-

Marcin-K

Ukrainifikejszyn

Generalnie to ja będę tego Kurskiego bronił jak będzie jakaś grubsza potrzeba. Kiedyś śp. Paweł Zarzeczny mówił swoim licznym krytykom, że on będzie musiał umrzeć, żeby w końcu go ktoś docenił. I myślę że tak będzie z Kurskim. Za jakieś piętnaście lat wszyscy będą wspominać czasy jego telewizji jako coś wspaniałego, ale wtedy będzie można tylko sobie o tym marzyć w skrytości, bo szefem telewizji publicznej będzie Piotr Kraśko po ośmiu operacjach plastycznych i będzie w niej leciało oficjalnie pedofilskie porno. Być może jeszcze w wersji soft. Że niby przesadzam? Zobaczymy. Pożyjemy i zobaczymy.

Jest faktycznie jednak w tym Kurskim coś tak niebywale drażniącego, że aż człowieka wykrzywia jakby zjadł kilogram zielonych cytryn. I ja wolę nie widzieć jak on wstaje z miejsca po wygranych meczach reprezentacji Polski i macha tym szalikiem do odpowiedniej kamery. Wolę po prostu w takich sytuacjach na niego nie patrzeć, bo mam niestety zmienny charakter w pewnych sprawach i mogę któregoś dnia wstać z łóżka już jako jego śmiertelny wróg. Czytam jeszcze w "Do Rzeczy" że jest podobno jakiś szał na jakiś ukraiński serial emitowany w TVP. Nazywa się to "Zniewolona" chyba. "Do Rzeczy" opisuje to coś, jako ukraińską odpowiedź na tureckie sulejmany, w sensie że i to i to o historii, ale podane w sosie telenoweli. I że tak samo dobre, i tak bardzo na bogato. I że to jest wyjątkowa ukraińska produkcja też choćby z tej racji, że nie ma w niej antypolskich wątków. Wspaniale. No poza tym, że główne czarne charaktery noszą polskie nazwiska, ale redaktor z Dorzeczaka tłumaczy to jakimiś rodowymi niuansami. Tak jakoś wyszło, przypadek, rozumiecie? No i tu pojawia się pan Kurski, który ponoć kupił ten serial i puścił go, spryciarz jeden, w wakacje kiedy inne stacje puszczają "wtenczas" powtórki. I tłucze dzięki temu Kurski w statystykach jakieś miliony much, to znaczy widzów. Jeszcze zabawniejszy aspekt tej sprawy jest taki, że ponoć na Ukrainie ten serial wcale nie zdobył jakiejś wielkiej popularności i tamtejsi aktorzy (to znaczy miejscowe gwiazdki wypromowane w telewizyjnych szołach) są cali w szoku, że Polacy dostali kręćka na ich punkcie. Dorzeczak cytuje nam jakieś teksty z profilu na Facebooku zhołdowanego temu serialowi. Siedzą tam jakieś polskie kokoty i pierdzą o tym, że kochają ten serial i w ogóle nie wyobrażają sobie bez niego życia. O, matko.

Pan Kurski i jego pomagierzy kiepsko trafili, bo - tu się przyznam do czegoś - ja nie lubię tej całej Ukrainy. Po prostu jestem do niej uprzedzony. Działa ona na mnie tak samo jak postać Kurskiego. Musi ona tam być póki co na wschodzie, bo innego wyjścia nie ma. Ale o ile ja na przykład potrafię znaleźć jakieś pozytywne skojarzenie nawet z tak tragiczną nacją jak Niemcy, tak w przypadku Ukrainy jest to niemożliwe. Myślę Ukraina i od razu przypomina mi się opowieść mojego kolegi, który w połowie lat 90-wybrał się tam i przekazał mi, że we Lwowie, gdzie się nie pójdzie to czuć mocz. Przepraszam, ale tak mówił. Nie wiem czy to była prawda. Ale nie mam powodów mu nie wierzyć. To chyba wtedy się uprzedziłem. Lwów miał dla mnie zawsze magiczna otoczkę, a tu nagle słyszę, że oni tam, ci Ukraińcy, zamienili go w kuwetę. W ogóle nie pomogło im to, że wybuchła tam wojna. Bo dodatkowo zaczęli kojarzyć mi się ze śmierdzącymi papierosami robotnikami w wukadce i głupawymi panienkami, które ocekinowanymi palcami przeglądają w smartfonach cyrylicowe fejsiki zamiast jechać do Donbasu i bić się tymi pazurami o ten cholerny Krym, który im tak podobno podle odebrano.

Pamiętam że jak wybuchła ta cała wojna to niezwykle zdziwiło mnie, że oni tam na tej Ukrainie nie zawiesili żadnych rozgrywek piłkarskich. Nic, zero. Nawet na sekundę. Tu wojna, Putin, Donbas i zielone ludziki. A tu mecze Szachtara Donieck w Lidze Mistrzów sponsorowanej przez Gazprom. Ja się pytam: co z tymi ludźmi jest nie tak?

A teraz słyszę o ukraińskim serialu na bogato, który stręczy nam Kurski. Przepraszam bardzo, ale skoro "zamęczona wojną" Ukraina produkuje wypasione seriale na sutym budżecie, to dlaczego my dostajemy jakieś gówno o nazwie "Korona królów"? Ja osobiście nie chcę oglądać ukraińskich seriali, patrzeć na dworcu zachodnim w Warszawie na napisy informacyjne w cyrylicy, ani nie chcę oglądać meczów Szachtara Donieck. A te, proszę państwa, stręczy nam również Kurski. Widziałem na TVP Sport reklamę hitu ligi ukraińskiej pomiędzy Szachtarem a Dynamem Kijów. Nie no pięknie. W ogóle niech jeszcze nam ligę ukraińską puszczają, w której oligarchowie kupują sobie brazylijczyków droższych niż cała nasza Ekstraklasa.

Strasznie mi się nie podoba to forsowanie mi tej całej ukraińszczyzny pod nos. Tyle mojego, że mogę sobie o tym popisać. I tak zagłosuję na PiStagi: tvp 

Marcin-K
20 sierpnia 2019 11:36
45     2240    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
valser @Marcin-K
20 sierpnia 2019 12:18

Daj spokoj z tym Zarzecznym. Facet byl tak daremny, ze nie dalo sie go sluchac. Facet sie produkowal tylko o ukladach, ukladzikach, baletach, dziewczynach i wciaganiu substancji. Zero pojecia o pilce. ZERO.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K
20 sierpnia 2019 12:37

Kto to jest Zarzeczny?

zaloguj się by móc komentować

re-or @valser 20 sierpnia 2019 12:18
20 sierpnia 2019 12:44

Zarzeczny był jaki był. Natomiast z uporem maniaka powtarzał, że bez sensu jest się cieszyć, że się udało młodego sprzedać do Anglii za dwie bańki euro, bo oni na nim zarobią potem dwadzieścia. I my powinniśmy tak działać, żeby on grał u nas i żeby zarobic te dwadzieścia potem u nas, a nie się nastawiać na rolę producenta półproduktów. Jak jakaś kolonia. I to mi się podobało.

zaloguj się by móc komentować

re-or @Marcin-K
20 sierpnia 2019 12:47

Przypuszczam, że gdyby nam Ruscy zajęli Podlasie albo Mazury na ten przykład, to też najpierw by było hurrr-durrr, a po roku "normalizacja".

Jak ich kacapy tłukły w tym Doniecku, to tam byli tacy ukraińscy obrońcy stadionu - mówili na nich "cyborgi". No i te cyborgi w końcu się poddały z braku sił i poszły chyba w niewolę. Ich boss wrócił niedługo potem z tej niewoli w glorii bohatera wojennego. Obstawiam, że za parę kadencji on będzie prezydentem Ukrainy. I wtedy Ukraina się rozleci całkowicie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 20 sierpnia 2019 12:37
20 sierpnia 2019 12:48

Zarzeczny to dziennikarz sportowy o bardzo wybujałym ego, mitoman. Wypluty przez warszafkę, bo nadużywał alkoholu nawet jak na ich możliwości. On sam twierdził, że podpadł bo się ponarażał różnym ludziom. Pod koniec życia głównie trolował środowisko piłkarskie i pokazywał się w mediach Gazety Polskiej, i mówił że jest fanem Kaczyńskiego. Zmarł dwa lata temu, brał siatkę leków i popijał to piwem. Ja go jednak polubiłem w ostatnich latach jego życia choć wcześniej działał mi na nerwy. Jego opowieści o tym, że gazety wysyłały go na jakieś mundiale, a on tam siedział, pił piwo i przez telefon dyktował fikcyjne wywiady ze sławami piłki bywały dosyć zabawne, choć i w jakiś sposób przerażające.

zaloguj się by móc komentować

re-or @gabriel-maciejewski 20 sierpnia 2019 12:37
20 sierpnia 2019 12:50

Taki niedawno zmarły (przedwcześnie, z powodu wielu chorób i zniszczenia życiem) dziennikarz sportowy (piłkarski). Bardzo "barwn" postać, jak to się mówi. Czyli erotoman, alkoholik i fantasta. Co do merytorycznej strony jego działalności to zdania są podzielone. W pewnych kręgach to postać kultowa.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 20 sierpnia 2019 12:18
20 sierpnia 2019 12:50

Ale on nie aspirował do bycia ekspertem. Sam mówił że wszyscy tak zwani eksperci piłkarscy nic o niej nie wiedzą i sam się do tej grupy wliczał. Ja nie jestem jego jakimś wyznawcą, był to z pewnością człowiek odstręczajcy. Czasami udawało mu się powiedzieć coś zabawnego. Tyle.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K 20 sierpnia 2019 12:50
20 sierpnia 2019 12:52

Aha, no i z jego opowieści (Zarzecznego) wynika że się kolegował z innym dziennikarzem sportowym, JAnuszem Atlasem (ex mąż Dowborowej) a ten z kolei był na tym tajemniczym spotkaniu, po którym minister Dębski wyszedł na ulicę i dostał kulę. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @re-or 20 sierpnia 2019 12:47
20 sierpnia 2019 12:55

Przypuszczam, że gdyby nam Ruscy zajęli Podlasie albo Mazury na ten przykład, to też najpierw by było hurrr-durrr, a po roku "normalizacja".

No myślę że jednak by tak to gładko nie przeszło. Wiadomo - Polacy są stworzeni, niestety, do bohaterstwa. No ale pomiędzy nie rzucaniem się na bagnety a ostentacją przy udziale w rozrywce jest jeszcze jakaś przestrzeń do zagospodarowania.

zaloguj się by móc komentować

re-or @Marcin-K 20 sierpnia 2019 12:52
20 sierpnia 2019 12:58

Atlas też był niezły ananas. Też alkoholik, choć półkę niżej od Zarzcznego. I też mitoman, też półkę niżej. I też kultowy, półkę niżej naturalnie. No i też zmarł przedwcześnie.

zaloguj się by móc komentować

re-or @Marcin-K 20 sierpnia 2019 12:55
20 sierpnia 2019 13:00

Obyśmy nie doczekali jak ktoś powie "sprawdzam". Zwróć uwagę jednak, że obecnie silny jest nurt promowania anty-bohaterstwa (w rozumieniu nie umierania na darmo). Coś jakby szykowanie pod nie-umieranie za... za Mazury na przykład.

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K 20 sierpnia 2019 12:50
20 sierpnia 2019 13:08

Na tym caly dramat polega, ze facet co mial zwolnienie z wuefu i nie potrafil zrobic sklonu w przod sie wypowiadal na tematy, ktorych nigdy w zyciu nie dotknal. I jeszcze cos chrzanil o pilkarskim biznesie. No, ale tak jest w Polsce ze wszystkim. Byli zawodnicy zamiast dalej robic kariery trenerskie, managerskie, dziennikarskie otwieraja szwalnie i sklep z damska odzieza, a pan, ktory jest restauratorem i wlascicielem szwalni (Miro Drzewiecki z PO) zostaje ministrem. 

Dam ci przyklad z hokeja jak powinno wygladac dziennikarstwo, zeby wzbudzic zainteresowanie i przyciagnac widza do hali czy przed telewizor. Na drugim biegunie masz pijusa i lekoholika, faceta z wieczna patologiczna nadwaga, ktory swoimi pyskatymi uwagami robil dzienniarstwo w Polsce i jeszcze jakies durnie maja go za "postac kultowa". Chyba na poziomie pomponika.

Tu masz omowiony wariant taktyczny gry w przewadze 5/4 w ustawieniu 1-3-1 na przykladzie roznych druzyn.

Komentujacy to Brian Lawton, Nr 1 w drafcie NHL w 1983 roku, 483 mecze w Lidze, GM Tampa Bay Lightnings w latach 2008-2010. I drugi dziennikarz - Stu Grimson, 13 lat w lidze, 729 meczy.

https://www.youtube.com/watch?v=kxty2MhdApw

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K
20 sierpnia 2019 13:35

oglądam ten serial (w orginale tytuł brzmi "Kriepostanaja"  czyli Pańszczyźniana - tzn.  ona., bo Kriepostnyj to byłby on). Uwazam, że jest zrobiomy poprawnie.

Ukraińcy nie znajda w nim punktow odniesienia, gdy oni nie byli wóczas na tych ziemiach (Kijowszczyzna) właścicielami. Byli nimi Polscy, Rosjanie, Niemcy, etc. Bo akcja serialu to połowa XIX stulecia, czasy jeszcze przed powstaniem styczniowym, w wyniku którego zaczęło się rugowanie polskich ziemian z tamtego rejonu. Sa  mocne przesląnki, iz wybuch Powstania Styczniowego byl za sprawą prowokatorów Ochrany , moiedzy innymi właśni9e po to, aby miec pretekst do rusyfikacji ziem b. Wielkoego Księstwa Litewskiego, gdzie jeszcze żywioł polski był liczny i mocny ekonomicznie.

Jakie niby nazwiska miałaby nosić arytokracja w Guberni kijowskiej w owym czasie ? Przecież nie ukraińskie.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
20 sierpnia 2019 14:24

Kurski  napędza tzw siłę roboczą.. No i koniunkture na reklamy.. W Polsce jest już okolo 2 mil Ukraińców.. I tyle średnio ogląda ten serial.. To samo jest z meczami ukraińskich klubów... 

A tak na marginesie większość przybyszy z Ukrainy mówi po rosyjsku.. Osobiście uwazam,ze ten pseudo naród przestanie istnieć i to za naszego życia.. Nie ma takiej możliwości zeby przetrwało to państwo, które oficjalnie czci Bandere.. No chyba ,ze sa hodowani przez centrale zewnętrzne jako bat na Polaków..

zaloguj się by móc komentować

chlor @re-or 20 sierpnia 2019 12:58
20 sierpnia 2019 16:38

To był ananas, ancymon, i ladaco.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
20 sierpnia 2019 18:16

PiS odtwarza PKS.. A na rynku pracy potrzeba okolo 100tys zawodowych kierowców kat. C, C+E  no i oczywiscie kierowców autobusów, wieczne problemy maja tzw MPK.. W polskich firmach spedycyjnych połowę kadry stanowią Ukraińcy.. Oczywiście należy dodać ,ze Ukraińców jest wiecej niz Polaków.. Nas jest 38 mil ich jest około 45 mil..  Przy tych uwarunkowaniach demograficznych w Polsce oraz bidy na Ukrainie  niestety Ukraińców bedzie w Polsce jeszcze wiecej..

 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @valser 20 sierpnia 2019 13:08
20 sierpnia 2019 18:34

Zarzeczny był sierotą i zaopiekował się nim  Kazimierz Górski. Czegoś go pewnie nauczył. Canal+ zatrudnia wielu byłych piłkarzy i ich programy są solidne. No a hokeja w Polsce nie ma. Ubolewam nad tym.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Draniu 20 sierpnia 2019 18:16
20 sierpnia 2019 18:46

Na Ukrainie nie ma już 45 mln Ukraińców. Przyjazny Ukrainie The CIA World Factbook podaje szacunki na rok 2018 - 43.952,3 tysiące, ale zaznacza , że w tym Ukraińców jest 77,8% czyli 34,2 mln.

Natomiast jeśli odejmiemy ludność z obwodów :donieckiego - 4.622,9 tys, ługańskiego - 2.409,0 tys, Krymu - 1.967,2 tys oraz "wyjechane" do Polski 2,0 mln i do Rosji 2,0 mln to zostaje jakieś 29.153,2 tysiące. Z duzą nadreprezentacją emerytów, kalek, dzieci i starych ludzi na wsi.  Nominalnie obwody doniecki, ługański i Krym do Ukrainy należą, ale chyba wszyscy już się pogodzili ze stanem faktycznym. Nikt nie chce umierać za Krym a nie wiem jak wygląda kooperacja gopodarcza między Donieckiem i Ługańskiem a "macierzą", ale jakaś być musi.  Bo te wszystkie huty w Dniepropietrowsku by stanęły.

Natomiast ilu jest Polaków w Polsce to chyba nikt nie wie, bo oni są notorycznie "w ruchu".

zaloguj się by móc komentować

valser @Autobus117 20 sierpnia 2019 18:34
20 sierpnia 2019 18:53

Niczego to nie zmienia. Dziennikarzem byl slabym i nie na temat. 

Hokej w Polsce jest martwy. Moj kolega ze studiow, ktory nie umie jezdzic na lyzwach jest prezesem zwiazku.  

Poprzednia ekipa narobila kilkanascie milionow dlugu i teraz sie skrobia w glowe. Ja trzy lata temu widzialem sie z prezesem Chwalka i mialem szyc ubrania dla kadry. Wyslalem wizualizacje i juz nie dostalem odpowiedzi. Cztery miesiace pozniej okazalo sie, ze kadra nie dostala pieniedzy za zgrupowanie i mecze.

Gdzie kija nie wetknac to sami fachowcy, ktorych misja i podstawowy modus dzialania nazywa sie "wychodzenie z kryzysu". 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @valser 20 sierpnia 2019 18:53
20 sierpnia 2019 19:08

Nie bronię Zarzecznego. A polski hokej to dno. Latają transmisje gdzieś na peryferjach. Zero reklamy. Mam sąsiada pasjonata. Za własny szmal wynajmują Torwar i graja swoją ligę. Oczywiście nikogo to nie interesuje. Kosztuje to sporo. Czasem jadą do "Polski B" biorą żony i dzieciaki i tam grają w ramach rodzinnych wakacji. Wychodzi taniej a wszyscy mają zabawę.

PS. To że nie było odpowiedzi na ofertę strojów to norma. gdyby były za darmo też by nie odpowiedzieli.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Marcin-K
20 sierpnia 2019 19:26

1. Uwaga o meczach wojennych na Ukrainie trafna. Razem z nimi cała ta wojna była tragikomedią.

2. Jechało szczyną.

3. Zarzeczny o piłce pisał i mówił z sensem, nawet na  bani, bo demitologizował, odzierał ją z nienależnego jej nimbu. Lepszy był błądzący Pawełek niż cała reszta tej reklamiarskiej, sponsorowanej bandy piszących/gadających teraz o piłce. Doszło do tego, że mecz Polska-Izrael oglądałem w rosyjskiej TV, bo naszej znieść nie mogłem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @re-or 20 sierpnia 2019 13:00
21 sierpnia 2019 09:20

Obyśmy nie doczekali jak ktoś powie "sprawdzam". Zwróć uwagę jednak, że obecnie silny jest nurt promowania anty-bohaterstwa (w rozumieniu nie umierania na darmo). Coś jakby szykowanie pod nie-umieranie za... za Mazury na przykład.

Ja myślę, że Polacy mają to tak w genach, że ci co dziś nucą piosenki Marii Peszek pierwsi polecą na barykady. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Jacek-Jarecki 20 sierpnia 2019 19:26
21 sierpnia 2019 09:21

No ten ostatni okres Zarzecznego to były rzeczywiście całe monologi demaskujące środowisko. Zamilczali go, albo traktowali jak bredzącego pijaka. A kto tego posłuchał, to sporo się dowiedział cieakwych rzeczy.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 20 sierpnia 2019 18:16
21 sierpnia 2019 09:21

Ostatnio moja mama chciała jechać jakimś autobusikiem w mojej mieścicie i kierowaca - Ukrainiec pytał podróżnych którędy ma jechać bo jest pierwszy dzień i nie zna trasy. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 20 sierpnia 2019 13:08
21 sierpnia 2019 09:23

Tampa Bay to chyba była ta drużyna, któa przeleciała cały sezon zasadniczy jak burza, a potem odpadła w pierwszej rundzie play-off. Nie śledzę NHL jakoś dokładnie, ale chyba była taka sytuacja w ubiegłym sezonie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 20 sierpnia 2019 13:35
21 sierpnia 2019 09:24

A nie mogliby jakoś tak napisać tych swoich filmideł, żeby Polacy w ogóle się tam nie pojawiali, ani w dobrej ani w złej roli? Oni mają zawsze jakieś problemy. Jakby Kurski nakręcił serial, w którym jedyną negatywną rolę pełni rodzina niemiecka, to by gazownia z oburzenia doskoczyła do nieba.

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K 21 sierpnia 2019 09:23
21 sierpnia 2019 09:35

Dwa miesiace przed koncem sezonu zasadniczego wiedzieli, ze beda grali w play offach. I chyba troche ich to uspilo. W pierwszej rundzie zostali pozamiatani do zera przez Columbus, ktory prowadzi byly trener Tampa. Tym nie mniej to silna druzyna i w tym sezonie tez bedzie dyktowac tempo.

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K 21 sierpnia 2019 09:21
21 sierpnia 2019 09:40

On sie nadawal do rubryki towarzyskiej w Pudelku. Serwis randkowo-plotkarski prowadzil. Ze sportem to nie mialo nic wspolnego. Zarzeczny moze pare pikantnych szczegolow z zycia i balang pocisnal, ale ogolny obraz futbolu w Polsce robi tych 600 zatrzymanych w aferze korupcyjnej, gdzie pewne sprawy ciagna sie do dzis. To, ze to jest bagno, to wiadomo od lat. Zarzeczny opowiadal o aromatach goovna. Na sporcie sie nie znal kompletnie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 21 sierpnia 2019 09:24
21 sierpnia 2019 11:40

Nie bardzo rozumiem na czym polega twój problem z jakimś tam serialem.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 21 sierpnia 2019 09:20
21 sierpnia 2019 21:04

Piosenek Mari Peszek nie da się zanucić.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Marcin-K
21 sierpnia 2019 21:29

Moja mama jest fanka tego serialu, wiec ktoregos wieczoru przysiadlam i rzucilam nan okiem. Najpierw zdziwienie, ze to ukrainska produkcja; bo rzeczywiscie "na bogato". Potem juz bez zdziwien: schematy - wszystkie bogate pany to degenaraci, swinie i okrutnicy, ktorzy drecza, maltretuja i wykanczaja prosta i szlachetna dziewczyne z ludu. Co i rusz cisnelo mi sie zdanie o "najlepszej ze sztuk", ale nie chcialam psuc mamie ogladania.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jestnadzieja 21 sierpnia 2019 21:29
21 sierpnia 2019 22:03

Nie wszystkie "bogate pany" w tym serialu to degeneraci, świnie i okrutnicy.

Jest tam  kilka wyjątków.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
21 sierpnia 2019 22:05

3,5 miliona Polaków ogląda "Zniewololoną" łał!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
21 sierpnia 2019 22:07

Kiedy Kurski nagra propolski serial historyczno-kostiumowy i sprzeda go na Ukrainę, wot wapros.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @stanislaw-orda 21 sierpnia 2019 22:03
21 sierpnia 2019 22:17

Widac ten akurat odcinek byl tendencyjny:)

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @porfirogeneta 21 sierpnia 2019 22:07
21 sierpnia 2019 22:21

Zapytam o więcej; kiedy się Ukrainie cofnie kotyngent bezcłowy na eksport zboża do UE? 

zaloguj się by móc komentować

Kuro-San @jestnadzieja 21 sierpnia 2019 21:29
21 sierpnia 2019 22:40

Oglądnąłem jeden odcinek u Teściów (musiałem na wychodźstwie, bo tv nie posiadam)

Rzeczywiście ukraińska wersja Chaty wuja Toma.

Ale nie o tym. Owe dręczenia, to nie sadyzm, tylko prosty środek aktywizujący ;-)

Mój tato sprzedał mi kiedyś opowieść, swego nauczyciela z technikum, który to po ukończeniu uniwersytetu bodajże Humbolta, pojechał do Rosji, na Ukrainę budować fabrykę chemiczną.

Część prac wykonywali zwykli murzykowie, którzy posiadali tylko „dwa biegi, wolny i blank wolny”

Żeby ich zmusić do roboty przychodził Kozak z nahajką i ich "łaskotał".

Przy tym podobno istniała wśród nich zasada, że mógł to robić tylko przez trzy dni, potem poderżnęliby mu gardło, godność nie pozwalała na więcej.

Więc, co trzy dni wymieniano kozaka i jakoś to szło.

Byłem nieco nieufny, co do charakteru ruskiego chłopstwa, ale sporo później przeczytałem opowiadanie Dostojewskiego- Chłop Mareusz- i nabrało to prawdopodobieństwa.

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @stanislaw-orda 21 sierpnia 2019 11:40
22 sierpnia 2019 10:09

Nie bardzo rozumiem na czym polega twój problem z jakimś tam serialem.

Wyjasniłem to w tekście. Nie lubię Ukraińców i Ukrainy. Im jest ich tu więcej, i coraz bardziej się panoszą tym bardziej. I tym bardziej nie podoba mi się, że cora zwięcej ich "twórczości" się tu zaczyna promować. Za chwilę nam wprowadzą cyrylicę w szkołach jak tak dalej pójdzie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @jestnadzieja 21 sierpnia 2019 21:29
22 sierpnia 2019 10:10

Ciekawe że mają pieniądze na wypasione seriale a nie wydają tego na naboje dla chłopców z Donbasu.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 21 sierpnia 2019 21:04
22 sierpnia 2019 10:10

Piosenek Mari Peszek nie da się zanucić.

Dlaczego się nie da. One są durne, ale zanucić się je da.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 22 sierpnia 2019 10:10
22 sierpnia 2019 20:27

wydają ( w ramach  kredytu z USA). ale chłopcy odsprzedają je zaraz separatystom.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 22 sierpnia 2019 10:10
22 sierpnia 2019 22:21

To jest wykrzykiwanie komunikatów, a w tle rytm i szczątkowa melodia, zarapować się je da, ale trzaby się tekstu nauczyć, zanucić nie już nie.  

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @Marcin-K 22 sierpnia 2019 10:09
22 sierpnia 2019 22:34

O to nie po linii partii, sam Naczelnik wołał na majdanie "Sława Ukrainie". Wywalą jak nic.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować