-

Marcin-K

Wojna o sznycel

Oczywiście u nas raczej człowiek się tego nie dowie (takie newsy przelatują przez nasze media jak przez durszlak), ale spieszę uprzejmie donieść, że we wtorek około sto ciągników rolniczych ruszyło w kierunku Hagi, co wystarczyło, by poważnie zakłócić ruch drogowy na autostradach i obwodnicach, a obiecują holenderscy rolnicy jeszcze szereg różnych ciekawych eventów o wdzięcznej nazwie "demonstracja". A co to się tam stanęło, ktoś zapyta. Ano stało się to, że w końcu holenderscy rolnicy - tak mówią - nie wytrzymali nieustannego medialnego napierniczania w rolnictwo, zwłaszcza produkcję mięsną. To tam właśnie funkcjonuje od lat mała, ale krzykliwa i potrafiąca psychicznie zmaltretować resztę polityków w Holandii partia PvVD czyli po naszemu, uwaga, uwaga, atencjon, Partia dla Zwierząt. Pisałem już czas jakiś temu o tym czymś i o jej liderce Marianne Theme, której - z pozoru - największym osiągnięciem było wywalczenie zakazu sypania trutki na szczury w parlamencie holenderskim. Jednakże partyjka ta potrafi na przykład zmusić poszczególne miasta do ogłaszania tak zwanych alarmów klimatycznych, choć głównym ich celem jest produkowanie czarnego pijaru wobec branży rolniczej i mięsnej. Oczywiście dzieje się to wszystko w ramach krucjaty ekologicznej. Na dodatek pomiędzy przepychanymi ustawami dotyczącymi zakazu hodowli zwierzątek futerkowych, pokazywania zwierząt w cyrku i sprzedawania zwierząt ludziom poniżej 16 wieku (ale rzecz jasna nie ma problemu żeby już dwunastolatki wiedziały co to kondom) forsuje się prawodawstwo mające docelowo zniechęcić kogokolwiek do brania się za hodowlę zwierząt do uboju. Od 2013 nie wolno zakładać nowych farm zwierząt futerkowych, a w 2024 w ogóle nie będzie tego można tam robić. Czyli można powiedzieć, że PvVD mała, ale wariatka. Potrafi narzucić reszcie establiszmędu holenderskiego swoją opinię, którą potem gęgają wszystkie miejscowe Stuhry i Jandy. Oczywiście, wiem, zaraz usłyszę, że u nas PiS robi to samo, bo prezes chce zakazać uboju rytualnego czy czego tam. Nie, nie robi tego samego. PiS nie chce wprowadzać praw zwierząt do konstytucji, ani wbrew temu co opowiadają rozmaici "prawicowcy" nie walczy z przemysłem rolnym. A do tego sprowadza się działalność PvVD w Holandii - i tak jak zwolennicy aborcji epatują ciężkimi przypadkami jednostkowymi, tak ekopatolodzy masakrują ludzkie masowe emocje przypadkami wyrzucania piesków i kotków do lasu, co prowadzi do zaostrzania przepisów i czynienia ze zwierząt istot, dla których należy stworzyć osobne prawodawstwo - gdy już pranie mózgu będzie zakończone, wtedy najpewniej wezmą się na całego za przemysł rolny i ubój. Kto za tym stoi, czyje pieniądze i jakie intencje? Nie wiem i nie dowiem się.

Tak czy siak holenderscy rolnicy wsiedli w drogie ciągniki i zablokowali trasę. Oczywiście nie zrobili tego sami z siebie. Ktoś ich do tego poderwał. Kto? No pachnie to naszą swojską leperiadą, którą do dziś odtwarza się w różnych odsłonach. W Holandii ma to być BoerBurgerBeweging (Ruch Obywateli Rolników). W założeniu chcą oni być odpowiedzią na PvVD i ich ekopatologiczny pijar. Holenderską leperzycą ma być Caroline Van de Plas, redaktor periodyku o wielce wymownej nazwie "Pig Business". No wiadomo - tam mieli Marianne (niedawno ustapiła ze stanowiska - co ciekawe, krążą plotki, że zmuszono ją do tego przez jej zbyt autorytarne zapędy), to ci mają Caroline. Tam kobita, to i tu musi być kobita. No i rzecz jasna to wszystko, podobnie jak w Partii dla Zwierząt dzieje się "spontanicznie".

Pytanie, czy tego typu ruchy jak blokowanie autostrad i irytowanie ludzi - moja siostra w piątki, gdy wraca z pracy pod Amsterdamem do Hagi potrafi stać na wielopasmowej autostradzie w prawie dwugodzinnym korku - i tak już zmęczonych dojazdami w trójkącie Rotterdam-Haga- Amsterdam, to jest działanie tylko głupie, czy może po prostu z założenia prowokacyjne? Nie mam zielonego pojęcia, ale nie sądzę by zapychając Hagę ciągnikami rolniczymi da się poprawić wizerunek rolnika mordowany w mediach holenderskich przy każdej okazji. Szczerze mówiąc, nie sądzę i znając charakter polityki w Holandii mamy tam do czynienia z jakąś przepychanką biznesowo-kredytową. Ktoś komuś chce wyrwać z ręki nóż rzeźnicki i samemu nauczyć się oprawiać tuszę. Skąd my to wszystko znamy, chciałoby się zapytać. Przecież u nas też była AgroUnia, z młodym "Lepperem" na czele, która miała być partią "Prawda", ale potem zmieniła się w "Zgodę". Czy aby może gdzieś ktoś napisał jakiś tajemny e-book pt. "jak założyć spontaniczną partię agrarną", a potem kompromitować rolnictwo tylko inaczej? Na przykład rozjeżdżając niby przypadkowo wiewiórki kołami ciągnika na protestach? Albo wywalając płody rolne na asfalt? Albo nadając jej nazwę przypadkowo zbieżną z jakimiś sowieckimi szmatławcami? Gdzież lepiej bowiem kompromitować ważne sprawy niż na ulicznych maratonach wśród policyjnych suk, megafonów, gdzie każdy prowokator może zrobić co tylko "se chce"?

Należy, jak widać, szykować się na poważną wojnę. U nas mamy przedsmak tego co dzieje się na zachodzie. Będąc ostatnio w Holandii byłem dosłownie poddany dywanowemu nalotowi przez bijącą tam z każdego kąta promocją eko-veganizmu. Jest to zapewne odprysk wojny na wyższym szczeblu o kontrolę nad hurtowym przemysłem żywnościowym. Młodzi Lepperzy z całego świata gotowi są na walkę do ostatniego ciągnika. 

Jak to mawiają komentatorzy sportowi: będzie ciekawie.tagi: ekologia 

Marcin-K
3 października 2019 10:51
26     1382    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
DWiant @Marcin-K
3 października 2019 11:03

a nie lepiej napisac po prostu ''schabowy''?

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DWiant 3 października 2019 11:03
3 października 2019 11:06

Że niby wtedy bardziej narodowo będzie?

zaloguj się by móc komentować

Antonim @Marcin-K
3 października 2019 11:19

może ktoś założy jakąś rolniczą międzynarodówkę ?

zaloguj się by móc komentować

DWiant @Marcin-K
3 października 2019 11:20

Lecielismy do corki na slub, start dublin przesiadka frankfurt i lot do minska. nie zdazylismy na samolot we frankfurcie i nam odlecial. servis lufthansy zalatwil lot do wiednia i z wiednia do minska. 

Jak wyladowalismy w wiedniu o 13.30 to bylismy tacy glodni.... ( w samolotach byly ciastczka i kawa ale w malych ilosciach, frankfurt to mega lotnisko i o malo co nie uciekl nam lot to wiednia wiec nie bylo czasu zjesc normalnie)

....wiec po wyladowaniu prosto do restauracji...wchodzimy i co widze ....naszego schabowego.

a po schabowym i po kieliszku Irlandzkiego Jamesona.... kawka.

Image result for vienna airport schnitzel

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K
3 października 2019 11:56

Grozą wieje. Z lekką nutką gnojowicy.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K
3 października 2019 12:10

No jak to? Sznycel z wiewiorki bedzie zakzany. Nochyba ze z mchu i paproci. A to przepraszam.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Antonim 3 października 2019 11:19
3 października 2019 12:19

No ba, "żywiom i broniom".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 3 października 2019 12:10
3 października 2019 12:22

Jeśli nikt nie powstrzyma Partii dla Zwierząt, to kierowca który przejedzie wiewiórkę będzie mógł trafić za to do ancla.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 3 października 2019 11:56
3 października 2019 12:23

Tam już pewnie rolnicy nie wiedzą co to gnojowica. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DWiant 3 października 2019 11:20
3 października 2019 12:23

Niedługo będziemy to oglądać tylko na podziemnej bibule:)

zaloguj się by móc komentować

ParysvelParwowski @DWiant 3 października 2019 11:03
3 października 2019 12:37

zdecydowanie sznycel bardziej odpowiada, temu przekrętowi.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
3 października 2019 13:16

nasza...niestety...now gwiazda spurek, jak przeczytałem w jej biogramie to wiele czasu spędziła w Holandii...coby tłumaczyło jej zboczenie... za kasę jaka dostaje też zrezygnowałbym ze schabowego co kompensowałbym sobie pewnie dodatkowym towrzystwem adeptek młodszych i ładniejszych od pani dr...

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K 3 października 2019 12:22
3 października 2019 13:17

i to na dożywocie za mrderstwo ze szczególnym okrucieństwem...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 3 października 2019 13:16
3 października 2019 13:22

O, to nie wiedziałem. Ale rzeczywiście, ona może być naszą Marianne, nie pomyślałem wcześniej o tym. Może to jest jakaś franczyza do rzucania na różne kraje... Mamy przeiceż franczyzę Trumpa, Macrona itp.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K 3 października 2019 13:22
3 października 2019 15:21

osobiście wolę franchizę Trumpa...  a macron jest za cienki bolek... wystarczy zjrzeć do tfuuu wikipediii

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Marcin-K
3 października 2019 15:24

zapomniałem dodać...niech żyją schabowe i gulasz wołowy...

a może w ramach walki z globciem w Turznie będą bitki z trawy i schabowy z liści kapusty  czy ziemniaka... ;-)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gorylisko 3 października 2019 15:24
3 października 2019 15:28

Zwłaszcza bitki z trawy brzmią smakowicie. W sosie ze śluzu.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 3 października 2019 12:23
3 października 2019 17:45

Wiedzą, wiedzą, lepiej od naszych, holenderskie rolnictwo ma z nią nielichy problem. Pytanie jak mają protestować rolnicy? Krów nie doić? Leperiada była też reakcją na min. czarny piar; całe lata 90-te w mediach była nadonka; "Polski rolnik produkuje za drogo", "Polscy rolnicy mają fatalne standardy w swoich gospodarstwach i jeszcze nas do Unii przez nich nie wezmą", "krów w Polsce jest za dużo"  w ogóle bród, panie, smród i ubóstwo. Jan Maria Władysław Rokita (niedoszły premier z Krakowa) jak jeszcze był szefem URM u Suchockiej to na pytanie co zamierza zrobić z blokadami dróg, odpowiedział "Chłopskie bunty nalerzy topić we khwi".

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K 3 października 2019 12:22
3 października 2019 19:19

I słusznie. W końcu spełni się sprawiedliwość dziejowa wraz z dziejową dialektyką. 

zaloguj się by móc komentować

boson @Magazynier 3 października 2019 19:19
3 października 2019 19:21

ot.

czy nie rozumiesz, że w Polsce nie jest problemem zbytnia surowość wobec alkoholików?

nikt ich tu nie potępia, ale historie toyaha, który sam ma problem z alkoholem, tylko sprawę gmatwają, a nie rozświetlają 

przecież ten ksiądz na YT to b. dobrze tłumaczy - dlaczego to psujesz?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Marcin-K
4 października 2019 05:47

Wazna info - dzieki.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko 3 października 2019 15:24
4 października 2019 09:48

Ale to ciekawe swoją drogą, że te wszystkie eko śmieci mają nazwy kojarzące się z mięsem, na przykład parówki sojowe...

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 3 października 2019 17:45
4 października 2019 09:49

Jeszcze się nie zorientowałeś, że drogą protestu nic się w polityce nie osiągnie, a jeśli ktoś tej ścieżki używa to albo jest niezbyt mądry, albo nasłany?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 4 października 2019 09:49
4 października 2019 21:55

Ło panie, niszczyć legende  Solidarności?  A na poważnie, czasem się zwojuje. Jest sporo przykładów.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
4 października 2019 21:57

A może w nienormalnym kraju to rządy się "nasyła" zdarzało się, nie?

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować