-

Marcin-K

Wiosna macht frei

Wydaje mi się, że nikomu w dzisiejszych czasach nie chce się już dyskutować na temat znaczenia słowa "lewica". Jeśli ktoś jeszcze po tych wszystkich latach, gdy lewica mogła robić swoje zarówno w warunkach wojennych jak i pokojowych, odczuwa doń jakikolwiek sentyment, to powinien się nad sobą poważnie zastanowić. Zniknęli już nawet ci, którzy do całkiem niedawna musieli z automatu wyrzucić z siebie to słynne: w Polsce potrzebna jest prawdziwa i uczciwa lewica. Ja przynajmniej już dawno nie słyszałem tej sentencji z obszernego zbioru inteligenckich mądrości. Uczciwą i prawdziwą lewicą wydaje się być dziś stare SLD, i to w zasadzie chyba mówi nam wszystko. Jeśli sięgać głębiej w poszukiwaniu zaginionego charme lewicy, zostaje już tylko Gierek. Dziś, oprócz trudno zauważalnych wyjątków, nie ma ludu pracującego, nie ma burżuazji i właścicieli, dzisiaj są konsumenci i kosmopolici, ale lewica, owszem jest. I to jaka.

Dowiedziałem się dziś u Karnowskich o istnieniu człowieka, który nazywa się Jakub Bierzyński. Jakub Bierzyński jest "spin-doktorem", czyli w naszych realiach tumanem, dzięki którego radom upadają nawet najbardziej pompowane w mediach III Rp "byty polityczne". Bierzyński wykończył w ten sposób Ryszarda Petru, a teraz zabrał się za Biedronia i Wiosnę.

Wiadomo, że ten dziwny typ nie powinien nigdy stawać się bohaterem niczyich notek, choćby w imię zadośćuczynienia przykazaniu "nie róbcie z głupich ludzi znanych ludzi". Natomiast zacytowane u Karnowskich jego wypowiedzi dla czegoś, co uroczo nazywa "Kultura liberalna" są jednak moim zdaniem warte odnotowania.

Pal licho nad tym, że Bierzyński Jakub największą szansę dla "sił postępowych" widzi w muszącym nadejść kryzysie ekonomicznym, który ten z kolei pociągnie za sobą 500+, i wtedy ludzie nie będą mieli wyjścia: będą musieli wołać na ratunek Biedronia. To wszystko jest mało zajmujące i równie prymitywne, co mało wnoszące.

Ciekawsze jest to, że Bierzyński nie opiernicza się i mówi tak:

Po pierwsze, program 500 plus miał zwiększyć dzietność, co zakończyło się spektakularną klęską. Po drugie, wypycha ludzi z rynku pracy, a Polska gospodarka dusi się z braku rąk do pracy. Gdyby nie Ukraińcy, pewnie już bylibyśmy w kryzysie. I zaraz będziemy, bo Niemcy otwierają swój rynek pracy – i wielu Ukraińców z Polski wyjedzie. Po trzecie, utrwala ludzi w bezrobociu, zamykając kobiety w domach, bo nie opłaca się im pracować.

No brawo ten pan. Należy docenić szczerość. Człowiek który przedstawia się jako spin-doktor lewicowego ugrupowania pokazuje nam swe szczere oblicze. Jakże pięknie to koresponduje z tym, co czasami opisuje Coryllus, czyli lewicę (przyjmującą najróżniejsze formaty) dbającą o to, by poszczególne państwa a nawet i regiony mogły spokojnie funkcjonować jako strefy przymusowego wyzysku poprzez w istocie niewolniczą pracę. Bierzyński Jakub nawiązuje do tego wszystkiego wprost, bez cienia żenady. Ciekawe jest też zainteresowanie Bierzyńskiego jakie przejawia on wobec płci pięknej. Brakuje jeszcze, by zachęcał młode dziewczyny do udziału w internetowych kursach obsługi krosien.

Pozwolę sobie jeszcze - no tego to nikt by się nie spodziewał! - nawiązać do Prawa i Sprawiedliwości. Partia ta z lubością określana jest na prawicy jako lewica socjalistyczna i wcale nie jest to w ustach określających komplementem. Zwróćmy uwagę, że nikt ze strony "postempowej" nie pozwoli sobie na takie historie. Socjalizm to zbyt istotne dla nich słowo, by je tak brukać. Tymczasem lewica najnowsza, a choćby i taka Biedroniowa, atakuje dziś otwarcie "przeklętą" redystrybucję dóbr. No to jak jest z tą lewicowością PiS-u? Bo ja już sam nie wiem. Ktoś zaraz na pewno mi powie, że socjalizm to socjalizm, a czy redystrybucja odbywa się do wewnątrz, czy jest formą paraliżowania obcych społeczeństw (takim czymś są te wszystkie fundusze UE, smogi, globalne ocieplenia) nie ma znaczenia. No dobrze, zostawmy to, bo właściwie to szkoda na to czasu.

Natomiast informacja płynąca z wypowiedzi Bierzyńskiego jest odświeżająca a przede wszystkim, jakby to napisał Gospodarz portalu, demaskująca i to ze wszech miar. Bierzyński nie ma zamiaru ubierać swoich poglądów w ozdobniki, nie opowiada nam o gromadach chłopskich, strajkujących kolejarzach i kasjerkach w pampersach. Nie, on w ogóle nie zamierza bawić się w Ikonowicza. Wypowiada się jak pełnoprawny kułak, karbowy. Jak to mówił kiedyś z mównicy sejmowej premier Belka: do roboty! A kobiety? W domu? No widział to ktoś?

Na szczęście Bierzyński to nie Alfred Rosenberg, ale trzeba jednak mieć go na oku. Jego i jego mocodawców rzecz jasna.

https://wpolityce.pl/polityka/454300-pr-owy-doradca-biedronia-czekamy-na-katastrofe-gospodarczatagi: wiosna 

Marcin-K
9 lipca 2019 16:26
14     1222    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Szczodrocha33 @Marcin-K
9 lipca 2019 18:38

" Uczciwą i prawdziwą lewicą wydaje się być dziś stare SLD, i to w zasadzie chyba mówi nam wszystko. Jeśli sięgać głębiej w poszukiwaniu zaginionego charme lewicy, zostaje już tylko Gierek."

Wlasnie to stare dobre SLD trzeba ozywic, natchnac nowym duchem. Leszek Miller ma niewatpliwie charyzme, ale charyzma to jeszcze nie wszystko. Potrzebne jest nazwisko.

Nazwisko, ktore Polakom przypomni [tym starszym przynajmniej, a starszych jest w Polsce jak wiemy duzo], ze w Polsce nie tylko w swoim czasie bylo dobrze, ale moze znowu byc dobrze. 

Adama Gierka odkurzyc, naoliwic i wysunac, jak to sie kiedys mawialo, na czlonka z ramienia na czolo.

Wszak jego ojca chwalil nawet w swoim czasie [nie tak dawno bo podczas wyborow prezydenckich w 2010 roku] jako dobrego gospodarza sam Jaroslaw Kaczynski.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
9 lipca 2019 19:19

Oczywiście że zadam kłam; o proszę Człowiek w Czerwonej Koszuli, który socjalizm kocha, miłością szczerą i prawdziwą chwali PiS o tuta jhttps://wiadomosci.wp.pl/piotr-ikonowicz-dla-wp-pis-dokonalo-przelomu-kopernikanskiego-w-mentalnosci-polakow-cz-1-6037567360361089a, o proszę, jeszcze z tych internetowych prawicowych telewizyjek bym wrzucił ale się trochę się boje, albo wstydzę, no bo przecierz to jest "niepoważne", nie?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 9 lipca 2019 18:38
9 lipca 2019 19:41

Adam Gierek skończył 81 lat w kwietniu br.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Marcin-K
10 lipca 2019 07:49

Tak, ten gość demaskuje mechanizm polityki lewicowej. Istotny mechanizm, o to bowiem właśnie chodzi - o nędzę i wyzysk. Nie udało się utrzymać nędzy i wyzysku za pomocą policji w tak zwanym dzikim kapitalizmie, więc ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić to za pomocą prymitywnej doktryny. I chwyciło. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 9 lipca 2019 18:38
10 lipca 2019 08:44

A mnie się wydaje, że ten niby pociąg Polaków do gierkowskiego socjalizmu to jets jakiś mit, który później zdołał utopić sporą ilość polityków. Czasami ktoś ten sentyment jeszcze próbuje uruchomić na nowo, albo przynajmniej się do niego odwołuje. Tak, pamiętam to z Jarosławem Kaczyńskim - on wtedy próbował wszystkiego, by w jakikolwiek sposób rozbić i podzielić tamto zbite w jułak towarzycho. To była czysta polityka.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 9 lipca 2019 19:41
10 lipca 2019 08:45

O mamo, nie sądziłem że on już ma tyle lat...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 9 lipca 2019 19:19
10 lipca 2019 08:47

No tak go chwali, że oczywiście na pytanie, czy by zagłosował na PiS to od razu odpowiada: nie. Ikonowiczowi mam ochotę poświęcić notkę, bo niedawno widziałem w internecie sporo jego wypowiedzi na aktualne tematy. Jak to mówi młodzież: "kopalnia LOL contentu".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 10 lipca 2019 07:49
10 lipca 2019 08:51

I Bierzyński zaczyna mówić o tym niemal otwarcie, co przechodzi jakoś bez rozgłosu. Chociaż nie ma się co dziwić. W gruncie rzeczy pewnie większość polityków niezależnie z jakiej partii pochodzą myślą o roli społeczeństwa w systemie gospodarczym bardzo podobnie, jedynie przesuwają akcenty, albo dobierają zbgrabniejszą retorykę. 

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @Marcin-K 10 lipca 2019 08:47
10 lipca 2019 22:39

Pan Ikonowicz, Człowiek w Czerwonej Koszuli dziedzic tradycji PPS, prywatnie brat Magdy Gessler,ja myślę że on naprawdę w ten socjalizm wierzy, swoją drogą jakimś lokatorom w Warszawie w sprawie eksmisji pomógł.  Michnik też wierzy i też nigdy nie zagłosowałby na PiS, Wszystko jest kopalnią "LOL kontentu", wrzucić parę memów z Morawieckim? Ale panu Ikonowiczowi PiS daje antenę, a młodego Baltazara jak się "skonfederował" to ze "studia otwartego" wypieprzyli. Ja też na pewno nie zagłosuje na PiS, dwa razy, to o raz za dużo. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 10 lipca 2019 22:39
11 lipca 2019 09:26

No możesz wrzucać, tyle że Morawiecki jest premierem, a o młodym Baltazarze pierwsze słyszę, nie wiedziałem że ktoś taki jest. Bardzo jestem ciekaw, czy jak Konfederacja wygrałaby wybory (no mam dużą wyobraźnię) to tak wszystkim by dawała antenę w swoich telewizjach. Na pewno.

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @Marcin-K 11 lipca 2019 09:26
11 lipca 2019 21:29

Ikonowiczowi dają antenę, SLD, Wiośnie, Nowoczesnej, Kukiz'15, PSL, a dziwnym trafem o Konfedaracji była cisza.  

Młody Baltazar to syn Jacka Bartyzela, tego samego imienia; chodził do tego "Studia Polska" (takie niby studio otwarte gdzie Magda Ogórek prezentuje sukienki) robili tam za głos młodzieży z młodym Lipskim (prywatnie wnukiem "tego Lipskiego") robili tam za głos młodzieży, Aż tu taka sytuacja https://www.youtube.com/watch?v=RnNJZwmKAUw

Czyli przestępcy, nie są tak naprawdę przestępcami, a przepraszam jest ta "opowiedzialność polityczna" (opiłowanie ryja od głównego koryta i zmuszenie nieboraka do poszukania sobie innego),a wolne media nie są wolne.

CBDO

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować