-

Marcin-K

Współczesny ks. Skorupka zatrzymuje homosiów w Płocku. Prawicowy internet pęka z dumy.

Po raz pierwszy od bardzo dawna miałem możliwość tak zwanego "popstrykania" pilotem od telewizora, co wcale nie okazało się być jakąś wielką atrakcją. W telewizji bowiem nie ma nic. To medium umiera, a trup jest pięknie umajony pieniędzmi, które wylewają się z każdego możliwego telewizyjnego kąta. Tak czy siak na dłużej niż kilka sekund zatrzymałem się na stacji o nazwie TVN 24. Zapowiadano tam mającą wkrótce wyruszyć paradę równości w Płocku. Tęczowy tłumek stał sobie spokojnie (na pozór), tęczowe i unijne flagi (jak to pięknie się ze sobą łączy) powiewały dostojnie, a do oczka przemawiała jakaś dziwna kobiecina mocno posunięta w latach lecz wciąż próbująca udawać, że Beatlesi dopiero startują z karierą. Coś tam, dziamgała agresywnie do kamery, a obok niej stał niedoszły poseł polskiego parlamentu Robert Biedroń z dłońmi złożonymi w koszyczek i z dziwacznym uśmieszkiem na twarzy kiwał głową do taktu dziamgania niegdysiejszej siksy. I ja wtedy sobie od razu pomyślałem: ciekawe co tym razem się wydarzy, tyle że w Płocku. W ogóle piękne to jest, że te marsze równości wybierają sobie coraz bardziej egzotyczne miejsca. Ciekawe czy doczekam się marszu równości we wsi gdzie mam działeczkę, a wieś ta leży na zadupiu nawet jak na warunki województwa świętokrzyskiego (które zresztą jak to mówi młodzież loffciam).

Ludzie z tęczowymi i unijnymi flagami pokazywani przez TVN tuż przed wymarszem na płockie ulice zdawali się być jacyś tacy - używając terminologii piłkarskiej - elektryczni. Jakie wszak mogłyby im przyświecać cele niż prowokacyjne? Jaka mogłaby być dla nich inna korzyść z tego marszowania jak tylko dostać w łeb butelką od jakieś ONR-owca z blokowisk? Nie dziwota więc, że troszkę się denerwowali, bo udział w ulicznych prowokacjach to nie jest ciastko z masłem, to tylko widzom telewizyjnym wydaje się to być łatwizną.

Płock mnie jednak trochę zawiódł, bo cała prawicowa międzynarodówka uosabiana przez ich portale milczała. Co tam się dzieje w tym Płocku, myślałem. Nikt nie dostał pałką teleskopową w potylicę? Nikt się nie zsikał pokazowo na asfalt? Nie było wagin na patykach, żebym mógł się zaperzyć i oburzyć, że aż bym poczerwieniał ze złości? No jakaś słaba ta parada, podsumowałem.

Byłem troszkę niesprawiedliwy wobec Płocka, ponieważ w późnych godzinach wieczornych gwiazdą prawicowej międzynarodówki stawał się na naszych oczach nie jaki Jakub Baryła. Któż to jest ten Jakub Baryła? Już tłumaczę. To współczesny ksiądz Skorupka, 15-letni młodzian który z krucyfiksem w ręku próbował zatrzymać "homosiów" sunących na niego niczym stado zombie. Z tym Skorupką to ja nie przesadzam, bo prawicowe media szybko sobie te dwie postacie połączyły, a chyba i sam Jakub Baryła nie omieszkał powołać się na tę zacną figurę. Jeszcze kur nie zapiał na wieczorny capstrzyk, a współczesny ksiądz Skorupka podbił serca "internautów". Wszak od pewnego czasu a to "internet się zatrząsł od śmiechu", a to "internet się sprzeciwił" i takie tam. No więc "prawicowy internet" kupił Jakuba Baryłę na pniu. Zdjęcia protestującego Jakuba z krucyfiksem w ręku obiegła cały świat i cały świat również nie może złapać oddechu widząc bohaterstwo Jakuba.

No i rzecz jasna muszę się do tego wszystkiego doczepić. Co ja mam poradzić, skoro widok 15 letniego chłopaka, który udaje księdza Skorupkę wzbudza moją rezerwę? A potem opowiada jeszcze że chce być księdzem, i że nie chce sławy? Następnie widzę jak go na widelec bierze portal Natemat i przypomina jego zdjęcia z Korwinem i panią Kają "dajcie mi lepsze miejsca na listach" Godek i jak przepycha się w komentarzach z panem Sadurskim. Widzę go też na zdjęciu w marynarce z muszką i widzę że się podpisuje jako "katolik", "nacjonalista" i ktoś tam jeszcze. No co ja mam poradzić, że dystans to delikatne określenie z jakim podchodzę do tego typu wydarzeń?

Oto na ulice Płocka wychodzi banda prowokatorów, która może liczyć na pełną relację na antenie TVN 24. Z drugiej mańki wychodzi 15 letni ksiądz Skorupka z krucyfiksem, który w imieniu chrześcijańskiej cywilizacji zatrzymuje (prawie że) pochód "homosiów". Potem też młodzieniec ów staje się gwiazdą prawicowych mediów i mówi że nie chce sławy. A ja siedzę, patrzę na to i dreszcze żenady lecą mi po karku.

Nie wiem, może rzeczywiście coś jest ze mną nie w porządku.tagi:

Marcin-K
12 sierpnia 2019 09:35
45     1830    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
onyx @Marcin-K
12 sierpnia 2019 09:59

To jakiś pasjonat Konfederacji. Mocno nakręcony i wygadany. Z drugiej strony czterech karków milicyjnych w pełnym rynsztunku do jednego dziecka a wcześniej jak KODziarze leżeli na ulicy to policja prosiła by wstali. Cyrk.

https://twitter.com/BaPa1209i/status/1160675398994280448?s=20

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @onyx 12 sierpnia 2019 09:59
12 sierpnia 2019 10:02

No to zdjęcie tego chłopaka z krucyfiksem trzymanego przez policję wygląda jakby było pozowane do jakiejś "Gali" albo czegoś podobnego. To jest jakaś masakra.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K
12 sierpnia 2019 10:05

Jakiej żenady? A może to jest prawnuk generała Baryły? I co wtedy?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K
12 sierpnia 2019 10:11

To kolejna próba zwariowania tzw ulicy. No i koniecznie zawłaszczenia dorobku męczenników Kościoła... Poza tym nie mają nic. Zionie pustką, którą w Płocku zapełnia akurat disco polo

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski 12 sierpnia 2019 10:05
12 sierpnia 2019 10:24

Tylko czekać aż go na festiwalu OWsiaka pokażą, jak Holecką, w mundurze LWP:)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 12 sierpnia 2019 10:11
12 sierpnia 2019 10:24

No właśnie - skoro już Powstańcy walczyli o LGBT to dlaczego ks. Skorupka nie mógłby przeganiać homoparad w 1920.

zaloguj się by móc komentować

glicek @Marcin-K
12 sierpnia 2019 10:27

A potem opowiada jeszcze że chce być księdzem, i że nie chce sławy?

Może (aby nie) w efekcie zostanie drugim Lemańskim albo Sową?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @glicek 12 sierpnia 2019 10:27
12 sierpnia 2019 10:28

Ja myślę, że jemu raczej marzyłaby się droga Międlara.

zaloguj się by móc komentować

Ann28 @Marcin-K
12 sierpnia 2019 10:40

Chyba pan trochę przesadził, nie pierwszy raz zresztą. Cóż panu zawinił 15latek? Lepiej, że w tym wieku stać go na takie demonstracje (przynajmniej wie, kim był Ks. Skorupko) niż na noszenie waginy na patyku. Jeszcze mógł go pan nazwać "niezrównoważonym" i byłby pan "prawie" tak błyskotliwy jak niejaki Sadurski. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Ann28 12 sierpnia 2019 10:40
12 sierpnia 2019 11:42

Wie Pani, ja pisuję w internecie o polityce i różnych sprawach już od roku 2007 - gdybym się przejmowął zarzutami o to, że piszę na nie takie jak trzeba tematy, to z pewnością bym tyle czasu tego nie robił. Tak samo jest z zarzutami że przesadziłem z czymś. 

A poza wszystkim: czy naprawdę wystarczy założyć sobie różaniec na szyję i robić cokolwiek, a i tak Pani nie zauważy w tym nic dziwnego? Przecież Wałęsa nosił (nosi chyba do dziś) Matkę Boską w klapie. O nim też niczego złego nie powinienem mówić?

zaloguj się by móc komentować

atelin @glicek 12 sierpnia 2019 10:27
12 sierpnia 2019 12:01

Pieprzy. Chce być drugim Dawidkiem Kwiatkowskim, drugim Michałem Szpakiem, jak popracuje nad fryzurą to drugą Chodakowską...

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Marcin-K 12 sierpnia 2019 11:42
12 sierpnia 2019 12:31

To od kiedy się pisze wg mnie nie ma znaczenia. Można pisać od 20 lat średnio na temat i np od 2 godzin na temat jak najbardziej. Ann28 wg mnie pisze o tym, że zachowanie tego dzieciaka z krzyżem to taki abp. Jędraszewski w mikroskali. I jeden i drugi wg rlmnie robią dobrze. Samo się nic nie zrobi. Ani nic złego ani dobrego. Akurat na SN jest wielu takich którzy uważają że nic "tylko modlić się trzeba". A reszta sama się zrobi. Mieliśmy CZYNIĆ Ziemię poddaną a nie tylko w Bogu pokładać nadzieję. Chłopak se wziął i zrobił co mu sumienie podpowiadało. Wielu innych woli tzw. ekumenizm. Czyli schodzenie na pozycje protestanckie. Nie tędy droga. Bo być może w 1920 roku "wyskok" ks. Skorupki to też dla niektórych była "żenada". 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @rotmeister 12 sierpnia 2019 12:31
12 sierpnia 2019 12:44

Nie, zachowanie tego dzieciaka to nie jest arcybiskup Jędraszewski w mikroskali. Lepiej mi uwierz

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Marcin-K
12 sierpnia 2019 12:44

Faceci wojują, ciotki demonstrują, impotensi komentują.

Szansa na tanią sławę i zajęcie stanowiska jest bliska i nie do odparcia. Mentalny makdonald.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K
12 sierpnia 2019 13:14

Wałęsa z Matką Boską w klapie.. I ten argument  powinien wystarczyć jesli chodzi o manifestowanie w takich sytuacjach symbolami religijnymi..Biedny dzieciak wykorzystywany przez starych prowokatorów... I znowu mamy do czynienia z brakiem pragmatyzmu.. Kolejne gierka przy użyciu dziecka ,gierka emocjonalna, która dąży do bezpośredniej konfrontacji.. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @rotmeister 12 sierpnia 2019 12:31
12 sierpnia 2019 13:32

Pisanie ileś tam lat nie oznacza posiadania racji w każdym temacie, natomiast chodzi mi o to, że pisząc ileś tam lat siłą rzeczy nie mogę się zniechęcać tym, że komuś się moje pisanie w jakiejś kwestii nie podoba. To jest moja opinia i taką ją przedstawiam. Jakbym zaczął kalkulować, co napisać żeby wszystkim pasowało, to nie miałoby to żadnego sensu. Dlatego ja mogę zrozumieć czyjąś opinię, że "napisałeś bzdurę", ale argumentów użytych przez Ann28 typu "znów przesadziłem" nie rozumiem. Po to się pisze bloga, żeby prezentować swoją opinię. 

A ,naprawdę, różnicy pomiędzy sytuacją i historią księdza Skorupki, a tego dziwnego egzaltowanego młodzieńca nie chce mi się analizować. To tak jakby tego gościa wyrzuconego z IKEI porównywać z dajmy na to z Pileckim. Ja rozumiem, że to jest tak sprytnie wymyślone żeby podwiązać pod swoje czyny kwestie światopoglądowe i związane z religią, wiarą, bo wiadomo że siłą rzeczy wywoła określone emocje. I na przykład wielu ludziom szczerze wierzącym trudno będzie krytykować dane wyczyny, bo będzie miał poczucie winy, iż się przyłącza do swoich wrogów. 

Zresztą już tyle było przykładów. Wałęsa, Międlar - o wielu innych już nie pomnę. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 12 sierpnia 2019 13:14
12 sierpnia 2019 13:35

Bo kto niby miałby tego chłopaka złapać za ucho i powiedzieć mu: synku, zastanów się dwa razy zanim coś zrobisz, bo to co robisz jest głupie i nie przynosi żadnych skutków poza tym, że lewacy będa mieli o czym pisać i kogo pokazywać jako "Katolika". Ciekaw jestem czy któryś z tych protestujących na marszach i chcących zatrzymywać lewackie pochody wybrał się kiedyś do swojej parafii i zapytał proboszcza, czy nie trzeba pomocy przy zmywaniu podłóg w kościele. A tak to mamy pełen pakiet. Są homoparady i są protestujący, a między nimi policja i media. 

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @dziad-kalwaryjski 12 sierpnia 2019 12:44
12 sierpnia 2019 13:36

Zwłaszcza dziś, kiedy młode pokolenie traktuje sławę w sieci i w mediach jak dla wcześniejszych pokoleń talon na poloneza albo wyjazd do Kanady. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Marcin-K 12 sierpnia 2019 13:32
12 sierpnia 2019 13:40

To taka specyficzna maniera, usiadłszy okrakiem na barykadzie, z uśmiechem błogim wykazywamie innym jakiejż to głupoty się dopuścili robiąc to czy tamto. Najlepiej nic nie robić. To powoli przypomina zjadanie swojego ogona. Pisaniem na blogu wszystkiego się nie załatwi. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K 12 sierpnia 2019 13:32
12 sierpnia 2019 13:46

Powtórzę to co napisałem niedawno... 

Wielu z tych co do tej pory narzekali na biskupów, w tym na Jędraszewskiego, teraz wyciera sobie nim gębę bo "wreszcie" (jakby nic do tej pory nie robił) zareagował jak tego sobie życzą "prawdziwi patrioci"... Dla nich do pełni szczęścia brakuje tylko tego, żeby biskup stanął na czele jakiegoś pochodu, a najlepiej poprowadził krucjate na bruksele... Żeby był jak to biedne rozemocjonowane dziecko, które po opadnięciu kurzu i skończeniu bezpiecznej podstawówki będzie musiało znaleźć pracę i żyć w tym systemie, na który go napuszczają stratedzy w muszce zza klawiatury i za piątaka. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @OdysSynLaertesa 12 sierpnia 2019 13:46
12 sierpnia 2019 15:11

No właśnie, że im nie przyjdzie do głowy to, że na takich marszach nie ma księży. Przecież mogliby stać z wodą święconą i lać ją na głowy tego towarzycha. A jaki byłby efekt medialny! Roztropność nie oznacza tchórzostwa, ale wielu tego nie chce zrozumieć.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @rotmeister 12 sierpnia 2019 13:40
12 sierpnia 2019 15:13

Oczywiście że robić. Jak był marsz w obronie Radia Maryja to poszedłem, chociaż nie cierpię publicznych zgromadzeń. Radio udało się wtedy ochronić. Na czekające na prowokatorów zadymy z homo-prowokatorami nie zamierzam uczęszczać, bo to jest kompletnie bez sensu. 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Marcin-K
12 sierpnia 2019 15:59

Może uwzględni Pan szerszy kontekst sprawy:

1. Kampania wyborcza - Szułdrzyński w Rzeczpospolitej trafnie zauważył

.. Któregoś dnia, w kolejnym polskim mieście odbywa się kolejny marsz organizowany przez środowiska LGBT. Politycy lewicy wygłaszają na nich płomienne przemówienia. Przez kolejne dni o tym, że nie dopuszczą do ofensywy ideologicznej LGBT mówią politycy PiS, do tematu odnoszą się też co jakiś czas przy okazji świąt i kościelnych uroczystości biskupi i znani księża. Czy tak właśnie będzie wyglądać kampania wyborcza? Jak na razie wiele na to wskazuje. ..

.. I dlatego PiS ochoczo włączyło się w wewnątrzkościelną dyskusję broniąc abp. Marka Jędraszewskiego, który mówił o tęczowej zarazie. Kościół przecież nie musi wspierać dziś PiS otwarcie, wystarczy, że będzie gromił z ambony wszystko, co tęczowe, a i tak lud zrozumie, że na końcu chodzi o to, że trzeba głosować na prawicę. To nie jest więc przypadek, że środowiska bliskie PiS tak ochoczo zabrały się za obronę abp. Jędraszewskiego, a na wiecu poparcia pod krakowskim pałacem biskupów wystąpili prominentni politycy tej partii. ...

https://www.rp.pl/Komentarze/190819930-Szuldrzynski-Kosciol-robi-PiS-kampanie.html

 

2. Nowe scenariusze na Marsze i Blokady.

W Płocku na marszu są nowi aktorzy eurodeputowani z UE i taka z pani z GB obwieszcza .. Chcemy bardzo jasno wam powiedzieć, że jako europosłowie będziemy mocno pracować nad tym, żeby osoby ze społeczności LGBT miały równe praw ..

Strona tęczowa czuje że w Płocku teraz to ona jest ofensywie i czeka tylko na opór kontrmanifestantów, tylko że ci nie dopisali. Nie ma krwią zalanych twarzy z LGBT i na nic świadectwo europosłów.

Pojawiły się za to dzieciaki które wyśmiewały pedałów i im bluzgały. I temat jest do grzania

.. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury, a także zawiadomienie o tej sprawie sądu rodzinnego, rzecznika praw obywatelskich i rzecznika praw dziecka.

"Te dzieci muszą jak najszybciej zostać objęte pomocą psychologiczną. W stosunku do rodziców narodowców i neonazistów wystąpimy o ograniczenie im praw rodzicielskich. Takie efekty daje to słynne patriotyczne wychowanie w duchu nacjonalizmu, któremu hołduje partia rządząca"..

I kontrą wobec tego ruchu jest medialny 15 latek z krzyżem - spokojny i uprzejmy w słowach do policji – Ja Panów przepraszam ale bronię mojej wiary. 

Wrzuta medialna się udała – przekaz z Polski to zdjęcie 15 latka z krzyżem.

Ktoś powie … widok 15 letniego chłopaka, który udaje księdza Skorupkę wzbudza moją rezerwę...

Ale z dwojga złego to ten przekaz jest lepszy niż – dramatyczne słowa eurodeputowanej o męczeństwie LGBT bo to w jej obecność prześladowane pedały miały mieć twarze zalane krwią.

3. Unieważnianie narracji o roli cudownych dzieci.

Gdy jedna strona nie może się posikać gdy 15 latki walczą o klimat

.. 15-letnia Szwedka Greta Thunberg postanowiła zastrajkować - i w ramach protestu do dnia wyborów parlamentarnych w Szwecji (zaplanowanych na 9 września) nie będzie chodzić do szkoły, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na problem zmian klimatycznych. ..Ba jest już w Warszawie jest podróbka.

To jak należy obierać postawę ę 15-latka katolika: mówi Sadurski

...Śmieciowy portal robi krzywdę niezrównoważonemu dziecku, udającemu Skorupkę. Jak się położy, będzie Rejtankiem, a @wPolityce_pl z powagą to nagłośni — napisał na Twitterze prof. Sadurski...

Ziemkiewicz trafnie zauważa

… Nastolatki protestujące przeciwko klimatowi - klękajcie kornie narody. Nastolatek protestujący przeciwko poniewieraniu jego religii jest tylko "niezrównoważonym dzieckiem"...

I tylko przypomnę dumny tytuł artykuł Pancewicza z GW z 10-08-2019 – opublikowany przed marszem.

..W Polsce Bóg umiera dzisiaj. Młodzi porzucają religię, w tym tempie wierzący za 7 lat będą mniejszością..

Dzieci Płocka – wyśmiewają LGBT, a czy porzucają religię – jeden głośno jej broni i jak pójdą za jego przykładem następni.

4. Gdy wybuchło powstanie styczniowe i tworzył się partie - Romulad Traugutt powiedział „Ja nie wiem, czy jest sens. Wiem tylko, że jest mus.”

Więc jesteśmy w sytuacji musowej – musimy się zdeklarować po której stronie stajemy. Ideologia LGBT jest totalna i nie uznaje stania z boku – dobrowolnie czy nie wszyscy mamy jej na kolanach oddać hołd.

Czy możemy się spierać o formy oporu czynnego i ich skuteczności, owszem możemy. Jeden problem to że już liczą się czynny a nie słowa.

Zrobił 15-latek to co uważał za słuszne czy nie było w tym nadmiernej egzaltacji – może, czy jest ten czyn rozdmuchiwany do rozhuśtania emocji tak.

Na tym polega sukces przeciwnika – walczymy z z silniejszym fizycznie przeciwnikiem w półdystansie, to on narzuca plan walki, i realizuje zamierzenia taktycznych, zwiększając szance na  własne zwycięstwo.

Problem polega na tym że złapani w niewygodnej walce z silniejszym przeciwnikiem nie widać jak uwolnić się od niego.

Nie oddalimy się od niego patrząc na jego ręce by w każdej chwili być gotowym do obrony.

Podstawy boku są jasne gdy uda nam się uzyskać odpowiedni dystans, należy starać się go zachować poprzez manewrowanie po ringu i ciosy stopujące w głowę. Trzeba przy tym poruszać się zręcznie i szybko, nieoczekiwanie przemieszczając się w różnych kierunkach.

Tylko że nie wyjdziemy z walki w półdystansie – nie pozwoli na to przeciwnik

Mistrzem walki w półdystansie był Mike Tyson, poruszał się on w nim niesamowicie swobodnie, z łatwością unikając ciosów przeciwnika, odpowiadając niezwykle silnymi i celnymi, własnymi ciosami.

Dobra rada – nam tylko czasami uda się wyprowadzić  celny cios vide słowa arcybiskupa, trzeba dalej tylko gardę utrzymać. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Nieobyty 12 sierpnia 2019 15:59
12 sierpnia 2019 16:20

Ta metafora z Tysonem  dotyczy bezpośredniej konfrontacji ? Bo  ją tak traktuję..

PiS jako partia rządząca posiadająca większość w parlamencie ,dysponuje wszelkimi narzędziami aby skutecznie lub częściowo zneutralizować ,zdemaskowac srodowiska LGBT.. W tej sprawie PiS zachowuje się jakby nie rządził, zachowuje się jak typowa opozycja.. A wiec o co chodzi ?

 O jakiej walce jest mowa ..? A te nawalnki w wirtualnym swiecie sa zwyczajnie śmieszne i nie skuteczne..

Trzeba sobie zadać pytanie, w jaki sposób byc skutecznym Miec dokładny plan.. Wszelkie doraźne dzialania , działania emocjonalne ,pyskówki..Deklasują obie strony i sa zenujace.. 

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Draniu 12 sierpnia 2019 16:20
12 sierpnia 2019 17:23

PiS nawet gdyby obsadził  99% parlamentu - nie dyponował by skutecznymi narzędziami - przykład Węgier gdzie są ograniczenia zewnętrzne i wewnętrzne dla władzy.  Prezes na pikniku sam przyznał że nie wiele może.

Inna sprawa że mogliby i dziś uprzykrzyć życie LGBT - ale ta niemoc sprawcza to szerszy temat. Nie tylko chodzi o jawne i tajne policje dwupłciowe dworów zewnętrznych, V kolumnę ale i ten słowiański słomiany zapał i brak konsekwencji. 

  Nie chodzi o nawalankę w wirtualnym świecie - ale o wojnę kulturową której chcemy lub nie jesteśmy uczestnikiem.  Bierzemy aktywny udział kiedy wspieramy kościół i duchownych i gdy sami o wiarę dbam, gdy mamy dobre słowo dla innych itp. 

Czy mamy mieć dokładny plan - gdy próbowano tworzyć zręby to usunięto premier Szydło od steru władzy. Ks Guz w wykładzie o Darach Duchą Świętego - omawiał je i wykazywał jak one są niezbedne. 

Doraźne dzialania , działania emocjonalne ,pyskówki - gdybyś my te dary posiadali czyż byśmy się na takie liche czyny porywali.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Nieobyty 12 sierpnia 2019 15:59
12 sierpnia 2019 17:35

Ja jestem zwolennikiem działania takiego do jakiego upoważnia nas nasz własny temperament i taki jak działamy w codziennym życiu i tak jak w nim załatwiamy trudne sprawy. Ja na przykład osobiście jak mam problemy to staram się je rozwiązywać (choć nie zawsze mi idzie) jakimiś spokojnymi metodycznymi działaniami a nie nerwami i emocjami. Albo szukam rozwiązania u mądrzejszych. Dlatego nie chodzę na demonstracje (raz byłem w obronie Radia Maryja, ale akurat wtedy widziałem jakiś sens tego) a na pewno nikt mnie nie namówi żebym stawał na trasie przemarszu prowokatorów i robił cokolwiek ku ich ewidentnej uciesze. I też nie namawiałbym nikogo do takiej roboty. Ja sam wiem, że mam tyły na przykład jeśli chodzi o życie religijne, bywanie na Mszach itp. Nie bardzo więc widzę siebie latającego po ulicy i ratującego tam cywilizację chrześcijańską, bo to byłaby hipokryzja. Widzę też, że Kościół nie chce się uwikłać w przepychanki z tymi prowokatorami i dobrze że pozostaje w gruncie rzeczy instyutucją opanowaną, spokojną, nie wykonującą niepotrzebnych gestów. Wolę patrzeć w tamtą stronę niż na ludzi, co do których nie mam żadnej pewności, co oni za chwilę za numer zrobią - vide Międlar.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 12 sierpnia 2019 12:31
12 sierpnia 2019 17:41

Mieszkańcy wyznania judaistycznego, gdy szłą ulicami procesja na Boze Ciało, zamyjali okiennice swoich domó, które znajdowały się przy ulicach, którymi przechodziłą procesja.

A jak nominani "katolicy" zachowują się polskich miastach podczas par5ad "rówbości"?. Stadnie wyłażą pogapić się na ten brunatno-tęczowy teatrzyk objazdowy LGBT    Leftist Group Band Traveling

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 12 sierpnia 2019 16:20
12 sierpnia 2019 17:46

Tolerowanie działalnośći p. J. Owsiaka dyskredytuje tak intencje jak i  mozliwosci sprawcze obecnej włądzy.

To taki papierek lakmusowy dla tej władzy, pokazujący jasno, ze poza laniem krokodylich łez do kamer tv, politycy :większości parlamentarnej"  na nic więcej nie mają ochoty ani  zapewne możliwości.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Marcin-K 12 sierpnia 2019 17:35
12 sierpnia 2019 18:49

Kościół ma misję nie z tego świata i depozyt wiary który ma przenieść w czasie, ma też za sobą pamięć organizacji i to że dziś spotyka się w Polsce z odrodzeniem dawnej herezji [np. gnostyckie podejście do seksualności] to tylko jeden z frontów walki ze złem i tak jak kiedyś musi się temu przeciwstawić.

Kościół to też ludzie mali i grzeszni oraz wiarołomni – ks Haramsa, Lemański i Międlar ale i biskupi – na tym polega próba by wiary mimo tych duchownych nie utracić.

Każdy ma tak czynić jak mu sumienie i roztropność nakazuje – ktoś ma kogoś wesprzeć słowem, drugi wartościowe książki dostarczyć a kto inny publicznie przyznać się do wiary i modlić się mimo obelg i plwocin sługów szatana.

Dla wszystkich jest miejsce i praca do wykonania.

Sursum corda.

 

PS. Zmusił mnie Pan do podjęcia się pewnych wyzwań których trochę nie chciałem, bo nie tylko słowem trzeba czynić. I to jest taki pożytek z czytania rozważań innych.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

m8 @Ann28 12 sierpnia 2019 10:40
12 sierpnia 2019 20:25

Moze on wie kim byl ks. Skorupka - bo Pan(i) to raczej nie.

zaloguj się by móc komentować

toscano7 @Marcin-K
12 sierpnia 2019 23:27

Proszę Państwa. A ja polecę takim testem. Zastanawiam się co się dzieje w sercach i mózgach lokalnych biskupów, księży i egzorcystów... Dlaczego nie sięga się do starych w nowej oprawie form czysto namacalnych. A skropić wodą święconą miasta z dronów, samolotów czy helikopterów. O, proszę bardzo prawosławni robią coś takiego... Można?...

Znalezione obrazy dla zapytania orthodox priest russia holy water from helicopter

A  z kolei w takiej Kolumbii katolicki pomysł:

https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38979,egzorcyzm-z-helikoptera-czy-biskup-ruszy-na-wojne-z-demonami-ktore-zniszczyly-miasto-wyjasniamy.html

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @toscano7 12 sierpnia 2019 23:27
12 sierpnia 2019 23:51

obyś tylko nie wykrakał

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
12 sierpnia 2019 23:57

Czep się tramwaja, a chłopak ma rację.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
13 sierpnia 2019 00:07

Czep się tramwaja, a chłopak ma rację.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @porfirogeneta 13 sierpnia 2019 00:07
13 sierpnia 2019 08:25

Czy Ty coś pijesz jak tutaj komentujesz?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @porfirogeneta 13 sierpnia 2019 00:07
13 sierpnia 2019 10:11

Oczywiście jak zwykle nic nie kumasz.. Wyślij swoje dzieci , oczywiście jak je masz, a nie wyreczasz się innymi naiwnym dzieciakami..

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K
13 sierpnia 2019 17:51

"A ja siedzę, patrzę na to i dreszcze żenady lecą mi po karku."

No wiesz co? Żenady? Tylko spójrz na profesjonalizm młodego patrioty katolickiego. W każdej pozycyji i sytuacji, z każdego punktu widzenia i pod każdym kątem:

To jest siostrzeniec z bocznej linii tego pana:

Oczywiście Jimmy Baryła to jest jego wersja turbokatolicka. Jest nawet podobieństwo.

David Copperfield (ur. 16 września 1956 jako David Seth Kotkin w rodzinie żydowskich imigrantów) – amerykański iluzjonista, najlepiej znany ze swoich widowiskowych pokazów połączonych z opowieściami.

Specjalizuje się w tak zwanej „Wielkiej Iluzji”. Jego najsłynniejsze sztuczki to spowodowanie zniknięcia Statuy Wolności, Boeinga, Orient Expresu, Tornado Ognia oraz przeniknięcie przez Wielki Mur Chiński.

Bohatersko zginięty przy wykonywaniu swojego słynnego numeru z chwytaniem kul karabinowych. Nie znam szczegółów i nie wiem czy chodziło przypadkiem o karabin maszynowy. Wiele by to tłumaczyło. 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Magazynier 13 sierpnia 2019 17:51
13 sierpnia 2019 19:39

adidas jak widać jest mecenasem 'krucjaty' - śmiech jedynym antidotum

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 13 sierpnia 2019 17:51
13 sierpnia 2019 19:58

O mamo, ja aż pomyślałem, że on zginął i wlazłem na wikipedię. On żyje:)

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 13 sierpnia 2019 08:25
13 sierpnia 2019 22:50

My, symetryści, w zasadzie nie trzeźwiejemy. Taki los.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K
14 sierpnia 2019 23:57

Dobrze chłopak zrobił; Tbilisi A.D 2013 Rosyjska relacja, żeby nie było.

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @qwerty 13 sierpnia 2019 19:39
15 sierpnia 2019 00:04

Za pięć lat już się nie będzie wolno śmiać.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K 13 sierpnia 2019 19:58
15 sierpnia 2019 10:30

Kto? Jego wujek, Kotkin-Copperfield? Może żyje. Ale ja mam przeczucie, że jednak nie. Był przydatny dla NYPD, bo umiał wyciągać bandziorków z wdziękim prestygitatora z nikąd. Ale kumple z FBI mieli już dość jego zadęcia i podłożyli strzelcowi prawdziwego rifle'a.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować