak to będzie do bólu ugrzeczniony Bosak opowiadający o tym, że trzeba obniżać  podatki. Po dyskusjach z fanaami Konfuzji, na żywo i w necie, nie wydaje mnie się, żeby ci ludzie mogli zagłosować na PiS - oni są straceni, wylatują z rozpiski. Nawet jakby rano przed wyborami stwierdzili, że Konfuzja jest beznadziejna, to po prostu zostaną w domu (wielu z nich gardłuje za Konfucjuszami, ale nie chodzą na wybory, bo uważają, że są ustawione przez żydów). Ja bym generalnie ich odliczał, jak mecze z San Marino w grupie. PiS robi dobrze, że nie próbuje na siłę przeciągać ich wyborców do siebie, bo to tak samo stracona sprawa jak przekonywanie leminga z Wilanowa. Wyygraną Dudy zagwarantuje tylko wyważona  i spokojna kampania, zadnych gwałtownych ruchów ani fajerwerków. Po drugiej stronie nie ma ani jednej osobowści która mogłaby porwać "tłumy" mogące przeważyć w rozrachunku. A czy to się stanie w pierwszej czy drugiej turze, to już szczegół. Ja się nimi ogolnie nie przejmuję. To taki wentyl dla "wkurzonych" i "oburzonych". Dziś jest taki, za dwa dni będzie inny. Jak oni w tym kształcie dotrwają do Igrzysk w Tokio to już będzie dla nich wielki sukces.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 6 listopada 2019 19:58
6 listopada 2019 20:19

To ja też jeszcze raz napiszę. Moim zdaniem:
1. Duda ma realną szansę na reelekcje w pierwszej turze.
2. Szansa ta nie jest jakaś ogromna, ale dałbym jej jakieś 55%.
3. Zdecydować o przekroczeniu bądź nie połowy głosów może nawet tylko procent lub dwa.
4. Ten procen lub dwa, który zgarnie kandydat Konfetti (choć jeżeli będzie to Braun, zgarnąć może nawet i  ze cztery)
 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 6 listopada 2019 19:58
6 listopada 2019 21:25

Cytuję:

"Najmłodsi wyborcy (18-29 lat) poparli dwa największe komitety. W trzeciej kolejności wybierali Konfederację (20 proc.) i dalej Lewicę (ok. 17 proc.)
Najbardziej stabilny wynik we wszystkich grupach wiekowych osiągnęła Lewica.
Konfederacja osiągnęła swój najwyższy wynik wśród najmłodszych.
W niedzielnych wyborach na PiS głosowało 26,2 proc. osób w wieku 18-29 lat. KO uzyskała w tej grupie 24-proc. poparcie, Konfederacja 20,2-proc., SLD 17,7-proc., zaś PSL - 10,3-proc".

A więc jaka może być przyszłość Konfederacji?

źródło

A teraz co do Dudy. Uważam że wygra on te wybory nawet jak na niego niego nie zagłosuję. Po prostu nie ma z kim przegrać. Nie zagłosuję na niego jak wyjaśniłem wcześniej, dlaczego. Uważam, że jakby jednak Duda przegrał te wybory to w polityce rządu i sposobie sprawowania władzy w obecnej III RP niewiele się zmieni. Nie kupuję żadnego PiS jako oblężonej twierdzy w chwili obecnej. Uważam że PiS miał dość czasu, sił i środków aby spróbować poradzić sobie ze sprawą smoleńską czy z zabójstwem Jolanty Brzeskiej. A skoro nie ruszał tych tematów to oznacza, że nie miał na nie przyzwolenie od tych którzy pomogli mu zdobyć władzę (niech będzie od kelnerów). Z jakichś powodów zmiana władzy w Polsce w 2015 roku była konieczna i dokonała się lecz jak pokazuje dzisiejszy senat nie była trwała i ostateczna tak więc niezależnie czy Duda zostanie powtórnie prezydentem (w co nie wątpię, choć bez mojego głosu) czy też zostanie nim ktoś inny to ramy zakreślone w zdobyciu władzy przez PiS zostaną zachowane lub jakoś tam skorygowane. W każdym razie ta elekcja, moim zdaniem, nie ma aż takiego znaczenia na to co może lub czego nie może PiS w polskiej polityce. Dziękuję za rozmowę lecz ze swojej strony uważam już temat reelekcji obecnego prezydenta za wystarczająco wyczerpująco omówiony.

Pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K 6 listopada 2019 08:34
7 listopada 2019 10:02

no toż to perwersja krystaliczna jak pomyje kwacha wygłaszane przy kłopotach z golenią na spotkaniu z aktywem...

zaloguj się by móc komentować

bendix @tomciob 6 listopada 2019 21:25
7 listopada 2019 10:47

Jak mają rozwiązać sprawę śmierci Jolanty Brzeskiej? No jak? Żadnych dowodów, śledztwo zamiecione pod dywan z tezą że się sama spaliła.

Szklaną kulę mają wyjąć? Czy tylko wznowić śledztwo i je toczyć żeby tacy jak Ty się cieszyli?

zaloguj się by móc komentować

onyx @bendix 7 listopada 2019 10:47
8 listopada 2019 10:55

Tyle się udało, że być może widzieliśmy w tv twarze morderców.

https://toyah1.blogspot.com/2018/07/kto-spali-jolante-brzeska-epilog.html?m=1

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K
13 listopada 2019 10:07

No i okazało się, że "obywatelski kandydat" GW na prezydenta RP mógł być rzeczywiście groźnym przeciwnikiem:

http://m.niezalezna.pl/297035-bodnar-nie-zmierzy-sie-z-duda

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować