-

Marcin-K

Wolnościowy delfin na Knesejmowym zasiłku

Atakowanie Korwina, albo czepianie się idiotyzmów przez niego wypowiedzianych to już trochę nudna zabawa. I jałowa. Trzeba się pogodzić z tym, że wśród nas jest całkiem spora ilość ludzi, którym słuchanie Korwina pozwala czuć się ludźmi mądrzejszymi, jakkolwiek upiornie by to nie brzmiało. Gdy jednak słucha się dźwięków i pogłosów wydawanych przez Konfetti to nie sposób nie zauważyć specyficznej funeralnej dyskusji jaka się w jej łonie toczy. Tam generalnie panuje świadomość, że "król" nie będzie wieczny, a niektórym z nich zerknięcie na datę urodzenia Korwina sprawia wyraźną przyjemność i sprawia, że pocą im się dłonie. Czy bardzo się pomylę, jeśli stwierdzę że wszyscy tam czekają na nowego Korwina albo w łagodniejszej wersji po prostu czekają, kto zajmie jego miejsce, gdy "król" nie będzie dał już rady przerywać kaszlu, lub na to że któregoś dnia taki ktoś zostanie wreszcie na wodza wolnościowców namaszczony? Sam "król" odmówił wskazania delfina, aczkolwiek zachrypiał ostatnio znacząco, że on takowego ma na oku.

Niektórzy nie czekają jednak na jakieś wydumane dary losu, tylko biorą sprawy w swoje wolnościowe dłonie. Tak jak na przykład Dobromir Sośnierz. Pan ten postanowił jak najwcześniej spozycjonować się na nowego Korwina, bo lada moment konkurencja w tej dziedzinie może gwałtownie wzrosnąć. Jest mu o tyle łatwiej, że nie posiada on wyglądu typowego dla czołówki wolnościowców, czyli ugrzecznionego socjopaty. Przypomina raczej gościa, który mógłby na nas wychynąć wieczorem w lesie z ogromnej kupy jesiennych liści i zarechotać głupkowato na widok naszej przestraszonej gęby. Ma ten odpowiedni bałagan w oczach. Wystarczy teraz tylko, jak to mawiają w skupiskach wyborców KO, tfu, ośrodkach zamkniętych, przykrańcować bajerę, czyli wrzucić ludożerce coś co media workerzy nazywają kontrowersją. Niebezpiecznie bowiem od pewnego czasu zaczęto go profilować jako "człowieka merytorycznego", a on jak sądzę nie ma ochoty zostać nowym Mentzenem czy innym nudziarzem-nieudacznikiem nie potrafiącym zdobyć mandatu do Knesejmu. Pomyślał więc zapewne: czas dowalić do pieca.

No i trochę sobie pan Dobromir pogadał ostatnio. Pal licho jego wypowiedzi na temat 500+, że trzeba je zabrać, że to rozdawnictwo, patologia, bo to mało twórcze jest. Lepsze jest to, że pan Dobromir wymyślił, że najlepiej by było, gdyby wyborcy musieli zapłacić powiedzmy 10 zł za głosowanie, i wtedy przychodziliby tylko ci, którzy się interesują. To było też jeszcze niedostatecznie Korwinowe, więc poprawił się, że w on w ogóle by zakazał chodzenia na wybory tym, którzy są na ten przykład na zasiłkach socjalnych.

Wpadł mi ten Dobromir na dobre w oko i po Toyahowemu napiszę, że będę go bardzo czujnie obserwował. Zerknąłem sobie na jego notkę w Wiki i co ja paczę. Oto nasz turbo-wolnościowiec pokończył państwowe szkoły i nawet Uniwerek zaliczył. Powiem tak - mam nadzieję, że kiedyś w Konfetti dojdzie do głosu jakiś taki prawdziwy brytan wolnościowy i przebije naszego Jańcia Wodnika w tej licytacji. Bo dlaczego już nie do głosowania ale do kandydowania i pobierania pensji posła zabiera się ktoś, kto okazał się być na tyle biednym i nieogarniętym, że musiał uczyć się w państwowej szkole? Ja bym też sprawdził gdzie się leczy pan Dobromir. Jeśli korzysta z państwowej służby zdrowia to też nie powinien mieć praw wyborczych, ani biernych ani czynnych.

Ja rozumiem, że Dobromir Sośnierz gada te wszystkie dziwne rzeczy tylko dlatego, że chce zostać nowym Korwinem, i czekać tylko trzeba na to, żeby zaczął pleść o III Rzeszy, gwałconych kobietach i niepełnosprawnych dzieciach. To moim zdaniem kwestia czasu. Niech ktoś łaskawy tylko powie temu panu, że nowym Korwinem jednak nie zostanie. Co najwyżej drugim albo trzecim Berkowiczem.tagi: konfederacja 

Marcin-K
22 października 2019 08:56
51     1938    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
ewa-rembikowska @Marcin-K
22 października 2019 09:05

Mógłby dać przykład i zacząć od siebie, rezygnując z diety poselskiej oraz ryczałtu na biuro poselskie.

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K
22 października 2019 09:09

Jego tata Andrzej Sosnierz, ktory byl juz w PO i w PiS, tez dostal sie do sejmu z 6 tysiacami glosow z listy PiS. Rodzinny biznes. Ale obstawiaja na dwie kupki.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 22 października 2019 09:05
22 października 2019 09:21

On by odparł tak jak wielu "wolnościowców" którym się wypomina korzystanie z "socjalizmu" - dają, to biorę.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 22 października 2019 09:09
22 października 2019 09:22

Sośnierz & son coorporated. Ciekawe czy Dobromir ma już następców.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 22 października 2019 09:21
22 października 2019 09:26

Znaczy słaby charakter ma, czyli można mu zarzucić, że jest nieodporny na pokusy.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
22 października 2019 09:29

To na pewno - już wziął swoje z europarlamentu, to teraz się przerzucił na zasiłki krajowe. Mniej ale też pewne. Widać że łatwy zarobek to coś co lubi. Jak prawdziwy wolnościowiec powinien zrobić mega fortunę, pokazać że jest zaradny. Ale nie - on ma "misję" i martwi się o nas.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 22 października 2019 09:21
22 października 2019 09:35

Bo to jest wolnościowość na miarę czasów. Taka ksobna wersja wolnościowości, czyli wolność jest wtedy, gdy generalnie wolno kraść, każdemu, a niewola, gdy tylko niektórym. Współcześni konserwatyści mają swoją, uszczegółowioną wersję: wolno wszystko, ale tylko nam. 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marcin-K
22 października 2019 09:49

"Ja rozumiem, że Dobromir Sośnierz gada te wszystkie dziwne rzeczy tylko dlatego, że chce zostać nowym Korwinem, i czekać tylko trzeba na to, żeby zaczął pleść o III Rzeszy, gwałconych kobietach i niepełnosprawnych dzieciach."

Bo to był pomysłowy Dobromir.

zaloguj się by móc komentować

atelin @atelin 22 października 2019 09:49
22 października 2019 09:54

Przepraszam, źle napisałem. Miało być: bo to pomysłowy Dodromir był.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K
22 października 2019 09:58

Tak swoją drogą, czy ten człowiek nie widzi swojej śmieszności, czy oni mają jakiego pijarowca?

zaloguj się by móc komentować

grudeq @Marcin-K
22 października 2019 10:00

A to się pewnie i tak skończy tym, że Korwin dożyje 100 - tki, zachowując witalność, a z uwagi na to co zawsze gadał, ciężko będzie stwierdzić czy to jego przemyślenia czy starcza demencja... a Delfinki zestarzeją się, nie mogąc zdobyć się na wybranie spośród siebie jakiegoś Brutusa... 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 22 października 2019 09:35
22 października 2019 10:01

Co ciekawe on proponuje zamiast 500+ jakieś "ulgi podatkowe". Bo to będzie mniej kosztować. Obsługa ulgi w ogóle nie będzie kosztować, zwłaszcza w naszym systemie administracyjnym. Poza tym ja już widzę te ulgi... Tak czy siak on jest ludzki pan. On chyba istnieje po to, żeby czerwono-zieloni mogli pokazywać "jakie to złe te kapytalytsty so".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @atelin 22 października 2019 09:49
22 października 2019 10:01

Potem był drugi sezon pt. "Pomysłowy wnuczek":)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 22 października 2019 09:58
22 października 2019 10:02

Myślę że nie mają, ale cholera wie co gorsze - czy jak mają, czy jak nie mają... 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @grudeq 22 października 2019 10:00
22 października 2019 10:04

Jak Korwin dożyje to w tych czasach pewnie będzie można już spokojnie wyświetlać jego hologram z komórki. Te delfiny to takie raczej kijanki są póki co. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 22 października 2019 10:01
22 października 2019 10:11

Oni proponują wypłatę pensji w kwocie brutto, powiększoną o kwotę płaconą przez pracodawcę na ZUS. 

I to nazywają właśnie ulgą podatkową.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 22 października 2019 10:01
22 października 2019 10:22

Im się nie da wytłumaczyć, że większość populacji płaci rocznie mniej podatku dochodowego, niż dostają z 500+ na dwójkę dzieci - czyli gdyby to zamienić na ulgę nie mieliby z czego odliczyć. Obecne rozwiązanie jest ulgą degresywną - im mniej zarabiasz, tym ona jest proporcjonalnie większa. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 22 października 2019 10:11
22 października 2019 10:23

Świetny pomysł. Niewykonalny, więc nie ma ryzyka, że ktoś sprawdzi w praktyce. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
22 października 2019 10:24

Cokolwiek by nie tłumaczył w sensie podatkowym, czy ekonomicznym, to sam to unieważnia swoimi gawędami o zabieraniu głosu ludziom na zasiłkach. To jest kiepskiej jakości polityczny stand-uper.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 22 października 2019 10:11
22 października 2019 10:26

Potem pewnie przyjdzie nowy Sośnierz i rzuci wicem, że trzeba poodbierać głos wszystkim, którzy korzystają z ulg podatkowych.

Aż by się chciało polecieć Valserem: jak mogą wiedzieć cokolwiek o podatkach skoro nie prowadzili w życiu żadnego odpowiedzialnego i działającego biznesu. Przecież to komedia jest.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K
22 października 2019 10:32

Ktoś tu napisał o śmieszności...śmieszność i kompromitacja nie mają już dawno żadnego znaczenia, a będa go miały jeszcze mniej, jeśli sądy będą skazywać takich ludzi jak Jan Śpiewak na przeprosiny za 200 tysięcy, za nazwanie patologii patologią. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Marcin-K
22 października 2019 10:47

Ja trochę o tym w sumie chciałem napisac, ale jak zwykle nie wynika to z tekstu. Bo czym różni się aki Sośnierz od Jachiry? Oboje robią to samo, czyli udają polityków, tak aby wszystko co związane z polityką miało taką właśnie rangę, a znaczenia i konteksty się rozmywały. Potem już biedni ludzie nie wiedzą, czy dany delikwent mówi serio, czy sie wygłupia..

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 22 października 2019 10:47
22 października 2019 10:50

Chodzi o nadanie rangi komunikacji hermetycznej i ukrycie jej rzeczywistej funkcji. Poważna błazenada, której nikt nie rozpoznaje

zaloguj się by móc komentować

atelin @gabriel-maciejewski 22 października 2019 10:32
22 października 2019 10:55

Lud prosty od dawna wie, że jaki jest sąd każdy widzi.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @atelin 22 października 2019 10:55
22 października 2019 10:57

Ale milcząco się na to godzi i to jest ich triumf. Poza tym samo istnienie ludu prostego i odwoływanie się doń jako instancji także jest ich triumfem, nie rozumiesz tego?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @atelin 22 października 2019 10:55
22 października 2019 11:02

Gdyby posłuchać "moich" lemingów z boku, nie znając ich preferencji, co mówią na temat sądów, to można by pomyśleć, że to są zmutowani Karnowscy, turbo-pisiory. Oni - te lemyngi - fakt że są generalnie traktowani przez własne elity jak szmaty już dawno zracjonalizowali i elegancko wyparli ze świadomości. Oni sa w stanie tych sądów nienawidzić i jednocześnie ich bronić, skoro elyta każe. Ciekawe jak Sośnierz chce budować wolny rynek w kraju gdzie sąd może kogoś skazać na 200 tys za to tylko, że nagłaśnia patologię. Może jak Sośnierza sąd dojedzie na czterysta kafli za krytykowanie UE, to może coś pojmie, choć nie sądze.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Grzeralts 22 października 2019 10:22
22 października 2019 12:02

"Im się nie da wytłumaczyć, że większość populacji płaci rocznie mniej podatku dochodowego, niż dostają z 500+ na dwójkę dzieci"

Drogi Grzeraltsie racz zauważyć, że podatek dochodowy (PIT) dla ludności to jest mała cząstka płaconych podatków. Należy dodać: VAT w towarach i usługach, akcyzy (np. paliwo) i ubezpieczenia społeczne do ZUSu (gł. emerytury i zdrowotne). Gdyby nawet nie brać pod uwagę ZUSu, to realnie podatki (średnio) płacone przez dwójkę pracujących rodziców są na poziomie ok 12 tys./rok (z ZUS-em ponda 20 tys.). Tak więc w każdym wariancie, w którym uwzględnimy faktyczne podatki wychodzi, że (statystycznie) rodzina 2+2 ma ulgę podatkową (inwestycyjną), a nie darmowy socjał.

PS. Nie biorę, moje najmłodze dziecko skończyło we wrześniu 23 lata.

zaloguj się by móc komentować

atelin @gabriel-maciejewski 22 października 2019 10:57
22 października 2019 12:45

To lud prosty taże widzi.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Krzysiek 22 października 2019 12:02
22 października 2019 13:24

Ja mówię tylko o realizacji 500+ jako ulgi podatkowej, co niektórzy "prorynkowi" proponowali. Się nie da. I oczywiście, że jest to ulga podatkowa na dzieci, nie żaden darmowy socjal. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 22 października 2019 13:24
22 października 2019 13:49

Ciekawe czy gdyby PiS wprowadził tę ich wymarzoną "ulgę" to i tak nie mówiliby, że jest to rozdawnictwo i kupowanie głosów. Albo byłoby inaczej. Mówiliby: tu pisiory dały ulgę a gdzie indziej zabierajo z innej kieszeni. I tak apiać. I mówi to partia która miała - albo chyba i ma - problem z rejestracją własnej nazwy...

zaloguj się by móc komentować

klon @atelin 22 października 2019 12:45
22 października 2019 13:57

Jednakowoż nie pojmuje co zobaczył

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 22 października 2019 13:49
22 października 2019 14:06

Oczywiście. PiS jest dziki, PiS jest zły. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
22 października 2019 19:37

Chłopie, co się czepiasz, znajdź mi czterdziestolatka wychowanego w Polsce który ukończył inną szkołę niż państwowa, Pełnomocnikiem ds Równego Traktowania Psów i Kotów, Cię nie uczynię ale stawiam 100 PLN. To Primo

Secundo nie wiadomo komu dłużej; Prezesowi, czy Prezesowi, wszak też jest wiekowy. Nie wiem czemu takie shadenfreude? A że ojciec w PiS no cóż są gorsze nieszczęścia, mój np jest wyznawcą PSL naprawdę.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 22 października 2019 09:09
22 października 2019 20:20

"Jego tata Andrzej Sosnierz, ktory byl juz w PO i w PiS, tez dostal sie do sejmu z 6 tysiacami glosow z listy PiS. Rodzinny biznes. Ale obstawiaja na dwie kupki."

Nie jestem pewien czy to prawda, ale chyba jeszcze w PRL krazylo takie szydercze powiedzenie:

co to znaczy "gołodupki rań do kupki?" - to jest "proletariusze wszystkich krajow, laczcie sie" . W slaskiej gwarze ponoc.

Tak mnie te kupki zainspirowaly, panie Piotrze.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 22 października 2019 19:37
22 października 2019 20:28

Z "wolnościowcami: jest trochę tak jak z reganowymi zwolennikami aborcji - dziwnym trafem wśród nich są tylko ci, którzy zdążyli wykształcić się w publicznych szkołach. Nic to, mogliby powiedzieć. Teraz pokażemy, że można obyć się bez socjalistycznych pensji i na przykład tuż po wejściu do parlamentu zrezygnować z dopłat, subwencji i diet. Któryś to uczynił? Poza wszystkim, bo trochę Cię biorę pod włos. Czy naprawdę uważasz, że człowiek który na poważnie postuluje odbieranie ludziom głosu dlatego że sa na zasiłku jest w jakimkolwiek wymiarze poważne?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 22 października 2019 09:05
22 października 2019 20:32

"Mógłby dać przykład i zacząć od siebie, rezygnując z diety poselskiej oraz ryczałtu na biuro poselskie."

Bardziej prawdopodobne jest, ze Gdansk zostanie zrownany z ziemia na wskutek tsunami po trzesieniu dna morskiego na Baltyku.

zaloguj się by móc komentować

MZ @Krzysiek 22 października 2019 12:02
22 października 2019 20:40

Niewiele sie zmieniło od starożytności, w Rzymie niewolnikowi zostawiano 1/3 jego efektów jego pracy,dzisiaj w Polsce jest podobnie.

zaloguj się by móc komentować

MZ @ewa-rembikowska 22 października 2019 09:05
22 października 2019 20:45

A może lepiej niech zaproponuje posłom i sobie kwotę wolną od podatku jaką maja wyborcy,którzy go wybrali.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @MZ 22 października 2019 20:45
22 października 2019 20:51

Bardzo dobry pomysł...

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 22 października 2019 20:28
22 października 2019 20:58

Zyjemy w świecie asurdu, więc każdy absurd "jest na poważnie", oczywiście że Dobromir Sośnierz nie doprowadzi do reglamentacji przy głosowaniu, podobnie jak oczywistym faktem jest to że głosowanie w Starych Dobrych Czasach zawsze było jakoś reglamentowane, na dowód czego służę licznymi przykładami, a i pokuszę się o twierdzenie że teraz też jest. 

No i mamy całe to nieszczęście, czyli demokracje, no i mamy tą przyczynę upadku RP czyli "Wolnościowców"; pojęcie pojemne jak worek, tak nawiasem mówiąc służę wideocytatem, gdzie Magda Ogórek deklaruje się jako "wolnościowiec", Kiedy i jak stówka do odbioru?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @MZ 22 października 2019 20:40
22 października 2019 21:01

10% i to takiemu, co zarządzał jakimś biznesem właściciela, przyszli Ostrogoci i zrobili porządek.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 22 października 2019 20:20
22 października 2019 21:07

W starym PRLowskim kawale było że "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się" to po czesku "Gołodupki hop do kupki". No niestety fomacja polityczna Panów Małopolski zeszła ze sceny, "Hotel Lambert" litościwie zmilcze, to mamy co mamy, demokraturę.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 22 października 2019 10:01
22 października 2019 21:15

Tak by było prościej i racjonalnie, ale skądżeby się brało " poczucie wdzięczności" wobec władzy? Kupowanie ludzi za ich i nie ich pieniądze i tyle.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @MZ 22 października 2019 20:45
22 października 2019 22:31

Może jakieś pisiorki dadzą dobry przykład? Partia rządząca w końcu....

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 22 października 2019 21:15
23 października 2019 09:00

Ja na przykład nie biorę żadnych "pisowskich łapówek" a na nich głosuję. I Powiem Ci, że znam takich osób całkiem sporo. Twój argument o kupowaniu głosów ma tyle sensu, co analizy ekonomiczne Mentzena. I przez to ta partyjka nie wyjdzie poza te nędzne 6 procentów. Bo bije z niej, tak samo jak z Kało, pogarda dla ludzi. Taka zwykła, bezinteresowna pogarda i poczucie wyższosći do tego też jeszcze jest. Na jakiej podstawie wysnute, cholera wie. Zawsze w tych dywagacjach gdzieś na końcu wreszcie usłyszy się o tych 3% ludzi "ponadnormatywnie inteligentnych" do których kierowane są wolnościowe rozkminy. Nie oddałbym tym ludziom do zarządzania nawet kiosku ruchu.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 23 października 2019 09:00
23 października 2019 09:03

Ponadnormatywna inteligencja to źródło licznych problemów w życiu, a ludzie nią obarczeni rzadko osiągają sukcesy. Pozostaje pogarda. 

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @Grzeralts 23 października 2019 09:03
23 października 2019 09:12

Pewnie tak jest, aczkolwiek ja tej ponadnormatywnej inteligencji wśród Korwinistów nie widzę. Bo kogo widzę? Za przeproszeniem starego capa, który zamiast zbudować imperium finansowe i w en sposób rzeczywiście nabyć realną władzę, musi na stare lata jeszcze udawać polityka i sięgać po "drapane", po te wszystkie diety, dodatki, subwencje, jeździć po wioskach i tam niczym OStap Bender przekonywać ludzi, że zorganizuje się u nich kiedyś olimpiadę szachową. No i trochę dziewek zepsuł po drodze. Co poza tym? Jakaś myśl? Jakiś konkret? Jakieś dziedzictwo? Patent, pieniądze, realna władza? Nie. Ale ego ma wielkości Saturna, to pewne. I wielu ludzi to imponuje.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 23 października 2019 09:00
23 października 2019 20:50

Ja bym posłowi Cymańskiemu też nie dał taczek piachu do pilnowania, a ten, popatrz się energetykę atomową nam buduje, w spadku po Gradzie.

Zapytam prościej; A nie lepieć dać kwotę wolną od PiT tak ze 20 000 PLN? ale gdzież, tam "rząd chce dobrze, chce nieba wam wszyskim Polacy przychylić, ale patrzcie, ten Trzaskowski sabotuje"

Czyli PiS "Słucha ludzi", panie kochany, komu takie rzeczy zasówać? Kwaśniewski też wygrywał, bo "słuchał ludzi", mówił każdemu to co ten chce usłyszeć, a nawet jak trzeba było to disco-polo zatańczył. Sranie w banie, a Menzen akurat ma, moim skromnym zdaniem słuszne poglądy, doktorat, praktykę i Tuskowi nie doradzał.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 23 października 2019 20:50
24 października 2019 09:14

Nie lepiej, bo to dla ponad 50% podatników oznacza zysk poniżej 2000PLN rocznie. Wpływ takiej interwencji na gospodarkę byłby żaden, a skala podatkowa zrobiłaby się jeszcze bardziej degresywna. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 24 października 2019 09:14
25 października 2019 21:47

Czyli pan jest za progresywną? Socjalista -zygu-zygu.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować